Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast dyskutować  niepotrzebnie i mieszać mu w głowie to niech weźmie 260x i będzie miał spokój.  W niektórych grach odstaje co prawda, ale w BF4 np może sobie lepiej poradzić lub być na podobnym poziomie:

 

Tu masz test tych kart:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_750_i_750_ti_premiera_architektury_maxwell?page=0,0

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zauważelem, ale wtedy miałem E8400/Q9550, no i Nvidia.

 

Nie wiem, jak się zachowa w teście, który zrobilem post wcześniej karta AMD przy dwurdzeniowym CPU Intela.

 

Sam widzisz, że nie jesty źle, gdy CPU nie przekracza 90%.

 

C3 (Crysis3) zabije nawet I5, ale nie o tym mowa.

 

 

Wybrałbyś  260x, czy 750Ti do Pentiuma Ivy ?

 

Po pierwsze to co ty pokazujesz nie ma nic wspólnego z testem cpu , gdybym ci pokazał test cpu w grach to byś się trochę zmartwił.

 

Crysis 3 działa dobrze na i5 zwłaszcza na nowych sterach , po oc bardzo dobrze. Ale ludzie płaczą , ponieważ nie wymuszają wysokiej precyzji zegara rzeczywistego i cpu zamiast pracować na 100% to pracuje tylko na ~70% :lol:  Nowe stery pomimo , że zmniejszają narzut i dają większą wydajność to wprowadzają zacięcia o czym możesz sobie poczytać na zagranicznych forach.

 

Jeżeli ktoś jest fanem nfsów i w tym nadchodzącego project cars to nawet niech zapomni o amd niezależnie ile rdzeniowego posiada cpu , obecnie tutaj amd nie ma czego szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dyskutować  niepotrzebnie i mieszać mu w głowie to niech weźmie 260x i będzie miał spokój.  W niektórych grach odstaje co prawda, ale w BF4 np może sobie lepiej poradzić lub być na podobnym poziomie:

 

Tu masz test tych kart:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_750_i_750_ti_premiera_architektury_maxwell?page=0,0

 

Nie rozumiem, jak mieszać ?

 

To co pokazałem jest dla Ciebie mieszaniem ?

 

Na żywo zrobiony test jest dla Ciebie mieszaniem ?

 

Mam się wspierać testami z neta, gdy mam pod ręką własny komputer ?

 

Co jest grane ?

 

R7 260X lepszy od 750Ti ?

 

Czy Ty wiesz, co teraz zrobiłeś ?

Po pierwsze to co ty pokazujesz nie ma nic wspólnego z testem cpu , gdybym ci pokazał test cpu w grach to byś się trochę zmartwił.

 

Crysis 3 działa dobrze na i5 zwłaszcza na nowych sterach , po oc bardzo dobrze. Ale ludzie płaczą , ponieważ nie wymuszają wysokiej precyzji zegara rzeczywistego i cpu zamiast pracować na 100% to pracuje tylko na ~70% :lol:  Nowe stery pomimo , że zmniejszają narzut i dają większą wydajność to wprowadzają zacięcia o czym możesz sobie poczytać na zagranicznych forach.

 

Jeżeli ktoś jest fanem nfsów i w tym nadchodzącego project cars to nawet niech zapomni o amd niezależnie ile rdzeniowego posiada cpu , obecnie tutaj amd nie ma czego szukać.

 

Przecież napisałem, że w C3, CPU polegnie na polu chwały, niezaleznie od grafiki.

 

Tak przynajmniej powinieneś to odebrać, skoro masz pojęcie o całokształcie, a masz, bo Ciebie znam :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość johan93

Proc i5 4690k płyta  msi z97  gaming 5

 

 

jaka karta graficzna do 1400 zł?

 

gtx770 gigabyte oc 4gb czy  z msi>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jak mieszać ?

 

To co pokazałem jest dla Ciebie mieszaniem ?

 

Na żywo zrobiony test jest dla Ciebie mieszaniem ?

 

Mam się wspierać testami z neta, gdy mam pod ręką własny komputer ?

 

Co jest grane ?

 

R7 260X lepszy od 750Ti ?

 

Czy Ty wiesz, co teraz zrobiłeś ?

 

Przecież napisałem, że w C3, CPU polegnie na polu chwały, niezaleznie od grafiki.

 

Tak przynajmniej powinieneś to odebrać, skoro masz pojęcie o całokształcie, a masz, bo Ciebie znam :)

 

Odstaje Leven odstaje czyli jest słabszy. Czytaj ze zrozumieniem. W BF4 sobie lepiej radzi. Wiadomo że 750Ti jest lepszy, ale do tego procka 260x spokojnie starczy. I o to mi chodziło. Po prostu żeby wziął R7 260x i się nie martwił czy 750Ti pójdzie dobrze na X2 Ivy Bridge czy nie. Wydajność będzie miał gorszą jeśli chodzi o grafikę, ale może narzut procka też będzie mniejszy Sam tego doświadczyłem na GTX 460 i E8400.

 

 Zresztą przy takiej grafie i tak nie będzie ustawiał nie wiadomo jakie ustawienia. Co do C3 to Side ostatnio mnie w tym mocno uświadomił. Chyba nie ma drugiej takiej gry co tak żre procka.  

 

Co do GTX 770 to również odradzam. Lepiej dołożyć do R9 290. Sam bym tak zrobił, ale w momencie zakupu R9 290 byl troszke droższy bo kosztował ok 1700 zl.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość johan93

Poczekać mogę  puki gta 5 nie ma ^^  Mi się nie śpieszy jak narazie do paź listopada  więc chce tylko  by  grafe kupić  by była akurat po zapowiedzi gtxów:) Bo nie chce szybko się rozczarować

Edytowane przez johan93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie rozczarujesz, a może nie. Nie wiemy jak GTA V będzie zoptymalizowane. Jak sytuacja będzie podobna jak z GTA IV to różnie to może być i nawet taki 880 nie zapewni stałych 60 klatek z AA. Wiadomo że będzie można zmniejszyć detale. Powyłączać to i owo. Więc nie ma co panikować. Ja mam GTX 770 i jakoś się tym nie martwię. A jak nie to zagram sobie kiedys na PS4 które planuje kupić w połowie 2015 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. spalił mi się dziś noj zabytkowy HD 4870, chyba upał go obil xd  Potrzebuje cos niedrogiego na wymiane, do 500 zł tak orientacyjnie. reszta zestawu jest pokroju tej grafiki, jak w sigu a wiec E8400@4GHz i ddr2. Czytałem, że nvidia nie polecana do 2 rdzeni? nie wiem czy to w ogole ma znaczenie z tym procem :D Co byście polecili? Troche wypadlem z obiegu jesli chodzi o hardware, potrzebuje tylko pograc na tym w D3/PoE/Marvel.

 

Radeon 260/260x wyglada spoko.  Mocy tak duzo nie potzreba wiec energooszczedna i cicha karta bylaby super.

 

chyba mam zwyciezce:

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-650-ti-synergy-edition-2gb-ddr5-pci-e-box-84-924140.html

 

400zł 2GB 5 lat gwarancji bonus do PoE - 50$ w walucie do sklepu:D znajde cos lepszego?

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej za 330zł MSI ATI Radeon R7 250X 1GB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP , biorąc pod uwagę że 4.0Ghz na procku , to myślę że gpu można dać wer. X , natomiast taki max jaki bym tu dał to za 360zł Asus ATI Radeon R7 260 1GB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI- ,  z tym że ze względu na cpu , to raczej dużej różnicy między tymi kartami nie odczujesz , generalnie rozsądniej brać 250X , podaj jeszcze marke i moc zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko do c2d ze względu na drv nv , rozsądniej radeona , za 330zł R7 250X jest tutaj dobrym zakupem , oczywiście wydajniejszą opcją jest R7 260 w kwocie 360zł też dobry zakup , ale tak jak już pisałem ze względu na cpu różnica między 250X/650ti/260 , będzie znikoma , ale zrobisz jak chcesz to twoja kasa .

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pamiętając GTX 460 na moim E8400, który miałem identycznie podkręcony, to miałem ładne dropy w grach i max użycie procka, a GPU zaledwie 60%. Weź lepiej R7 250x.  Do tego procka to i tak max, a karta jest całkiem wydajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i na tej starej mialem proca po 90% :D  Po prostu grafika padla pierwsza wiec pierwsza wymieniam, spróbuje jakos po taniosci zmienic platforme na nowsze 4 rdzenie w najblizszym czasie tak zeby wszystko pasowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz kasy .

 

Do tego procka sugeruję używane HD5770 za ~200 zł .

 

Karta mająca nieco lepszą wydajność niż twój HD4850 ( jak miałeś wersję DDR3 ) ew. mająca poziom wydajności HD4850 DDR5 ale sporo chłodniejsza i mniej prądożerna oraz mająca już obsługę DX11 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja to

amd II x4 620

4gb ram

zasilacz modecom mc-350

dotychcczasowa karta graficzna radeon 5750 512mb

 

musze kupić nową karte graficzną, obecna praktycznie mi wystarczała także potrzebuję coś co będzie trochę lepsze ale w przystępnych pieniądzach. gram tylko w 1 gre star wars old republic i w zasadzie tylko do tego potrzebuję co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu zasilacz to bomba ? Modele mc były przecież udane i chwalone na podobnym poziomie co fortrony, R7 250 ma mniejszy pobór mocy od obecnej także powinno być dobrze. A co powiecie na radeona hd7790 ? czy lepiej jednak tego r7 250 ? A co powiecie na geforce gtx650 ?

Edytowane przez Speo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeathTomahawk

 

Wymiana HD5750 na R7 250 ( aka HD7730 ) jest średnio sensowna - karta ma podobną lub nie wiele większą wydajność .

 

Co innego wymiana na R7 250X czy 260/260X .

 

GTX650 nie ma sensu brać , poziom wydajności obecnej karty lub gorzej .

 

Seria MC to dobre zasilacze , produkowane przez FSP ( Fortron ) - choć tak jak mówi Devil z racji wieku wartko go wymienić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 400 zł to R7 250X - można je dostać za mniej niż 400 zł .

 

Ew. dołożyć ze 30 zł i kupić Asusa R7 260X 1GB DC2 za 429 zł z morele.net .

 

R7 260X = HD7790 .

 

R7 250X = HD7770 GE .

 

Z  nowych kart to tylko 290/290X są tak na prawdę nowe , reszta to odgrzewane kotlety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeathTomahawk

 

Wymiana HD5750 na R7 250 ( aka HD7730 ) jest średnio sensowna - karta ma podobną lub nie wiele większą wydajność .

I w zasadzie o to chodziło z tego co wyczytałem:

musze kupić nową karte graficzną, obecna praktycznie mi wystarczała także potrzebuję coś co będzie trochę lepsze ale w przystępnych pieniądzach. gram tylko w 1 gre star wars old republic i w zasadzie tylko do tego potrzebuję co polecacie ?

Powiedzmy że muszę coś kupić tak czy siak, bo tą karte co mam poprostu muszę oddać.

@Speo nie wymienia karty graficznej. On kupuje bo nie ma karty graficznej, a wydajność 5750 mu wystarczała. Podałem mu coś o niewiele większej wydajności i uwzględniłem to, że pisał coś o " przystępnych pieniądzach". Gdyby określił budżet dokładniej to można by kombinować ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem jest taki - spalona grafika.

 

Budżet do 650 PLN.

 

Wybór między Geforce GTX 750 Ti 2GB vs. Radeon R9 270 (bez X) 2GB.

 

Radek droższy, ale czy warto dopłacić?
Procek to Athlon X4 955 4x3,2 GHz, 8 GB RAM.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...