Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od koparki / użytkownika - jeden zapewni dobrą wentylację obudowy i kupi karty z wydajnym chłodzeniem a inny to oleje i wpakuje referenty do byle jakiej budy .

 

Pokoparkowe karty to oferta warta uwagi , byle to były wersje nie referenycjne i miały jeszcze gwarancję ( im więcej tym lepiej ) .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jaką karte graficzną kupić do 600 zł +- 50 zł. Chodzi do gier. Znam się na tym słabo.

I chodzi mi jeszcze o to co trzeba zrobić/ mieć aby na jednym monitorze grać na na drugim (w moim pzypadku mniejszym) siezieć np na youtubie?

Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97m-anniversary-z97-dualddr3-3100-sata3-hdmi-gblan-micro-atx-651550/

 

bo ogólnie myslałem nad gtx 660, ale tak się zastanawiam, i pomyślałem że warto spytać co trzeba zrobić/ mieć aby na jednym monitorze grać na na drugim (w moim pzypadku mniejszym) siedzieć np na youtubie?

Edytowane przez jozson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę zmienił bym na MSI H97M-E35 za 269 zł a różnicę w cenie pomiędzy nią a ww. Asrockiem dołożył do lepszego PSU jak Cooler Master G550M 550W .

 

R9 270 jest szybsza od GTX660 , to poziom wydajności HD7870 XT czy GTX660Ti .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to co warto brać r9 290x oc gigabyte za ok. 1300 uzywana przez 2 miesiace a gwarancji ma jeszcze 22 miesiace czy lepiej dolozyc i kupic 970 jutro bedzie cena i testy ale mysle ze wydajniejsza niz 290x nie bedzie.

No i moglibyście polecić jakąś obudowe do 250zł wygląd mnie nie interesuje ważne była chłodna, nie zbierała kurzu i jak tylko możliwe cicha myślałem nad SilentiumPC Gladius x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanko co z Nvidii brac do 200zl?

Nie zamierzam raczej w nic grac, ale bardziej pod katem multimediow full hd, streamy hd, flash, ogolnie raczej duzo rzeczy robionych jednoczesnie, poodpalane tam po 15 zakladek w firefoxie, film w potplayer full hd, jakies torrki, komunikatory itp.

Moja obecna integra niewyrabia, do tego sterowniki juz mocno nieaktualne, a do tego musze jakies jeszcze starsze brac zeby to dzialalo w miare prawidlowo - a i tak nie dziala. Dramat.

Dlatego teraz celuje w nV.

Moj sprzet, slabiak (byl na podstawie polecanych zestawow na sierpien 2010, z malutkimi zmianami):

AsRock 880GM-LE (wbudowany Radek Hd4250),

Athlon II X2 250

4gb goodram ddr3

zasilacz Tacens 450W

monitor Lg 23mp65

 

Nie chce przeplacac bo i tak jej nie wykorzystam pewnie w polowie nawet.

Podkrecac ani nic takiego nie mam zamiaru.

Chcialbym zeby wystarczyla do moich niewygorowanych wymagan wystarczyla chociaz na 3 lata, a milo by bylo miec spokoj i na 5 hehe.

Edytowane przez agr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie grasz a zależy ci na dobrej obsłudze multimediów to GT630 może być .

 

Za 200 zł masz albo podobne padaki poprzedniej generacji albo potwory wydajnościowe ( w porównaniu do tych kart ) w rodzaju GTS450 czy GTX460 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, a jakies przeciwskazania co do Gtx460 w moich wymaganiach?

Wiem, ze pradozerny/glosny/grzeje sie, ale to przezyje. Tym bardziej, ze nie bede go katowal grami.

Jesli nie gram proc powinien dac rade, podobnie jak zasilacz?

Po moich wyszukiwaniach najblizej mi wlasnie do uzywek Gtx460 albo Gtx550 ti, ewen. Gtx 650.

Ale potrzebuje rady pod moje wymagania, czy moze nie ma to sensu i brac to Gt630 nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r9 290 czy gtx 970? :D

licząć dopłate do gtx 970 to będzie najbidniej 400zł (patrząć na pryzmat używek r9 290), warto? czy wstrzymać się jeszcze do premier reszty niereferentów?

i5 4690k z97-p Thermaltake Smart SE Modular 630W

zalman z3 

Edytowane przez nushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4g-649152/

tu w sumie już jak widać można zakupić GTX 970 i wydaje mi się ze to będzie dla ciebie lepsze rozwiązanie niz R9 290.

Są w porównywalnych cenach, a wydajnościowo jest na wielki plus dla GTX 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4g-649152/

tu w sumie już jak widać można zakupić GTX 970 i wydaje mi się ze to będzie dla ciebie lepsze rozwiązanie niz R9 290.

Są w porównywalnych cenach, a wydajnościowo jest na wielki plus dla GTX 970.

tylko ze r9 290 bym używaną kupił za ~~1000zł, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, a jakies przeciwskazania co do Gtx460 w moich wymaganiach?

Wiem, ze pradozerny/glosny/grzeje sie, ale to przezyje.

 

 

 

Miałem GTX460 od Gigabyte, wersję OC 1GB (768MB są wolniejsze) z dwoma wentylatorami i była cichutka. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet bez znaczenia. Ma być jak najlepiej :)

Konfig jest następujący:
Supermicro X10SL7-F

Xeon E3-1230L v3 (chłodzony Thermalrightem HR-02)

2x4GB RAM ECC (Apacer)

SSD SLC też Apacer
Matrox M9128
Corsair AX860i

Matrox ma zalety przy 2D, ale nie pociągnie żadnej giery. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grafik chłodzonych pasywnie max. to R7 250 , niestety wydajnością nie powala .

 

Skoro budżet nie ma znaczenia to proponuję MSI GTX970 4GB DDR5 Gaming za 1 499 zł albo Asus GTX970 4GB DDR5 Strix za 1 509 zł z komputronika .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...