Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ona mi się spaliła... I czy do jasnej ciasbej możesz mowic po polsku? Zasilacz jest dobry i nie mam zamiaru zmienić go. Miałem wczesniej ten sam zasilacz i słuzy mi dobrze. Raz mi się spalił bo go nie czyściłem. Dwa. Tamta karta najwidoczniej była słabsza od poprzedniczek. Służyła mi siedem lat. A karta MSI? 4gb 128bit ddr3. Nie pamiętam nazwy dokładnej. Jak przyjde do domu zedytuje post.

 

 

Jedna taka:

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gt730-2gb-gddr3-i4621849533.html

 

 

Druga:

http://allegro.pl/nvidia-geforce-msi-gt630-nowa-4gb-ddr3-128-bit-waw-i4712688845.html

Edytowane przez Halo132

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o a nie zasilacz , do linkowanego Fortrona MDN sporo mu brakuje .

 

Moc to nie wszystko choć twój Logic 500W ma na papierze a w rzeczywistości sporo mniej , ten zasilacz w ogóle nie ma zabezpieczeń lub ma bardzo stare , kiepsko wykonaną elektronikę i wnętrze , niską sprawność .

 

O wyglądzie zewnętrznym i kulturze pracy nie wspomnę .

 

4GB VRAM to ma sens w kartach pokroju GTX970 czy R9 290 , w dodatku tam masz pamięć DDR5 i szynę 256-bit lub wyżej .

 

Przy kartach z tego segmentu to nawet 1GB nie będzie w 100% wykorzystywane , wszystko co powyżej to marketingowy bełkot .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On pisze po polsku, używając google mógłbyś się zaznajomić z terminologią. Nie pisz, że zasilacz jest dobry jeśli nie jest dobry. Zacytuję "Zasilacz do wyrzucenia - bomba z opóźnionym zapłonem" bo ma rację. Jeśli nie chcesz zmieniać to nikt Ci przecież nie każe, po prostu Cię informujemy ^^ Ale kupienie 5770 jest dobrym pomysłem, bo jest mniej prądożerna od tej 250 (jednocześnie wydajniejsza) czy 460. A 630 i 730 to nie są karty stworzone do grania, więc są najzwyczajniej w świecie słabe.

Edytowane przez MrMody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zasilacz jest dobry i nie mam zamiaru zmienić go. Miałem wczesniej ten sam zasilacz i słuzy mi dobrze. Raz mi się spalił bo go nie czyściłem.

 

Dobry zasilacz działa latami. Padł go bo badziewie.

Może ci sie kiedyś spali pół kompa (wraz i przez zasilacz) to może zrozumiesz co się do ciebie mówi..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ to dobra firma ale do 100 zł będzie ciężko o zasilacz tej marki - chyba że jakaś używka , firma generalnie się ceni i ceny ich zasilaczy są wyższe .

 

Skoro chcesz wydać ~100 zł do dozbieraj jeszcze te 33 zł i kup Fortrona HCN 460 , Fortron produkuje zasilacze m..in. dla BQ .

 

Zapomniałem napisać o tym wcześniej - integra z twojego I5 jest nie wiele słabsza niż GT630/GT730 które linkowałeś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta najprawdopodobniej spaliła się przez kiepski zasilacz .

 

Teraz tak mnie tknęło - w kwestii CPU jesteśmy prawie w domu ale jeszcze jednego brakuje - dokładnego modelu tego I5 .

 

Bo ta seria procków obejmuje kilkanaście modeli o diametralnie różnej wydajności .

 

Z jednej strony mamy 2 rdzeniowe I5 6xx ( np. I5 650 z zegarem 3,2 Ghz ) po najnowsze I5 4690K 3,5 Ghz .

 

Najlepiej daj screena z programu CPU-Z z zakładki CPU to się wtedy wszystko wyjaśni .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spaliła się sama z siebie, a nie przez zasilacz jeśli on działa (ale ja się nie znam). Jeśli nie masz jak zdobyć kasy to 5770 jest dobrym pomysłem, jeśli jesteś w stanie kupic nowy zasilacz i wydać więcej na kartę no to można myśleć nad czymś lepszym.

Edytowane przez MrMody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 2 rdzeniowca i5 650 lepiej brać Radeony 5770. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego . Wydajność zbliżona do GTX 460, którego wcześniej poleciłem.  Wszystko to po wymianie zasilacza.Uwierz że była masa przypadków że zasilacz spalił karty graficzne. Bo one ciągną najwięcej prądu i najbardziej są narażone na różne skoki napięcia z którymi kiepski zasilacz sobie nie da rady.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.. mając MOBO GA-945GMX-S2 mam chyba PCI-E 1.0 x16, może 1.1 - nie wiem jak to stwierdzić. Gdybym chciał kupić do tego dość dobrą kartę graficzną to pewnie nie działalaby w pełni swoich sił, ale! Czy spadek wydajnościowy będzie aż tak widoczny? Będzie to ~10fps, ~5fps, czy może ~20fps? Może przy zakupie karty kierować się tym czy potrzebuje dodatkowych złącz zasilania przez pin6/8, czy się tym nie przejmować? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no ja wiem, na ten moment to jest porażka:

GPU: GeForce 9400GT

CPU: Intel Core 2 Duo E7500 (2,93Ghz)

RAM: 3GB (1x1GB, 1x2GB) - chyba 334Mhz

MOBO: GA-945GCMX-S2

Zasilacz: Chieftech GPA450S8

 

Ale jak pisałem stronę temu, chcę za kilka miesięcy wymienić go na: http://www.morele.net/inventory/info/WouD1Z/  i myślę o karcie do tego zestawu, jednak chciałbym ją podłączyć już do obecnego bo te kilka miesięcy może się przedłużyć, a ja już teraz chciałbym pograć w coś lepszego niż BF3 w 20fps (i tak cud, że działa na tak słabej karcie). 1280x1024 rozdzielczość max (BF w 800x600).

Edytowane przez MrMody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak karte i tak wykorzystasz niedługo nie martw się tym czy będzie chodzić teraz na 100% czy nie.

Obecnie sprzęt zupełnie nie grywalny chyba że w tetris :) więc różnica i tak będzie. Oczywiście do momentów kiedy wydajność CPU nie ograniczy ogólnej wydajności w grze.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprzęt ma 8 lat (z wymienionym zasilaczem - bo padł, prockiem i dodanym ramem), więc wiem jak to działa.. xD W mniej wymagające gierki gram na najniższych, w starsze to samo. Ale ogólnie jakbym włożył np R7 265, albo GTX 760 to nie będzie żadnych problemów? Po prostu karta będzie ograniczana przez procesor co oczywiste i o nic więcej się nie muszę martwić?

Edytowane przez MrMody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, ale co ma to do tego. Napisałeś za kilka miesięcy. Więc po prostu odłóż kasę i wymień całość od razu. Teraz nie warto brac czegokolwiek z GPU. Do tego czasu ceny moga spaść i kupisz taniej te karte graficzną.. A może zdecydujesz się na 960GTX w tym czasie , który wydajnościowo może osiągnac nawet wydajność 770GTX. Teraz to strata kasy, bo karta będzie się nudzić i to bardzo, a za te parę meisęcy będa lepsze karty lub w niższych cenach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem do czego pijesz, ale chciałbym już pograć w coś lepszego niż gry, które mają kilka lat i do tego w 20fps, na 800x600. Moja desperacja sięga tego stopnia, iż już chcę kupić grafę. Nie jestem specjalnie wymagający, więc nie boli mnie to, że za kilka miesięcy (~3) mógłbym kupić lepszą kartę, bo mogę grać i w najniższych, ale chcę przyzwoitą ilość FPS. Trochę nieekonomicznie co nawet jest trochę nie w moim stylu, lecz sądzę że będę zadowolony ;)

Edytowane przez MrMody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć pod temat.

Właśnie padła mi karta graficzna i nie wiem co zrobić. Kupiłem ja używaną jakieś 2 lata temu i od początku było z nią coś nie tak. Nie byłaś tak wydajna jak powinna, dlatego teraz jestem zrazony do kupowania używki, ale nie chce też przepłacać za nową do leciwego już komputera.

Chciałbym się Was poradzić jaką kartę kupić do duetu z quadem q9550?

Chodzi mi o możliwie tania kartę, która nie będzie ograniczać procka.

Najlepiej gdyby była nowa, ale skuszę się półroczna uzywke, bo nie chce przepłacać.

Przy okazji zastanawiam się czy jest sens kupowania samej karty. Czy może gdybym wyłożył ze 2Kzl nie dostanę znacznie ważniejszego zestawu.

Mam nadzieję że to co tutaj nabazgralem będzie czytelne i że ktoś będzie w stanie pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetu nie podałem, bo im niżej tym lepiej, ale chciałbym dobrać coś pod procka. Żeby karta nie była wąskim gardłem dla niego.

Zasilacz mam 550 be quiet, więc powinien wystarczyć.

Procek jest już dość mocno używany i nie będę podkręcać

Chciałbym żeby zestaw pociągnął w dobrych detalach to w co gram czyli: cs:go, guild wars 2 oraz chciałbym przejść wiedźmina 2 oraz far cry 3

 

Edit: patrzyłem właśnie na tego amd r7 250x i całkiem spoko wyglądają parametry. Rozumiem że nic podobnego, ale tańszego nie znajdę?

Edytowane przez Cki16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...