Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoje przed zakupej nowej bądź używanej karty graficznej do mojego pc.

i5 4670k

8gb ramu 1600mhz cl9

zasilacz corsair 650w RM

 

Gram w rozdzielczości full hd 1920x1080

Mam praktycznie niesłyszalny pc (półpasywny zasilacz, dyski hdd wyciszone SQD, wentylatory skręcone na 5W) priorytetem w zakupie karty jest to by karta była cicha bądź w miare cicha.

W karty jakie celuje to używka r9 290x GTX 780Ti, bądź najnowsze karty 970 GTX.

Moje pytanie czy jest producent kart r9 bądź 780ti który nie zakłada pląb na fabryczne chłodzenie?
Jeśli nie pasowała by mi kultura pracy wymienie chłodzenie a nie chce przy tym tracić gwarancji.

Inna opcja nie bawić się w kupowanie 290x, 780ti a kupić nową 970GTX. Które chłodzenie będzie najcichsze? Nie ukrywam żę chce wydać jak najmniej dlatego celuje również w używki, nie ma problemu też z dozbieraniem do 970.

 

Co byście wybrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

na pokładzie GA-G41MT-S2

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g41mt-s2rev_13z zintegrowaną kartą chciałbym zaaplikować coś lepszego.

zasilacz 400W ibox sl 8400 btx

intel e3400 2x2.600

ddr3 4GB

 

1. GAINWARD GEFORCE 9500 GT 1024MB 128BIT za 50zł od kumpla G3D Mark 291

 

2 .GeForce GTS 250 1GB 256-Bit GDDR3 PCI-E G3D Mark 902

 

3.  Radeon HD 7770 G3D Mark 2153 nie wiem czy uciągnie?

 

Co radzicie, tak żeby gry sprzed około 5 lat pośmigały, a może macie jakieś propozycję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9500GT to tragedia , choć i tak lepsza niż integra zaszyta w G41 .

 

3 odpada , o wiele za słaby procek .

 

Znowu w przypadku GTS250 można trafić na karty po pierkarniku lub mające zimne luty .

 

Szukał bym HD5750 / HD5770 + markowy zasilacz 350W do tego , twój zasilacz to bomba z opóźnionym zapłonem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mój radek 4850 powoli się wykańcza i muszę kupić grafikę do ok 500zł

Moje spec:

-Intel Pentium G2020 2.9GHz

-MSI B75-MA4? (Nie pamietam ale B75 ma 100%)

-GoodRam 2Gb 1333MHz (przy zakupie grafiki dokupuje 4Gb)

-XFX CORE 450W

 

1. Czy jest sens pchać się w 2Gb pamięci skoro gry je zużywają na wysokiej rozdzielczości i wysokich detalach lecz chodzi mi tu też o przyszłość gdzie gry będą coraz ładniejsze i będą zasysać więcej pamięci?

 

Musi być nowa bo chcę ją wziąć na firmę.

 

P.S. Rozdzielczość 4:3 1024x1280

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jest sens pchać się w 2Gb pamięci skoro gry je zużywają na wysokiej rozdzielczości i wysokich detalach lecz chodzi mi tu też o przyszłość gdzie gry będą coraz ładniejsze i będą zasysać więcej pamięci?

 

 

4GB ramu jest potrzebne nie tyle samym grom co nawet system działa lepiej i płynniej. 2GB przy 64bit systemie (bo taki domyślam się masz) to trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówka czy używka ?

 

Z nowych kart to albo R7 250X albo dołożenie do R7 260X np. Asus R7 260X 1GB za 439 zł w morele.net

 

Z używek to HD7850 np. Sapphire HD7850 1GB za 399 zł mająca jeszcze gwarancję

Zdecydowanie nówka (najlepiej z 2 GB VRAM). Znalazłem kartę Gigabyte GTX750, co możesz o niej powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 750 ma bardzo nierówną wydajność w grach. Poczytaj sobie recenzje.  Myśle że 260x byłbym najlepszym wyborem.  Napisz jeszcze jaki masz zasilacz bo ten raport z Eversta niewiele mówi.  Konfig zawze podawaj w poście ręcznie wpisując jaki procesor, płyta i pamięc oraz zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB ramu jest potrzebne nie tyle samym grom co nawet system działa lepiej i płynniej. 2GB przy 64bit systemie (bo taki domyślam się masz) to trochę mało.

rafa źle mnie zrozumiałeś :) chodzi mi o pamięć w karcie graficznej nie wiem jak ona się nazywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcysVonEylau

Składam kompa. Mam na kartę maxymalnie do 1000zł (optymalnie ~900 i mniej) i chciałbym coś kupić z najlepszym stosunkiem wydajność/cena. Musi się zmieścić do obudowy z płytą mATX także wymagane mniej niż 30cm długości. Dobre chłodzenie i gwarancja co najmniej 3 lata. Także przez te 3 lata fajnie by było jakby każda gra poszła na przyzwoitych ustawieniach. Na start GTA V na możliwie najwyższych detalach by się przydało. Rozdzielczość 1080p. Ogólnie karta na najbliższe 3 lata za około 800-900zł.

 

Tak patrzę na MSI R9 280. Wersja bez X kosztuje ~890zł, A z X'em 1000zł. Opłacało by się kupić i podkręcić? To są te same karty tylko z innymi taktowaniami?

 

Zestaw do jakiego ma pasować to:

http://www.morele.net/inventory/info/rBMvQV/

Edytowane przez MarcysVonEylau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagań GTA V jeszcze nie ma więc nie wiadomo jaki sprzęt będzie potrzebny do odpalenia gry oraz czy czegoś devsi nie skopią jak było przy III i IV .

 

Jak chcesz mieć karty z gwarancją 3+ lat to masz dość wąski wybór producentów - Asus , Gigabyte i MSI dają po 3 lata gwarancji , Zotac chyba daje 5 lat .

 

Reszta daje 2 lata gwary .

 

W budżecie to mieści się R9 280 np. Asus R9 280 3GB DDR5 Strix za 959 zł lub MSI R9 280 3GB DDR5 Gaming za 870 zł .

 

Od konkurencji masz GTX760 tyle że karta ma 2GB VRAM , w niektórych grach może to mieć znaczenie .

 

Np. Asus GTX760 2GB DC2 OC za 835 zł albo Zotac GTX760 2GB DDR5 AMP1 za 876 zł - karta ma normalnie 2 lata gwarancji ale po rejestracji na stronie Zotaca dostaniesz dodatkowe 3 lata .

 

Chyba że dołożyć z 50 zł to można wtedy kupić R9 280X - to konkurencja dla GTX770 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcysVonEylau

To jak by to wyglądało gdybym dołożył te 50zł? Jakiego producenta 280x wybrać? I jak z tym podkręcaniem co pisałem? R9 280 można podkręcić do x'a czy to nie opłacalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 280 nie da się podkręcić do R9 280X bo to 2 różne karty , nie tak jak w R9 270/270X gdzie karty różnią się tylko taktowaniem GPU .

 

Zwykły R9 280 ma m.in. mniej shaderów - to odpowiednik HD7950 ( a właściwie to samo ) , R9 280X = HD7970GE .

 

A co do samej karty to za 1 049 zł jest Asus R9 280X 3GB DDR5 DC2 w morele.net .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam karty do max 750zł, musi być nowa, potrzebuję faktury. Zestaw to AMD 955, Chieftec 550W, 8GB RAM, HD6850. Dlaczego chce wymienić kartę ? w kompie moich rodziców spalił sie HD4850, postanowiłem że przełożę swoją obecną kartę do ich budy, zasilacz który się tam znajduję to również Cheiftec ale 450W, pytanie czy da radę unieść HD 6850 ? zamontowany jest tam AMD 6000+, 4 GB RAM.(wiem że słabo ale w wakacje będzie modernizacja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może trochę schodzimy z tematu kart graficznych, ale czy w/w zasilacz da rade z moją konfiguracją, która była by docelowa za ok 6 miesięcy ? 

 

Zestaw to AMD 955, Chieftec 550W, 8GB RAM, HD6850. 

 

a na Chieftec 550W podpiąłbym poleconego r9 270x

Edytowane przez Paw3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...