Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

GTX 750 ma bardzo nierówną wydajność w grach. Poczytaj sobie recenzje.  Myśle że 260x byłbym najlepszym wyborem.  Napisz jeszcze jaki masz zasilacz bo ten raport z Eversta niewiele mówi.  Konfig zawze podawaj w poście ręcznie wpisując jaki procesor, płyta i pamięc oraz zasilacz.

W takim razie zamieszczam te informacje w poście:

Procesor: i7 860, 2.8 GHz

Płyta główna: ASUS P7P55D EVO

Pamięć: 12 GB RAM

Zasilacz ma model M802512BM, firma to bodajże Mitachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest Feel I/II to zasilacz od razu do wyrzucenia , Feel III / Premium mogą dać radę przy I7 860 i R7 260X .

 

Z tanich i dobrych PSU masz Corsaira VS 450W / Fortron HCN 460W czy Anteca VP 500W za ~150 zł .

 

Z droższych i lepszych zasilaczy masz choćby serię GXXXM od Cooler Mastera , gdzie XXX to moc zasilacza - ceny do 212 zł za wersję 450W , 270 zł kosztuje wersja 550W .

 

Opcjonalnie Fortron Raider / Raider S 550W za 240-255 zł , tyle że są nie modularne w przeciwieństwie do CM GXXXM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, padła mi grafa (ma defekty w postaci 2-3pasków pionowych przy odpalaniu peceta i krzaczki gdy ma się przełączyć na ekran logowania wywala bsod i tak w kółko) 

 

Sprawdziłem u koleżki objawy te same także padła... Choć powiedział, że można spróbować ją jeszcze wsadzić do piekarnika 180stopni na dosłownie 3min żeby poprawiły się luty? na układzie oczywiście po zdemontowaniu wiatraka i obudowy. Jakie są wasze opinie na ten temat - zaszkodzić to jej już raczej nie zaszkodzę. 

 

 

Pytanie główne wybór nowej karty graficznej do mojego pc - nowa czy jakaś używka w cenie hmm do 600PLN jeśli jest coś wartego uwagi, żeby dołożyć nieco więcej też jestem w stanie. 

 

Generalnie o co mi chodzi - chciałbym sobie pograć jeszcze w gta V na pc jak wyjdzie. Myślę, że reszta podzespołów jest jeszcze ok. Jestem z czasów gdzie grafika nie miała większego znaczenia stąd też zależy mi aby gra chodziła po prostu płynnie ta jak i inne tytułu w niedalekiej przyszłości. Na obecnej nie miałem problemów z odpaleniem tego czego chciałem. 

 

 

Specyfikacja komputra:

AMD Phenom II X4 Quad Core 965 3,4GHz

Mobo GA-MA790XT-UD4P - Gigabyte

Patriot VIPER DDR3 4x1GB 1600mhz 7-7-7-18

Zasilacz Pentagram Silent Force Total 550W P 9202-5 

 

Moja uszkodzona karta graficzna: Powercolor Radeon HD 4870 512MB GDDR5 (256bit)
Edytowane przez Ganimadeus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oplaca sie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tą kartę

slickdeals.net/f/7284674-msi-radeon-r9-270-

oc-2gb-video-card-3-amd-games-120-after-30-

rebate-free-shipping

czy tą:

slickdeals.net/f/7450594-r9-280-powercolor-

turboduo-radeon-3gb-384-bit-gddr5-119-99-

after-30-rebate-and-10-visa-checkout-promo-fs

a ten procek:

slickdeals.net/f/7448230-i5-4690k-processor-185-

ac-fs-at-newegg o transport nie trzeba sie martwic bo mi ktos przywiezie z ameryki jak bedzie wracal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ganimadeus

 

Szukał bym na allegro pokoparkowych R9 270 z gwarancją , można je dostać za 500-600 zł .

 

Procka kręć ile się da .

 

@andur

 

3GB VRAM w R9 280 może się przydać w niektórych grach , choć generalnie R9 280 jest nie wiele szybsza niż R9 270 .

 

Procek może być - tylko musisz mieć odpowiednią płytę do niego , najlepiej coś na chipsecie Z87 / Z97 i dobre chłodzenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z głośnoscią tego r9 280 i jakie ma temperatury?

 

ASRock Z97M Anniversary Z97,

DualDDR3-3100, SATA3, HDMI, GBLAN, Micro ATX- ta płyta jest ok

A chłodzenie Coller Master tx3 jest odpowiednie i nada sie do krecenia tego procka (bede go krecil jak sie naucze) .Wystarczy do fortron fsp 460w do i5k i r9 280/r9 270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam karty graficznej do 400 zł. Warunek to maksymalnie cicha praca karty w trybie desktop, na drugim etapie wydajność.

Radeon R7 250X Asus 1GB DDR5 DVI&HDMI&DP (PCI-E)

będzie ok?

Edytowane przez KvM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz sprzęt ?

 

Procek , płyta i zasilacz - marka , model i moc .

 

Ten Asus za cichy nie będzie , podobnie jak reszta R7 250X , może z wyjątkiem Asusa R7 250X 2GB za 429 zł - ma 2 wentylatory , chłodzenie wygląda na serię DC2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego swojego Hd7770 i tak myślę nad reklamowaniem jej zamiast sprzedawać. Na karcie jest Scythe a oryginalny wentylator martwy. Bez problemu to można wyczyścić i odesłać. Pytanie, czy ktoś ma świeże info co obecnie robią w serwisach, bo z tego co widzę na allegro to masa kart R9 xxx z wymiany starej HD. Tylko pytanie czy jak dadzą R9 250 zamiast tego hd7770 to czy się na tym nie straci. Cenowo są porównywalne (na FV - 400zł brutto za hd7770) więc wymianę na taką 250 obstawiam. Raczej 260tki nie dadzą, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dear Mr. **********

DO NOT REPLY TO THIS EMAIL 

This email is a confirmation that your registration details from the 27-11-2014 have successfully been updated.

Full completion of the fields are necessary to obtain the extended warranty for ZOTAC products. 

 

Please make a printout of this eMail and in add a copy to your card in a warranty case.

 

Your Ticket Number is : 8334-9000-********************

 

 

If you have any questions, please let us know and contact us over email warranty@zotac.com

 

Best Regards

Your ZOTAC Warranty Team

 

czy jak dostałem takiego maila od zotaca, to znaczy ze moj gtx 970 dostał te 5 lat gwarancji czy nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje karty graficznej do 300-350 która będzie siedziała w htpc na którym będę od czasu do czasu grał. Potrzebuje by karta była chłodna po obciążeniu z racji gabarytów obudowy. Karta używana.

Edytowane przez veritas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BEnDix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dear Mr. **********
DO NOT REPLY TO THIS EMAIL 
This email is a confirmation that your registration details from the 27-11-2014 have successfully been updated.
Full completion of the fields are necessary to obtain the extended warranty for ZOTAC products. 
 
Please make a printout of this eMail and in add a copy to your card in a warranty case.
 
Your Ticket Number is : 8334-9000-********************
 
 
If you have any questions, please let us know and contact us over email warranty@zotac.com
 
Best Regards
Your ZOTAC Warranty Team
 
czy jak dostałem takiego maila od zotaca, to znaczy ze moj gtx 970 dostał te 5 lat gwarancji czy nie? :D

 

 

tak jakby ktoś miał wątpliwosci czy brać zotaca, osobiscie polecam 

Dear Customer,

 

Yes! This confirms your successful registration, so you will receive 5 years warranty from the date of purchase (12-11-2014).

 

We strongly advise you keep this confirmation email and your purchase invoice somewhere safe. Many thanks.

 

Kindest regards,

Warranty team  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika do okazjonalnego grania w NIEnajnowsze tytuły?? Coś a'la Tomb Raider 2013, Just Cause2, Euro Truck Simulator2 ... w 1920x1080 FullHD na 23 calach

 

Intel i5 2500

ASUS P8H67-M PRO, 1 x PCIe 2.0 x16

8GB RAM

Antec Neo ECO 520C - 520W 80PLUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...