Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Upatrzyłem sobie wstępnie GTXa 970 w komputroniku wersję od EVGA (miałem kiedyś już ich kartę i byłem z niej i oprogramowania bardzo zadowolony) z darmowymi gierkami. Alternatywnie coś z Radeona ? Trochę droższy jest model R9 290X, ale czy lepszy wydajnościowo? i czy radeon nadal ma ten swoj dziwaczny ati control center do obslugi kart? :) parę latek temu mialem dwa Radeony i strasznie nieporęczne i problematyczne bylo to oprogramowanie + mało nowych sterów, jakoś przy kartach zielonych działało mi się znacznie lepiej ale może coś amd sie poprawilo w R-kach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na  Twoim miejscu wziąłbym GTX 970. I najlepiej od MSI lub ASUSA. Mają najlepsża kulturę pracy chłodzenia. Do EVGA nie byłbym taki pewien, ale poszukaj recenzji. Oprogramowanie ? Sterowniki instaluje się jakiekolwiek niekoniecznie te z płyty. A jak Ci chodzi po program do podkręcania to można go użyć na każdej karcie. Podobnie jak MSI Afterburner. Więc to żadna zaleta EVGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałbym wymienić kartę graficzną. Podłączone będą do niej 3 monitory, docelowo (za 6-9m/c) 4. Do pracy nie potrzebuję żadnej zaawansowanej karty; Cel: czwarte wyjście na monitor, lepsza jakość w grach.

Procesor: Intel Core i5 760 @ 2.80 GHz

Płyta główna: ASUSTeK P7H55-USB3

Zakres cenowy 500-650pln. Rozważam:
Asus Radeon R7 265 2GB GDDR5 (256Bit)

 - Sapphire Radeon DUAL-X R9 270 2GB GDDR5

MSI GeForce GTX 750 TI OC Gaming 2GB 
MSI GTX 650 TI OC boost, 2GB DDR5 (192 Bit) (trudno dostępna)

Czy którąś z wymienionych polecacie? Być może polecacie coś inego?
Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Kartę kupujesz nową/używaną? :)

 

Edit: Tak obstawiałem.

Gdyby coś było nie tak, zawsze możesz liczyć na gwarancję. Sam w ten sposób łyknąłem Sapphire'a.

Edytowane przez AragornPL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam złożyłem juz sobie cały zestaw(narazie wirtualnie) i wybrałem gtx 970 póki co Zotac,ale zobaczyłem,że palit jest również niczego sobie.

Zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/QS0MnP/

Karty graficzne stanowiące dylemat:

-Zotac http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-970-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-zt-90101-10p-665620/

-Palit http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx970-jetstream-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-minidp-box-ne5x970h14g2j-649213/

Generalnie róznice jakei znalazłem to:

Zotac daje 5 lat gwarancji 50 zł tanszy troszke mniejsza wydajność.

Którą polecacie? Czy może generalnie nie ma miedzy nimi większej różnicy i to obojętne którą wezmę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na  Twoim miejscu wziąłbym GTX 970. I najlepiej od MSI lub ASUSA. Mają najlepsża kulturę pracy chłodzenia. Do EVGA nie byłbym taki pewien, ale poszukaj recenzji. Oprogramowanie ? Sterowniki instaluje się jakiekolwiek niekoniecznie te z płyty. A jak Ci chodzi po program do podkręcania to można go użyć na każdej karcie. Podobnie jak MSI Afterburner. Więc to żadna zaleta EVGA.

 

Cześć. Dzięki za odpowiedź. No tak, kiedyś mieli bdb program do podkręcania, z kartą też nie miałem żadnych problemów a np. dwa razy miałem kartę Sapphire i byłem z tych radków nie bardzo zadowolony, ciągle jakieś problemy ze sterami, żadnego porządnego programu do OC fabrycznego i parę innych uwag. Przejrzę sobie jeszcze listę tych kart, EVGA 970-tki ma w sensownych cenach i na niereferencyjnym chłodzeniu. Z drugiej strony są Gigabyte'y na dużych wentylach ale podobno nieźle szumią. Alternatywnie rozważam dołożyć kasy ze sprzedaży starych podzespołów kompa i rzucić się na GTX980 - tylko wydaje mi się że to już trochę przestrzelona karta pod granie w full hd w obecne gierki, 970-tka powinna wszystko uciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980tka jest obecnie nie opłacalna. Różnica w wydajności nie jest warta dopłaty. Weź MSI lub ASUS GTX 970. MSI ma też niezły soft do podkręcania. Zreszta jak pisałem co byś nie wziął to możesz użyć na tej karcie softu z EVGA. Można go pobrać z netu zainstalowac i będzie działać jakbyś miał kartę EVGA. Co najwyżej profile OC nie zatrybią. Ale samemu podkrecić ręcznie karte to nie jest trudne.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inszy problem : modernizuję znajomemu jego grata(stare lga775) jako że gość nie ma za bardzo kasy  co parę miesięcy coś sobie dokłada. Aktualnie tam siedzi Xeon X5460(mod z lga771) i 8GB DDR2. Teraz on chce kartę wymienić - ja mu doradzam HD7790, bo moim zdaniem nie ma sensu do tego sprzętu nic wydajniejszego ładować. Ale typ upiera się(jakimś cudem kasę uzbierał) na HD7850 lub 7870 z 2GB RAM(nie wiem po co mu to do crt@1600x1200). Moim zdaniem mam rację,ale mogę się mylić i można tam władować coś wydajniejszego niż hd7790. Proszę więc o poradę.

Edytowane przez zriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980tka jest obecnie nie opłacalna. Różnica w wydajności nie jest warta dopłaty. Weź MSI lub ASUS GTX 970. MSI ma też niezły soft do podkręcania. Zreszta jak pisałem co byś nie wziął to możesz użyć na tej karcie softu z EVGA. Można go pobrać z netu zainstalowac i będzie działać jakbyś miał kartę EVGA. Co najwyżej profile OC nie zatrybią. Ale samemu podkrecić ręcznie karte to nie jest trudne.

 

Dzięki, tak własnie myślałem, bo to jednak prawie tysiak więcej a wydajnościowo aż takiej różnicy pewnie nie będzie, aby było to warte. Zamówiłem w komputroniku wersję od EVGA jednak, już nawet nie ze względu na soft, ale wersja od EVGA po OC ma ciut szybszy rdzeń fabrycznie niż Asusik + była dośc spora różnica w cenie, Asusik droższy był o ok 150 ziko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inszy problem : modernizuję znajomemu jego grata(stare lga775) jako że gość nie ma za bardzo kasy co parę miesięcy coś sobie dokłada. Aktualnie tam siedzi Xeon X5460(mod z lga771) i 8GB DDR2. Teraz on chce kartę wymienić - ja mu doradzam HD7790, bo moim zdaniem nie ma sensu do tego sprzętu nic wydajniejszego ładować. Ale typ upiera się(jakimś cudem kasę uzbierał) na HD7850 lub 7870 z 2GB RAM(nie wiem po co mu to do crt@1600x1200). Moim zdaniem mam rację,ale mogę się mylić i można tam władować coś wydajniejszego niż hd7790. Proszę więc o poradę.

HD 6950 albo GTX 560 Ti niech sobie kupi ;)

 

Tapa tapa ZTE V967s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim pytankiem do Was - szukam używanej karty do okazjonalnego grania (nie zależy mi na ustawieniach Ultra).

 

Czy odczuję znaczną różnicę między HD 5830, a HD 7850 ? Jeżeli to jest różnica 5 klatek to dla mnie to żadna różnica.

 

I czy te karty wejdą do obudowy minitower - Fractal Design Core 1000 ?

 

Komp :

 

i5 3470

8 GB DDR3

Thermaltake Smart SE 530W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę kupić kartę Gigabyte GTX 970 G1 Gaming 4GB ale nie wime czy mój zasilacz wystarczy by ją poradzić oraz wygląda ona na całkiem sporą i nie wiem czy zmieści sie do mojej obudowy.

Mój zasilacz: XFX 550W obudowa fractal design niestety nie moge znaleźć modelu ale moja stara karta to radeon hd 7850 karta mieści się w obudowie z około 5- 6cm luzem w obudowie. 
Proszę o odpowiedzi z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim pytankiem do Was (...)

Czy odczuję znaczną różnicę między HD 5830, a HD 7850 ? Jeżeli to jest różnica 5 klatek to dla mnie to żadna różnica.

5830 jest jakieś 20-30% słabsza od 6950=7850 ;) szukaj testów jednej i drugiej i porównaj :p

Tapa tapa ZTE V967s

Edytowane przez OCleVer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daahaka

Zasilacz bezproblemowo da sobie radę, zaś co do "zmieści się" - jakiś przyrząd pomiarowy w dłoń i sam dokonaj niezbędnych pomiarów, karta ma 312mm długości.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam:


CPU: amd 9850 2.5ghz


PSU: Corsair vs 450w


RAM: 4gb ddr2


Mobo: Gigabyte ( nie pamiętam modelu)


Obudowa: fractal design 3000


GPU : gigabyte 6670


 


pytanko: czy jak wymienie karte na asus direct ii 6950 to zobacze zmiane w wydajnosci czy musialbym jeszcze zmienic procka (mysle nad fx 6300 i go podkrecic)


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli brać intel pentium ? bo bede zajmował się renderingiem i animacją + gry więc wykorzystam fx-a 

Nie bierz tego pentiuma bo na 2 rdzeniach już w niektóre gry nie da się grać, nawet się nie uruchamiają.

I nic Ci tu nie da nawet 5ghz na nim. Minimum to i3.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem was . co do płyty to będe wymeiniał by obsługiwała ddr3 , tylko teraz chodzi mi o Procesor czy wybrać Fx-6300 (+ overlock) czy lepiej jakiś i3 . Uwaga: będe się bawił renderingiem i animacja więc po testach widze że fx jest dla mnie. a co do gier to wystarczy mi wysokie w 1400x900 i 40fps'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym zastanowieniu się postanowiłem przeznaczyć na kartę kwotę 300-350 zł. Co najlepiej dobrać do i5 w takim wypadku ? R7 250 da radę do jako tako pogrania czasami czy może jakiś zastępczy GF na to miejsce ? Używane też mogą być, ale z tego co oglądam to trzeba szukać okazji bo schodzą w ciągu jednego dnia (np. 7850 za 350 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R7 250 to tragedia , cięty HD7750 nazwany HD7730 , wydajność poniżej HD5770 / HD6770 .

 

Z nowych kart nie dostaniesz nic sensownego w tej cenie , ani od ATI/AMD ani od NV .

 

Szukaj HD6850/HD6870 ew. HD7850 , wątpię abyś w tej cenie dostał HD7870 .

 

Z kart NV szukaj GTX460 1GB lub GTX560Ti .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...