Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

potrzebuje pomocy co do wyboru karty. Na chwilę obecną mam GTX 260, która z tego co czytałem została już dawno zapomniana przez Nvidię i problemy z niektórymi grami mam przez większość czasu.

 

Specyfikacja kompa:

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E6400 2,13 GHz --> OC 3,20 GHz

Płyta:       Asus P5Q-E

Ram:       G.SKILL PK DDR2 2x2GB 1066MHz CL5

Dysk:       SSD Samsung 830 128 Gb

Zasilacz:  Be-quiet! Dark Power P7-PRO-550W

OS:          Windows 7 Pro 64bit

Grafika:   Evga 260GTX model: 896-P3-1255-AR

Monitor:  Samsung T240

 

Zastanawiam się nad, którymś z GTX 760, nie stać mnie na wymianę całego komputera (na obecną chwilę). Chciałbym jedank grać sobie spokojnie w nowe hity (GTA V) jak i starszę (Team Fortress 2).

Na kartę graficzną chciałbym przeznaczyć ok. 900-1000zł. Nie musi to być koniecznie GTX 760, ale wolałbym inwestować w Nvidię, więc proszę o nie podawanie propozycji firmy AMD.

 

Pytania to; jaką kartę wybrać, czy warto do tego zestawu dodawać taką kartę, czy w ogóle pójdzie np. GTX 760 na tym zestawie?

 

Dzięki za pomoc i propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój komp to trup. Nie pograsz na tym w GTA V. Zapomnij. Gra podobnie jak IV pewnie bedzie miała spore wymagania co do procka. A procek jest za słaby na tak mocna kartę jak GTX 760. Lepiej najpierw zainwestuj w wymianie procka, płyty i pamięci.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX760 pasuje do E6400 jak pięść do nosa .

 

W dodatku chcesz grać w GTA V .

 

Tutaj GTA IV będzie dostawać świra a co dopiero V część , a jak jeszcze coś skopią przy konwersji / optymalizacji ( jak w  III i IV ) .

 

Za 1 000 zł to lepszą opcją jest modernizacja platformy - Albo nówki ( Pentium G32xx / I3 41xx + płyta na H81 ) albo używane I5 2400 + płyta na H61 .

 

Za I5 2400 + płyta na H61 dasz trochę ponad 500 zł .

 

Do tego ram DDR3 - ~150 zł za 4 GB .

 

Potem wymień kartę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój komp to trup. Nie pograsz na tym w GTA V. Zapomnij. Gra podobnie jak IV pewnie bedzie miała spore wymagania co do procka. A procek jest za słaby na tak mocna kartę jak GTX 760. Lepiej najpierw zainwestuj w wymianie procka, płyty i pamięci.

 

No to, żeś kolego mnie mocno zmartwił... rozumiem, że zasilacz jest na tyle mocny i nie potrzebuje wymiany?

 

 

GTX760 pasuje do E6400 jak pięść do nosa .

 

W dodatku chcesz grać w GTA V .

 

Tutaj GTA IV będzie dostawać świra a co dopiero V część , a jak jeszcze coś skopią przy konwersji / optymalizacji ( jak w  III i IV ) .

 

Za 1 000 zł to lepszą opcją jest modernizacja platformy - Albo nówki ( Pentium G32xx / I3 41xx + płyta na H81 ) albo używane I5 2400 + płyta na H61 .

 

Za I5 2400 + płyta na H61 dasz trochę ponad 500 zł .

 

Do tego ram DDR3 - ~150 zł za 4 GB .

 

Potem wymień kartę .

 

W GTA IV grałem na obecnym zestawieniu jako tako chodziła, może nie były to full detale tylko wszędzie dałem medium ale mocno się nie cieło... może przy dłuższym graniu po prostu się wyłączała gra i wywalało do pulpitu.

 

 

No cóź dzięki, za rady. Już coś wiem i raczej szybko sobie nie pogram w GTA V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś odblokować pamięć L3 w procesorze? Twój procesor to już bardzo słaba konstrukcja,próbuj go odblokować a jak nie to szukaj na allegro Phenoma II x4 i podkręć go pod 4ghz.

Kartę również szukałbym używaną hd7850 za około 300zł.

A z nowych kart, co wybrac do 500-600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart masz w tej cenie R7 265 aka HD7850 ( bo to te same karty , wyjątek to brak wersji 1GB w przypadku R7 265 ) , ew. dołożenie do R9 270 ( HD7970 ) .

 

Dużo stracę kupując R7 260x ? Czy może opłaca mi się dołożyć do GTX 750ti, ma 2x niższy pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie powoli do zmiany karty graficznej, 88gt troche mi posluzyl, czas na cos lepszego. Najbardziej sklaniam sie ku 970gtx co by miec troche czasu spokoj.

 

Konfiguracja:

i4770k

16gb ram

as rock z87 extreme 4

be quiet 550W

 

Kilka pytan:

- zasilacz da rade bez problemu?

- ktora z obecnie sprzedawanych wersji wydaje sie najsenowniejsza (i najlepiej jak najcichsza na stock chlodzeniu)

- docelowo planuje wsadzic jakies konkretniejsze chlodzenie dlatego tez fajnie by bylo gdyby nie miala plomb na srubach itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem stojący w piwnicy i nieużywany komputer o następującej specyfikacji.

Intel Core2 E6400@2.13

4GB ramu

Zasilacz 400W Modecom

Nvidia Geforce 6200 le

Czy można i ma sens wymienić grafikę na jakąś wydajniejszą? Budżet to 100-200 PLN

Wsadź HD 4850.

 

Tapa tapa ZTE V967s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma pomysł na jak najmocniejszą i najcichszą (np półpasyw) karte do 24cm długości?

Mam na oku fajną obudowe Lian Li PC-Q19B Mini-ITX ale są niestety spore ograniczenia. Większość wydajnych kart oscyluje w granicach 29-30cm zdaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym kupić gtx 970 do zestawu z 4690k 4,6GHz i zastanawiam się, którą z konstrukcji referencyjnych wybrać.

Waham się między dwoma kartami: Asus strix i Gaming G1. Kartę chciałbym też w przyszłosci dobrze podkręcić.

Gaming G1 jest chyba najmocniej podkręconym fabrycznie 970, do tego ma najlepszy potencjał podkręcania i backplate, który  w kartach za taka cenę jest dla mnie wazny bo mam Fractala Arc midi z oknem. Asus ma hybrydowy system chłodzenia, który wiele osób stawia za duży plus, ale słabszą sekcję zasilania i troche mniejsze możliwości oc. Ostatni z argumentów to cena: Gaming G1 dostane teraz za 1479zł, za Strixa trzeba zapłacić ok 1540zł. 

Nie wiem czy warto dokładać czy Gaming nie jest lepszym wyborem , ktoś wie jak to jest w normalnym użytkowaniu czy głośność pracy G1 jest uciążliwa?

Za kepszą cenę dostaje troche mocniejszą kartę, ale czy warto? czy strix nie ma problemu z podkręcaniem przez tą sekcje zasilania?

Ostatnie z pytań czy poczekać jeszcze na obniżkę cen, jest ona realna w styczniu? czy kupowac teraz po świetach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS się słabiej podkręcają. Jak już to pomyśl o MSI. Ma nieco lepszy potencjał OC. Ale Gigabyte też są niezłe chociaż głośniejsze i nie mają hybrydowego chłodzenia. MSI też takie posada. Wentyle włączają sie dopiero po przekroczeniu 65'C o ile mnie pamięć nie myli. Co do zakupów to moga nieco stanieć ale nieznacznie. Brak tu konkurencji ze strony AMD. AMD już raczej nie obniży cen R9 290/290x. Ale jak możesz to poczekaj do połowy styczna.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę polecacie w cenie 500 - 600 zł do zestawu:

 

i5-3330

MSI B75A-G43

8GB DDR3

Samsung 830 128 GB + wyciszony HDD + kilka dysków USB

SB X-fi

BeQuiet L7 430W - ten ma już ponad 5 lat

 

Priorytetem będzie tutaj jak najcichsza praca w spoczynku.

 

Zastanawiam się nad http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270-oc-2gb-ddr5-256bit-pci-e-2dvi-hdmi-dp-box-r9270-dc2oc-2gd5-599490/ale mam obawy czy zasilacz da radę (ma dwie linie po 18A, ale z tego co się wyczytałem druga linia idzie tylko na zasilanie procesora i zostaje 18A na wszystkie podzespoły z kartą włącznie).

 

Czy w takim przypadku nie lepiej któregoś GTX750 TI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę polecacie w cenie 500 - 600 zł do zestawu:

Taką http://forum.purepc.pl/topic/364461-cicha-karta-graficzna-500-z%C5%82/

 

 

MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ !

 

 

5. Jeśli założyłeś wątek nie masz prawa zadawać pytań w tematach zbiorczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem napisać. Nie kupuj karty. Jak chcesz grać to odkładaj kase dalej na nową platformę. Do wyśwetlania obrazu wystarczy jakakolwiek najtańsza karta na PCI-E. Może byc nawet używany Radeon 4850.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD x4 955 3.20MHZ - Proc będzie podkręcany.
Graficzna: GTX 460
Zasilacz; Niedawno wymianany: Chieftec 550w.
Płyta: ASRock M3A770DE
RAM: 2x2GB Goodram 1333MHz
Nowe + Używane tylko na gwrancji.
do 550zł.
Głownie do grania(Mam nadzieje że GTA V wejdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...