Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę sensu w zmianie karty , szczególnie pod GTA V , chyba że masz w planach modernizację platformy to możesz brać R7 265 lub pokoparkowe R9 270 ( aka HD7870 ) .

 

Bez zmiany platformy to max. co bym tam dał to R7 260X , niestety karta tylko trochę szybsza niż twój GTX .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Poseidon to przesada - karta ma ponoć kosztować ~2 600 zł .

 

Już zwykła GTX980 jest droga w stosunku do swoich osiągów a ten Asus to już w ogóle .

 

Lepiej brać nie wiele słabszego a sporo tańszego GTX970 i go normalnie zwodować na porządnych elementach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3 to trochę mało dla R9 280 , choć 3GB VRAM może być przydatne w niektórych grach .

 

R9 270X aka HD7870 lepiej pasuje do tego procka , chyba że za jakiś czas wymienisz I3 na I5 to bierz R9 280 .

Żadnych planów, generalnie to planuję złożyć cały zestaw w oparciu o ten procesor, na YT i różnych porównaniach i3 daje radę w najnowszych grach, właśnie razem z R9 270X, ale chciałem się dowiedzieć czy mając R9 280 będzie to znaczący przyrost wydajności ;)

 

Ewentualnie GTX 760 zamiast tego Radeona, ale chyba dużego sensu nie ma.

Edytowane przez Jackov15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić 60zł do http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270-oc-2gb-ddr5-256bit-pci-e-2dvi-hdmi-dp-box-r9270-dc2oc-2gd5-599490 /względem tej karty 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-265-2gb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-r7265-dc2-2gd5-635791/  ?

Zasilacz OCZ 500W da radę chyba z jedną jak i drugą kartą?

Aha w komplecie jest jeszcze i5 4440,4gb ram i 3x hdd

 

Jeszcze tak myślę czy nie kupić czegos tańszego pokroju http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r7-260x-1gb-gddr5-oc-11222-05-20g-621892/

Jak na razie najwięcej gram w WoT, Wiedźmina 2. I być może do moich niewygurowanych wymagań taka  karta starczy? Na Wiedźmina 3 czy nowe GTA chyba z tą może być już cienko, dobrze myślę?

 

Aha monitor to ten z podpisu (akurat ot jest jeszcze aktualne) także rozdzielczość na jaką pozwala to 1680x1050

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

270 będzie wydajniejsza zwłaszcza po OC. Ale nie jest to jakaś znacząca różnica. Jednak opłaca się wziąć R9 270 tylko akurat ceny troszkę odstraszają. Do Wiedźmina 3 może być troszkę za mało. Gra niby lepiej ma działać na Geforcach stąd te wymagania mocniejszych radków względem wolniejszym Geforców. Wymagania minimalne to niby HD 7870 czyli tak naprawdę 270/270x.  Ja bym szukał używek GTX 770 lub nówkę GTX 760 za ok 850 zł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób jak uważasz. Ale do Wiedźmina 3 to będzie raczej za mało i odpalisz to na minimalnych. Do premiery jest daleko możesz jeszcze troszkę odłożyć. No chyba że nie pracujesz lub masz ważniejsze wydatki.  Potem żeby nie było płaczu ;) Inna sprawa że ceny kart teraz są wysokie bo dolar skacze do góry. Więc ja tym bardziej bym poczekał na spadek cen do premiery Wiedźmina 3.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od razu tutaj gdyż przywitalni nie znalazłem. 

Pytanie odnośnie niżej zalinkowanego zestawu. Lepiej dopłacić do GTX 750ti od MSI czy zaoszczędzić i wybrać R7 260X. Widzę w testach, że GTX wypada lepiej ale czy warto tyle dopłacać do tej wydajności. Ewentualnie może w podobnej cenie jakaś inna karta, która wejdzie do tej obudowy.

 

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2015?page=0,23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast GTX750Ti proponuję R7 265 aka HD7850 .

 

Karta wydajniejsza niż GTX i  kosztuje podobnie , dodatkowo ma bardziej stabilną wydajność a nie lata jak GTX - który raz ma wydajność R7 260X a raz ma wydajność nie wiele mniejszą niż R9 270 / GTX660 .

 

Choć ten zestaw można przebudować , budę ITX zastapić normalną buda ATX np. Zalman Z3 Plus ; płytę zmienić na mATX np. Asus H81M Plus , wywalić SSD i w jego miejsce wstawić normalny HDD 500Gb / 1TB.

 

Przebudowany zestaw za 2 019 zł uwzględniający powyższe zmiany .

 

PS. Linkowany zestaw z PPC kosztuje prawie 2 200 zł .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do Zalmana T4 wejdzie ten proponowany zestaw? Tylko z dwoma dyskami, jeden ssd tylko na system i drugi normalny hdd? Bo rozumiem ITX wiązałoby się ze znacznie niższą wydajnością, albo wyższą ceną? I czy warto byłoby kupić tą używaną kartę?

Edytowane przez macko.cam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem sobie wszystko i na kartę graficzną zostało mi ok 800 zł. Do tego wyżej proponowanego zestawu. Tylko, że za jakiś czas będę wymieniał procesor na lepszy. Tak myślę za ok 6 mies. I wtedy jaką kartę najlepiej wybrać? R9 270X?

Edytowane przez macko.cam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast brać R9 270/270X* proponuję dołożyć te ~50 zł i brać nieco szybszą R9 280 .

 

3GB VRAM jest przydatne w grach .

 

* - Najlepiej opłaca się R9 270 , od 270X różni się tylko o 100 mhz niżej taktowanym GPU , reszta to to samo .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bratu spalił się staruszek gtx 260 i chciałby cos w jego miejsce kupić. Pozostaly sprzet nie nowy bo tylko stary dobry c2d e8400, 4gb ramu ocz viper czy raptor (jakoś tak) i psu tagan bz640W oraz ASUS p2q pro. Co by tu kupić za grafikę co by odczuł różnice po stracie swojej a nie przypłacił albo kupił cos co by się nudziło przy tym strauszku procesorze. Sam doradzalem mu jakiegoś Radka serii R7 bo może mantle mu trochę pomoże ale chciałbym od was usłyszeć opinię

Edytowane przez BuncoleX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

planuję zmienić kartę graficzną z Gigabyte Radeon 5770 Silent na coś możliwie szybkiego dla podanego niżej systemu i możliwie bezgłośnego w aplikacjach biurowych (w stresie delikatny szum dopuszczalny, mam niezłą obudowę z dobrym chłodzeniem).

 

Procesor: AMD Phenom II x4 955 BE

Płyta: ASUS M4A79XTD evo

RAM: 4 GB

 

Nie chcę zmieniać procka i płyty, chętnie dokupię RAM (ile? jak szybki? czy to ważne w kontekście nowej karty?).

 

Będę bardzo wdzięczny za sugestie, które maksymalnie karty pasują do tego systemu (budżet nieistotny) i ile RAM powinnienem zainstalować.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

BCQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...