Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej .

 

Bez zmiany platformy max. co bym dawał to HD7870 aka R9 270 ( bo to te same karty ) , ramu nie ma sensu dokładać - w grach go nie wykorzystasz , chyba że robisz coś ramożernego .

 

Nowe R9 270 to koszt ~650 zł , używki pokoparkowe z gwarancją to koszt 500+ zł .

 

@ dzabril

 

Karta od GB jest lepsza - wyższe taktowanie GPU , lepsze chłodzenie i dłuższa gwarancja - 3 lata zamiast 2 jak u Szafirka .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Cooler Master Silent Pro 600W
RAM w jednej kostce, ale kupię drugą przy okazji grafy najprawdopodobniej - win7 64.

 

 

HD 7870/r9 270 nie ma co dawać coś silniejszego, podaj jeszcze czy procesor podkręcony, jaki masz zasilacz o czy ram to jest 2x2 czy 1x4 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło Ci o Enermax jeśli chodzi o zasilacz ? Też bym polecił R9 280 np od Gigabyte. Proc już nieco odstaje, więc nie pakował bym tam zbyt mocnego GPU. Ew poszukaj używki R9 280x na Allegro.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

mam pytanie co bardziej polecacie R9 290 czy GTX 970

Miałem wcześniej R9 290 i byłem zadowolony tylko troszkę głośny był (referent) mam zestaw przygotowany do LC brak mi tylko grafiki z blokiem. proc i5 4670k, ssd, 8gb,

Co polecacie? Czy może jeszcze się wstrzymać do premiery R9 390 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy to GTX970 - karta szybsza , chłodniejsza i mniej prądożerna .

 

Plusem R9 290 jest cena i szersza szyna , do tego karta jest dłużej na rynku - o wiele większy wybór kart jak i chłodzeń do nich .

 

A co do R9 390 - nie wiadomo kiedy w końcu będzie ani jaka będzie jego cena i wydajność , choć pamięć typu HMB i kosmiczna przepustowość GPU-MEM może mu dużo dać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło Ci o Enermax jeśli chodzi o zasilacz ? Też bym polecił R9 280 np od Gigabyte. Proc już nieco odstaje, więc nie pakował bym tam zbyt mocnego GPU. Ew poszukaj używki R9 280x na Allegro.

 

Tak, enermax, nie wiem skąd edimax...

 

Co do używek. Jakiś czas temu był bum na karty ze względu na kopanie waluty, wtedy one chodziły na 100% 24/7 i nie powiem, teraz jakoś obawiam się zakupu karty, szczególnie, ze prawie wszyscy mają bardzo lakoniczne opisy aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto robić SLI z dwóch 780'tek. Trochę mało vRamu na karcie jak na SLI.  Napisz czy brakuje Ci wydajności w grach ? W jakiej rozdzielczości grasz no i podaj reszte sprzętu w tym zasilacz.   Osobiście bym został na 780 i przeczekał jeszcze jedną generację. Różnica między GTX 780 a 970 jest nieduża. A GTX 980 się nie opłaca brać wg mnie. Przynajmniej na razie bo kosztują grubo ponad 2000 zł. Najtaniej to chyba Palita widziałem z referencyjnym chłodzeniem za 2200zł. TO i tak sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Na co wymienic GTX560Ti 1GB?

 

Obecna karta nawet daje rade ale szalu juz nie ma, czesto wkurza tylko 1GB pamieci (mody z teksturami hd itp upiekszacze). Myslalem nad GTX760 2GB alternatywnie jakims radkiem chociaz za nimi nie przepadam.

Fajnie by bylo jakby tak jak aktualna starczyla na 3-4 lata komfortowego grania nie koniecznie na max (obejde sie bez AA czy Ultra detali).

 

Budzet: ~800PLN

Procek: i5 2500k

Zasilka: Corsair TX650W

Monit: LG IPS235v (1920x1080).

 

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny GTX760 dość wysokie , najtaniej jest wersja od Gigabyte z chłodzeniem WF2 za 859 zł , za 889 zł jest MSI GTX760 2GB Gaming .

 

Alternatywnie R9 280 3GB np. Gigabyte R9 280 3GB WF3 za 849 zł , karta mającą zbliżony poziom wydajności co GTX a dodatkowo ma więcej pamięci - co może się przydać w grach .

 

Opcjonalnie pokoparkowe R9 280X / HD7970 GE  z gwarancją z allegro , karta o wydajności GTX770 a również mająca 3GB VRAM .

 

Albo poczekać jakiś czas i zobaczyć jak będzie wyglądać cena oraz wydajność GTX960 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie to rozdziałka 2560×1600 czasem też telewizor dlatego właśnie myślę o SLI żeby móc odpalić coś na TV w 4K albo 3D a że jestem zielony w tym temacie to właśnie moje pytanie co lepsze kolejna GTX 780 czy jedna np GTX980 ( która jest mało opłacalna w stosunku do 970 o tym wiem :/ i da z tego co już się orientowałem tylko mały wzrost wydajności w porównaniu z GTX 780)
Parametry sprzętu to:
Procesor i7 -4770k
Karta Graficzna GTX 780 DC II od asusa
Zasilacz Fortron AURUM 600w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej .

 

Przy rozdzielczości 1600p czy 4K więcej da dołożenie 2 karty niż zmiana GTX780 na GTX980 gdzie zyskasz nie wiele a od strony kosztów możesz nawet stracić .

 

Napisz jeszcze jaką masz płytę , bo może się okazać że masz układ 16x+4x dla portów PCI-E .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto robić SLI z 780. Z tego względu że ma troszkę mało ramu. Proponuje na razie zostać na tym co masz i potem wymienić może na jakiegoś nowego Radeona z 300 Kto wie może będą wydajniejsza od takiej 970'tki to przełoży się to na wydajność. Zwłaszcza że pewnie będą miały po 4GB DDR5 512 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam:

 

Stary rig: Xeon E5440 / 4gb DDR2/ Sapphire 5850 xtreme. Na co byscie zmeinili karte tak by ja na maxa wykoprzystac?

 

Dragon Age:I chodzi mi na srednich spokojnie, ale zakladajac ze nie chce zmieniac platformy tylko karte, to najlepiej na ktora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 270 to nic innego jak HD7870 .

 

Xeon E5440 to odpowiednik wydajnościowy Q9550 , na stock o wiele za słaby aby wykorzystać w pełni tą kartę , już R7 260X będzie trochę hamował .

 

OC@3,5 Ghz trochę zmieni w kwestii FPS , najwięcej zyskają gry które mocno obciążają CPU np. CS:GO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...