Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

padła mi karta z sygnatury i zastanawiam się nad czymś nowym. W moim przypadku musi być to brand new (niestety)

 

R7 250x czy może gf 650Ti?

 

Bo r7 250 to z tego co wiem kastrat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , obecnie siedze na i5 2500k + radeon 4850

(do tej pory nie musialem grafy zmienaic gdyz tytuly w ktore gralem wystarczala )

chcialem zmienic grafe na wieska , ale obecny kurs dolara i podwyzka cen skutecznie zmienila moje plany

nadarzyla sie okazja kupic gtx 560 ti , 1gb za 200zl , - jak myslicie oplaca sie przesiasc? czy wiesiek nawet na minimalnych tez nie pojdzie ?(wiem wrozenie z fusow :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć - W3 jeszcze nie ma i nie wiadomo jak ta gra będzie się naprawdę zachowywać i jak będą wyglądać prawdziwe wymagania .

 

Teoretycznie GTX560Ti jest lekko za słaba do W3 , GTX660 / HD7870 z minimalnych są od niej szybsze .

 

Choć sama GTX560Ti za 200 zł to całkiem niezły Deal .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć - W3 jeszcze nie ma i nie wiadomo jak ta gra będzie się naprawdę zachowywać i jak będą wyglądać prawdziwe wymagania .

 

Teoretycznie GTX560Ti jest lekko za słaba do W3 , GTX660 / HD7870 z minimalnych są od niej szybsze .

 

Choć sama GTX560Ti za 200 zł to całkiem niezły Deal .

tez mi sie tak wydaje dlatego zaryzykuje , co najwyzej sprobuje pokrecic , a gdyby nie szlo , to i tak za pol roku mysle ze sprzedam za minimum 150 zl ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką masz budę .

 

R9 280X WF3 to dość długa karta , potrzebował byś ~29 cm wolnej przestrzeni w miejscu gdzie jest montowana karta , jak na wysokości karty są koszyki na dyski czy co innego to może być nieciekawie .

 

Wysokość karty też ma znaczenie choć w mniejszym stopniu , karta ma 40 mm wysokości i 2 slotowe chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus / MSI / GB etc. z 2 wentylatorami .

 

R9 280X od Asusa ma długość ~28,5 cm .

 

R9 280X od MSI ma długość 27 cm .

 

Generalnie mocne karty są długie - od 24 cm w przypadku GTX660/660Ti/GTX760/GTX960 do ponad 31 cm w przypadku topowych kart z 3 wentylatorami ( np. GB WF3 ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus

To co jest napisan to wiem. Umiem deszyfrować alfabet łaciński. Przynajmniej tak mi się wydaje ;)

Ważne to co nie jest napidane. Np. karta używana, wymieniona u producenta na wolną od wad. Przyszlo mo do głowy - czy była używana po wymianie czy nie? Jak dla mnie duża różnica czy nówka, czy śmigana nie wiadomo gdzie, jak i ile czasu.

Napisałe do nich maila z pytaniem. Zobaczymy co powiedzą

Ile gwarancji na karty daje MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie karty MSI mają 3 lata gwary , seria Gaming LE ma tylko 2 lata gwarancji .

 

Choć w tym przypadku oryginalnie było 3 lata gwary , pozostało ~2 lata .

 

Karta to poserwisówka prosto od morele , teoretycznie wszystko powinno być OK - kupujesz prosto od sklepu a nie od prywatnej osoby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu nic podejrzanego. Najprawdopodobniej karta została wysłana na gwarancję bez oryginalnego pudełka, została uznana za uszkodzoną i wysłana do producenta. Gdy minęły 2 tyg producent dalej nie odesłał do moreli karty więc Ci zgodnie z prawem musieli kupującemu odesłać nową bądź zwrócić pieniądze i tak też zrobili. Później producent odesłał już nową kartę do morelii a Ci z racji tego że wysłali do klienta nową to tą wystawili na Allegro i obejmuje na nią 2 lata gwarancji bo tyle zostało u producenta.

Jeśli zostało Ci miesiąc gwarancji i karta Ci padnie to jak wymienią na nową, to ta na nowa również ma tylko jeszcze miesiąc gwarancji.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...