Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Co myślicie o tej karcie graficznej ?

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r7-260x-1100m-black-oc-edition-2048-mb-ddr5-dp-r7-260x-cnf4-611377/

 

Uciąganie z FX wszystkie te gry Battefield 4, nowe Call of Duty i inne na ultra?

Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w to wierze .

 

O ile starsze CoD ( poza AW ) może i by chodziły płynnie na Ultra + FHD (lub wyżej ) ale BF4 , ACIV/AC BF / AC:U / Watch Dogs / GTA IV etc. raczej nie albo będzie to kilka fps-wów tylko .

 

Do tego masz tragiczny procek .

 

Jak chcesz grać na Ultra + FHD z rozsądną ilością FPS ( i bez spadków ) to zmiana procka na I5 , do tego GTX770 / R9 280X lub lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z takimi filmikami np?

https://www.youtube.com/watch?v=0S6O0ZlmeKo

https://www.youtube.com/watch?v=h35YS5F3Qb0

 

Tam są FX 6300 + R7 260x i gra normalnie.

Próbuję się dowiedzieć w sumie, dlaczego ludzie odpalają nowe gry na takich kartach i procesorze, gdy inni mówią że to jest mało opłacalne.

A znowu filmiki mi pokazują jeszcze coś innego..

 

Btw, jaką kartę do 500 zł+ polecacie, jeśli już zmieniać?

Niestety nie stać mnie na i5, to już za duże koszty.

Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2400 @4GHz, póki co 2x2GB RAM i cooler master v650

 

Potrzebuję karty do 1500zł. Zacząłem się interesować frametime, jaki to ma realny wpływ na wrażenie płynności ? Gram w 1080p i raczej nie zwiększę tej rozdzielczości chyba, że do 1440 (1 monitor cały czas). Patrzyłem na r9 290x ale ponoć ma tragiczny frametime. Co proponujecie ? 970tki się boję ze względu na problemy, może 780tka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam kompa z cpu i5 3350p + 7850 1gb od msi. Zasilacz OCZ CXS 500 W.

 

Problemem jest granie w FHD na wysokich detalach. I tu pytanie czy dobrym wyborem będzie Radek od Sapphire r9 280 3gb dual-x (w x-kom w cenie 849zł)? Czy zasilacz podoła? Bo jak nie to brałbym gtx760. 

 

Budżet do 900 zł.

 

Chciałbym grac w fhd na maks (ewentualnie z niższym AA) w takie tytuły jak: BF3,4, TombRaider, World of Tanks, Diablo 3, StarCraft 2, i czasami w jakieś popularne darmowe MMO. Nie gram w samochodówki ani sportowe typu fifa.

 

Potrzebuję kartę, która przynajmniej w 2015 roku podoła nowym tytułom w fhd w przyzwoitych detalach.

Edytowane przez SupCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na lini 12 masz 450W.

Ja mam dla przykładu 432W na tej lini i na podkreconym i5 na 4,7ghz 2x hdd, 1x ssd, i podkrecony 7970 (czyli r9 280x) nie ma żadnego problemu.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko nim kliknę "kup teraz" :D

 

Sapphire 280X Vapor-X OC (2 wentyle) za 700PLN czy Gigabyte 280X Windforce (3 wentyle) 750PLN ?

Oczywiście mowa o używkach. Wydaje mi się, że taniej już 280X nie dorwę?

Pytanie tylko którą wybrać.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko nim kliknę "kup teraz" :D

 

Sapphire 280X Vapor-X OC (2 wentyle) za 700PLN czy Gigabyte 280X Windforce (3 wentyle) 750PLN ?

Oczywiście mowa o używkach. Wydaje mi się, że taniej już 280X nie dorwę?

Pytanie tylko którą wybrać.

Który to windforce? Jak te pierwsze to na 100% będą piszczeć cewki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wnioskuję, że to model 1.0

 

Dokładnie ten: http://tinyurl.com/mffxvcn

r280x GV-R928XOC-3GD 

 

Czyli niby ten sam, co na morelach jest za 1200PLN

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-280x-3072mb-ddr5-384bit-gv-r928xoc-3gd-599376/

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam konfig jak w podpisie. Nie ma co ukrywać GTX 660 jest za słaby do AC Unity w rozdzielczości (2500:1000) jest coś sensownego obecnie do kupienia powiedzmy do 1000±200zł? Mogą być używki . 

 

Radon r9 290, 

GeForce GTX770, 780

7970

 

Czy takie coś opłaca się http://allegro.pl/gigabyte-radeon-r9-290-4gb-gwarancja-i5059855247.html

 

Druga sprawa, nie wiem, czy nie czekać na 960Ti i R9 3xx, choć podejrzewam, że ich ceny i tak będą zaporowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent 290 z gwarancją, jeżeli już to nie za 900, tylko taniej.

 

Ale jest jeden problem, to chłodzenie jest koszmarnie głośne. Przez głośne mam na myśli, naprawdę głośne, głośniejsze niż wiele innych referentów.

 

Prędzej bym szukał np. 290 modelu jakiegoś niereferencyjnego, najlepszy cooler ma sapphire tri-x i takie coś do 1000 kupić.

Używka gtx780 w tej cenie też jest opcją, referent nie jest tragiczny, bez porównania cichszy od 290.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chcę dowiedzieć, co rozważyć kupić w tej cenie + czy zasilacz Della 525 silver (3 linie 12V 18A - powinno, jeszcze sprawdzę dziś) uciągnie 290, 780? 

 

Innymi słowy najbardziej opłacalny zakup za max 1200zł. Generalnie posucha na allegro.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to nie wiem co to dokładnie jest za model, także nie jestem pewien. Mocy na papierze powinno być dość.

 

Najbardziej opłacalne cena/wydajność jest 290, ale ten cooler. Wersje z autorskimi chłodzeniami już tak tanio nie chodzą, a dalej to bardzo ciepła karta.

Dobra cena za tri-x na gwarancji to tak do 900 bym dał, nie więcej.

Nvidia (780) wyjdzie niestety jeszcze drożej.

Jest jeszcze opcja kupić coś segment gorszego, i sporo tańszego, czyli 7970/280x.

 

W ogóle uważaj na "okazje" autorskich 290 i gtx780, na tych modelach często jakieś oszustwa są. Przy kupowaniu na allegro.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który to windforce? Jak te pierwsze to na 100% będą piszczeć cewki.

Znalazłem Gigabyte 280X windforce v2 za 750zł z wysyłką. No to kupiłem. Dzięki za pomoc.

 

Za jakiś czas pewnie przejdę i tak na GF (jak zejdą z cen) patrząc na pobory prądu / wydajność.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...