Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czy ktoś może mi pomóc w wyborze karty do 200zł, przeglądałem parę ostatnich stron i hd7770 o którym myslałem w tym momencie nie wyrwe, hd7750 jest za 220 to wciąż dobra cena? Jest tez np hd 6850, ale wygląda na dużą, prądożerną, ja mam tylko 350w zasilacz, choć dobry jest. Są tez mniejwięcej w ten cenie 5770, 4890, 5830, 6770, 6790, nie mam pojęcia jak to sie dokładnie przedstawia bo z tego co widze np hd5850 jest silniejsze niż hd6850, i tez za trochę więcej jest choć idealnie nie chciałbym wydać więcej niż te 200-pare zł. Dzięki

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki do dokładnie zasilacz bo co innego markowe 350W z górnej półki , co innego markowe 350 ale średniej jakości a co innego no name 350W .

 

Do tego napisz ile ma lat .

 

Z kart szukał bym HD6850 , wydajność ma podobną jak HD5850 .

 

Ew. HD6770 / HD7750 - mają zbliżony poziom wydajności .

 

HD4890 sobie odpuść - to stara i gorąca karta bez DX11 , nic innego jak podkręcony HD4870 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki do dokładnie zasilacz bo co innego markowe 350W z górnej półki , co innego markowe 350 ale średniej jakości a co innego no name 350W .

 

Do tego napisz ile ma lat .

 

Z kart szukał bym HD6850 , wydajność ma podobną jak HD5850 .

 

Ew. HD6770 / HD7750 - mają zbliżony poziom wydajności .

 

HD4890 sobie odpuść - to stara i gorąca karta bez DX11 , nic innego jak podkręcony HD4870 .

 

Zasilacz to fortron którego, zdaje mi się, ty doradziłeś mi kupić jakieś 1.5r temu :) Wtedy był nowy ale leżak. Działa dobrze na zestawie na pentiumie z integrą, od tamtego czasu.

 

Właśnie mam problem dokładnie z wyborem modelu bo wszystkie są niby zbliżone, a nie orientuje sie w różnicy w wydajności byc może wyrwę coś niewiele gorszego dużo taniej. Cięzko się połapać.  Z tego co widze hd6850 będzie zbyt prądożerne dla mojego pc (czy raczej psu).

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki do dokładnie zasilacz

 

Zasilacz to fortron którego

Zapewniam cię, że nie chcesz otrzymywać tak precyzyjnych odpowiedzi. Podaj model tego zasilacza a nie tylko moc i markę. 

 

HD6850 nie jest specjalnie prądożerną kartą http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/Radeon_HD_6850/26.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo .

 

W tej cenie lepszym wyjściem jest HD6850 / HD7770 .

 

GTX560 to nic innego jak remarkowany GTX460 1GB z podbitymi zegarami .

 

 

wynegocjowalem za 170 zl , nie warto sie przesiasc  z 4850 , 1gb  ?

Edytowane przez turtlesomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama karta będzie działać , gorzej z jej wydajnością - ten X2 nie pozwoli na jej pełne wykorzystanie .

 

Karta będzie się marnować przy tym procku , to nic innego jak HD7850 2GB .

 

Jak chcesz kartę która nie będzie hamowana ( lub będzie hamowana w mniejszym stopniu ) to szukaj HD6770 / HD7750 .

 

HD7850 czy lepszych kart nie ma sensu brać bez wymiany platformy albo przynajmniej procka na jakiegoś PII X4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama karta będzie działać , gorzej z jej wydajnością - ten X2 nie pozwoli na jej pełne wykorzystanie .

 

Karta będzie się marnować przy tym procku , to nic innego jak HD7850 2GB .

 

Jak chcesz kartę która nie będzie hamowana ( lub będzie hamowana w mniejszym stopniu ) to szukaj HD6770 / HD7750 .

 

HD7850 czy lepszych kart nie ma sensu brać bez wymiany platformy albo przynajmniej procka na jakiegoś PII X4 .

Karta trafiła mi się nowa za 300,- a i tak zamierzam zmienić sprzęt,tylko na razie nie mam czasu żeby się tym zająć.Dzięki za szybką odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię, że nie chcesz otrzymywać tak precyzyjnych odpowiedzi. Podaj model tego zasilacza a nie tylko moc i markę. 

 

HD6850 nie jest specjalnie prądożerną kartą http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/Radeon_HD_6850/26.html

 

Cóż po prostu nie spodziewałem się że ktoś czytający mój post będzie się znał na starych zasilaczach których jest masa :)

 

Dokładny model to fsp350-60gln (80+)

 

Swoją drogą, właśnie przegrałem licytacje, szaleniec dał 305zł za hd7770, niech mu już będzie.. może to właściwa cena, ale tyle nie planowałem wydać. W tym momencie rozglądam się za czymś innym, za czym mogę jeszcze/najlepiej patrzeć do kwoty 250-300zł?

 

ps

czy to jest dobra karta/cena

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5058385605&ars_source=ars&ars_socket_id=7&ars_rule_id=92

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nie wiele drożej masz wydajniejsze HD6770 .

 

HD6750 to to samo co HD5750 .

 

Do 300 zł najlepszą opcją jest HD6870 ew. liczyć na szczęście przy licytowaniu HD7850 .

 

Napisz jeszcze jaki masz procek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku dziekuje Wam bardzo za opinie, a jeszcze chciałem się upewnić, warto było iść w tego hd7770 powyżej 300zł? Sam już nie wiem, te kilka zł więcej bym wyłożył ale koleś był zaciekły.

 

Procesor to pentium g2020, wiem że te karty o które pytałem stanowią mniej więcej dla niego granice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż obecnie posiadam gt520 ta karta się do gier nie nadaje, padaka straszna, a chciałbym pograć troche w csa . Wyszukałem taniutkiego gtsa 250 , ale że ja się totalnie na tym nie znam 

pytanie czy to bd ze sobą współgrać itd?

parametry

 

plytka- asus P8G61-M LX

procek- i5 3470

zasilacz- Qoltec SilentLine 425W

Edytowane przez Zypee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hd 7850 Lub hd 6950, szkoda pakować coś gorszego do grania. Podaj budżet.

 

Zasilacz ma 190 W na 12V... HD 7770, ewentualnie wymiana zasilacza.

 

Tapa tapa ZTE V967s

Edytowane przez OCleVer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx970 mimo "problemów" z pamięcią dalej jest świetną propozycją.

Jeśli masz dobry zasilacz i większy pobór prądu Ci nie wadzi to przy aktualnych cenach r9 290x jest bardzo dobrą alternatywą, a najlepszą zwykły r9 290 który jest minimalnie gorszy, tu z polecanym chłodzeniem:

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-r9-290-tri-x-oc-4gb-ddr5-512bit-11227-00-40g-626627/

 

Tu 3 lata gwarancji:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-290-4096mb-ddr5-512-d-h-pci-e-gaming-4g-r9-290-gaming-4g-621447/

 

Podkręca się do około 1100mhz na rdzeniu.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_290_sapphire_trix_vs_asus_directcu_ii?page=0,16

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkretne wymagania ( np. wydajność ) poza tymi wymienionymi ?

 

Z kart chłodzonych pasywnie są GT740 za ok. 440 zł np. Asus GT740 2GB za 434 zł czy EVGA GT740 2GB za 439 zł .

 

Taniej od NV to są GT730 , można je dostać za nieco ponad 200 zł - niestety są to modele z szyną 64-bit .

 

Wersje 128-bit są niestety chłodzone już aktywnie .

 

Z kart konkurencji jest chłodzony pasywnie Sapphire R7 250 1GB DDR5 za 399 zł .

 

Od strony wydajności R7 250 będzie najlepszą opcją , od strony poboru to GT730 będzie odpowiedniejszy - ma TDP 23W , dla porównania GT740 i R7 250 mają TDP >60 W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Myślę, że karty z szyną 64bit sobię odpuszczę, czasem gram w CS:GO oraz GTA 4 (posiadam HD4850 i jest w miarę ok). Chciałbym obniżyć temperaturę w obudowie (stąd kryterium poboru prądu), zwiększyć wydajność GPU oraz nie słyszeć wentylatora od karty graficznej. Mam wentylator 14mm z przodu, 2 x 12mm na wywiew oraz Zalman CNPS10X na  CPU.

 

Obecnie zastanawiam się pomiędzy modelami HD 77xx,  Asus GeForce GT740 oraz Radeon R7 250 Ultimate.

Wydaje mi się, że najmniej prądu pobierze HD77xx oraz będzie jednocześnie najwydajniejsza? Czy się mylę? Widzę na allegro poniżej 300zł co wygląda również na zwycięzce w kategorii opłacalności (mniej ważna).

Edytowane przez adamski8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Myślę, że karty z szyną 64bit sobię odpuszczę, czasem gram w CS:GO oraz GTA 4 (posiadam HD4850 i jest w miarę ok). Chciałbym obniżyć temperaturę w obudowie (stąd kryterium poboru prądu), zwiększyć wydajność GPU oraz nie słyszeć wentylatora od karty graficznej. Mam wentylator 14mm z przodu, 2 x 12mm na wywiew oraz Zalman CNPS10X na  CPU.

 

Obecnie zastanawiam się pomiędzy modelami HD 77xx,  Asus GeForce GT740 oraz Sapphire R7 250 Ultimate.

Wydaje mi się, że najmniej prądu pobierze HD77xx oraz będzie jednocześnie najwydajniejsza? Czy się mylę? Widzę na allegro poniżej 300zł co wygląda również na zwycięzce w kategorii opłacalności (mniej ważna).

 

szukając dla siebie karty natknąłem się na taką informacje nt. gt730, ktoś inny może skomentuje jej wiarygodność, ale wersja z 64bit jest wydajniejsza wg. tego http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107-2.html

 

(...) That's a great starting point for gamers on a tight budget. If you're in the market for a solid sub-$100 discrete board, just be sure you have the 64-bit GDDR5 version in your shopping cart; the 128-bit model is actually slower due to a less-powerful GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...