Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda .

 

GT730 są dostępne wersje z 2 różnymi GPU .

 

Wersja 128-bit bazuje na rdzeniu GF108 mającym 96SP / 16 TMU / 4 ROP .

 

Wersja 64-bit to już nieco nowszy Kepler i rdzeń GK208 z 384SP / 32 TMU i 16 ROP .

 

GK208 to praktycznie to samo co GK107 znany z GT740 , różnią się tylko szyną i taktowaniem GPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wybór:

- być nieszczęśliwym posiadaczem GTX970

- zostać szczęśliwym posiadaczem r9 290x za 1399 zł

 

wybierz szczęście. 

 

99% użytkowników GTX970 twierdzi, że jeśli miałoby ponownie kupić kartę, wybrałoby właśnie 970.

 

Za te 1399 zł to na pewno r9 290x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Przestał mi działać Radeon HD 7770 2GB podobno przez to że to pci-e 3.0 a płyta pci-e 2.0. Jaką kartę graficzną kupić pod ten zestaw? Tylko z pci-e 2.0.


procesor - Xeon E5450
płyta - ASUS P5Q
karta - NVIDIA GeForce 9500 GT
ram - 2x1gb 2x2gb ddr2 400MHz pc2 6400 Kingston
dysk - 2x1000gb SATA 6Gb/s + Serial ATA 3Gb/s (Seagate ST31000524AS, WDC WD1002FAEX-00Z3A0, Seagate ST3320620AS )
zasilacz - XFX XTR 550W
system – win8.1 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie wina tego że płyta ma PCI-E 2.0 a karta była PCI-E 3.0 .

 

Jak chcesz koniecznie kartę z PCI-E 2.0 to szukaj czegoś z generacji HD5xxx / HD6xxx GTX4xx / GTX6xx .

 

Np. HD5850 / HD6870 / HD6950 czy GTX460 / GTX560Ti / GTX570 .

 

Choć HD6950 / GTX560Ti / GTX570 będą za mocne do twojego CPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę sprawdzałem na dwóch komputerach i działała, reset bios, wgranie bios bez mikrokodów, podłączenie na pajączka, podłączenie wszystkiego po kolei, test ram, inny zasilacz, i mam dość, GTX560 u mnie działa bo pożyczałem do sprawdzenia. Celuje w GTX5xx tylko jakie dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Rok temu sprzedałem swoje gpu (670) - chciałem wskoczyć na 970..ale po tej całej  aferze z VRAM jestem w kropce..Nie wiem co zrobić.a już cały rok jestem bez GPU (były inne ważne wydatki i trzeba było sprzedać) Brać 280x/290x? Czy może jeszcze się przemęczyć i poczekać na ruch 390?

 

Sprzęt:

 

procek i5 2500k (chłodzenie Mugen 2)

płyta Asrock Z77 pro 4

zasilacz Corsair HX520W

obudowa Fractal Design R3

 

(Rozdzielczość  monitora to 2560x1080 )

Edytowane przez Daedalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 970 to wciaż wydajna karta. Ale do 2560x1080 to i tak za mało. Do tego ew problemy z zapchaniem pamięci i spowolnienia na GTX 970 mogą (ale nie muszą) być problemem. Ja bym na Twoim miejscu poczekał na R9 390 i kupił. Może do tego czasu stanieje GTX 980 co byłoby już lepszym wyborem do takiej rodzielczości. Nie wiadomo jaką wydajność będą miały nowe karty od AMD i jake będzie ich cena na początku.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję karty do zastąpienia padniętego R9 270X 4GB. Procesor mam nie do kręcenia (i5-4670 na H87i z wolnymi RAMami 1600/CL9), a PSU to Corsair CS550M. Do tej pory grałem w interesujące mnie gry na detalach wysokich/ultra bez AA w rozdziałce 2560x1440.

 

1. Czy w takim wypadku potrzebuję więcej niż 2 GB ramu na karcie?

2. Czy procesor nie będzie hamował karty, jeżeli wezmę za mocną?

3. Jakie mam w miarę przystępne opcje (do 1200 polskich dolarów)?

 

Pytanie dodatkowe: Jakie mogą być szanse, że MSI z ogłoszenia http://olx.pl/oferta/r9-280x-gwarancja-krk-100-pewnosci-3-sztuki-CID99-ID8LGZw.html#432157c162jest niekoparkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

aktualnie posiadam 270x 2GB po OC i jednak daję się już wyczuć że karta się dusi w nowszych grach (FarCry4 na ultra średnio 45FPS w 1080p). Uważacie że lepiej poczekać do maja na amd czy kupić gtx970 (kartę zmieniam średio co 2 lata więc i ta będzie musiała tyle służyć) ??

 

Aktualnie mam możliwość kupienia GTX970 SSC ACX 2.0 od EVGA za 1500zł. Na tle konkurencji napewno wysokie taktowanie tryb półpasywny oraz serwis i gwarancja na plus.

 

 

Co o tym myślicie?

Edytowane przez phx1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kartę nową, pewną a nie grzankę czy po koparkową i się męczyć później z serwisami i gwarancjami. Nowa 290 kosztuje 1300, więc wolę dołożyć do 970 i po OC miec prawie 980.

 

Jednak przed kupnem 970 blokuja mnie 2 sprawy. VRAM, poniewaz raz czytam ze nie ma problemu a innym razem ze jest problem, ze sa spadki, ze karta specialnie blokuje vram zeby nie szedl powyzej 3500 i juz sam nie wiem. 2 sprawa czytalem ze 970 po oc zrzuca taktowania powyzej 70 stopni.

jak to jest z tym OC poniewaz chcialbym wykrecic karte i nie miec niespodzianek.

 

I jezeli juz mialbym brac 970 to ktory model ?? tak jak mowilem evga wyglada wedlug mnie obiecujaco ze swoja gwarancja i oc no i cene ma fajna, zotac tanszy ale jakis papierowy w moim odczuciu, a reszta stawki powyzej 1600zl.

 

Prosiłbym posiadaczy 970 o opinię, czy karta jest ok, czy jednak lepiej czekać na amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho karta jest ok (problemy z VRAM są w trybie SLI i wysokich rozdzielczościach) do FHD jak znalazł.

Czy warto kupić? Tak

Mi karta nie przekracza po OC 65*, z drugiej strony nie kręcę jej na razie bo wolę tryb półpasywny;)

Czy warto czekać na AMD? Nie wiadomo:D Bo może być odgrzewany gorący kotlet.

Z drugiej strony mogą to być porządne GPU deklasujące Nv (oby)

Ja nie czekałem (970 od grudnia mam) bo końcówka i początek roku to czas kiedy mogę ostro pograć, a potem jak przyjdzie wiosna lato, będą inne ciekawsze zajęcia niż granie;)

 

Jeśli chcesz czekać. Czekaj, jak AMD da ciała w ostateczności kupisz 970 w maju;) (może dolar spadnie)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w przypadku AMD znowu będzie powtórka z rozrywki .

 

Tylko topowe R9 390/390X oraz kanapa będą nowe .

 

R9 380X i słabsze to po prostu będzie obecna seria 2xx po kosmetycznych poprawkach - całość nadal w 28 nm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... czyli z tego wygląda, że nowe radki dalej będą prądożerne :F chociaż bardzo mnie ciekawi mnie ich wydajność. Dobra wstrzymam się jeszcze jakiś czas aż wyjdą jakieś jawne testy tych radków i zdecyduje, bo dalej mnie boli ten vram :P a chciałbym za jakiś czas monitorek 1440p >27", i może być problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiałem się nad kupnem nowej karty graficznej i wybór padł na Gigabyte GeForce GTX 770 2048MB DDR5

Chciałem dowiedzieć się czy wszystko będzie ze sobą kompatybilne oraz czy zasilacz da radę.

Specyfikacja mojego komputera:
Płyta główna: MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155
Procesor: Intel Core i5-3550, 3.30GHz, 6MB, LGA1155
Dyski:
HDD: ST1000DM003-1CH162 ATA Device (931 GB, IDE)
SSD: KINGSTON SV300S37A60G ATA Device (55 GB, IDE)
Aktualna karta graficzna: geforce gtx 460
Zasilacz: XFX TS550 550W
RAM: Kingston HyperX DDR3 8GB PC1600 2x4GB CL9 (KHX1600C9D3X2K2/8GX)

Ewentualnie czy polecacie inną kartę graficzną w podobnej cenie? (1350zł)

Edytowane przez Klaus
kolor textu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa: Asynchroniczne pamięci? :D

@dexiorek: Powinno być ok. 1350 PLN za tego GTXa - to jakiś zart? Za taką kwotę są R9 290, używane stosownie taniej. Kolejną opcją jest GTX 970, tyle, że tu trzeba by już dołożyć. Warto też nieco poczytać: http://www.purepc.pl/search/node/gtx%20970

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Ale co gorsze (lepsze) o wiele lepsza konkurencja jest w podobnej bądź takiej samej cenie.

Zaczynając od SanDisk Ultra Plus 64GB. Ale i tak lepiej odrobinę dołożyć do GoodRam C100 120GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żartujesz z tym badziewiem...

 

Niestety przy wyborze tego dysku kierowałem się ceną i niezbyt dobry research zrobiłem na jego temat i gdybym teraz miał kupić SSD, to kupiłbym o przynajmniej 2x większej pojemności. Jednak już musztarda po obiedzie, ale zadowolony i tak jestem, bo windows się mieści i SSD spełnia swoją rolę.

 

@AragornPL

Dziękuję za podpowiedź. Co sądziłbyś o Radeonie r9 285? Jest warta swojej ceny?

Zastanowię się przede wszystkim między r9 290 a gtx 970. Pośród tych dwóch kart polecasz konkretnych producentów? 

 

Edit:

@rafa

Zagłębiłem się w temat tego Kingstona i rzeczywiście nadziałem się niemiłosiernie. Nie dość, że kupiłem dysk o pojemności 60gb, to jeszcze trafiłem na ten z kośćmi od Microna, czyli asynchronicznymi. To teraz podcięło mi trochę skrzydła i widzę, że i pamięć będzie do wymiany. Będe musiał przemyśleć zakup Goodram C100. Dzięki za napomknięcie, że coś może być nie tak.

Edytowane przez dexiorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 285 nie ma sensu przy tym budżecie , od AMD lepszy jest tutaj R9 290 - karta zauważalnie mocniejsza .

 

R9 285 to lekko zmodernizowany R9 280 .

 

GTX970 jest znowu sporo chłodniejszy / mniej prądożerny niż R9 290 , nieco szybszy ale także droższy ( 1 400 - 1 600 zł zależnie od wersji ) i ma problemy z VRAM - choć sam problem staje się dokuczliwy przy SLI czy wysokiej rozdzielczości ( 2 560 x 1 440 lub wyżej  , przy FHD też może dać popalić ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reyden

Karta graficzna Asus Radeon R9 290, 4GB GDDR5 (512 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (R9290-DC2OC-4GD5) 

Ta karta byłaby w porządku? Spośród 290 ona jedyna jest korzystnej cenie ~1350zł, reszta koło 1600zł. Co sądzicie o niej gdybyście mieli porównać ją do gtx 770?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak porównać Golfa GTI czy inne pseudo sportowe do rasowego auta sportowego w rodzaju Porsche / Ferrari / Aston Martin / Lamborginii .

 

R9 290 to konkurencja dla GTX780 / GTX 970 a nie GTX770 .

 

Konkurencją dla GTX 770 jest HD7970 GE / R9 280X ( to te same karty ) i prawdopodobnie nadchodzący R9 370X ( jak plotki na temat kart się potwierdzą ) .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam ogromny dylemat od dnia dzisiejszego. Natknąłem się dzisiaj na benchmarki nowej karty GTX 960. Dokładnie od firmy Palit, która osiąga najlepsze wyniki ze wszystkich producentów. I teraz pytanie, Gigabyte R9 280 czy Palit GTX 960?

 

W benchmarku niby trochę lepiej spisywała się 960, różnicy dużej w cenie nie ma bo 880 zł to cena R9 280, a GTX 960 to koszt 900 zł. Układam do zestawu do gier za 2900/3000 zł. i5 4460 + GTX 960/R9 280.

 

Czy faktycznie ilość VRAM ma teraz znaczenie?

 

Wielkie dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna nowego komputera. Jako że jestem w tym temacie zupełnie zielony, postanowiłem rozejrzeć się za gotowymi zestawami, ułożonymi przez kogoś mądrzejszego ode mnie. W oko wpadła mi poniższa konfiguracja: ( lub wersja za 3600zł, z tego samego artykułu )

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2015?page=0,12

 

Moje wątpliwości budzi jednak karta graficzna Radeon. Słyszałem, że karty Nvidii osiągają lepsze wyniki w grach wykorzystujących PhysX. Czy to prawda? Czy jeśli decyzja kupna sprzętu za taką cenę podyktowana była w dużej mierze zbliżającą się premierą Wiedźmina 3, to czy w takim razie lepszym wyjściem nie byłaby karta GeForce o zbliżonych parametrach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...