Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Lemciuu

 

Ma coraz większe znaczenie. R9 280 będzie lepszą opcją. Ale jak Ci zależy na graniu w niżej wymienionego Wiedźmina 3 to lepiej zainwestować w Nvidię.

 

Doruk

 

 

Do Wiedźmina 3 lepszy będzie Geforce wg wymgań. W grach z PhysX będzie wydajniejsza, ale PhysX nie jest wykorzystywany w znacznej wiekszości gier, więc nie kierowałbym się tym przy wyborze karty. GTX 960 to dobra karta, ale ma mało ramu i dość wąską szynę.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne Devil, też tak myślę, że jednak 3 GB VRAM robią swoje. Nie, pod Wiedźmina nie będę kupował, ponieważ posiadam PS4, więc raczej na konsolę kupię Wiedźmina. Gigabyte R9 280 to najlepszy wybór jeżeli chodzi o R9 280? Czy warto przyjrzeć się innym producentom? Zależy mi na kulturze pracy i niskich temperaturach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam Gigabyte i jest niesłyszalna i zimna.

Dying Light w maxie daje jej 64*C. Wentyle co prawda idą wtedy na 2700, ale nie przebija się to przez 4x120 z Z3.

 

Jednak ponoć MSI i Asus mają zdecydowanie lepsze chłodzenia.

Gigabyte ma takie dopiero w wersji V3. Ale wersji V3 nie widziałem w żadnym sklepie jeszcze.

Zatem popieram radę Devil'a.

 

P.S. Jeśli jednak gdzieś dorwiesz okazyjnie, to unikaj Gigabyte w wersji V1. To 79xx ze zmienionym biosem. V2 i V3 są już na nowym PCB, do tego V3 ma nowy cooler.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ludzie.

 

TL;DR :

Czy warto bawić się w wymianę chłodzenia w karcie Gigbatyte 8600 GT 256MB z fabrycznego na inne (lepsze i cichsze, przede wszystkim) czy lepiej kupić inną kartę, najlepiej pasywną? Tak w okolicach 100 zł, max. 150. Specyfikacja kompa poniżej.

 

Nie TL;DR :

Ostatnimi czasy przymierzam się do wymiany pasty termoprzewodzącej w mojej karcie graficznej (Gigbatyte 8600 GT 256MB, kupiona w 2007 bodajże, wraz z całym komputerem), ma ona fabryczny wiatrak, który niestety jest dosyć głośny. Jednak przyszło mi do głowy, żeby w ogóle go wymienić na inny (cichszy przede wszystkim). Patrząc jednak trochę po googlach to ciężko będzie dostać nieużywany zamiennik do tego, a używek to się trochę boję ładować. Patrząc dodatkowo na ceny wiatraków przyszło mi do głowy, że być może nie bawić się w wymianę wiatraka tylko w ogóle całej karty na lepszą, w końcu tyle czasu już minęło i można by się pokusić o jakieś odświeżenie.

 

Generalnie na karcie zamierzam grać w Portala 2 głównie, no i może GTA IV sobie odpale. Co do P2, to chciałbym aby gra chodziła mi w 1920x1200 na maksymalnych ustawieniach. Aktualnie wyciągam taką rozdzielczość na tym moim 8600 GT, ale muszę schodzić z ustawieniami na poziom "medium" bo inaczej albo mam spadek FPS albo niezłego input laga (rzędu 1 sek. - i to nie jest wina monitora). Z kolei na medium kuleje zdeka oświetlenie obiektów i rzeczy w oddali mają tylko tylko jeden kolor, co po prostu brzydko wygląda i psuje wrażenia z grania.

 

Co zatem moglibyśmi mi polecić?

W chłodzenie pewnie nie ma co się bawić, a chcę, żeby karta była cicha (nawet z pasywnym chłodzeniem - jakby dało radę). Cenowo chcę przeznaczyć na to do 100-150 zł. Nie jest to dużo, ale nie chce w ten sprzęt (~8 lat) pakować niewiadomo ile kasy, bo za parę lat zamierzam wymienić całą skrzynkę.

 

Czy przy mojej konfiguracji (patrz niżej) jest sens się w to bawić?

Moze oprócz karty lepiej dorzucić jeszcze trochę więcej RAMu? (aktualnie mam 2GB DDR2).

 

Wyciąg z konfiguracji na podst. CPU-Z : http://pastebin.com/heGZG4tu

Dodam jeszcze że PSU to Amacrox Warrior AX-450PF. Aktualnie wisi na nim 3x HDD IDE, więc nie wiem, czy po zmianie karty nie trzeba by było wymienić też PSU na takie z większym zapasem mocy.

 

Tak więc, liczę na sugestię od Was. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana chłodzenia na 8600GT to gra warta świeczki , dobre chłodzenie jest więcej warte niż ta karta .

 

Lepiej wymienić wentylator jak hałasuje .

 

Zapomnij o GTA IV na 8600GT , do Portala 2@ FHD i max. detale to przydała by się lepsza karta i więcej ramu , opcjonalnie zmiana procka na jakiegoś Quada / Xeona S771 .

 

Do GTA IV to by się przydał Quad + porządna karta ( HD6770 lub lepsza ) , do tego 4GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Może nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie. Pisząc chłodzenie miałem na myśli właśnie firmowy wentyl + żebra (bo chyba nie da rady tam wymienić samego wentyla).

 

na tym 8600GT odpalałem kieydś GTAIV, chodziło masakrycznie wolno i równie  wolno ładowało tekstury.

 

Zatem jaka karta by się przynajmniej do samego P2 nadawała? Bo, że dodatkowe 2GB to już raczej jasne. Przymijmy że sama karta w widełkach podanych powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem GTX 660 na tym procku, haha...Kolega ma 6850 na nim. Nie narzeka.

 

http://allegro.pl/his-radeon-4890-1gb-ddr5-256bit-hdmi-dvi-i5122094144.html

http://allegro.pl/karta-graficzna-nvidia-galaxy-geforce-gtx-295-i5124784556.html

 

Myślę, że kup najbardziej wydajną w tej cenie. Odsprzedasz lepiej.

Widzę, że na allegro trochę posucha w tej cenie. Nie wiem, czy wyhaczysz coś w stylu 5750,5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem kartę 

Karta graficzna Asus Radeon R9 290, 4GB GDDR5 (512 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (R9290-DC2OC-4GD5) 

 

Specyfikacja mojego komputera jest kilka postów wyżej.

 

Oczywiście wcześniej odinstalowałem sterowniki nvidii i po zainstalowaniu sterowników od tej karty, po ponownym uruchomieniu komputera, wyskakują paski pikseli na monitorze, po czym sterownik niby odzyskuje sprawność, a jednak wywala blue screena i muszę odpalać komputer w trybie awaryjnym.

 

Sterowniki instalowałem ze strony producenta, ponieważ nie posiadam stacji dysków by odtworzyć dołączoną.

 

Karta podpięta jest do monitora przejściówką VGA -> HDMI, ponieważ monitor jest trochę starszy.

 

Everest Ultimate nie wykrywa karty. W menedżerze urządzeń karta jest pokazana, tylko z żółtym trójkątem, a gdy chcę zauktualizować sterownik, to wyświetla komunikat, że jest już aktualny. Program CPUID HWMonitor również nie wykrywa karty i nie pokazuje jej temp ani nic.

 

Kartę podpiąłem jedno 6-pinowym pci-e + 6-pinowym pci-e z dołączonymi na kablu (wystające z tych 6-pinów) dodatkowymi dwoma pinami, czyli 8 pinów, tak jak było miejsce na karcie.

 

Co poradzić w tym wypadku?

 

Co poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że karta warta tych pieniędzy? Z opisu wynika, że w zasadzie jest to nówka sztuka. Coś z nią może być nie tak?

http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-amd-radeon-r9-290-4gb-ddr5-i5018026011.html

 

No więc kupiłem. Karta z prawie (bez miesiąca) 2 letnią gwarancją. Po wymianie u MSI i od tego czasu zero śladów użytkowania - jak kupowałem samochód to tak mu się nie przyjrzałem ;) Jestem zadowolony. Naprawdę bardzo cicha "na pulpicie". Mam otwarte budę non stop i dyski potrafią duuużo mocniej hałasować. Przy obciążeniu daje o sobie znać, jednak wiadomo, kto by na to patrzył w ferworze wymiatanki. Jednak bez obawy, nie jest to suszarka, nie przeszkadza w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc kupiłem. Karta z prawie (bez miesiąca) 2 letnią gwarancją. Po wymianie u MSI i od tego czasu zero śladów użytkowania - jak kupowałem samochód to tak mu się nie przyjrzałem ;) Jestem zadowolony. Naprawdę bardzo cicha "na pulpicie". Mam otwarte budę non stop i dyski potrafią duuużo mocniej hałasować. Przy obciążeniu daje o sobie znać, jednak wiadomo, kto by na to patrzył w ferworze wymiatanki. Jednak bez obawy, nie jest to suszarka, nie przeszkadza w grze.

Pogratulować, choć moim skromnym zdaniem to nadal drogo jak na 290. Nadal za duży przeskok ceny w stosunku do 280X.

No ale 290 i 290X nadal trzymają tą absurdalnie wysoką cenę jak widzę.

 

Mimo wszystko gratuluję wyboru, bo karta jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować, choć moim skromnym zdaniem to nadal drogo jak na 290. Nadal za duży przeskok ceny w stosunku do 280X.

No ale 290 i 290X nadal trzymają tą absurdalnie wysoką cenę jak widzę.

 

Mimo wszystko gratuluję wyboru, bo karta jest spoko.

 

1150zł, jak patrzeć, że GTX 960 może kosztować 1000zł, to to bardzo fajna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem GTX 660 na tym procku, haha...Kolega ma 6850 na nim. Nie narzeka.

 

http://allegro.pl/his-radeon-4890-1gb-ddr5-256bit-hdmi-dvi-i5122094144.html

http://allegro.pl/karta-graficzna-nvidia-galaxy-geforce-gtx-295-i5124784556.html

 

Myślę, że kup najbardziej wydajną w tej cenie. Odsprzedasz lepiej.

Widzę, że na allegro trochę posucha w tej cenie. Nie wiem, czy wyhaczysz coś w stylu 5750,5850.

Dzięki, poczytam sobie testy, jak jest z głośnością oprócz wydajności, bo na tym też by mi zależało.

Tak w ogóle jestem trochę uprzedzony do AMD, bo się słyszało że z ich sprzętem różne cyrki odchodziły, ale to może jeszcze przekonanie sprzed dekady we mnei siedzi.

 

Fakt, że w tym przedziale posucha. No ale tak jak mówiłem, nie chce pakować niewiadomo ile kasy w sprzęt, bo praktycznie całą nową skrzynie musiałbym kupić.

 

 

 

 

Dzięki.

Troche przeglądałem ją - wychodzi dosyć głośno w testach. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką kartę nową/używaną warto kupić do 700PLN - z gier zatrzymałem się na bf3 - co nie znaczy że nie najdzie mnie kiedyś na kupno czegoś nowego - gram w 1080 (w kolejce będzie też zmiana procka z i3 na coś mocniejszego - tu jednak nadal myślę czy wykorzystam i7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką kartę nową/używaną warto kupić do 700PLN - z gier zatrzymałem się na bf3 - co nie znaczy że nie najdzie mnie kiedyś na kupno czegoś nowego - gram w 1080 (w kolejce będzie też zmiana procka z i3 na coś mocniejszego - tu jednak nadal myślę czy wykorzystam i7)

Jak dobrze poszperasz to za 700-750 dorwiesz dobre 280X. W tej cenie chyba nic lepszego.

Czasem się trafi GTX 770 ale rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje karty graficznej do 1000zł może być nowa albo używana.

 

Procesor Core2Quad Q8200 podkręcony do 3.0 GHz

Płyta główna Asus P5E-VM SE

Pamięci ram 3x2GB DDR2

Zasilacz Tracens Radix V-550

Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

Obecna grafika Gigabyte GTX550ti

 

Zastanawiam się głownie nad Radeonem 290 albo GTX 770.

Zamierzam odpalić nadchodzącego Wiedźmina 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odpaleniem W3 na tym procku to mogą być problemy .

 

W3 w wymaganiach minimalnych ma I5 2500K - procek o wiele mocniejszy niż twój Q8200@3 Ghz .

 

Z kartą jest ciężki wybór - pod W3 to GTX będzie lepszy , ale na razie wymagania gry nie zostały sprawdzone .

 

Z drugiej strony ceny GTX770 są chore , także dostępność kart nie jest najlepsza - na morele masz 2 sztuki , jedna za 1 300 zł a druga za 1 500 zł , GTX770 za 1 300 zł to kiepski interes , a za 1 500 zł to tragedia - w tej cenie można już dostać GTX970 .

 

Do innych gier to R9 290 będzie lepszy , karta znacznie mocniejsza - to konkurencja dla GTX780 i ma 2x tyle VRAM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może być używka, to 290 będzie najlepszym wyborem do 1000PLN, ale widzę, że alledrogo też się przerzedziło i najtaniej 1100 od MSI.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższe taktowanie niewiele Ci da, bo sam procesor jest małowydajny. Jak chcesz to kup teraz kartę. Ale ja osobiście bym poczekał na Wiedźmina 3 i do tego czasu zbierał na nową platformę i kupił razem z używaną kartą. Muszę tylko zaznaczyć że Geforce'y mogą lepiej wypadać w Wiedźmine 3, więc używka GTX 970 za parę miesięcy to niegłupi pomysł. Może się trafi sztuka za 1200 zł jak ceny nówek spadną. A spadną napewno bo karty mają pewne problemy z pamięcią. Jednak nie na tyle poważne by się tym przejmowąć. To wciąż dobra konkurencja dla R9 290 gdyby nie cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aktualnie sprzedałem r7 265 i chcę się przesiąść na coś mocniejszego, żeby przez jakiś czas komfortowo pograć w najnowsze tytuły. Obecnie posiadam płytkę Gigabyte GA-Z77-D3H, procesor i7 3770 (nie kręcony), Pamięć Corsair XMS3 8GB 1333MHz DDR3 CL9, Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W. Zastanawiam się nad r9 290 (MSI) i gtx 970 i nie wiem na którą się zdecydować. Jak wiadomo z gtx-em wystąpiły jakieś aberracje i nie wiadomo jak będzie się sprawować w grach gdy będzie trzeba wykorzystać ponad 3.5gb ramu. W większości wypadków dają też znać o sobie piszczące cewki. Różnica między tymi kartami ~200zł, warto dopłacać do nvidi, czy zadowolić się radeonem? 

Edit: Procesor i pamięci będę musiał podkręcić żeby nie ograniczały tych kart?

Edytowane przez FaZiMoDo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 970-tek mam od Palita i o dziwo cewki popiszczaly na pierwszej "rozgrzewce" i teraz dwa miesiące cisza. Co do dostępności pamięci ponad 3.5gb nie widzę różnicy bo ciężko mi osiągnąć. W Dying Lights to w okolicach 3.2 -3.3gb. Ja kupiłem za 1300 nowke w sklepie. Teraz po dwóch miesiącach chyba droższa dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...