Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dźbry, mam prośbę do bardziej ogarniętych ode mnie w kwestii graf.

 

Właśnie udało mi się zabić w niezrozumiały dla mnie sposób mogę GTX 560 Ti. W związku z tym mam pytanie czy w okolicach 300 zł iść jeszcze raz w to samo, czy coś lepszego można dorwać? Bardzo ważną kwestią jest też to, że mam do niej chłodzenie Accelero Twin Turbo II, więc raczej odpada wszystko, co nie będzie do niego pasowało.

 

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kart w tej cenie szukaj HD7770 / HD7790 ew. dołóż do HD7850 .

 

AC TT II będzie pasować do całej trójki , HD77xx mogą być wolniejsze od twojej starej karty , HD7850 będzie albo równie wydajna albo nawet szybsza - do tego cała 3 będzie mniej prądożerna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój komputer to Core2Duo E8200@2,66GHz. 4GB ramu, zasilacz: 520. Miałem nadzieję że właśnie padł, ale okazuje się że tylko grafa (kupiona z rok temu za flaszkę R6850). Włożyłem starą 9600GT póki co, ale w takiej konfiguracji jest cieżko coś odpalić. Pytanie: czy warto kupować jakąś kartę (tak do 400PLN)? czy też ta konfiguracja nadaje się już tylko do piachu?

Korci mnie na wymianę całego sprzętu, ale żal mi się rozstać z obecną maszyną. 7,5 roku wspólnej historii :)

 

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisz co to za zasilacz. Jaka marka. Dokładny model. Znajdziesz to na tablicze (musisz otworzyć obudowę). Napisz też w do czego ma być komputer wykorzystywany. Jak do nowych gier to czas na wymianę sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair HX520W - czy tyle info wystarczy?

 

jestem świadom tego że mój komp staje powoli się zabytkiem. podejrzewam, że przetrzymam jeszcze 2-3miesiące ze starą kartą (9600GT 521mb) i poszukam jakiegoś fajnego lapka.

 

zastanawiam się nad Y50 lenovo.

z góry dzięki za poświęcony czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie będę zakładał nowego tematu więc pytania podepnę tutaj. Mam budżet 700zł. Czy w tej kwocie jest coś lepszego niż R9 270? Zestaw to I5 4690K, zasilacz to Seasonic 500W. Monitor ma rozdzielczość 1600/900. Preferuję zakup karty nowej. Na morele znalazłem http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-270-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-270-gaming-2g-599531/

Jeżeli ktoś ma inną propozycję będę bardzo wdzięczny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako że padł poczciwy GTX 460, potrzebuję najtańszej karty graficznej, i możliwie najcichszej - najlepiej chłodzenie pasywne.

 

Na sprzęcie w ogóle nie gram, służy on do obróbki zdjęć w PS I LR, i prawy na ciężkich plikach RAW.

 

Co polecicie? Na  dobrą sprawę mógłbym skorzystać ze zintegrowanej karty w i5-2500k, jednak musiało by to się wiązać z wymianą płyty głównej, a to byłby wydatek nieopłacalny...

 

Proszę o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że spadku wydajnosci nie odczuję w pracy na plikach RAW w Lightroom i PS tak?

 

czy coś jeszcze będzie wymagało wyrzeczeń, przy przejsciu na taką grafikę, z gtxa 460 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś mieć jaką kolwiek kartę NV ( z tych nowszych od GF 8xxx poczynając ) rzeby sprawdzić czy wspomaganie CUDA jest wykorzystywane przy RAW-ach .

 

PS / LR generalnie wykorzystują CUDA ale nie wiem czy przy obróbce RAW-ów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zakupić nową kartę graficzną i sam do końca nie wiem którą kartę wybrać moje typy to

1Gigabyte Radeon r9 280 oc

2MSI GTX 960 oc

3MSI Radeon r9 280x

4Gigabyte Radeon 285

 

Najbardziej skłaniał bym się ku radeona 280 lub gtx 960 ale nie wiem czy warto te niemal 200 zł dopłacić do 280x lub 285

 

A wcześniej miałem Palita gtx 470 ale się popsuł ;/

 

Reszta mojego sprzętu

procesor: i3 540

płyta asua p7p55d

ram kigston ddr3 2x2gb 1333mgz cl9

windows home premium 7 32bit

zasilacz chieftec gps-550ab-a 550w

wd cavir green 1 tb

2x wd black 2tb

corsair force gs 128gb system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie co by się nie działo to system raczej do wymiany.

32bitowy win potrafi zaadresować 4GB pamięci, całej pamięci łącznie z GPU.

Przy 470 "odbierało" Ci to gigabajt ramu, teraz przy nowych kartach zostaniesz z dwoma gigabaskami ramu*... nie jest dobrze.

Proc też raczej niedopasowany do mocy żadnej z tych kart :/

 

Jeżeli nie chcesz upgradować na dniach(szczególnie systemu...) to na twoim miejscu zastanowiłbym się na kupieniem jakiejś używki na poziomie tego 470GTX co miałeś.

Pozwoli Ci to przetrwać do mitycznego "jak odłożę sobie trochę gotówki" ;)

Celowałbym w karty pokroju radka 5850/6850/6870.

 

Musisz to wszystko dobrze przemyśleć. Inwestowanie teraz w kartę, która przez rok się będzie nudzić może nie być najlepszym pomysłem.

 

Powiedz w co grasz/planujesz grać i jaki masz dokładnie budżet to postaramy się bardziej pomóc.

 

Pozdrawiam

 

*nawet mniej, dla windowsa 4GB to max adresowalnej pamięci - oznacza to, że oprócz ramu i vramu(ram na gpu) wliczają się też w to bufory dla dysków twardych, urządzeń audio, karty sieciowej i paru innych pierdół

Edytowane przez DeathTomahawk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeathTomahawk dobrze pisze.

Najbardziej skłaniał bym się ku radeona 280 lub gtx 960 ale nie wiem czy warto te niemal 200 zł dopłacić do 280x lub 285

Dopłacać do 285, skoro to wolniejsza karta od 280?

 

Masz możliwość dołożenia 200 zł? Bierz r9 280 + i5 750/760 + OC w okolice 4GHz. Całkiem komfortowo mógłbyś jeszcze pograć na takiej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 760 czy R9 280 Gaming, cena obydwu kart niemal identyczna, około 880+transport za nówkę. Która jest wydajniejsza? Bardziej przyszłościowa? Opłaca się dokładać 180 zł do którejś z nich, czy lepiej- iść w stronę R9 270 i przetaktować na poziom R9 270X? Wzrost wydajności tych kart, w stosunku do 270-ki jest współmierny do ceny prawie 200 zł większej?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątek

 

http://forum.purepc.pl/topic/365836-grafika-do-1000z%C5%82/

 

i poczytaj

http://forum.purepc.pl/topic/364561-geforce-gtx-960-oczekiwania-opinie/page-8Epoxera

 

Ceny spadły, kręci się dobrze i do FHD styknie, a i wyżej nieźle sobie radzi.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc po przeczytaniu tego wszystkiego i przeanalizowaniu wybrałem opcję zakupu karty Radeona HD 5750 od Gigabyte za 180 zł. Udało mi się dostać w tej cenie praktycznie nową kartę ale bez gwarancji. Mam nadzieje że dobrze wybrałem :)

A jak będzie więcej pieniędzy niż 1k to wymienię cały sprzęt i wtedy pewnie znowu zgłoszę się o pomoc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zakupić nową kartę graficzną i sam do końca nie wiem którą kartę wybrać moje typy to

1Gigabyte Radeon r9 280 oc

2MSI GTX 960 oc

3MSI Radeon r9 280x

4Gigabyte Radeon 285

 i kupiłeś 5750... O.o nie ogarniam. To coś jak grafa w moim lapku. O.o

Co Tobą kierowało?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zdecydowałem się na zakup R9 270... i tutaj mam dylemat, gdyż ta karta

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-270-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-270-gaming-2g-599531/Od MSI kosztuje 750zł

Kiedy ta karta: http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r9-270x-1050m-boost-2gb-gddr5-256-bit-2xdvi-displayport-hdmi-r9-270x-cdjc-646023/Od XFX kosztuje 740 i jest w wersji X. Model od MSI jest w wersji "bez X". Którą się bardziej opłaca kupić? Skąd ta różnica cen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...