Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

MSI ma pół pasywny układ chłodzenia co podnosi jego cenę. Ale za to w idle wiatraki się nie kręcą, bo wystarcza pasyw. Odpalają dopiero w stresie.

Ten bez X lekko poleci na zegarach wersji X. Pytanie czy chcesz OC, czy w pełni domyślne zegary producenta.

Różnica między nimi to zawrotne 150MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI ma pół pasywny układ chłodzenia co podnosi jego cenę. Ale za to w idle wiatraki się nie kręcą, bo wystarcza pasyw. Odpalają dopiero w stresie.

Ten bez X lekko poleci na zegarach wersji X. Pytanie czy chcesz OC, czy w pełni domyślne zegary producenta.

Różnica między nimi to zawrotne 150MHz.

Hmm Ostatnia grafika nie chodziła porządnie na zegarach producenta >.< (GTX660 w wersji OC) okazało się, że walnięta. Muszę kupić nową. Myślałem, żeby kupić coś co na razie będzie chodzić na standardach, a potem zrobić OC jeżeli gry będą tego wymagać. Czy chłodzenie XFX jest jakieś złe? Bo sam bajer pół pasywnego chłodzenia mi nie potrzebny, gdyż mój wiatrak CPU i tak już robi tyle hałasu, że nie poczuję różnicy chyba :/ 

W teorii OC tej wersji X po jakimś czasie będzie lepsze niż OC wersji "bez X" czy się mylę?

Edytowane przez abrakader225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie. Wersje X to przetaktowane wersje przez producenta. Rdzeń ten sam.

OC będzie tu bardziej zależało od wydajności układu chłodzenia / konstrukcji PCB / bios karty.

 

Chłodzenie MSI jest w tym wypadku lepsze.

 

Jak chcesz poczytać: MSI posiada jednostkę twin frozr IV. XFX natomiast Double Dissipation.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć forumowicze

 

Mam płytę główną N15235 do Foxconna, procesor Core 2 Duo E8200 i zasilacz Tagan TG330-UO1 330W. Chciałbym zagrać w jakieś współczesne tytuły, na przykład jestem fanem serii Bioshock a nigdy nie szła na moim sprzęcie.

 

Polecicie coś pod tę płytę i zasilacz - raczej skłaniam się ku używce z allegro, coś w miarę taniego proszę. Oglądałem różne karty na allegro ale nic mi to nie mówi, nie umiem się odszukać. 

 

Jeszcze jedno pytanie - czy musiałbym dokupić jakieś chłodzenie np. wiatraczek? Teraz moja obecna 9400GT ma 67 stopni i nie wiem czy to za dużo.

Edytowane przez krzysiekx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zakres finansowy?

Myślałbym o HD5850, ale zasilacz może nie podołać. Bardziej opłaca się GTX 470, ale tu już na bank zasilacz umrze.

Zakres 250-300zł.

Tak czy siak, warto pomyśleć o zasilaczu. Nawet jakiś 400W Chieftec za 130zł, albo od razu coś porządnego w 550W (będzie do nowego kompa potem).

Licz się też z OC proca, bo wymiana CPU na tej płycie moim zdaniem mija się z celem.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zakres finansowy?

Myślałbym o HD5850, ale zasilacz może nie podołać. Bardziej opłaca się GTX 470, ale tu już na bank zasilacz umrze.

Zakres 250-300zł.

Tak czy siak, warto pomyśleć o zasilaczu. Nawet jakiś 400W Chieftec za 130zł, albo od razu coś porządnego w 550W (będzie do nowego kompa potem).

Licz się też z OC proca, bo wymiana CPU na tej płycie moim zdaniem mija się z celem.

 

Szczerze - im mniej tym lepiej :) Miałem nadzieję, że obejdzie się bez wymiany zasilacza, a procesor zmieniałem jakiś czas temu i go już na pewno nie będę zmieniał. Niestety nie wiem jak z OC na tej płycie i tym procesorze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co byście wybrali z tych dwóch kart

 

 

 

 Palit GeForce GTX 960 Super JetStream 2GB GDDR5          wydajna

 

 Zotac ZOTAC GeForce GTX 960 AMP, 2GB DDR5            troszke mniej wydajna od Palita ale 5 lat gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam karty graficznej do około 1k pod zestaw :

Procesor i5 4460

Płyta główna asrock h97 pro4

Pamięć Kingstone HyperX beast 2x4 1600

Dysk Plextor m6s 256

Zasilacz Be Quiet Pure Power l8 500w

Obudowa Fractal Define r4

Chłodzenie procesora boxowe

oraz 3 wentylatory Be Quiet silent wing 2 w obudowie

 

Myślałem nad radeonem r9 280x lub gtx 960 oraz ewentualnie który model i ważne tylko nowa jest brana pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co byście wybrali z tych dwóch kart

 

 

 

 Palit GeForce GTX 960 Super JetStream 2GB GDDR5          wydajna

 

 Zotac ZOTAC GeForce GTX 960 AMP, 2GB DDR5            troszke mniej wydajna od Palita ale 5 lat gwarancji

Jak GTX 960 to tylko wersja 4GB bo te 2GB wersje się dławią w nowszych tytuach a takto osobiscie wziąłbym palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX960 4GB jest kompletnie nie opłacalna , wydajność minimalnie większa niż przy wersji 2GB a karta droższa .

 

Za nie wiele więcej masz R9 290 , karta również ma 4GB  VRAM a jest zauważalnie szybsza niż kastrat GTX960 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję karty graficznej za ok. 200-250zł przystosowanej do złącza PCI Express 2.0 x16

 

Specyfikacja:
Płyta główna- Gigabyte GA-78LMT-S2PT

Procesor- AMD Phenom II X4 945 3GHz
System operacyjny- Windows 7 64bit

RAM - 4GB DDR3

 

Macie jakieś pomysły? Polecacie coś szczególnego?

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...