Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Chłodzenie "pół pasywne" to ostatnio najlepszy chwyt marketingowy jaki powstał.

Od lat na wielu kartach graficznych można było wyłączyć wentylatory gdy karta ma np. poniżej 60 stopni (patrz mój gigabyte hd7970) i jakoś nikt nie robił z tego wielkiego halo- teraz nagle stało się to obiektem pożądania żeby karta działała w trybie "półpasywnym" który w rzeczywistości g* Ci daje bo karta bez tego jakże nowatorskiego wynalazku w idlle i tak kreci wentyle z minimalną prędkością którą nie usłyszysz przy zamkniętej obudowie bo będzie to zagłuszał zasilacz/chłodzenie proca czy inne wentyle.

To całe chłodzenie pół pasywne to jeden wielki nic nie dający kit, bo karta i tak jak przekroczy np. 60 stopni to wentylatory włącza i działa jak każda inna karta. Równie dobrze na 90% kart na rynku z manualną kontrolą obrotów możesz zrobić tak samo. Ale leć szybko owco po kartę z chłodzeniem "pół pasywnym".

 

Edit: tak minusy za to że człowiek mówi prawdę :banana:

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,kupuję nowy komputer, wybrałem wszystkie podzespoły z zestawu za 2700zł oprócz karty graficznej, i właśnie tu pojawia się moje pytanie: Którą kartę wybralibyście do grania w gry, niekoniecznie w wysokiej jakości (bardziej interesuje mnie płynność): Gtx 960 w wersji 4gb czy r9 280x? Chyba, że macie inne pomysły na kartę do ok 1100zł. Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś do czynienia z procedurą RMA Powercolora? Na ich stronie jest opisana procedura dla USA i kanady, dla Europy jakoś nie bardzo.

 

Pytam bo na aukcjach zaczęły się pojawiać względnie tanie R9 285 bez gwarancji, który to model zamierzam sobie kupić. Wprawdzie jak na razie są za mało względnie tanie (770), ale ceny zapewne będą wyraźniej spadały w miarę zbliżania się Wielkiego Odgrzania.

 

Są to w najgorszym razie jakieś refurby (dla USA i Kanady maja one wtedy tylko 90 dni gwarancji zgodnie z opisem na stronie). Ale gdyby był to jakiś "przemyt" i istniałaby procedura reklamacyjna bezpośrednio w Powercolor, to można by je rozważać. Zatem pytanie: czy istnieje taka procedura dla Polski/Europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Specyfikacja mojego komputera to:

 

Procesor Intel Pentium G3420 (3M Cache, 3.20 GHz)

Płyta główna Gigabyte GA-H81M-S2PV, H81 , DualDDR3-1600, SATA3, mATX (GA-H81M-S2PV)

Dysk SSD Kingston SSDNow V300 120 GB 7mm (odczyt/zapis; 450/450MB/s)

Pamięć HyperX DIMM DDR3 4GB 1600MHz CL9 KINGSTON Red Series

Zasilacz Aerocool VP-450 450W 80+ OEM

Obudowa Cooler Master N200 NSE-200-KKN1

Monitor: Jakiś Acer, nie znam dokładnie modelu, rozdzielczość 1366x768

 

Chciałbym nareszcie dołożyć mu jakąś kartę graficzną, mój budżet jest mocno ograniczony i wynosi jakieś 350zł. Zależy mi na tym, żeby odpalić na moim monitorku Skyrima w przyzwoitej jakości obrazu, a także takie gry jak np. Wiedźmin 2. Nie jestem jakimś bardzo wymagającym graczem, ale nie obrażę się, jeśli te gry będą wyglądać dobrze :D. Problem jest taki, że za tę kasę nie kupię na ten moment żadnej sensownej nowej karty (250X kosztuje skandaliczne 390zł!). Myślałem w związku z tym o używanej, w oko wpadła mi ta:

 

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd-7790-1gb-gwarancja-proline-i5293074081.html#tabsAnchor

 

Co o tym myślicie? Dobra oferta? Jakieś alternatywne propozycje? Widzę, że jakbym się bardzo uparł mógłbym znaleźć za ponad 300 zł nawet HD 7850 na olx, ale zwykle są to modele bez gwarancji i trochę się boję. 

 

Serdecznie dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi!

Edytowane przez Daegon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany .

 

Jaki masz budżet na kartę oraz w jakiej rozdzielczości i poziomie detali chcesz grać ?

 

Do minimalnych twoja obecna karta w teorii powinna starczyć .'

 

Gorzej jak chcesz grać na zalecanym poziomie detali  ,wtedy bez modernizacji platformy się nie obejdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Całkowicie wypadłem z obiegu jeśli chodzi o gry na PC.  
Co moglibyście zaproponować do rozdzielczości 1440x900 i do konfiguracji jak w podpisie? Tak żeby można było pograć w czołgi i SW: The Old Republic na średnich detalach. 

Cena: 100-150zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki zasilacz byście polecali?

 

Najtaniej: http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-vp-450-450w-80-oem-359408/

 

Witam!

Całkowicie wypadłem z obiegu jeśli chodzi o gry na PC.  

Co moglibyście zaproponować do rozdzielczości 1440x900 i do konfiguracji jak w podpisie? Tak żeby można było pograć w czołgi i SW: The Old Republic na średnich detalach. 

Cena: 100-150zł? 

 

400W (markowe)- co to?

hd5770 1gb, gtx460 768mb, do znalezienia na allegro, ale to i tak będzie za dużo na ten procesor.

 

Jaka grafika do:

Athlona X2, 2 gb ramu, zasilacz 400w modecom.

Poprzednia grafika HD7730 została uszkodzona. Do max 300zł nowa z przesyłką?

 

Nie szkoda Ci wydawać 300zł na nową grafikę do sprzętu wartego ~200zł?

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wentylator na karcie przestał działać, i nie wiem czy da się to wymienić. Mam pytanie jaką karte kupić, tylko karta nie do gier, i nie wiem czy używana, czy nowa. Za około 150 zł.

płyta główna - asus p5q se

procesor - intel core 2 duo e7400 2,8ghz

ram - 2x Pamięć DDR2 Kingston 2GB 800MHz CL6

dysk twardy - SATA III WD 1TB 7200obr. 64MB BLACK

zasilacz - chieftec gps-400aa-101a

karta - eah4650/di/1gd2 (z nie działającym chłodzeniem)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart nic sensownego i wydajnego nie dostaniesz .

 

Padaki z szyną 64-bit ( czasami trafi się 128-bit ) i pamieciami DDR2/DDR3 ( choć obecnie w lowendzie króluje pamięć DDR3 - często w niebotycznej ilości np.4 GB , rzadko można spotkać pamięć DDR5 ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka grafika do G3258@4,5GHz? Zasilacz Platimax 600W. Nie więcej niż 350 zł z przesyłką. Po wakacjach będzie wymiana, a na razie potrzebuję czegoś do przetrzymania tych kilku miesięcy :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie do ekspertów. Planuję zrobić mała modernizację pod Wiedźmina. Obecnie posiadam zestaw phenom ii x4 955 be + HD 6850. Nie za bardzo mam ochotę na wymianę całej platformy myślałem o samej grafice. Jaka jest najmocniejsza karta graficzna, która nie będzie za bardzo ograniczana przez procesor.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Chcę kupić kartę graficzną do takiego komputera:

 

Procesor: Intel core I5 4690k

Ram: HyperX 8GB RAM 2400Hz Cl11

Zasilacz: XFX Pro Series TS550W

Dysk: GoodRam C100

Płyta: ASRock Z97 Anniversary

Obudowa: SilentiumPC Gladius M40

 

Na wydanie mam około 1000zł. Chciałbym mieć coś mocniejszego od 960.

Niestety spóźniłem się z zakupem Palit GTX 770.

Co sądzicie o Radeonie 280 ? - różni się on konstrukcją od 280x ? czy tylko jest podkręcony ?

Czy kupienie karty używanej jest dobrym pomysłem ?

Edytowane przez Banzogles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuje coś takiego: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280x-gaming-3gb-ddr5-pci-e-384bit-dvi-hdmi-2mdp-box-r9-280x-gaming-3g-599404/

 

R9 280 i R9 280X to jednak różniące się konstrukcje trochę.

 

Co do używanych, jak trafić z dobrych rąk to będzie ok, i jeszcze z gwarancją producenta,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Chcę kupić kartę graficzną do takiego komputera:

 

Procesor: Intel core I5 4690k

Ram: HyperX 8GB RAM 2400Hz Cl11

Zasilacz: XFX Pro Series TS550W

Dysk: GoodRam C100

Płyta: ASRock Z97 Anniversary

Obudowa: SilentiumPC Gladius M40

 

Na wydanie mam około 1000zł. Chciałbym mieć coś mocniejszego od 960.

Niestety spóźniłem się z zakupem Palit GTX 770.

Co sądzicie o Radeonie 280 ? - różni się on konstrukcją od 280x ? czy tylko jest podkręcony ?

Czy kupienie karty używanej jest dobrym pomysłem ?

 

Aktualnie z nowych warte zakupu są gtx960 lub r9 280 bez X bądź dopłata do gtx970.

Różnica między 280 a 280X w specyfikacji jest, ale w praktyce przy tym samym taktowaniu rdzenia i pamięci różnica  ta jest minimalna i nie warta dopłaty 200zł. Każdego 280 podkręcisz do zegarów 280X i wyżej.

280X mają najczęściej taktowanie rdzeń 1000mhz, pamięci 1500mhz natomiast 280 kolejno 950/1250mhz.

Wyżej z nowych to dopłata albo do r9 290 lub gtx970 ale to koszt 1300/1400zł.

Z używanych możesz szukać na allegro r9 290 za około 1000zł ale bierz pod uwagę tylko wersje z niereferencyjnym chłodzeniem bo karta jest ciepła.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio grzebiąc u kuzyna w piwnicy, udało mi się złożyć taki zestaw ze starych, nieużywanych już podzespołów:

 

i5 2500

16 Gb ram Kingstone

Płyta główna (jakaś intelowska, ale kuzyn mówił, że swego czasu była bardzo dobra)

Samsung 850 Pro 256Gb + 2 WD Black 250GB w raid

Zasilacz Be Quiet L7-430W

Obudowa Xigmatek (wydaje się dobrze chłodzon)

Grafika GF GTX 260 Palit...

 

Chciałbym na tym zestawie w coś jeszcze pograć (głównie MMORPG, ale w GTA V też chętnie bym zagrał). Grałbym na TV w rozdzielczości full hd. Myślałem nad kartą GTX 960 Jetstream 4Gb od Palita (250eu), GTX 770 Jetstream, ew. dołożenie do gtx 970, tylko czy taka karta nie będzie się nudzić przy takim procku… Powiedzmy, że mam na wydanie 350eu. I czy zasilacz podoła?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz dopłacić to 970 to się nie wahaj, teraz masz wiedźmina 3 oraz nowego batmana gratis do tej karty.

Procesor da radę, mimo że to wersja bez K czyli bez odblokowanego mnożnika, to można go podkręcić do lekko ponad 4ghz i zdecydowanie proponuje to zrobić.

Fajna piwnica.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki GeMtin1 za mega szybką odpowiedź! Wątpię, żeby na tej płycie dało się chodź trochę cokolwiek podkręcić, ale spróbuję. A zasilacz da radę? Nie chciałbym wsadzić 970tki i puścić jej z dymem od razu… Kuzyn siedzi trochę w temacie i mówi, że będzie ok, ale te 430W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puścić z dymem jej nie puścisz, komputer by się ewentualnie resetował pod obciążeniem. To nie jest zasilacz za 5zł z elektroniką z kalkulatora.

Na lini 12V masz 360W, według testów purepc gtx970 w zestawie testowym z procesorem i7-3960X podkręconym na 4500mhz pod obciążeniem pobiera około 380-390W więc twój zasilacz wystarczy bez problemu, zestaw będzie pobierał niecałe 300W po podkręceniu procesora.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...