Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym poprosić o poradę jaką kartę graficzną najlepiej kupić pod poniższą konfigurację. Chciałbym móc w 60 fps zagrać w gry pokroju Wiedźmin 3, Dying Light, GTA5 w wysokich detalach (mogę nawet obniżyć do średnich, byle trzymać te 60 fps), nie potrzebuję w grach jakiegoś wygładzania krawędzi lub innych tego typu wodotrysków o czteroliterowych nazwach. Na chwilę obecną gram na rozdzielczości 1680x1050, lecz może się to w przyszłości zmienić i będę grać w rozdzielczości Full HD. Dodam też, że zależy mi na w miarę cichym chłodzeniu (mój GTX 550Ti w tej chwili jak dostanie obciążenie to ryczy jak lew).

 

Konfiguracja sprzętowa:

Intel Xeon E3-1230 v2

Asus P8Z77-V LX2

4x4GB Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX

PLEXTOR PX-128M5 (119 GB)

SAMSUNG HD103SJ (931 GB)

Zasilacz Corsair VX450EU (tu czuję, że będzie konieczna wymiana).

Edytowane przez matwes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz kasy ?

 

Przy tych wymaganiach punktem wyjdzia powinny być karty pokroju GTX960 / R9 280 czyli 800+ zł za kartę ( 900+ jak chcesz GTX-a w wersji 2GB , ~1 000 zł za wersję 4GB ) .

 

Ten Corsair VX to ile ma lat ?

 

Teoretycznie powinien wystarczyć ( do GTX960 szczególnie ) jak jest niezbyt stary .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jeżeli dobrze pamiętam to kupiłem w 2008 roku tak więc swoje przeżył. Budżet - do 1000 zł chciałbym się zmieścić. Domyślam się ,że będzie konieczna wymiana zasilacza ze względu na wiek to będę musiał zakup karty i zasilacza sobie rozłożyć w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 lat to sporo dla PSU , zasilacz oryginalnie miał 396W na linii +12V , nie wiem ile ma teraz - może mieć poniżej 300W .

 

Lepiej go wymienić .

 

Co do karty - przy tym budżecie w grę wchodzą R9 280X lub GTX960 .

 

Np. Gigabyte R9 280X 3GB WF3 za 995 zł lub Gigabyte GTX960 4GB DDR5 WF2X za 975 zł.

 

GTX960 jest chłodna i ma 4GB VRAM - polecam ją  brać do Wieśka 3 .

 

Znowu R9 280X jest nieco szybsza i ma 3x szerszą szynę .

 

Ew. zwykły R9 280 od GB za 899 zł + Corsair VS 450W za ~150 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GTX960 4GB wydaje się najlepiej pasować do moich potrzeb. Czy mógłbyś się wypowiedzieć na temat kultury pracy tego 4GB GTX960 od Gigabyte'a? Głośno wyje przy dużym obciążeniu?

Edytowane przez matwes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt:

 

CPU: i5 -4460

GPU: 550 tI

RAM: 2X4 gb

płyta głowna: B85-G43

zasilacz : Fractal Design Integra 500W

monitor: 1920 x 1080

 

Chciałbym wymienić kartę graficzna, aby była tania i zarazem jak najdłużej starczyła.  

Myślałem o gtx 970, tylko nie wiem którego producenta wybrać i czy zasilacz udźwignie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za jakąś kartą do 1k pln,

do zestawu 1 z podpisu, zamiast 7770.

 

znajdzie się coś lepszego od http://www.ceneo.pl/25044558 ?

 

ew coś używanego, za mniejsze pieniądze.

 

 

ew http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx960-windforce-2x-4gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n960wf2oc-4gd-725164/

? w sumie im chłodniejsza/mniej prądożerna tym lepiej,

 

poza W3, chciałbym od czasu do czasu zagrac w obliviona/skyrim po modach, przez pozostałe 90% czasu będzie pracować w 2D ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaką grafikę zakupić pod Wiedźmina 3 ?

Mój obecny PC wygląda tak jak w podpisie. Ogólnie nie gram w gry bo nie mam czasu i wątpie, abym miał w przyszłości więc, grafika była by tylko i wyłącznie pod W3, a potem pewnie by się lekko kurzyła.

 

Co do kwoty to myślałem aby zamknąć się w 1000 zł, ale jeśli to za mało na W3 to mogę dołożyć. Rozdzielczość w jakiej będę grał to 1920x1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałem Was poprosić o pomoc w dobraniu karty graficznej do mojego komputera, który jest przeznaczony do gier, takiego typu jak np. Day Z SA w cenie od 500zł do 1000zł (chyba że jest jakaś tańsza i dobra) a i również zasilacz dobry tak do 300-400zł do 700W (mam teraz w komputerze 500W ibox ale czasami mi się klawiatura wyłącza, był przypadek że komputer się wyłączał przez brak energii) . 

 

Mam w komputerze:

-procesor: amd phenom II x4 995 processor 3,20 GHz

-ram: 8GB

 

Koledzy proponowali mi kupno tej oto karty graficznej: MSI Radeon R9 270X 4GB GAMING LE

http://www.komputronik.pl/product/254800/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/MSI_Radeon_R9_270X_4GB_GAMING_LE.html?gclid=Cj0KEQjw-OCqBRDXmIWvveLE3_cBEiQAZWfImReBx9bUkiJJeAIZ_Sk3djOnJS9yjkfToVBZpENcKbIaAk3J8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

 

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez DziobaczekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź wersje 2GB i zwykłego 270. Do tego kompa i procka to max co bym dał. Ten R9 270x jest nieopłacalny. Wybierz też inny sklep. Tańszy.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-270-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-270-gaming-2g-599531/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałem Was poprosić o pomoc w dobraniu karty graficznej do mojego komputera, który jest przeznaczony do gier, takiego typu jak np. Day Z SA w cenie od 500zł do 1000zł (chyba że jest jakaś tańsza i dobra) a i również zasilacz dobry tak do 300-400zł do 700W. 

 

Mam w komputerze:

-procesor: amd phenom II x4 995 processor 3,20 GHz

-ram: 8GB

 

Koledzy proponowali mi kupno tej oto karty graficznej: MSI Radeon R9 270X 4GB GAMING LE

http://www.komputronik.pl/product/254800/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/MSI_Radeon_R9_270X_4GB_GAMING_LE.html?gclid=Cj0KEQjw-OCqBRDXmIWvveLE3_cBEiQAZWfImReBx9bUkiJJeAIZ_Sk3djOnJS9yjkfToVBZpENcKbIaAk3J8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 960 to trochę sporo  do tego procka. I do tego grafika w wersji referencyjnej.  IMO słaba propozycja.

 

 

G73 zależy do czego to ma być grafa. Znaczy się do jakich gier. Jak Wiedźmin 3 to IMO GTX 770 jeszcze sobie poradzi wg pierwszych testów. Jednak jak celujesz w wyższe detale i inne gry to 2GB troszkę mało dziś.  IMO szukałbym R9 280x używki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO słaba propozycja.

czy ja wiem wieśka ma gratis, do tego stery nvidii lubią więcej rdzeni, mało prądu żre, procka powinien podkrecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt zapomiałem o Wieśku gratis. Zwracam honor ;) Co do procka to tak 4.0 by się przydało. Zależy w jakiej jeszcze grze. Niektóre lubią mocny 1 wątek, a ten Phenom II jest wydajny, ale jednak odstaje od dzisiejszych i5. Stąd moja propozycja z R9 270.  Jeśli autor ma zamiar grać w Wiedźmina 3 to jednak pomyślał bym nad zmianą platformy również pod przyszłe gry. I oczywiście GTX 960 w przypadku Wiedźmina 3 również jest wskazany, bo nigy gra jest lepiej optymalizowana pod Geforce'y. Za parę dni przekonamy sie. Caleb obiecał testy w połowie tygodnia.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bym podkręcił procka to energii mi wystarczy ??

No fakt zapomiałem o Wieśku gratis. Zwracam honor ;) Co do procka to tak 4.0 by się przydało. Zależy w jakiej jeszcze grze. Niektóre lubią mocny 1 wątek, a ten Phenom II jest wydajny, ale jednak odstaje od dzisiejszych i5. Stąd moja propozycja z R9 270.  Jeśli autor ma zamiar grać w Wiedźmina 3 to jednak pomyślał bym nad zmianą platformy również pod przyszłe gry. I oczywiście GTX 960 w przypadku Wiedźmina 3 również jest wskazany, bo nigy gra jest lepiej optymalizowana pod Geforce'y. Za parę dni przekonamy sie. Caleb obiecał testy w połowie tygodnia.

Ok to czekamy na testy, a ta karta graficzna najlepiej to jakby się sprawdziła pod grę (nie wiem czy słyszeliście) Day Z SA, wymagająca gra a w wiedźmina 3 też można pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ;)

Jestem od pewnego czasu zainteresowany zakupem GTX 970 jednak nie potrafię zdecydować się jakiego producenta.

 

W testach bardzo fajnie wypadają modele od Galax ale w polsce ciężko dorwać 

A jak już są to w kosmicznych cenach jak ten http://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-gtx-970-hall-of-fame-edition-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-3xdp-97nqh6dnd2tx-734985/

 

Szczególnie interesuje mnie ten model http://galax.net/KFA2/970exoc_black.html

 

I tu pytanie czy warto czekać aż jakiś sklep będzie go miał w swojej ofercie czy może kupić coś innego producenta? (i jeśli innego to jakiego najlepiej?)

Dodam że zależy mi też na jakości wykonania, nie chcę tandetnego plastiku i krzywiących się kart ;P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ;)

Jestem od pewnego czasu zainteresowany zakupem GTX 970 jednak nie potrafię zdecydować się jakiego producenta.

 

W testach bardzo fajnie wypadają modele od Galax ale w polsce ciężko dorwać 

A jak już są to w kosmicznych cenach jak ten http://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-gtx-970-hall-of-fame-edition-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-3xdp-97nqh6dnd2tx-734985/

 

Szczególnie interesuje mnie ten model http://galax.net/KFA2/970exoc_black.html

 

I tu pytanie czy warto czekać aż jakiś sklep będzie go miał w swojej ofercie czy może kupić coś innego producenta? (i jeśli innego to jakiego najlepiej?)

Dodam że zależy mi też na jakości wykonania, nie chcę tandetnego plastiku i krzywiących się kart ;P 

Dziwne masz podejście. To ma być wydajnie czy ładnie?

W cenie podawanej przez Ciebie 970 masz spokojnie 980.

Nad czym tu myśleć?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne masz podejście. To ma być wydajnie czy ładnie?

W cenie podawanej przez Ciebie 970 masz spokojnie 980.

Nad czym tu myśleć?

 

Podałem ją tylko dla przykładu w zagranicznych sklepach karta ta jest znacznie tańsza.

Interesował mnie model EXOC cenowo stoi podobnie do innych modeli ale w Polsce nie dostępny aktualnie :(

 

A miedzy tymi dwiema którą lepiej wybrać?

http://www.x-kom.pl/p/221476-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gtx-970-directcu-ii-black-oc.html

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-gaming-100me-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-dp-gtx-970-gaming-100me-719129/

 

Cenowo chciałbym się zmieścić w okolicach 1600zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem, ale o MSI się niestety sporo niepochlebnych opinii się naczytałem.

Asus natomiast przewinął się przez me łapki na testy i faktycznie był cichy (choć przy tym TDP ten cooler jest na wyrost i nie ma się co dziwić). Szkoda, że jest brzydki ;) (subiektywne odczucie).

Choć chyba najlepiej wypadał EVGA GeForce GTX 970 FTW ACX 2.0

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Pomagam koledze w upgrade jego kompa. Aktualnie ma i5-2400 + 4GB DDR3. Zasilacz do wymiany.

 

Cel: Wiedźmin 3, ustawienia wysokie, rozdzielczość 1680x1050, FPS im więcej tym lepiej.

 

Proszę o podanie propozycji GPU (najlepiej 2-3 w róznych przedziałach cenowych, w grę wchodzą używki na gwarancji), które obsłuży ten procesor oraz niedrogiego zasilacza, który uciągnie całość. Na pewno dołożymy też kość ramu.

 

PS Czy tylko GTX 970 ma takie promo, że Witcher 3 w gratisie?

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...