Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mi się dziwaczna sytuacja trafiła, że mam w domu dwie karty MSI. Jedna to GTX 970 4gb gaming, a druga to R9 280 3gb Gaming. Którą zostawić? Niepotrzebne mi dwie karty. Osobiście wydaje mi się, że 970-tka wystarczy na dłużej do grania w dość wysokich rozdzielczościach. Wolę jednak zapytać,Poza tym jak to mówią, kto pyta nie błądzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 980Ti będzie nieopłacalne jak patrzysz pod tym kątem. IMO  sprzedaj R9 280. Odłoż kase i poczekaj na nowe Radeony. Jeśli 390 okaże się niezłą opcją w cenie do 2200-2400, a wydajnościowo zbliży się do 980Ti, które pewnie będzie kosztował z 2800 zł to IMO warto. Ale to raczej 390x ma być szybszą kartą, a 390 to niby odgrzewany kotlet. IMO GTX 970 starczy Ci na jakiś czas.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wydatek ok 1500 na GTX 970 był jak na mnie szaleństwem. :)  Nigdy wcześniej nie wydałem na kartę powyżej 800 zł. Co dopiero wydanie ponad 2 tys lub prawie trzy :).  R9 280 trafił się przypadkiem. Dodatkowo praktycznie za niego nie płaciłem. :) Postanowiłem pozbyć się jednej z kart. Jako, ze testy które przeglądałem nie dawały jednoznacznej odpowiedzi (chociaż raczej przeważały na korzyść GTX) wolałem zapytać. Pozostawię więc tego GTX 970. Ma ten 1gb ramu więcej i wygląda, ze jest trochę wydajniejszy. Powinien więc posłużyć raczej dłużej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to za testy że nie pokazują wyraźnej przewagi GTX970 nad R9 280 aka HD7950 .

 

To samo w kwestii R9 290 vs. R9 280 .

 

Anyway - z 2 kart to lepiej brać GTX-a , wydajniejsza , mniej prądożerna i chłodniejsza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnej nie napisano o wyraźnej lub bardzo wyraźnej przewadze. W jednej nawet ktoś pisał o remisie. Sorki, ale ja nie siedzę 24 godziny na dobę w tych tematach, bo mnie to zwyczajnie nie interesuje. Zatem dziesiątki wykresów, cyferek, ilości klatek itp zwyczajnie nic mi nie mówią. Dlatego właśnie pytam. To, że lubię pograć, nie znaczy, że codziennie śledzę wiadomości,  ze świata kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnej nie napisano o wyraźnej lub bardzo wyraźnej przewadze. W jednej nawet ktoś pisał o remisie. Sorki, ale ja nie siedzę 24 godziny na dobę w tych tematach, bo mnie to zwyczajnie nie interesuje. Zatem dziesiątki wykresów, cyferek, ilości klatek itp zwyczajnie nic mi nie mówią. Dlatego właśnie pytam. To, że lubię pograć, nie znaczy, że codziennie śledzę wiadomości,  ze świata kart graficznych.

 

To nieważne już. Zostaw GTX 970, który jest po prostu znacznie mocniejszy, już sama cena Ci to sugeruje.

Same ROPy (Render Output Units) 64 vs 32, mówią, że jest to niemożliwe.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam czegos do 900zł. Chcialbym kupic GTX 960 z 2GB ramu na pokladzie - tyle mi styknie. Jedynie mam problem jakiego producenta wybrac. Asus, MSI, Gigabyte, Zotac, i PALIT. Najbardziej z tego co wyczytalem oplaca sie kupic Palita, znalazlem wersje super JetStream. Warto za 889zł ?? A moze lepiej innych producentow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wiele opinii na ten temat i co nie wezmiesz w sensie asus, msi, gigabyte to będziesz zadowolony. Ja pomimo że zawiodłem się na płycie głównej od msi postanowiłem jeszcze raz spróbować z kartą graficzną. Zakupiłem tą z linka wyżej. Zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mamy wiedzieć jaka gra wyjdzie na miesiąc, dwa czy w przeciągu pół roku albo więcej .

 

Może się okazać że pojawi się gra dla której 980TI / R9 390X to będzie minimum aby w ogóle zagrać .

 

Choć patrząc na obecne gry i wydajność topowych GPU w grach to wersja Ti powinna na jakiś czas wystarczyć .

 

Choć patrząc na teoretyczne ceny i wydajność to karta nie zachwyca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980Ti będzie nieopłacalna jak patrzysz pod tym względem. Na chwiłę obecną najbardziej opłacalna jest R9 290 lub tańsze wersje GTX 970 z 2 letnią gwarancją lub słabszym chlodzeniem.  Inne karty jak GTX 980 są za drogie w porównaniu do swoich możliwości. Przyrost wydajności jest nieadekwatny do ceny..  980Ti czy Titan X to są karty dla wąskiej grupy odbiorców. Tzw Entuzjastów co nię patrzą na zakup pod kątem opłacalności tylko maksymalnej wydajności. Niestety by zyskać dodatkowy przyrost klatek trzeba albo mocno podkręcić sprzęt, a ja kto za mało to kupić wyższy model. Bo mhz w zegarach to nie wszystko. Liczą się też . m.in ROP'y, których jest po prostu więcej w takim GTX 980Ti. A raczej będzie, bo karta jeszcze nie wyszła.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można wyczytać na sieci to 980Ti ma mieć 96 jednostek ROP , 192 jednostki TMU i 2 816 SP .

 

Czyli 32/64/768 jednostek więcej , do tego szynę 384-bit ( 980 ma 256-bit ) , GPU ma być taktowane zegarem 1 Ghz i karta ma mieć 6GB VRAM .

 

Wg. testów na tej stronie karta jest o 30-40% szybsza niż zwykły 980 , często dogania Titana X , także jest szybsza o jakieś 30-60% od R9 290X , wyjątkiem jest Tomb Rider gdzie 980Ti jest odpowiednio szybsza o ~55% i ~84% .

 

Testy w rodzielczości 2 560 x 1 600 , detale max , 4xMSAA .

 

Niestety cena też ma być wysoka , plotki mówią o 650$ na dzień dobry , u nas to pewnie będzie 650 E jak to zawsze robią , do tego podatek od nowości i inne cuda i cena wyjdzie większa niż zwykłe 980 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jaki GPU możecie poradzić z zapasem na jakiś czas (3 lata gdzieś) może pakować się w SLI jakieś? Chce kupić PC do grania w Wieśka ale musi to ładnie kosić na max ustawieniach :) Grał będę na TV 55 :)

 

Coś takiego:

 

  Pł: msi z97-g43
Proc: 4690k
Cooler: spc 1236
Zas: tt 530W
Paka: zalman r1
Graf:  nie wiem
Dysk: WD blue 1tb
Ram: 8GB 2400mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to najlepiej brać GTX970 z topowych grafik , najlepszy stosunek wydajności do ceny , ceny już od ~1 400 zł za Palita JS .

 

Opcjonalnie R9 290 , kartę można dostać taniej - 1200-1350 zł , nie wiele słabsza niż GTX , choć w W3 GTX będzie sobie lepiej radził .

 

Albo poczekać do premiery GTX980Ti / R9 3xx i zobaczyć jak się ukształtują ceny obecnych grafik , GTX980 ma ponoć stanieć na ~500 $ .

 

Ten TV to jaką ma rozdzielczość - FHD czy 4K ?

 

A jak masz kasę ( duużo kasy ) i twój TV to nowsza konstrukcja pracująca w rodzielczości 4K to bierz Titana X lub czekaj na Fiji XT od AMD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV jeszcze nie mam myślę o 55 do 5 tys. z pc w takim razie jeszcze poczekam jakiś czas do premiery Ti i zobaczymy jak to będzie wyglądać :) Reyden@ dziękuję Tobie jak i wszystkim za podzielenie się opiniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku chyba lepiej wziąć właśnie Ti, a Titan X sobie darować bo jest przesadnie drogi. We wstępnych testach 980Ti często dogania Titan X, a po przeliczeniu może kosztować nawet 1.5K mniej lub jeszcze mniej. Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GTX670, wersja Gigabyte, Windforce x3. Chciałbym ją zamienić na coś nowszego.

gigabyte_gtx670_mini_2.png

Co wybrać i dlaczego? :)

 

i5 4670K, 16GB RAM, Dell 2713hm oraz Panasonic tx-48as640e

Gram w Diablo 3, GTA V, czasem kupię jakąś nowość.

 

Za tę obecną dostanę ile? Może z 600zł jak wystawię szybką aukcję?

Powiedzmy że dołożę drugie tyle. - 1200zł max.

Wiem, że za ok 1500zł mogę kupić dużo lepsza 970tkę, i pewnie tam powinienem celowac,

ale dziś już mniej gram. Syn w drodze, remont mieszkania itd. Co proponujecie, mile widziane

karty używane.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz dokładać do GTX970 to proponuję albo GTX960 4GB za ~1 050 zł np. wersja od GB z chłodzeniem WF3X .

 

Alternatywnie Gigabyte R9 290 4GB DDR5 WF3 za 1 257 zł , zauważalnie szybsza niż GTX960 .

 

Ceny z morele.net .

 

PS. Jaki masz zasilacz , o ile z GTX960 sobie poradzi to R9 290 może być za ciężka dla niego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anowie co lepiej się sprawdzi z I7-920 ? Chcę pograć w AA: Proving Grounds w FHD, teraz w 1440x900 na HD5750 mam 40-70FPS. W Insurgency też mam straszne dropy FPS na np. Sinjanir do 30FPS :/ Do tego mam na liście do przejścia:

Darksiders 1/2

Castelvania 1/2

Wolfa + dodatek

 



 

Lub licytować to:


 

GPU AMD odpada, bo drugi OS to Linux i stery Nvidii > AMD @ LINUX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...