Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zagwozdkę z doborem Gpu...   Potrzebuję ją do obróbki video, renderingu oraz do gier typu Wiedzmin 3, gta v, i innych nowości  abym mógł pograć w nowe tytuły w nadchodzących latach....

 

Główny materiał jaki chcę obrabiać to 1080p, a później 4k  w Sony Vegas z efektami, filtrami

 

Coś takiego znalazłem...

Nvidia quadro k2200 - Na tym raczej nie pogram w gry :/  

 

 

Max do wydania 2000 zł  zastanawiam się też nad używkami z lepszą specyfikacją

 

Poradźcie coś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sprzęt - procek , płyta główna , ram - konkretnie ilość oraz zasilacz - marka , model i moc .

 

Do gier to GTX970 - kosztuje 1400-1600 zł w zależności od wersji .

 

Przy obróbce video i renderingu też się sprawdzi , może nawet lepiej niż Quadro K2200 .

 

Patrząc po wydajności ( na podstawie samej ilości SP ) K2200 to gdzieś odpowiednik GTX750Ti / GTX650Ti , GTX970 ma sporo więcej SP ( 1 664 vs. 640 SP ) i 2x szerszą szynę GPU-VRAM , tyle że to karta przeznaczona do gier a nie do pracy w profesjonalnym sofcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta głowna Msi X99SLi PluS

Procek i7 5820k

Ram 16Gb - Crucial ballistix 2400mhz - 2x 8GB Do Rozbudowy 

Zasilacz Xfx Black 750 W

 

 

Właśnie chyba jest problem z akceleracją Gpu Cuda w vegasie w tych modelach, przynajmniej tak coś czytałem na rożnych forach  

Edytowane przez marek200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłeś najlepszy wybór w tych cenach do której 380 i 960 nie mają startu.

No jak już kupić to raz i dobrze :) mam nadzieje, ze na przynajmniej rok giercowania wystarczy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Planuje upgrade komputera do 500 zł (komputer "pod gry").Mam na oku 2 karty graficzne 

1.Sapphire Radeon 7870 2GB DDR5 za 300 zł 

2.XFX AMD ATI Radeon HD5970 2GB 512 bit /ew.black edition.karta za 400 zł  

 

która z tych kart będzie najrozsądniejszym wyborem.jaki zasilacz do tego kupić. do 200 zł z przesyłką.

 

Mój zestaw:

 

Obudowa no name ATX 

Procesor Intel celeron 2.80 ghz G1830

zasilacz  tracer 400W 

płyta główna asrock H81M-DGS

pamięć ram  GOODRAM 4GB DDR3 1333 MHz CL9 DIMM

grafika zaintegrowana 

dysk WD green 500 gb 

monitor samsung syncmaster 940nw

 

Chyba mam problem na płycie głównej mam wejście 1 PCIe2.0 x16      1 PCIe 2.0 x1  płyta to micro ATX.  W internecie pisze żę hd7870 potrzebuje PCIe 3.0 x16  Express.Ktoś wyjśni o co chodzi i czy ta karta pasuje do płyty micro atx.

Co sądzici o firmie AeroCool ? chodzi mi o zasilaczstrike x 

Edytowane przez VENENO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym tu sie wypowiadać. HD5970 to złom.

Kup tego hd7870/7850 czy gtx660 ale z nowym zasilaczem, na tym tracerze nie ma szans na działanie, a nawet jeśli to szybko sie spali wraz z reszta pc.

Mimo wymiany karty graficznej w grach będzie Cie ograniczał i tak procesor więc cudów nie oczekuj.

 

 

Chyba mam problem na płycie głównej mam wejście 1 PCIe2.0 x16      1 PCIe 2.0 x1  płyta to micro ATX.  W internecie pisze żę hd7870 potrzebuje PCIe 3.0 x16  Express.Ktoś wyjśni o co chodzi i czy ta karta pasuje do płyty micro atx.

 

PCIE jest kompatybilne wstecz, będzie wszystko działać.

 

Zasilacz masz tu, tak jak powiedział Reyden: http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Obecnie posiadam:
- i7 920 2,66GHz + chłodzenie Fera 2
- 6gb RAM
- Gigabyte EX58-UD3R
- Corsair TX 650W
- Crucial MX100
- obudowa Cooler Master RC-331 Elite

- Radeon HD 6850

- rozdziałka 1080p

 

6-letni zestaw, chciałbym w nim wymienić grafikę, ale nie wiem na jaką. Cel - gra na sensownym poziomie w najnowsze gry. HD6850 praktycznie wszystko do tej pory ciągnął, ale podejrzewam, że będzie się ciął przy tytułach typu Wiedźmin 3 czy GTA V, ledwo dawał radę przy Watch Dogs. Jak na tak starą i dość niedrogą wtedy kartę to i tak jest ona świetna. Szukam czegoś również świetnego, tyle że nowszego ;)

 

Priorytety: cisza, rozmiary (dość mała obudowa), cena - myślę, że około 800zł, więcej chyba nie ma sensu dawać przy 6-letnich podzespołach. Polecono mi GTX 960, ale na tej stronie mocno go skrytykowano i się trochę pogubiłem.

 

Zdaję sobie sprawę, że procesor na stockowym @2,67, nawet z trybem turbo, będzie dławił trochę kartę, ale doczytałem że im większa rozdzielczość tym mniejsze znaczenie ma CPU, więc może nie będzie tak źle. W przyszłości pewnie go podkręcę lub wymienię, na razie nie chcę, bo i bez tego powinien nieźle dawać sobie radę.

 

Pomożecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak GTX 960? Przeglądałem testy i komentarze na tej stronie, to generalnie karta była krytykowana za średnie radzenie sobie z rozdzielczością 1080p, wąską szynę i małą ilość vramu :P Trochę mnie to zmartwiło, bo nie chcę żeby okazało się, że za rok czy dwa już przez to nie zagram na niej w nic nowego.

 

Co do kręcenia - nie bardzo mam chęć się tego uczyć na chwilę obecną, jak coś zrobię nie tak to szlag trafi moje granie w cokolwiek, bo zamiast myśleć o nowej karcie będę musiał jakieś reliktowe części zastępcze kupować żebym miał na czym pracować :wink2: Trochę też boję się zmniejszać żywotność procka i mobo, bo można powiedzieć, że w ciągu tych 6 lat komputer przepracował ilość godzin o łącznej równowartości jakichś 4 lat bez - odpukać - awarii jakiegokolwiek podzespołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka GTX970 czy R9 390? Przeglądam benchmarki i już głupi jestem od tego czytania. Jeśli któraś z nich to jaki konkretnie model? Bardzo zależy mi na jak najcichszej karcie (pobór prądu jest nieistotny).

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka GTX970 czy R9 390? Przeglądam benchmarki i już głupi jestem od tego czytania. Jeśli któraś z nich to jaki konkretnie model? Bardzo zależy mi na jak najcichszej karcie (pobór prądu jest nieistotny).

 

ASUS albo MSI IMHO. U mnie MSI Gaming 290 sprawuje sie super 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka GTX970 czy R9 390? Przeglądam benchmarki i już głupi jestem od tego czytania. Jeśli któraś z nich to jaki konkretnie model? Bardzo zależy mi na jak najcichszej karcie (pobór prądu jest nieistotny).

 

Jak nie zamierzasz kręcić to R9 390. Wersja MSI Gaming lub ASUS Strix (dc2) .. jak jednak nie wykluczasz OC, to te same GTX 970.

 

Jak cena ma znaczenie to R9 290.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zbieraj na nowy procesor w między czasie jak myślisz o nowszych grach.  i5 to dzisiaj podstawa.

nie chodzi mi o te najnowsze gry.Głównie CS:GO ,combat arms,ew.stalkery. splinter cell.większość gier z zapotrzebowaniem na 1 gb ramu na karcie grafiki.

ile pod socket 1150 lga bedzie kosztowac uzywany i5  4 rdzeniowy ?

Edytowane przez VENENO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/procesory-procesory-intel-4231?a_mask[22189][4096]=4096&buyUsed=1&order=d&string=i5&bmatch=s0-ele-4-0629

 

Uważaj na te z literą T, to nie jest i5.

 

Do cs go procesor ma bardzo duże znaczenie i ten pentium to za mało.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CS:GO to minimum I3 , optymalnie I5 .

 

Niestety używki I5 S1150 są drogie i słąbo dostępne - od 600 zł wzywż .

 

Są jeszcze I5 4570T ale te mają 2 rdzenie + HT , w zasadzie to samo co I3 tyle że mają jeszcze tryb turbo .

 

3 sztuki - jedna za 400 zł i 2 za 500 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zamierzasz kręcić to R9 390. Wersja MSI Gaming lub ASUS Strix (dc2) .. jak jednak nie wykluczasz OC, to te same GTX 970.

 

Jak cena ma znaczenie to R9 290.

 

 

ASUS albo MSI IMHO. U mnie MSI Gaming 290 sprawuje sie super 

 

Ok, zamawiam 390 od MSI (teraz mam 6950 od nich i sprawuje się bardzo dobrze) i niech się dzieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi najprawdopodobniej wezmę kartę i zasilacz  aerocool strike-x 500w.

ktos wie czemu procek z socketem 1156 kosztuje mniej niz 1150 ?

 

tak wiec ok 230 zł na procek i 150 na płyte. tylko pytanie czy ktos chetny na celerona i h81m-dgs sie znajdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo procesory na socket 1156 miały premierę w 2009 roku. Mimo że numerek wyższy to produkt  znacznie starszy.

Jak myślisz i i5 750 na s1156 to musisz go podkręcić ile wlezie do tych 4,0ghz a to sie rowna z zakupem chłodzenia, jak nie chcesz podkręcać to nawet nie myśl o zakupie. Lepiej celuj w s1155 i w i5 2300/2400.

 

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-2400-3-1ghz-lga1155-sprawny-i5461797832.html

http://allegro.pl/procesor-i5-2310-4x2-9ghz-lga1155-i5481049977.html

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-2500-3-3ghz-lga1155-sprawny-i5502488746.html

http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-p8h61-mx-r2-0-lga-1155-i5489962448.htm

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi najprawdopodobniej wezmę kartę i zasilacz  aerocool strike-x 500w.

ktos wie czemu procek z socketem 1156 kosztuje mniej niz 1150 ?

 

tak wiec ok 230 zł na procek i 240 na płyte główną. tylko pytanie czy ktoś chętny na celerona g1830 i h81m-dgs się znajdzie ? tak zebym za bardzo nie dopłacał czy ludzie  jeszcze takie sprzęty kupują ?

 

do 1156 procet jest tańszy.Po co podkrecać 4 rdzenie ?

 

przepraszam za off top

Edytowane przez VENENO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zwykłą zachciankę tak jak pewien Pan co wymienił r9 280x na gtx960.

 

Ja kart nie kręcę, więc ... z r9 390 miałbym zgryza, jak pisałem wcześniej już... i chyba miast tej mojej, siedziałaby 390-ka i pewnie byłbym również z niej zadowolony, tak jak z obecnej 970 100ME - też taka moja zachcianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kart nie kręcę, więc ... z r9 390 miałbym zgryza, jak pisałem wcześniej już... i chyba miast tej mojej, siedziałaby 390-ka i pewnie byłbym również z niej zadowolony, tak jak z obecnej 970 100ME - też taka moja zachcianka.

 

Chyba miało być na odwrót?R9 390 bez oc jest lepsze od GTX970. Dopiero po oc GTX970 jest wydajniejszy.

 

R9 390 też ma jakiś tam niewielki zapas na oc(ok 10-15%)

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba miało być na odwrót?R9 390 bez oc jest lepsze od GTX970. Dopiero po oc GTX970 jest wydajniejszy.

 

R9 390 też ma jakiś tam niewielki zapas na oc(ok 10-15%)

 

A czytał..

 

http://forum.purepc.pl/topic/364312-jak%C4%85-kart%C4%99-graficzn%C4%85-kupi%C4%87/page-425?do=findComment&comment=3961571

 

?! Ba tak to oderwane od kontekstu...

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaj relacje, bo wielu nie widzi w tym zakupie sensu :P... Ja tam widzę.

Zdam.

 

Chyba zwykłą zachciankę tak jak pewien Pan co wymienił r9 280x na gtx960.

Generalnie przesiadka czy na 970 czy na 390 to i tak będzie duży kop w porównaniu z 6950. Czy to zachcianka? Jak bym miał zachciankę to bym kupił 980 albo 980Ti kasa nie byłaby problemem pytanie po co? I tak czy na 970 czy na 390 wszystko w co gram będzie (powinno) chodziło płynnie.

 

Chyba miało być na odwrót?R9 390 bez oc jest lepsze od GTX970. Dopiero po oc GTX970 jest wydajniejszy.

 

R9 390 też ma jakiś tam niewielki zapas na oc(ok 10-15%)

Karty nie zamierzam kręcić. Nie znam się na tym, nie mam czasu itd. Karta będzie włożona do komputera i ma działać a jednak stockowo 390 wypada trochę lepiej.

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...