Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

 

Faktem jest, że karta nieco bardziej prądożerna, z małym limitem oc ale ogólnie to dobry zakup.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Za trzy tygodnie planuje zakup karciochy do wiesława pod 1440p i odwieczne pytanie fury x czy 980 ti? Przyznam, że skłaniam się raczej ku 980 ti. Pytanko dotyczy też procka jako, że siedzi u mnie na msi b85 g43 i5 4590. Czy dużo zyskam na wydajności kupując jakiegoś k i kręcąc go do 4.5 GHz?

Mój zasilacz to OCZ 600W więc chyba da radę

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz oc GPU , to zdecydowanie GTX980ti, jeśli natomiast jesteś z tych , którzy wkładają kartę i ma działać , to zdecydowanie Fury X. Procek nie będzie problemem w przypadku nvidi.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-20% max w grach, czyli relatywnie niedużo. Testów jest sporo, na naszym forum również.

Procek wydajnościowo masz podobny do mojego i spokojnie mój daje radę. Limituje, ogranicza mnie raczej karta graficzna, ale na dziś mi wystarcza.

980Ti to takie SLI z 970-tek.


Zdam.

 

Generalnie przesiadka czy na 970 czy na 390 to i tak będzie duży kop w porównaniu z 6950. Czy to zachcianka? Jak bym miał zachciankę to bym kupił 980 albo 980Ti kasa nie byłaby problemem pytanie po co? I tak czy na 970 czy na 390 wszystko w co gram będzie (powinno) chodziło płynnie.

 

Karty nie zamierzam kręcić. Nie znam się na tym, nie mam czasu itd. Karta będzie włożona do komputera i ma działać a jednak stockowo 390 wypada trochę lepiej.

 

Dokładnie tak, czy to, czy to, będziesz swobodnie grał we wszystko obecnie w FHD. Z mojej perspektywy 390 jest po prostu atrakcyjniejsza, ale jej jeszcze nie było, jak kupowałem moją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na kupno GTX970 ale zastanawiam się nad tym jaką wersję kupić.Posiadam Accelero Xtreme III sprzed kilku lat , które ponoć jest kompatybilne z referencyjnym GTX970 więc rozważam czy nie wykorzystać go do chłodzenia karty i dzięki temu zaoszczędzić na kupnie tańszej karty z gorszym chłodzeniem

 

Pojawiają się tylko dwa pytania:

 

1) Która wersja GTX970 będzie najbliższa referentowi tak aby nie było problemów z kompatybilnością ?

 

2)Czy jest w ogóle sens oszczędzać te 200zł i zakładać Accelero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak to chłodzenie sobie poradzi z nowszym GPU. GTX 970 nie grzeje sie za bardzo i nie jest zbyt prądożerne. Co do wersji to myśle że coś od ASUS, MSI z turbinką poszukać. Ew sprawdź rozstaw otworów montażowych. Na google powinny być jakieś  zdjęcia "gołych" kart w wersji referencyjnej danego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do dyspozycji 1100zł... Myślałem nad r9 280x gigabyte albo msi... co o tym sądzicie? Dodam że gram na rozdziałce 1440x900
Intel I5 4590 3.5GHz
Kingston HyperX 2x4GB
Zalman ZM-T1 PLUS

Gigabyte GA-B85M
Be Quiet! 450W

 

Swoją drogą, nada się to http://www.morele.net/silentiumpc-zephyr-120-led-blue-13-6-dba-321477/ do tej obudowy? Wystarczy do zbicia kilku stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I uprzedzając ew pytanie tak zasilacz powinien sobie dać radę z R9 290. IMO w tej cenie nie warto brać R9 280x. R9 290 ma zblżoną wydajność do GTX 970. Tak więc do tego zestawu co masz będzie w sam raz. Na pewno będzie wydajnie w większości nowych grach w wysokich ustawieniach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX960 w wersji 2GB albo dokładka do R9 290 .

 

Lepiej się kręci , jest mniej prądożerna i ma lepsze stery , choć pod CS:GO lepiej nadaje R9 380 2GB , silnik Source lepiej działa na kartach ATI/AMD .

 

4GB w kartach pokroju GTX960 / R9 380 ( aka R9 285 bo to te same karty ) jest mało przydatne , co z tego że karta ma 4GB skoro po ustawieniu poziomu detali umożliwiających zapełnienie tyle VRAM wydajność karty drastycznie spadnie .

 

Możesz też poszukać na allegro używanych R9 290 , czasami można dostać w tej cenie niereferenty z gwarancją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jako że to mój pierwszy post to chciałbym się przywitać.

 

Od jakiegoś czasu aktywnie próbuję złożyć komputer, niestety mnogość obecnych opcji mocno mnie dezinformuje, dodatkowo sprawę utrudnia fakt że różne benchmarki pokazują odmienne wyniki. Budżet jaki zamierzam przeznaczyć na PC to ~3.5-4k. Co do procesora uznałem że powinien wystarczyć i5-4690K, natomiast największym problemem jest, jak to zazwyczaj bywa, karta. Szukam czegoś w okolicach 1500 zł, i obecnie rozważam Radeon R9 390, Geforce GTX 970, i ewentualnie Radeon R9 290X, ale tylko jeśli znajdę jakąś promocję. Którą kartę byście doradzili? Chciałbym jak najlepiej zainwestować $. Dodam że nie jestem fanatykiem OC, ale zapewne trochę podłubię. Obecnie znalezione przeze mnie ciekawe oferty to m. in. 

 

SAPPHIRE RADEON R9 290

http://www.kombo.krakow.pl/index.php?idx=KBVGASAPATI0489

 

RADEON R9 390

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-390-gaming-g1-8192-mb-gddr5-512-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-gv-r939g1-gaming-8gd-751573/

 

GTX 970

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152

 

Osobiście skłaniam się ku R9 390, opierając się na testach z serwisu.

 

Co w tym przedziale cenowym jest obecnie najbardziej opłacalne, pod względem cena / jakość, wydajność, eksploatacja, nie tylko z tych podanych przeze mnie? Czy jest jakaś karta która zdecydowanie odstaje od konkurencji i którą naprawdę warto wybrać? Co Wy byście wybrali? Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc, czuje się mocno skołowany :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej brał bym GTX970 - równie wydajna i mniej prądożerna niż R9 290/390  .

 

Do tego NV ma lepsze wsparcie w sterownikach .

 

R9 390 jest praktycznie nie opłacalne , prawie to samo co sporo tańszy R9 290 a 8GB nie wiele daje tej karcie , jakieś specjalnie wielkiej przewagi nie ma na R9 290 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupisz 970-kę, czy 390, czy 290... będziesz pan zadowolony.

Jak nie kręcisz 390 ci posłuży, mimo wszystko nowszy gadget, ale rozsądkowo weź 970-kę, lepsze wsparcie sterowników.

290 daruj sobie, bo to już stara konstrukcja, dużo na niej stracisz, z drugiej strony znacznie tańsza niż dwa powyższe i jak masz pieniądze na te droższe to te bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc zapewne Geforce GTX 970. Ale teraz pozostaje jeszcze pytanie o producenta, czy jest jakaś konfiguracja lepsza od innych? Rozumiem że najważniejsze to 4 GB pamięci oraz fabryczne OC, a orpócz tego na co powinienem zwrócić uwagę? Przykładowa lista: https://cenowarka.pl/?fs=Geforce+GTX+970&in=

Edytowane przez Valian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiam się nad kupnem Radeona r9 380 2GB. Interesują mnie wersje od MSI - Armor oraz Gaming. Najtańsza wersja Armor jest do kupienia za 830zł, natomiast wersja Gaming za 900zł. Czy chłodzenie w wersji Gaming warte jest dopłaty tych 70 zł? Kartę mam zamiar wymienić po jakiś 2 latach na coś nowszego. Raczej nie będzie kręcona. Gram w rozdzielczości 1680x1050, procesor i5 3570K (obecnie nie kręcony, ale mam zamiar podkręcić), zasilacz seasonic M12 520W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dumam nad zakupem karty graficznej do swojego zestawu by pograć między innymi w Wiedźmina 3, którego dostałem, ale na mojej integrze nawet nie da się intro obejrzeć.

Myślałem nad GTX 970, ale jednak cena wydaje się być wysoka i widzę, że obecnie nie dorzucają żadnych gier ani myszek (MSI chyba dawało) a cena ta sama co rok temu.Byłbym wdzięczny za opinię czy opłaca się kupić kartę z tej aukcji http://allegro.pl/sapphire-radeon-r9-290-4gb-ddr5-512bit-ultrahd-i5549559969.html

Co do tego R9 290 byłbym wdzięczny za opinię czy nie są one awaryjne i jak duża jest realna różnica między nim a 970. Wiele testów widziałem i to, że 970 jest szybsze już wiem, ale różnice wydajności są dość rozbieżne w wielu testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...