Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli szanujesz swój słuch, a także słuch domowników i całego osiedla to nie kupuj referenta bo się srogo zdziwisz jak to działa...

 

http://allegro.pl/gigabyte-r9-290-gv-r929wf3-4gd-4gb-gddr5-i5553922243.html

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-sapphire-tri-x-r9-290-i5557384602.html

 

gtx780:

http://allegro.pl/msi-gtx-780-oc-3gb-gaming-gvar-fv-i5552165542.html

 

tu zapytaj czy jest gwarancja:

http://allegro.pl/asus-radeon-r9-290-oc-4gb-directcu-ii-gddr5-i5555692045.html

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym od sklepu niż prywatnych ludzi, czyli tamten "okazyjny" to strasznie głośny referent z tego co zrozumiałem i nie warto kupować. Nowe 290 ze sklepu widzę, że kosztują koło 1250 zł, zaś 970 od 1450 zł są i jak czytałem wszyscy doradzają jednak dorzucić do 970, czyli różnica musi między kartami w wydajności jest chyba większa niż w testach, które czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak dużej różnicy w wydajności między tymi kartami to nie ma , GTX970 jest po prostu zauważalnie mniej prądożerny i tak jak cała seria 9xx ma lepsze , częściej aktualizowane sterowniki .

 

Choć R9 290 też jest fajną kartą , głównie z powodu swojej obecnej ceny .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym od sklepu niż prywatnych ludzi, czyli tamten "okazyjny" to strasznie głośny referent z tego co zrozumiałem i nie warto kupować. Nowe 290 ze sklepu widzę, że kosztują koło 1250 zł, zaś 970 od 1450 zł są i jak czytałem wszyscy doradzają jednak dorzucić do 970, czyli różnica musi między kartami w wydajności jest chyba większa niż w testach, które czytałem.

 

Wolisz kupić kartę używaną ze sklepu internetowego no-name niż kupić od osoby która ma jeszcze gwarancję na tą kartę 2 lata w agito/morele czy innych ???

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolisz kupić kartę używaną ze sklepu internetowego no-name niż kupić od osoby która ma jeszcze gwarancję na tą kartę 2 lata w agito/morele czy innych ???

 

Zakładałem, że sklep to sprawdzony sprzedawca, ale poczytałem komentarze o tym "sklepie" i mi przeszła chęć zakupu. Od osób prywatnych średnio chcę bo nie wiem czy karty nie katowali strasznie. Ja zawsze swoje podkręcam, ale używam do gier, czyli nie za często, a jak ktoś robi z karty "kopaczkę" albo włącza ją do obliczeń SETI to jednak ma wpływ później na jej awaryjność. Suma sumarum boli mnie cena 970, ale coraz bardziej skłaniam się ku niej. W zestawach widziałem, że polecany jest Gigabyte GTX 970 WindForce 3X i zauważyłem, że wszelkie promocje typu dodawanie gier do karty czy innych akcesoriów nagle się pokończyły.

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi kart nie podkręcają, tylko wymieniają na wydajniejsze.

Kopaczki, SETI - raczej promil użytkowników.

 

Przede wszystkim można je kupić w znacznie tańszej cenie niż sklepowie.

Kolega kupił używkę np R9 270X za 450zł z 2 letnią gwarancją, a w sklepie były ponad 700zł.

Sam sprzedawałem swojego GTX 660 za 500zł z 2 letnią gwarancją jeszcze, a w sklepie stały ok 800zł.

 

Dlatego proponuje się używki z gwarancją, bo dla liczących złotówki to dobra alternatywa.

 

Sam niedawno nabyłem MSI 970 100ME, więc miałem ten sam problem co Ty. Wolałem po prostu dopłacić, a rozważałem AMD 290 i 390-kę, na którą nie doczekałem się.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przedwczoraj 970, który wyżej linkowałem. Wczoraj dotarł. Z grą w Wiedźmina nie ma już problemów, choć szczerze spodziewałem się więcej po grafice w tej grze. Ja zawsze podkręcam swoje komponenty, grafika obecnie po szybkim OC chodzi przy boost na 1500/7900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko odnośnie wyboru karty graficznej. Obecnie mam taki sprzęt:

- Płyta główna Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 Z97,

- Procesor Intel i5 4590 Haswell

- Ram tylko 4GB DDR3 Corsair Vengeance 1600MHz ( tu też chyba było by trzeba wymienić na jakieś 2x 4Gb bo jedna kość się spaliła),

- Grafika Radeon HD 4850 512mb.....

- Zasilacz be quiet Pure Power L8 500W

 

Co do grafiki niestety nie dam 1500zł za GTX 970. Zastanawiałem się nad GTX 960 2GB chociaż ostatnio myślałem tez o wersji 4GB jednak nie wiem czy mi się przyda ponieważ nie zamierzam grać w jakichś super dużych rozdziałkach. Myślę, że Full HD w zupełności mi wystarczy. I teraz moje pytanie jak GTX 960 to 2 czy 4 GB i jakiego prodeucenta najlepiej się opłaca. Budżet na karte to max 1100zł bo do tego chciałbym dokupić jeszcze 8GB ramu. Czekam na jakieś porady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GTX 960 nie bardzo jest sens dopłacać za 4 GB RAM. W większości wypadków, żeby gra zajęła ponad 2 GB RAM potrzeba ustawień graficznych sporo ponad możliwości "przerobowe" GTC 960.

 

Co do producenta to 760 miałem od MSI, 970 też mam od nich i nie miałem żadnych problemów.

Edytowane przez CarrionCrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do grafiki niestety nie dam 1500zł za GTX 970. Budżet na karte to max 1100zł bo do tego chciałbym dokupić jeszcze 8GB ramu. Czekam na jakieś porady ;)

 

Jedyny sensowny wybór to dołożyć R9 290.

 

http://www.komputronik.pl/product/217046/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_R9_290_MSI_4GB_DP_HDMI_2xDVI_PCI_E_Gaming.html?utm_source=PAP&utm_medium=Tradedoubler&utm_campaign=main

 

1267zł. 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-290-4096mb-ddr5-512-d-h-pci-e-gaming-4g-r9-290-gaming-4g-621447/1312zł

 

Poprzeglądaj jak wypada w grach 960-ka a jak ta, bo być może okaże się, że 20fps w grach to nie interesuje cię.

4GB-wą 960 nie ma sensu brać.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbym dokładać do Radka za 1300zł to raczej już bym rzucił się te 2 stówki do 970 chyba ;) Jeżeli w grę nie wchodzi nic innego do 1000zł a 4GB wersja jest nie opłacalna to pozostaje tylko kwestia producenta GTX'a 960. Wiem, że nie ten dział ale jakie pamięci mógłbym dorzucić do tego zestawu? Mobo mam chyba w miarę na poziomie więc ogarnie i te szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, jak bym 960-ki nie kupił, bo jest za słaba, no ale Twój wybór. Przy tym budżecie wolałbym dopłacić.

 

No, ale to zawsze te ponad 300zł różnicy:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-960-gaming-2gb-gddr5-hdmi-dvi-i-3xdp-gtx-960-gaming-2g-706592/

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wiedzmin_3_dziki_gon_test_procesorow_i_kart_graficznych?page=0,7 Może Tobie to wystarcza.

 

Pamięci masz spory wybór np:

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-8gb-4gbx2-2400mhz-cl10-ripjawsz-dual-f3-2400c10d-8gzh-723113/

 

Nie wiem, czy szukasz kości 2x4, czy jednej 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chodzę z zamiarem kupna karty graficznej.

Zastanawiam sie na GF GTX 750Ti a R R7 360.

Zakres kwotowy max 550 zł

 

Poprzednia karta karta GF GTX 280 (pod obciążeniem zaczęła dawać bluescreeny, a czasami nawet i przy zwykłych czynnościach w przeglądarce, wymiana pasty i padów nic nie dała, a laminat czyściutki, no cóż 7 lat to i tak niezły wynik).

 

Co wybrać? (Radeon i obsługe Dx12 czy GF i lepsza wydajność układu).

Jeśli sa jakieś inne propozycje to czekam na sugestie.

 

Dla jasności podsyłam specyfikacje kompa (najważniejsze podzespoły):

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX

Gigabyte GA-EP35-DS4

GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 800 MHz CL4

Zasilacz do obudowy Corsair CMPSU-620HXEU - 620W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiałem już. Obecnie posiadam MSI R9 290 w obudowie Elite 130 (ciasne dziadostwo, ale nie chciałbym zmieniać) no i co tu mówić - karta się grzeje, temperatury dochodzą do 89 stopni, wentyle kręcą sie jak szalone, a pogoda nie pomaga. Doczytałem (nie ma to jak "research" archeologiczny), że lepiej sprawują się chłodzenia referencyjne (turbiny) w przypadku ciasnych obudów, gdyż pozbywają się ciepłego powietrza na zewnątrz, zamiast rozpraszać w obudowie z praktycznie żadnym przepływem powietrza. I tu dochodzę do sedna sprawy:

 

Czy Palit GTX 980 referent za ~2000 zł to dobra cena?

 

Czy też może lepiej się tym tak bardzo nie przejmować, tylko patrzeć na horyzont za jakimś R9 Fury Nano?

 

Jakieś inne sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX980 nie jest dobrym wyborem , karta ma tragiczny stosunek ceny do wydajności .

 

GTX970 jest lepszą opcją - zarówno referent jak i autorskie konstrukcje .

 

Karta nie wiele słabsza niż GTX980 a sporo tańsza a przy tym mniej prądożerna i chłodniejsza niż R9 290 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad wymianą monitora, a co za tym idzie karty graficznej.. Dotychczas mój radeon r7 260x z monitorem 1366x768 dawał rade, jednakże chciałbym w końcu przejść na monitor FHD (najprawdopodobniej będzie to BenQ GW2265HM). Nie wiem czy ugrałbym coś(komputer pod gry - niskobudżetowy, nie musze grac na ultra z 60+ fps  ;)) na tym właśnie monitorze z posiadaną kartą, dlatego zastanawiam się nad zmianą.

Posiadana konfiguracja:

i5 3350p

goodram ddr3 4gb 1333MHz CL9 + 2gb ddr3 innej pamięci 1333MHz CL9 (działają razem bez żadnych błędów więc mam obie kości)

Corsair VS Series 450W

Gigabyte GA-B75M-D2V Intel B75 LGA1155

Budżet... hmm, jak najtaniej, jednakże przy tej przesiadce chciałbym żeby karta była zauważalnie lepsza niż mój radeon i żeby dało się pograć w takie gry jak wiedźmin 3 czy GTAV na średnio-wysokich na rozdziałce własnie FHD - fps w granicach 30-40 bez większych spadków klatek, o ile ten procesor na to pozwoli(mam nadzieje że tak ^^). Fajnie by było aby obyło się bez zmiany zasilacza. Myslałem też nad dokupieniem kości ramu 4gb takiej jak ta pierwsza w mojej konfiguracji. Za wszelkie rady i uwagi z góry dziękuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do antyka typu abit kn9, am2 x2 3.0 ghz, 2 gb ramu. Zdechła 9600gso (kolejne wygrzewania już nie działały). Wydajnościowo cały zestaw wystarcza więc nie widzę sensu zmiany. Co dokupić żeby grało z zestawem?

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci polecił coś z serii amd r9 270x np.,albo geforca z serii gtx 750,760,możę uda ci się nawet trafić na gtx 780 w takiej cenie ale uzywke i jest to bardzo wątpliwe ,jeżeli celujesz w gtx bierz w wersji oc

Edytowane przez Sekacz1324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam zakupić nową kartę graficzną, komputer służy do pracy, gier i ma dobrze współpracować z programami do obróbki graficznej Adobe Photoshop itp. I właśnie stanąłem przed trudnym wyborem MSI GTX 970 czy MSI RADEON R9 390. Porównywałem je i czytałem trochę o nich na internecie ale nadal nie wiem co wybrać. Czy programy graficzne bedą korzystały z tej dużej pamięci graficznej radeona czy tu większe znaczenie ma pamięć ram? Proszę o poradę i wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalerzy z czego korzystasz przy PS-ie i innych programach .

 

CUDA czy OpenCL ?

 

Także kwestia VRAM ma znaczenie - 8GB może być przydatne , podobnie jak szersza szyna .

 

Także co robisz w sofcie do grafiki ma znaczenie - nie wszędzie akceleracja od GPU jest używana czy w ogóle coś daje np. podczas typowej obróbki , co innego w przypadku renderingu , pracy na dużych ploikach RAW czy nakładaniu dużej ilości skomplikowanych filtrów .

 

Możesz się też zainteresować profesjonalnymi kartami - Nvidia Quadro albo AMD Fire Pro , o ile pod wzgledem czystej mocy obliczeniowej to byś musiał mieć konstrukcje za parę tyś zł aby dorównać GTX970 / R9 380 to od strony softu czy oferowanych funkcji te karty będą lepsze np. wsparcie dla głębi koloru powyżej 24 bit .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie Photoshop trochę Adobe premier i czasami video after effects. Co do technologii nie wiem która lepiej się sprawdza cuda czy opengl. Na rzecz nvidi przekonuje mnie to, że to nowa technologia gtx 970.

Edytowane przez Lucekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...