Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej to Asus / MSI / Gigabyte .

 

W drugiej kolejności Palit / EVGA / Zotac .

 

Najtaniej to Zotac GTX960 2GB ITX za 819 zł , za 20 zł drożej jest Gigabyte GTX960 2 GB o zbliżonych wymiarach i także wyposażona w 1 wentylator . 

 

Najtańszy 2-wentylatorowiec to ten Giguś za 849 zł

 

PS. Ale ktoś pojechał z ceną tego R9 270 , za nie wiele wiecej w morele.net masz sporo wydajniejsze GTX960 , R9 270 można dostać za mniej niż 700 zł .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to Asus / MSI / Gigabyte .

 

W drugiej kolejności Palit / EVGA / Zotac .

 

Najtaniej to Zotac GTX960 2GB ITX za 819 zł , za 20 zł drożej jest Gigabyte GTX960 2 GB o zbliżonych wymiarach i także wyposażona w 1 wentylator . 

 

Najtańszy 2-wentylatorowiec to ten Giguś za 849 zł

 

PS. Ale ktoś pojechał z ceną tego R9 270 , za nie wiele wiecej w morele.net masz sporo wydajniejsze GTX960 , R9 270 można dostać za mniej niż 700 zł .

Ten Giguś za 849zl nie bedzie mial problemow z moim mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, chce poznać powody, dlaczego tak trzymasz stronę zielonych. Wiele lat, byłem za nimi, ale po gtx 960 trochę w nich zwątpiłem, a poza tym trzeba spróbować czegoś nowego. To brać R9 380 2gb/4gb, bo widzę, że i tak te 4 gb, nie ma kolosalnej różnicy, a jest droższa o 250zł.

 

Ja również. Po prostu zielone żrą mniej prądu, mniej grzeją się, mają lepsze wsparcie sterowników i lepiej kręcą się.

Jak kupisz 380-kę też będziesz zadowolony, tyle, że to relatywnie słaba karta tak jak i 960-ka, dlatego forsowałem kupno 290-ki.

Twój wybór, wydajnościowo na tym filmiku widać, że obie w zasadzie są bardzo porównywalne.

 

250zł za dodatkowe 2GB jest bez sensu, bo ta karta i tak będzie za słaba do rozdzielczości, które pożrą te 4GB.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem też bardziej przekonany do kart zielonych i kupiłbym gtx 960, tylko że obawiam się tego, że nadejdzie taka gra gdzie między gtx 960 a r9 380 będzie różnica ponad 5 fps. Poza tym wychodzi directx 12, a był nawet test jak radeon dostał + 15fps. Także wolałbym kupić gtx 960 z czystym sumieniem.

Edytowane przez Wojtaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nadejdzie taka gra?

 

Myślisz, że do tego czasu nadal będziesz siedział na GTX 960 albo na 380-tce? Myślisz także, że nVidia nie ma już potencjału optymalizacyjnego dla swoich sterowników?

 

Na chwilę obecną GTX 960 wydaje się być lepszym wyborem. W przyszłym roku zapewne nastąpi skok wydajnościowy za sprawą upowszechnienia się HBM oraz być może za sprawą Pascala, podchody w kierunku VR też będą działać w tym kierunku.

 

AMD nie wiadomo czy przetrwa, czy zostanie przejęte. Wykonuje sporo niezrozumiałych ruchów, brak wydania pełnej Tongi, wycena Fury. Kupowanie Rebrandeona firmy, która wydaje się działać jakby zarządzający byli częściowo niepoczytalni nie wydaje się dobrym pomysłem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność między kartami z 1 i 3 linka będzie w granicach błędu pomiarowego .

 

Referent z 2 linka będzie nieco wolniejszy ale nie będą to jakieś kosmiczne różnice - 2-5 fps w zależności od gry , w dodatku ta karta będzie głośniejsza i cieplejsza niż autorskie konstrukcje MSI czy Asusa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brać MSI czy Asus. Asus może osiągnąć wyższe taktowania. Czy to nie będzie miało znaczącego wpływu na grę ?

 

Obie są godne polecenia, o kręceniu zdecyduje ASIC karty, ale spodziewaj się podobnej wydajności i kultury pracy. Ja postawiłem na MSI.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, chciałbym kupić sobie kartę graficzną, ale nie wiem która będzie dla mnie najlepsza (do pewnego budżetu również). Mój sprzęt: Zasilacz Chieftec 500W, Procesor: AMD FX-4100, RAM: 8GB, Płyta główna: GA-78LMT-S2P, resztę mogę napisać jak ktoś będzie potrzebował. Zepsuła mi się karta Gigabyte Radeon HD 7770 Series (1GB DDR5). Chciałbym podobną lub lepszą. Mój budżet to: 300-400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart to minimum R7 250X aka HD7770GE , w tym budżecie można dostać tą kartę choć ceny są bliżej 400 zł i czasami przekraczają 400 zł .

 

Niżej nie warto schodzić bo masz tylko same padaki i kastraty .

 

Z używesz to szukaj HD7770 / HD7790 lub HD7850 na allegro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ATI/AMD to poza ww. karty poprzedniej generacji - HD6770 / HD6850 / HD6870 czy HD5870 .

 

Jak pytasz o NV to z nowych kart nie ma nic sensownego do 400 zł .

 

Z używek to np. GTX460 czy GTX560Ti / GTX570 .

 

Opcjonalnie GTX650Ti Boost jak trafisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak karta do 1000 zł będzie najlepsza do procesora FX 8300? Wystarczy http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-750-ti-oc-2gb-gddr5-128bit-vga-dvi-hdmi-pcie3-0-n750ti-2gd5-oc-v1-646092/

Nie jestem graczem ale mam w planach zacząć grać w Dotę i CS Go. Dobrze by było jakby karta radziła sobie z Ubuntu lub innymi dystrybucjami, które obsługują Steam.

R9 380 lub GTX 950 to przesada?

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że GTX 950 stanieje jeszcze troszkę, bo obecnie wszędzie piszą, że jest za droga. Który dokładnie model byłby najlepszy jeśli patrzymy na cenę i wydajność?

http://www.morele.net/porownaj/ids=707403,707402,707422 Może być oczywiście jeszcze inny model, ale w granicach rozsądku, czyli najlepiej około 700 zł a nie wiecej niż 750 zł, bo za wyższą cenę to już mamy GTX 960 bądź R9 380.

 

Jeszcze nigdy nie miałem karty ATI/AMD i dlatego właśnie się boję, że moga być kłopoty na Linuxie. Byłem niby zdecydowany na R9 380 od MSI za 850 zł, ale raczej Windowsa 10 nie kupię, a do Linuxa to właśnie...

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MSI gaming gtx 960. Dzisiaj był pierwszy dzień mojego użytkowania i pod obciążeniem (GTA V) Zaczęły piszczeć cewki. Akurat grałem na głośnikach i to słyszałem lecz w słuchawkach jest to nie zauważalne. I teraz pytanie, zgłosić to na gwarancje czy nie. Bo przez pozostałą część gry było cichutko. Może jakiś chrzest bojowy czy coś. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować ale rzadko kiedy piszczące cewki są podstawą do uznania gwarancji , większość firm tego nie robi .

 

Piszczenie cewek dotyczy wielu kart i nie tylko kart - także zasilacze piszczą .

 

Jak chcesz to możesz samemu ograniczyć lub wyeliminować piszczenie - wystarczy zalać cewki klejem typu superglue ew. silikonem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic karte graf. do 1300zl . Zastanawiam sie miedzy gtx 960 a radeonem r9 290. Na pierwszy rzut oka wiadomo co wybrac , jednak dochodza do tego pewne dylematy:

 

1. Procek i5-2500k czy nie jest juz za slaby na tego radeona? W sensie ze nie pozwoli mu w pelni rozwinac skrzydel.

2. Stosunek wydajnosci do ceny (patrz pkt 1), radeon jednak drozszy

3. Pobor mocy - bardzo pradozerny ten radeon , ktos potrafi oszacowac jak to sie przeklada na rachunki za prad? ;) Teoretycznie az dwukrotna roznica w porownaniu z gtx.

 

Dodam ze pewnie za jakies 2 lata i tak bede zmuszony skladac praktycznie nowy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego odkrywczego nie da się tu napisać, temat przerobiony chyba setki razy.

 

960-tkę możesz kupować ale poniżej 900 zł (używane poniżej 800 zł). Wydawanie więcej na taką kartę jest mocno nieracjonalne, a wydawanie 900 to jest po prostu tylko "drogo", ale cóż poradzić, taki rynek. Tak więc gdybyś chciał wydawać około 1000-1300 to pozostaje ten R9 (używany lub nowy).

 

Niemniej jednak najlepszym wyborem byłoby dołożenie stówki lub zdecydowanie się na używkę i kupno GTX 970, choćby wersji ITX jeżeli budżet nie pozwoli na więcej.

 

Co do wypunktowanych rzeczy:

1. Nie jest za słaby.

2. Mocno niekorzystny dla Rebrandeona nowego.

3. Same rachunki za prąd, o ile nie grasz po 5 godzin dziennie to można sobie wyobrazić jako około 50 zł rocznie. Do tego dochodzi trudniejsze do oszacowania większe zużycie całego kompa, ze względu na wyższe temperatury w obudowie (jako dodatkowe kilkadziesiąt złotych amortyzacji rocznie też można sobie to wyobrażać), a także większy hałas, a zatem mniejszy komfort.

 

Podsumowując: wg mnie za Rebrandeonem nowym nie przemawia nic. Za Rebrandeonem używanym przemawia atrakcyjna cena (czyli poniżej 1000 zł) dla której można poświęcić w pewnym zakresie komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 2500K to nadal mocny procek , nie będzie hamował R9 290 a po OC to już w ogóle .

 

2. Stosunek wydajność/cena pewno będzie podobny , R9 290 może i droższy ale zauważalnie mocniejszy niż GTX960 i w przeciwieństwie do niego potrafi zrobić użytek z 4GB VRAM .

 

3. Pewno patrzysz na TDP obu kart - tutaj faktycznie jest różnica 2x a nawet więcej a to nijak ma się do rzeczywistego poboru mocy przez obie karty choć R9 290 ma zauważalnie większy apetyt na prąd .

 

W skali miesiąca różnica w rachunkach za prąd będzie wynosić pewno kilka zł .

 

I7 3960X@4,5 Ghz + R9 290 , całość zasilana przez BQ Dark Power Pro P10 1200 W ( sprawność 90+ % ) biedze podczas testów w Crysisie 500-540W , po uwzględnieniu strat na PSU wychodzi 450-490W .

 

Ta sama karta z I7 4790K@4,5 Ghz i na tym samym PSU pobiera w Crysisie 3 ~335 W / ~300W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz karta zaczęła sypać artefaktami w ETS 2, tylko  w menu głównym, po zmianie ustawień graficznych na niższe. Oddać na gwarancje, czy poprosić o zwrot pieniędzy i dołożyć do r9 280x ? Gdy miałem jeszcze GTX 750, na samym początku też sypał artefaktami. Czy karta musi się jakoś wprawić ?

Edytowane przez Wojtaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w benchmarkach? Zrobiłeś OC? Jak w innych grach? Artefakty nie biorą się z niczego.

Sterowniki, gra, OC. Ja raczej postawiłbym na grę.

Engine Haven 4, 3d Mark, Furmark. Potestuj. Może karta się jeszcze wygrzewa.

Rozumiem, że w GTA V nie miałeś tego zjawiska.

Poza tym napisz w dziale 960-ki. Podaj tempy, ustawienia karty itd...

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi odnosnie dylematu miedzy gtx 960 a radeonem r9 290.

Zaczalem sie powaznie zastanawiac nad gtx 970 (zalezy mi jednak na tym zeby pracowala w miare cicho) ale z tego co widze roznica w wydajnosci miedzy gtx 960 a 970 to okolo 30%. Calkiem spora ale to juz ten etap ze przestaje sie przekladac cenowo chociaz kusi mimo wszystko.
 
Obecnie mam radeona hd 6950 wiec nawet gtx 960 bedzie wydajnosciowym skokiem o prawie 100%.
 
Sposrod gtx 960 na uwadze mam dwa, chyba ze doradzicie inaczej:
 
Sposrod gtx 970 najtansze modele:
Gigabyte GTX 970 4GB 256 Bit (GV-N970IXOC-4GD) - 1370zl
Palit GeForce GTX 970 (NE5X970014G2) - 1350zl
Gainward GeForce GTX 970 (426018336-3460) - 1350zl
 
Gdyby ktoregos nalezalo wykreslic (lub dodac) to dajcie znac.
 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nie jest do końca. Te 30% to może być granica między da grać się, albo nie da.

 

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/nvidia-geforce-gtx-960-vs-nvidia-geforce-gtx-970

Popatrz na ilość klatek. Oczywiście to jest subiektywne.

 

Cena nie bierze się z niczego. Przede wszystkim 970-ka ma 56 (64) ROPów vs 32.

Czy warto dopłacić? Wszystko zależy od gry, rozdzielczości, ustawień preferowanych itd... Dla niektórych, ustawienia min są nie do przyjęcia, a zejście poniżej 50-60kl/s nieakceptowalne.

 

Do FHD powinna wystarczyć, ale... to też zależy od powyższych...

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...