Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Weź pod uwagę, że możesz zacząć mieć problemy z graniem na 2 rdzeniach.

 

"Nie ważne na jakich ustawieniach, ale ma zapewnić stałą liczbę klatek." - Na Ziemi jeszcze takich kart nie ma.

 

Jak obawiasz się DX12 u NV to pozostaje AMD.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że pentium to już takie typowe 2/10, ale na razie niech siedzi.

Karta jest ważniejsza bo niestety GTA V zamęczyło wyżej wspomnianego gtxa 275.

 

"Nie ważne na jakich ustawieniach, ale ma zapewnić stałą liczbę klatek." - Na Ziemi jeszcze takich kart nie ma.

Zdaje sobie z tego sprawę, że to nie zależy tylko od karty, ale ogólnie chodziło mi, że nie ważne czy to będe ultra low czy low, czy jeszcze jakieś niższe bo grafika mnie nei interesuje. Gra ma chodzić.

Co do proca to na razie zostaje. 

 

Natomiast gtxa 950 trochę się obawiam, z powodu dx12. Boje się, że przez pewnie braki w architekturze gry na dx12 będą generować większy narzut na procesor co w przypadku mojego pentiuma może okazać się gwoździem do trumny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tego typu lęki niestety nic nie da się poradzić.

 

Możesz ewentualnie napisać do wydawców gier, że prosisz aby na razie wstrzymali się z wydawaniem gier na dx12, ponieważ martwisz się o losy kupujących karty GTX 950.

 

Zrobisz wydarzenie na fejsie, parę trafionych twittów, może jakiś protest graczy i może coś z tego będzie... Na pisanie do Microsoftu już niestety za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem taki, że w nowych grach, być może w ogóle jej nie uruchomisz na Pentiumku, dwa, będzie za słaby i będziesz miał mega dropy nawet na porządnej karcie graficznej. Trzy, już napisałem, kup AMD (z intelem dobrze współpracuje) na miarę kieszeni i tyle. I NV i AMD w tej cenie będą miały zbliżoną wydajność, po wprowadzeniu gier DX12 okaże się co lepsze.

Być może szukaj dobrej używki z gwarancją, którą za rok sprzedasz i zbieraj już na coś za rok.

Tak czy owak, stracisz, bo dziś nie kupisz karty za 700 zł, która na bank pozwoli ci na w miarę komfortowe granie za 2-3 lata, a na pewno nie z tym prockiem. (Inna sprawa, że zależy to od gier, w które grywasz)

 

Na dziś i ja mam mieszane uczucia co kupić. 

 

http://allegro.pl/msi-gtx-960-armor-2x-jak-nowa-gwarancja-3-lata-i5658729843.html

http://allegro.pl/asus-radeon-r9-270x-2048mb-256bit-directcu-ii-top-i5653015101.html

 

Kupiłbym raczej GTX 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu miałeś okazję

 

http://allegro.pl/msi-gtx-960-armor-2x-jak-nowa-gwarancja-3-lata-i5658729843.html

 

Cóż, korzystaj z 950-ki.

Aukcja bardzo ryzykowna. Sprzedający posiadał jeden pozytywny komentarz z konta junior bez jakiegokolwiek komentarza. Oba konta założone w sierpniu tego roku. Ja bym w życiu czegoś takiego nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz kasy na to? Moze HD 7770 z tanszych. Z drozszych tak do 600zl R9 270. Ale to jak myslisz o innych grach jak BF4 np.

Mam 500zl na grafikę, czy Gtx 7500Ti będzie dobrym wyborem w moim przypadku i czy warto zainwestować w najbliższym czasie w nowy ram, jeśli tak to jaki ?

Obecnie mam taki na płycie ASRock Z68 Extreme4 Gen3

 
@ 533 MHz 8-7-7-16  (CL-RCD-RP-RAS) / 27-59-4-8-4-4-16  (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
@ 533 MHz 7-7-7-16  (CL-RCD-RP-RAS) / 27-59-4-8-4-4-16  (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
@ 457 MHz 6-6-6-14  (CL-RCD-RP-RAS) / 23-51-4-7-4-4-14  (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
@ 380 MHz 5-5-5-12  (CL-RCD-RP-RAS) / 19-42-3-6-3-3-12  (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
 
Dodam że nic w komputerze nie podkręcam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mój znajomy otrzymał komputer z okazji swoich osiemnastych urodzin i chciałby do niego dokupić kartę graficzną. Niestety jest to składak z Komputronika, a części mogą być wątpliwej jakości. Znajomy celuje w GTX 960. Budżet: do 1000 zł.

 

Specyfikacja: 

CPU - http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/
RAM 1x - http://www.morele.net/pamiec-kingston-8gb-1600mhz-cl11-kvr16n11-8-483418/
MOBO - http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h81m-p-c-si-lga-1150-h81-2xddr3-sata-iii-dvi-d-micro-atx-h81m-p-c-si-745252/
PSU - http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-iarena-series-ac-230v-500w-bulk-gpa-500s8-384671/

 

Zasilacz uciągnie jakiegoś GTX'a 960, czy należy go wymienić? 

Edytowane przez Elevetoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da radę mimo że ma ~400 W na linii +12V i to budżetówka o kiepskiej konstrukcji .

 

Ale nie jest to totalny no name jak Tracer , Take me , Codegen i inne chińkie <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>a .

 

Z nowych kart w tej cenie to GTX960 2GB , wersji 4GB nie ma za bardzo sensu brać .

 

Z używek to R9 290 / GTX780Ti można dorwać czasami w tej cenie .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy myśli nad http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-960-gaming-2gb-gddr5-hdmi-dvi-i-3xdp-gtx-960-gaming-2g-706592/jest sens brać tego GTX 960 przy tym zasilaczu w miarę bez obaw? 

 

Oczywiście będzie grać na rozdzielczości FHD. 

Edytowane przez Elevetoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że wolę mieć nową kartę z gwarancją zamiast paroletniej karty, której historii nie znam.

Druga sprawa gtx, który zamówiłem jest cichy i chłodny po piekarniku jaki wcześniej miałem (gtx275) w końcu nastanie cisze.

Tak poza tym ten gtx dobijał czasami do 90 stopni, po wyrzuceniu go z budy tempy na procu spadly o 10 stopni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

bardzo rzadko piszę ale mam problem. Jako że wypadłem z obiegu w kartach graficznych proszę o poradę nt najefektywniejszej modernizacji zestawu. 

 

Graty kupiłem w zeszłym tygodniu i teraz myślę jaka ew karta będzie do tego pasować. Zaznaczę, że chodzi mi tylko o full hd i chciałbym aby karta była używana - ok 500zł najlepiej.

 

Co do takiego zestawu najlepiej wybrać? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

ps. Mogą być nvidie jak i radeony - teraz mam radka i nie mogę złego słowa powiedzieć

 

i5 4690k

asrock z79 pro3

kingston 2x4gb 1866mhz cl9

psu Thermaltake Smart Se 630W 80+ Bronze

2x SSD plextor M6S 128gb RAID 0 [pod system]

 

no i karta do wymiany -> Radeon HD 5850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że wolę mieć nową kartę z gwarancją zamiast paroletniej karty, której historii nie znam.

Druga sprawa gtx, który zamówiłem jest cichy i chłodny po piekarniku jaki wcześniej miałem (gtx275) w końcu nastanie cisze.

Tak poza tym ten gtx dobijał czasami do 90 stopni, po wyrzuceniu go z budy tempy na procu spadly o 10 stopni :D

Nie czytasz chyba wszystkiego. Kolega napisał "często i tak bez gwary". Kupujesz coś nowszego, co jest niewiele lepsze, kosztuje więcej (niewiele mniej niż nowe z gwarancją), a i tak gwarancji nie ma. Jaki jest sens takiego zakupu?

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500 zł to raczej wybierasz pomiędzy 750 Ti od nVidii, a HD 7870 vel R9 270X od Rebrandeona. Może się udać upolować HD 7950 ale to byłby obecnie dość trudny wyczyn, szczególnie jeżeli warunkiem koniecznym jest gwarancja, co jest przy Radeonach mocno wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczególnie jeżeli warunkiem koniecznym jest gwarancja, co jest przy Radeonach mocno wskazane.

 

nie siej paniki miałem praktycznie wszystkie co popularniejsze modele radków od 2005r. począwszy od 9550 do 7870 i żaden mi nie padł, oczywiście kupuje z głową od pewniaków

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

parę lat temu zabrałem się za wymianę bebechów w pc, ale w pewnym momencie zabrakło gotówki i nowszej karty graficznej nie kupiłem do dnia dzisiejszego ;/ Niestety od niedawna staragrafika (GTS250!) zaczyna szwankować i już muszę kupić coś nowszego.

Obecnie posiadam Phenom II X4 955 BE + jakieś lepsze chłodzenie, GA-870A-USB3, 4GB RAM 1600 MHz i zasilacz OCZ600SXS2 (600W), czyli w zasadzie jeden z proponowanych zestawów z listopada 2011 [:)] W tamtym momencie proponowano do tego HD6870 lub GTX560. I teraz moje pytanie:

brać którąś z powyższych kart (używki z allegro po ok. 300 zł) czy może warto dołozyć parę groszy i wziąć lepszą kartę? Jeśli inną, to jaką?

Od razu zaznaczam, że dalej kompa nie zamierzam modyfikować, obecna konfiguracja ma pracować do samego końca jego życia:) Do grania w najnowsze gry mam inny sprzęt, ten zaś ma mi posłużyć do zabawy ze starszymi tytułami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Rozglądam się za GTX'em 970 w dolnym segmencie cenowym dla tych kart ;). Główne założenie to kultura pracy. Zastosowanie to gry + GPU render. Będzie pracował przez kolejne 4-5 lat z i7-2600k na płycie As-Rock P67-Pro3 w obudowie Fractal Define R3, zasilacz bodajże XFX Core 550W. Zastanawiam się nad MSI GeForce GTX 970 OC (GTX 970 4GD5T OC) lub Zotac GeForce GTX 970 (ZT-90101-10P). Jakieś wskazówki, którą wybrać bądź inne propozycje?

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI 100ME, ASUS STRIX, Gigabyte G1

 

Dzięki za typy,ale wszystkie raczej z górnych pułapów cenowych, niestety budżet już naciągnięty na maxa, więc im bliżej 1,4k tym lepiej...

Mam nadzieję, iż aż tak dużo głośniej nie będzie przy tańszych wersjach, w stosunku do topowych modeli. Obudowa (R3) sama w sobie jest wyciszona więc powinno dać radę bez odgłosów startującego helikoptera ;)...

Zotac kusi 5-cio letnią gwarancją i ogólnie ma opinie producenta dość cichych kart...

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...