Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co sądzicie o planowanych przez Oculus wymaganiach dla Rifta w wersji konsumenckiej? Podane są oficjalnie: gtx 970/ amd 290 a dla CPU i5 4590. Zastanawiam się czy są to wymagania minimalne czy optymalne. Co sądzicie o obsłudze przez Rift SLI/crossfire? BTW jak mogą się kształtować ceny kart gtx 970/gtx 980/ 980 ti oraz odpowiedników AMD w najbliższych miesiącach? Kiedy przewidujecie premierę nowych układów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy my przewidujemy ?

 

Raczej kiedy NV / AMD przewidują premiery swoich układów - wg. plotek Pascal ( NV ) ma się pojawić w połowe 2016 roku albo nawet i później , AMD R4xx ( aka Artic Island / Greenland  ) także ma się pojawić w przyszłym roku ale kiedy to nie wiadomo dokładnie .

 

Co do cen obecnych kart - w teorii powinny one spadać , im dłużej jakiś produkt jest na rynku to powinien on bardziej tanieć , ale teoria i praktyka to dwie różne rzeczy .

 

Czy karty stanieją to zależy od kilku czynników - stosunek ceny złotówki do dolara / Euro , nadchodzące wydarzenia mogące gwałtownie wpłynąć na cenę kart ( np. okres świąteczno-noworoczny czyli tradycyjny generator wysokich cen ) .

 

Co do OR i SLI/CF itp. to nie wiem czy znajdziesz tutaj odpowiedź - OR to nadal egzotyka , szczególnie u nas - tym bardziej że całość ma dopiero wyjść w przyszłym roku .

 

Możliwe że wymagania dla VR będą 2x większe niż w przypadku normalnych wymagań .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najbardziej sensowne będzie poczekać na premierę urządzeń do VR i sprawdzić benchmarki. Zastanawiałem się nad gtx 970/ 390x w tym momencie i ew. SLI/CF w następnym roku ale jest zbyt dużo niewiadomych (na forum Oculusa przedstawiciel firmy mówi o opóźnieniach występujących w przypadku użycia dwóch gpu - z drugiej strony np. NV chwali VR SLI, gdzie każda karta ma odpowiadać za jeden wyświetlany obraz). Myślę, że w tej chwili najlepszy moment będzie w 1Q nast. roku - dodatkowo będą już pierwsze gry DX12 i poświąteczna obniżka cen. Gdyby nie VR to jedno gtx 970 wystarczyłoby w 99% sytuacji do 1080p z perspektywą SLI, gdy cena spadnie o połowę.

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pascal wg. różnych zapowiedzi ma być nawet do 10x bardziej wydajny niż Maxwell*  , do tego ma mieć pamięć HBM 2 oraz GPU wykonane w procesie 16 nm ( co będzie miał wpływ na zegary czy pobór prądu ) .

 

* - Sucha wydajność zmiennoprzecinkowa z wykorzystaniem wspomagania od CUDA , w grach nie koniecznie może być tak ogromny skok .

 

O ile w kwestii wydajności Pascal to na razie  jedna wielka niewiadoma to jego mocnym plusem będzie pobór prądu ( pamięć HBM 2 + proces produkcji 16 nm ) .

 

Na chwilę obecną warto brać Maxwella ( nie zależnie jaka to karta ) , nie wiadomo kiedy wyjdzie Pascal ( plotki mówią o 3 kwartale 2016 roku albo nawet i później ) , jaką będzie miał wydajność oraz ile będą kosztować karty - zresztą tradycyjnie NV pewnie zacznie od kart topowych / highend .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Obecnie posiadam r9 280x planuje sprzedaż i zakup nowej karty. Czy jest sen pakowanie się w 980ti jeśli gram na rozdziałce 1980x1080? Rozmyślam nad zakupem 980gtxa jednak jestem w stanie wytrzymać się 2 miechy i dozbierać te 600zł bo różnica pomiędzy 980 a 980ti nie jest taka duża. Tylko pytanie czy nie jest to przerost formy nad treścią bo np przy tej rozdziałce i tak będzie stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co masz na myśli ""marnowała"?

To jest na razie nieliczna karta, która na te 2-3 lata pewnie zapewni akceptowalną liczbę FPSów w FHD. 970 i 980, może zacząć niewyrabiać, ale to przede wszystkich zależy jakie wodotryski nam zaimplementują i ile TY musisz mieć FPSów w grze, by to było dla ciebie komfortowe i ok.

 

Co do AMD Fury, Fury X

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_amd_radeon_r9_fury_vs_geforce_gtx_980?page=0,18

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_amd_radeon_r9_fury_x_vs_geforce_gtx_980_ti?page=0,17

 

Poczytaj, bo warto.

 

Dodatkowo zainteresuj się:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/karty_graficzne_amd_lepsze_od_nvidia_w_directx_12_dlaczego

 

Jest to zastanawiające i Fury może nie być głupim wyborem...

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krew mnie zalewa jak czytam komentarze tych fanatyków jak mbe.  Na razie wciąż pokazują tą śmieszną gierke jedną, a w praniu wyjdzie jak zwykle inaczej.   Po prostu nie jestem wstanie sobie wyobrazić sytuacji by przez najbliższe 2 lata AMD kompletnie deklasowało Nvidie w DX12.  Tak to nie działa niestety. Wyjdą jakieś patche lub sterowniki i sytuacja się wyrówna dla obu firm. Było tak nie raz.  Przecież niedyś karty AMD też odstawały od Nvidii w DX11. Gorzej sobie radziły z teselacją. Ale kolejna generacja od AMD i sterowniki i już było lepiej. Tu będzie podobnie. Więc polecanie tylko AMD ze względu na jakieś przecieki i pare tabelek z benhmarka to lekka przesada. Wyjdzie pare gier z pełnym DX 12 to się okaże. Do tego czasu Nvidia znajdzie jakieś rozwiązanie. Nie liczcie na to że AMD kompletnie zdominuje rynek po wyjściu DX 12. Jak miało być z Mantle ? Też zapowiadali cuda i wianki, a ile gier tak naprawdę to wykorzystuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że warto bo jest wydajniejsza i to jest logiczne.  W chwili jak kupowałem 980Ti było wydajniejsze od Fury X w części gier, które mnie interesowała. 

 

 

Problem w tym że czytając niektórych ludzi zastanawiam się czy oni tak na poważnie czy ktoś im za to płaci.  Firmy (NVIDIA/AMD), które i tak z nas zdzierają kasę a oni to przeżywają jakby ktoś im żone obrabial na boku.    Bronią, wysuwają argumenty ba! nawet loga firm maja w awatarach, ale prawda jest taka że na tym portalu przeważają zwolennicy AMD. I ja ktoś coś źle o nich napisze to zaraz że bzdury piszę. Podobnie jest na PClab. Tyle że tam z kolei Nvidia i zieloni atakują każdego kto śmie ich firemkę obrażać.  Cóż takie pokolenie. Nie mówie że za moich czasów tak nie było, bo było, ale nie na taką skalę i nie tak zażarcie jak co niektórzy tu na portalu. Zabawne jest że na forum w ogóle to osoby się nie udzielają...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mh to i ja doloze dwa grosze .

 

Od 2 tygodni mam u siebie R9 FURY od Asusa . I powiem tak karta jak dla mnie pelen wypas jest cicha tep tez sa ok a w grach wiedzmin czy gta wymiata 

 

Mialem na kilka godzin gtx 980 Msi  i jest roznica  zostalem przy Fury .

 

Sa sklepy gdzie mozna <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> karte na 24 h zeby ja przetestowac a potem ewentulanie zwrocic jesli sie nie spodoba dlatego tez mialem obie w domu i oddalem 980 .. oczywiscie trzeba wylozyc kase za obie karty co w moim przypadku bylo 1130 Euro .. ale moge polecic FURY.

 

 

Sorki za brak PL znakow nie nasz windows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD w segmencie średnim (GTX 960-970) mogłoby się podratować dając na rynek 380X w cenie tak z 10% niższej niż obecna cena 380-tki. Jeżeli w ogóle jeszcze im zależy na zwiększeniu udziału w rynku.

 

Jako że za pól roku Pascal wychodzi innej szansy dla czerwonych jakoś nie dostrzegam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ws. domniemanej przewagi AMD nad NVidią w DX12 to niedługo premiera nowego Fable (za jakieś 2-3 tygodnie). Będzie okazja sprawdzić jak historia się rozwinie (propozycja dla portalu by zrobić test). Oczywiście tak jak była mowa powyżej - NVidia na pewno na tę sytuację (o ile jest ona prawdziwa) będzie starała się odpowiedzieć modyfikacją nowych kart (do premiery nowych układów jeszcze dużo czasu) oraz sterownikami do starych. Jednakże z drugiej strony czytałem, że problem tkwi w architekturze układów NV (brak pewnych jednostek obliczeniowych) i sterowniki dużo nie pomogą, a na zmiany może jednak być za późno. Robi się ciekawie.

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jaką kartę graficzną polecacie do rozdzielczości 1280x1024? Mam i5 4590, 8 GB RAM, zasilacz Cooler Master G550M. Korzystam póki co z integry, ale chciałbym mieć możliwość pogrania w nowsze gry do czasu wymiany monitora na full HD i karty graficznej na mocniejszą.

 

Używki jak najbardziej wchodzą w grę. Byłoby dobrze, gdyby istniała możliwość w miarę bezproblemowego sprzedania jej za pół roku bez dużej straty. Liczę na Wasze propozycje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD 7850, GTX 750 (bez Ti).

 

To jest Twoja strefa zainteresowań. Jak to nadal za wysoki budżet, HD 7770 jak najbardziej wchodzi w rachubę. 1 GB pamięci VRAM wystarcza.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...