Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Planuję zakup komputera i mam zagwozdkę, jaką kartę wsadzić do tego zestawu? 

http://www.morele.net/inventory/info/mJKUZ/

Osobiście myślałem nad Gigabyte GTX960 Gaming Windforce 3X 4GB ale czy to będzie najlepszy możliwy wybór, do 1100zł(około, wolałbym żeby zestaw się zamykał w 3.050-70)?

@edit

Tak wiem, że mógłbym zmienić procek na 4460 i przyoszczędzić 80zł no ale jakoś tak mam, że wolę 4590. :P

Edytowane przez Blayen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżecie około 1100 można spróbować poszukać R9 290.

 

GTX 960 powyżej 900 zł to wysokiej próby ekstrawagancja. Wersja z trzema wentylatorami - kompletny bezsens. Wersja 4GB tez bezsens ale mniejszy.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to do pamięci karty są ładowane tekstury i 2gb może już niedługo być za mało, dlatego patrząc przyszłościowo pomyślałem o karcie 4 gigowej. 

Używanych kart nie chcę, raczej wolałbym nową, mam uprzedzenia przed kupowaniem używanych kart. 

W sumie zakup komputera planuję dopiero jakoś na styczeń a teraz robię rekonesans żeby potem mieć jakieś rozeznanie. 

@edit

Plus wolałbym nvidię ze względu na jakąś całą "otoczkę" wokół tych kart, oprogramowanie itp. ale jeżeli ktoś podeślę karte amd z jakimiś testami która mnie przekona to jasne. :P

Edytowane przez Blayen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 960 w żadnym razie nie jest karta o charakterze "przyszłościowym". To bardzo dobry wybór "na teraz", ale po premierze nowej generacji wiosną 2016 roku przestanie takim być. I tak niedługo potem odczujesz potrzebe zmiany. Skoro zakup planujesz w styczniu, cała ta dyskusja jest obecnie bez sensu. Jeżeli bowiem R9 380X od AMD zostanie odpowiednio nisko wyceniony, może stać się wyborem nr 1 w strefie cenowej około 1000 zł.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo. jestem teraz w stanach na dniach będę wracał do Polski a potrzebuje kupić jeszcze karte graficzną. Jaką polecicie chodzi mi o jedną z lepszych kart na rynku ktora mi posłuży pare lat. Obecnie mam radeon hd 6800 i czas smienic ten sheet. Moj pc:
Ram 16gb
i7 4x 3.4-3.8
zasilacz 700-900w
płyty nie pamietam nie jestem w stanie sprawdzic
i karta radeon hd 6800

Zastanawiam się nad r9 390x8gb ale czytam po opiniach ze to kotlet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw.

 

GTX980Ti lub Fury X .

 

Obie są mocne , GTX ma więcej VRAM , za to Fury X jest mniej prądożerna .

 

Chyba że masz kasy jak lodu to bierz Titana X .

a cos z tanszego przedzialu tak do 1700zl. ludzi mi podpowiadają pomiędzy gtx 970 a r9 390 (8gb). co lepsze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to obie karty są bardzo porównywalne.  W niektórych grach lepiej się sprawdzi R9 390, a w innych GTX 970. Ale różnice nie są ogromne.  Bierz co tańsze, ale od takich firm jak MSI czy ASUS. W zasadzie to nawet bym brał R9 390 lub odkładał na GTX 980Ti.  390 to podkręcona R9 290.  R9 290 można kupić za 1200 zł jak się dobrze poszuka.  8 GB nie wykorzystasz w takiej karcie jak R9 390. Dopiero Fury/980Ti wykorzysta. Ale obie mają odpowiednia 4/6GB.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

potrzebuję jakichś sugesti na temat karty dla kolegi. Kupuje komputer z firmy, z tego co mówi to procek i5 2500- więcej nie wiem, i potrzebuje do niego karty ale w formacie itx. Chce kupić nówkę 750ti. Pytanko: coś innego, z nowych lub z używanych do 600 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 960 jest w dużej części gier zauważalnie wydajniejszy niż GTX 950 - jesli Cię stać to warto. Rozważając GTX 960 warto też zastanowić się nad R9 380.

Wiele też zależy jakie dokładnie modele ww. kart rozpatrujesz.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 960 opłaca się kupić ale jak najtańszym kosztem. Jak dla mnie ta karta powinna być warta max 700zł. Na teraz karta jest znakomita. Na pewno za rok wyjdą bardziej wymagające gry, ale zawsze można wyłączyć kilka efektów i dalej będzie płynnie, a faktyczna różnica w grafice prawie niezauważalna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-380-oc-2gb-gddr5-i5705003025.html

 

http://allegro.pl/karta-msi-geforce-gtx960-2048mb-128bit-oc-1178mhz-i5686981098.html

 

Z używek znalazłem tylko:

 

http://allegro.pl/power-color-r9-290-gwarancja-i5699856651.html

 

Trochę jednak krótka już gwara, ale gość w miarę uczciwie stawia sprawę.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_380_konkurencja_dla_geforce_gtx_960?page=0,16

 

Moim zdaniem 380-ka, lepszym wyborem, ale tu już musisz sam sobie odpowiedzieć. To są bardzo zbliżone karciochy.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modernizuję znajomemu kompa.

 

Chodzi o to żeby pograł w Wiedźmina 3, Assasin Creed Unity, Śródziemie Cień Mordoru.

Monitor ma jakiś FullHD.

 

Obecny komp to Asrock ConroeXfire-Sata2, E6600 2,4GHz, 2+1 GB ddr2, HD4850, Silverpower 500W (Seasonic) 408W na 12V. 

Ile można zawołać za cpu, gpu, ram i mobo? 100 zł?

 

Docelowo będzie jakiś i5 2 generacji (chyba 2320 bo jest tanio do kupienia za około 300 zł od kolegi), jakieś mobo na h61 pewnie żeby było tanio, 8GB pamieci.

I pozostaje grafika. Mogą być używki z gwarancją.

 

Wymagania niskie, średnie. Rozdzielczość raczej natywna monitora chyba że zyska się dużo na płynności jak się obniży.

 

Patrzyłem to do niskich dałbym 750ti za jakieś 450 zł a do średnich gtx770 za jakieś 750 zł.

Czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 280 wypada strasznie kiepsko w testach w AC Unity (na poziomie 750ti) a w to na pewno kumpel będzie chciał zagrać więc nie patrzyłem za radeonami.

Chyba, że coś się zmieniło od czasów tych testów.

 

http://pclab.pl/art59163-5.html

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wymagania_assassins_creed_unity_ubisoft_oszalal_test_sprzetowy?page=0,7

Edytowane przez slayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...