Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje 950 lub 960 ... chyba, że ma na coś mocniejszego, ale budżetu nie podaje.

AC Unity nie wiem, jak chodzi po poprawkach (Znaczy wiem, ale mam 970, na 660 była niegrywalna), ale i ta i Wiesiek 3 optymalizowany jest pod NV. 

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do allegro

 

http://forum.purepc.pl/topic/236053-allegro-i-inne-serwisy-internetowe/page-54?do=findComment&comment=3978237

 

A no tak to od jakiegoś czasu wygląda, że w używkach posucha.

Przeszukaj olx

 

http://olx.pl/oferta/r9-290-msi-gaming-4gb-gwarancja-CID99-IDbUlLH.html#f646b74141

http://olx.pl/oferta/karta-graficzna-msi-radeon-r9-290-na-gwarancji-CID99-IDc3g2j.html#f646b74141

 

Moim zdaniem warto...

 

Dobra cena, ale zasilacz...

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i się zastanawiam czy odkładać już kasę i na co ? Aktualnie mam Radka HD 7870XT od Saphira po OC i nie czuje jakiś strasznych ciśnień na więcej fpsów np. w Wiedźminie ale jeśli różnice wydajnościowe były by duże to może zacząłbym myśleć o przesiadce tym bardziej ze rozdziałka mojego monitora to 1920 x 1200 i w Wieśku dla zachowania płynności muszę schodzić z ustawieniami na Wysokie. Tylko jakie karty i jaki przedział cenowy będzie dla mnie opłacalny ?

 

 

 

Chyba nikt nie ma pomysłu na mój upgrade ? A może się wygłupiłem, że szukam czegoś na wymianę za tą kartę ?

Edytowane przez Jupek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byście ocenili na ten moment kwestię utraty wartości kart graficznych w przypadku ich odsprzedaży w momencie wypuszczenia nowych generacji NV i ATI w 2016 roku?

 

Pod koniec roku/na początku 2016 chciałbym złożyć PC w oparciu o intela i5 6600k. Obecne generacje kart graficznych są już lekko stare (plus niewiadoma jest ich wydajność w dx12 oraz VR), a nowe jest na razie daleko (myślę, że połowa 2016 r.).

Dlatego nie chcąc dłużej czekać, a jednocześnie "inwestować" teraz w kartę na lata skłaniam się ku takiej, która posłuży mi teraz do gier w wysokich/ultra ustawieniach w FHD, a jednocześnie będzie łatwa w odsprzedaży za te 6-12 miesięcy. Które karty z przedziału 700-1500 zł Waszym zdaniem odsprzedam z minimalną stratą?

Edytowane przez sandkappa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wygląda to tak, ze utrata wartości nowych kart nV od razu po ich zakupie jest nieznaczna (pomijając jakieś zabawne produkty typu GTX 960 4GB za 1100), natomiast utrata wartości nowych kart AMD od razu po zakupie jest duża.

 

Jaki będzie wpływ nowych architektur nie da się przewidzieć, bo nie wiadomo czy AMD będzie w stanie pokazać coś nowego w GPU w 2016. Raczej należy się spodziewać wolnej amerykanki w wykonaniu nV. Kompletnie nie wiadomo czy wprowadzą obniżki cen generacji 900 żeby wszystkie półki zastąpić szybko Pascalami, czy utrzymają przez jakiś czas średni segment na Maxwellach wypychając je powoli bez obniżek. To zapewne będzie zależało w głównej mierze od dostępności nowych GPU i nowego VRAM.

 

W wypadku zakupu nowej karty wybór wydaje się oczywisty - kierujemy się w stronę 970-tki. W przypadku używanej "na pół roku", możemy sobie wylosować (ze wskazaniem na AMD.w cenie realizującej obecny bonus, czyli nie więcej niż za 75%-80% ceny nowej).

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy aktualne gry i te wydane w następnym roku zyskają dużo w przypadku gtx 970 wobec gtx 960? Patrząc na testy większość gier powinna osiągać 30-40 fps w FHD dla gtx 960. W przypadku wyboru gtx 970 zysk fps to 50% ale cena karty prawie 2x wyższa. Czy wspomniana ilość fps dla gtx 960 jest wystarczająca dla komfortowej gry?

 

Dla podsumowania: czy kupując kartę dla i5 6600k tylko na najbliższe 12mc lepiej kupić gtx 970 czy wystarczy tańsza gtx 960?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 12 miesiecy moze wyjsc pare gier co beda wymagac nieco mocniejszej karty. Wez tez pod uwagę fakt ze te 40 fps to troszke malo. Te minimum 50 przyda sie. A taka 970 da Ci wieksza szansę by uzyskac taku FPS w najblizszych tytulach. Oczywiście przy zachowaniu wyższych detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić gtx 970 do końca tego miesiąca,również chciałem się doradzić którą wersję wybrać,główne kryteria dla mnie to wydajność,niskie temperatury i dobre OC,na trybie półpasywnym mi nie zależy-może go nie być,jeśli chodzi o hałas to też nie musi być najcichsza.Sam skłaniam się ku gigabyte g1 lub asus DCUII Black,którą byłaby najlepsza?Proszę i poradę.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się,mam dużą obudowę,nigdy nie miałem nic od msi ale jakoś nie jestem przekonany a ten gigus w czym jest lepszy od tego asusa?patrząc na budowę to z pewnością ma lepsze chłodzenie i w testach wypada naprawdę dobrze.Szukałem po necie testów do tego asusa black  ale nie mogę znaleźć nic konkretnego są tylko do asusa strixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black w stosunku do Strixa ma to samo chłodzenie, brak półpasywnego trybu, lepsze zasilanie DIGI+ VRM z 10-fazowym Super Alloy Power (Strix - DIGI+ VRM with 6-phase Super Alloy Power) i inne wyjścia na karcie.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno G1 pod obciążeniem jest chłodniejszy z racji 3 wentylów.

Ja na swojego MSI 100ME też nie narzekam, ale też nie kręcę karty pod opór.

 

Kupisz Asusa Strixa, Blacka, Gigabyte G1, MSI Gaming, 100ME będziesz zadowolony.

 

Poczytaj jeszcze:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych?page=0,23

http://www.frazpc.pl/artykuly/927148-14/nvidia-geforce-gtx-970---test-niereferencyjnych-modeli

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz nówkę prosto ze sklepu czy przechodzoną używkę .

 

Z nowych to GTX960 / R9 380 w wersjach 2GB , do dostania za 850-900 zł .

 

Z używek to wspomniany R9 290 / 290X lub GTX780/GTX780Ti , kart najlepiej szukać z gwarancją .

 

Także kwestia do jakiego kompa ma być to karta ma znaczenie - bo jak masz zamiar wkładać R9 290 / GTX780 czy nawet GTX960 do kompa z C2D/C2Q na pokładzie to sobie odpuść .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Radek HD4870 512 już po 2 pieczeniach znowu dał o sobie we znaki także czas poszukać jego następcy. 

Co polecicie z nowych/używanych co ma sens bez patrzenia przez pryzmat gotówki w znacznej mierze ale te 800PLN można przyjąć za maksymalną granicę. Będę miał prawdopodobnie opcję wzięcia jej na firmę stąd koszta nieco odejdą dlatego w takim przypadku chyba korzystniej dla mnie będzie szukanie nowej karty. Co o tym sądzicie? 
 

CPU: AMD Phenom II X4 Quad Core 965 Black Edition 3.4GHz + chłodzenie Silentium PC FORTIS (nie kręcony)
Mobo: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P
Ram: 4GB Patriota DDR3 1600MHz 7-7-7-18
Zasilacz 550W Pentragram
Monitor obecnie 19 cali więc max rozdziałka to 1440x900 

GTX950 będzie max opłacalny do takiego zestawienia? Z góry dzięki za pomoc. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...