Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Z nowych tak jak piszesz GTX 950,960,

Za 100 zł więcej możesz szukać R9 290 z gwarancją, ale trochę bardziej obciąży procka, z drugiej strony nie wiem jak to będzie wyglądało z DX12.

 

 
Myślę, że tu już możesz rozważyć. 40zł różnicy to warto już dać.
Tak, że brać 4GB
 
W kwietniu 1200zł, w lipcu 1000zł, a dziś już 900zł za wersję 4GB, ładnie.
Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem Gigabyte r9 390. Obawiam się tylko czy mój zasilacz podoła takiemu obciążeniu (OCZ ZS 550W). W tej samej cenie mógłbym dostać ITXowego GTXa 970 również od Gigabyte, ewentualnie standardową wersje od Palita. A może w ogóle powinien zaczekać aż na rynku pojawi się coś bardziej opłacalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy brać 390, czy 970-kę, ile ludzi tyle rad. Ja polecę ci R9. 

Sam mam 970-kę, ale 390-tek jeszcze nie było wtedy.

 

Co do 970-ek, ITX bym nie brał, referentów również.

 

Wyniki w zależności od benchmarku potrafią się nieźle różnić, więc faktycznie ciężko o jasną odpowiedź. A wersje ITX odradzasz z uwagi na ograniczone OC czy chodzi o coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nie dawno nowy zestaw ale zostawiłem starą kartę, która niestety się "rozkraczyła". NIe miałem hajsu na karte za 800-900 zł i myslalem ze kupie pozniej, ale zmuszony jestem zrobic to teraz, jednak kwota jaka chce przeznaczyc na karte to 500-550zł. Moze byc uzywka, chcialbym zeby gry ktore wyszly w ostatnim roku na niej polecialy, bedzie cos za ta cene? Jak uzywka to chcialbym z gwarancja, patrzylem pobieznie, to predzej kupi cos dobrego uzywanego za 700zł, za 500zł to wyboru chyba nie ma. Patrzylem glownie na podstawie kart z proponowanych zestawow, no to jak ktos proponuje karte za 900 zł to uzywki sa, ale jak jest zestaw z karta za 700zł to kurde taka uzywke nie bardzo trafilem, albo po prostu to nie byl pewniak, ze sprzedawca pewny lub jej stan ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak, potrzebuję jak najtańszej karty graficznej, abym mógł pograć na minimalnych w cokolwiek (tzn. gta v, wiedźmin, czy mortal kombat x :D). Nie mogę przekroczyć granicy 250zł. Myślałem nad hd7770. Reszta nie powinna ograniczać nawet sporo lepszej karty: i5 2500k, xfx ts 550w, reszta myślę że nieistotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przedziale 500-700 ktora karta będzie lepsza, Radeon R9 280 czy GTX 760? Nie ukrywam, ze Radeon strasznie prądożerny i to mnie zniecheca ale to lepsza karta wg porównywarek które chyba dobrze odczytuje. Generalnie 600-650zł za karte Asus GTX 760 z 20 miesieczna gwarancja jeszcze to oplacalny interes? Dodam, ze gosc podaje, ze gral na niej w wiele gier jak GTA V, Call Of Duty, Far Cry. 

 

Ta karta jest dobra? Bo nie ogarniam ale niektore maja DUZE radiatory, a ta zabudowana z takim malym http://allegro.pl/palit-geforce-gtx-760-2gb-i5745998587.html

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tyle hajsu, i coś mnie ostatnimi czasy nie ciągnie do gier, do tego do czego potrzebuje nie potrzeba kart za 800 czy 900zł, raczej będe grał multiplayer Call of Duty, plus przejde moze nowe call of duty w ktore jeszcze nie gral i moze pobawie sie GTA. Sytuacja jest troche nagla bo mi stara karta klęka, działa dwa dni by trzeciego działac dobrze przez pol dnia a drugie pól wylacza sie co pol godziny - blue screen.

 

Niemniej jednak dzieki za sugestie. 

 

Ten R9 pokazuje az 250 Watt, GeForce tyle nie biorą, 

co uwazasz na temat takich propozycji jak, próba licytowania tego:

 

http://allegro.pl/msi-r9-280-3gb-ddr5-gaming-oc-gwarancja-bcm-i5749260842.html

 

lub to kupic? 

 

http://olx.pl/oferta/asus-gtx760-dcu2-2gb-ideal-z-gw-CID99-IDcf2Mn.html

 

Czy to były by dobre wybory, musiał bym posiedziec z miesiąc zeby ogarnąc ceny uzywek, a moze sie orientujesz bo siedzisz w tym ile max mozna dac za tego typu uzywki. Dodatkowo jest mase rodzai jednej karty i jeden moze byc wartny 800zł, a drugi 500 i moge zle wydac kase, nie wiem czy z ta karta z OLX tak nie jest czy to nie jakis slabszy Gtx 760

 

W ostatecznosci jakby bylo zle to mozna nad tym pomyslec ale to juz duzo slabsza karta: 

http://allegro.pl/karta-graficzna-gtx-750-ti-gigabyte-2gb-i5746946791.html

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oferty. Przyjze sie im, choc nie ukrywam ze tablica mnie troche zniecheca, a ta 760tka za 629 jest niedaleko mnie i moglbym po nia podjechac sobie 30km.

 

A jak jest z tym poborem pradu?  http://www.hwcompare.com/17665/geforce-gtx-760-vs-radeon-r9-280/Ten R9 bierze 250 pod pelnym obciazeniem, w trakcie grania, przy www czy pisaniu w Word bierze mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że podane wartości to TDP kart a nie realny pobór prądu .

 

Czyli teoretyczną ilość prądu lub wydzielanego ciepła danego układu .

 

Na zestawie testowym PPC czyli I7 3960X@4,5 Ghz + ASUS X79 Rampage IV Formula + Corsair 4x4GB DDR3 1866 mhz CL9 + Plextor M5 Pro 512GB , całość zasilana przez BQ Dark Power Pro 1 200 W ( sprawność ~90 % ) GTX760 bierze ~350W w Crysisie 3 a R9 280 ma w tej samej grze i przy tej samej konfiguracji 400W poboru mocy .

 

W idle karty biorą odpowiednio 107 W i 113 W .

 

Uwzględniając straty na PSU wyjdzie odpowiednio 315W / 360W i 96 W / 102 W .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Kompletuję części do mojego gamingowego PC. Może skrócę tę wypowiedź do minimum. Mam już wszystko poza GPU. Budżet? Od 100 do max 2000 zł. Szukam karty, która pozwoli mi uzyskać najlepszą wydajność w Wieśku i w grach na kolejny rok z hakiem. Dodam, że chwilowo nie mam monitora ponieważ mam za małe mieszkanie żeby wepchnąć biurko z nim. Ale będzie. Na pewno fullhd bo 4k to chyba przegięcie. Platforma to i7 4790k, asrock killer z97x, 16gb kingston savage, zasilacz vs 650 od korsarza, a obudowa do phanteks enthoo pro z oknem. Głównie myślałem nad gtx 970, ale dokładając parę groszy mogę kupić radka r9 390x. Mam mętlik w głowie. Dodam, że kartę kupię dopiero w grudniu bo dopiero na święta będę w Polsce. Czekać na nowe karty? Będą obniżki? Jak myślicie? Ps. Raczej nówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam 7770 i myślałem nad jakąś zmiana na coś pokroju 7850,warto? Da to zauważalną różnicę ? Z gier w które pykam to głównie far craje no i czekam na nowe dishonored.

warto by było dołożyć do 7870 (ew.270)z dwoma gigsami ramu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano

 

Jako, że mój Radeon HD7790 poszedł najprawdopodobniej do piachu szukam czegoś na zastępstwo.

Sprzęt:

MSI B75A-G43

Intel i3-3220

8GB RAM

FSP 400W/450W

 

Górna granica to 300zł, bardzo chętnie używana i najlepiej Geforce'a :)

W gry prawie nie gram ostatnio, teraz na pewno chciałbym żeby nowy Starcraft odpalił, generalnie strategie.

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Mam radka 7870 i myślę nad przesiadką na nv 970, czy jest sens ? Gram w różne gry Wot, CS go, Diablo 3 no i nadeszła chwila na insalacje Wiesława Trzeciego. Jaki model szukać 970 w razie "W", czy nadal wspierać konkurencje Zielonych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie opłacalne jest przesiadanie się z HD7870 na GTX970 .

 

Karta sporo mocniejsza i ma 2x tyle VRAM , o ile WoT/CSGO/D3 raczej śrenio na tym skorzystają to przy W3 będzie widać różnicę między HD7870 a GTX-em .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...