Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

A polecacie jakiś konkretny model  970 ??
chyba że coś z Radków :)

Nie wiem czy procek nie będzie ograniczał wydaje mi się że nie ale kto pyta nie błądzi,  i5-3570K i 8 gb ramku

Edytowane przez rodzik1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam i3 4130 3.4ghz zasilacz tt smart 530w płytę głowną asustek computer inc h81m-plus obudowę zelman z3 
szukam karty graficznej za ok 800zł jaką polecacie? (moge jeszcze kupic r9 280x windforce 3x pół roku używana z 1.5 roku gwarancji od kolegi za 800zł) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to chyba najodpowiedniejsze miejsce na moje pytanie.
Przyszedł czas wymiany mojej R7 260X na coś lepszego, a że jestem z niej zadowolony to wybór padł również na Radeona - R9 390X.
Ekspertem nie jestem, a grzebiąc w internecie natrafiłem na coś takiego odnośnie produckji ASUSa:
"Dotychczas podejrzewano, że Radeon R9 390X będzie bazować na rdzeniu Fiji i nowych pamięciach HBM. Problem jednak w tym, że ujawniona karta nosi oznaczenie R9390X-DC2-8GD5 – da się je rozszyfrować w ten sposób, że co prawda mamy do czynienia z Radeonem R9 390X, ale w wersji z 8 GB pamięci GDDR5. Tajwański producent niejako potwierdził więc wcześniejsze informacje, jakoby topowy model z rdzeniem Fiji i pamięciami HBM jednak należał do całkowicie nowej linii kart graficznych Radeon."

 

Wynika z tego, że są różne wersje, więc teraz moje pytanie - która będzie najwydajniejsza?
Nie bawię się w overlocking, głównie gry typu Battlefield i oczekuję na nowego Need For Speed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnych wersji .

 

Początkowo R9 390/390X to miał być właśnie rdzeń Fiji ( aka obecne Fury ) .

 

Potem AMD zdecydowało zrobić rebranding i tak R9 290/290X stało się R9 390/390X z 2x tyle VRAM .

 

R9 390X nie jest warte swojej ceny , taka sama sytuacja jak z GTX970/GTX980 .

 

Bierz zwykłego R9 390 - sporo tańsza a nie wiele tańsza albo GTX970 .

 

R9 390X / GTX980 sobie odpuść .

 

Ew. używane R9 290/290X z allegro/olx , najlepiej z gwarą .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteście w stanie polecić jakąś cichą, ale wydajną na tyle, żeby pograć swobodnie w GTAV (na rozsądnych detalach i przy stabilnym FPS). Póki co korzystam z tego co mam z procesorem chłodzonym tylko radiatorem i jest pięknie cicho. Nie gram często, więc nie potrzebuję wyjca na stałe w komputerze. Czy to wykonalne?

 

ASRock Z77 Extreme, Topower 520W, Core i7-3770. Mogę wydać jakieś 2500 PLN.

Edytowane przez z-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Co do zasilacza to nie jest na czarnej liście. Ma ok 480W na lini +12V.  Ale jest już dość stary.  Także bym go wymienił. W kwocie 2500 zł na kartę nie znajdziesz nic sensownego. Albo dokładasz do 980Ti , albo bierzesz coś słabszego.  Z racji zę masz niekręcony procesor to wziałbym GTX 970 lub R9 390 od MSI/ASUS za ok 1500 zł.  Zasilacz bym wział np:

 

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-550w-fully-modular-135mm-80-gold-p1-550b-befx-628157/

 

 

Do GTA V i większości gier w 1920x1080 taki zestaw z taką kartą wystarczy w zupełności.  Najtańszy 980Ti masz za ok 2900 od Palita. Ale do tego  tym bardziej musisz wymienić zasilacz na jakiś porządny.  Najtańszy sesnsowny to też od XFX za ok 260 zł, ale bez odpinanych kalbi i z niższą sprawnością. Czyli w sumie musiałbyś dołożyć do tych 2500 zł ok 660 zł.  Ewentualnie minus to co uda Ci się dostać za zasilacz i obecną kartę graficzną.  Przydałoby się też wymienić procesor na jakiś i5 2500K lub i5 3570K w przypadku 980Ti. Więc najtaniej i  najrozsądniej jest wziać 970'tkę lub R9 390. Nie bierz pod uwagę 980 zwykła bo jest nieopłacalna.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się znam, że nie sądziłem, że kręcenie procka ma jakieś znaczenie w tym przypadku. Kręcony oczywiście, niby bez K na końcu, ale działa stabilnie @3.4GHz w tej chwili.

 

Dzięki wielkie, ale w praktyce zależy mi na tym, żeby karta nie hałasowała bardzo, więc rozglądam się za konkretnymi sprawdzonymi modelami, nawet jak miałbym dołożyć te 700 PLN.

Edytowane przez z-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5/I7 non-K z czasów SB/IB da się lekko kręcić - zależnie od modelu od 500 do 700 mhz można było wyciągnąć .

 

Jak ci zależy na ciszy to bierz Asus GTX970 Strix ( zwykła lub nie wiele droższa wersja Black ) , MSI GTX970 Gaming 4G lub dosyć tani ( poniżej 1 500 zł ) Gigabyte GTX970 Windforce 3X .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Mam radka 7870 i myślę nad przesiadką na nv 970, czy jest sens ? Gram w różne gry Wot, CS go, Diablo 3 no i nadeszła chwila na insalacje Wiesława Trzeciego. Jaki model szukać 970 w razie "W", czy nadal wspierać konkurencje Zielonych ??

Mam Strix Gtx 970, włożoną do 6 letniego komputera i we Wieśku na detalach uber nie schodzi poniżej 50 fps ;) polecam, ja zmieniłem 9800GTX+ na tą kartę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Strix Gtx 970, włożoną do 6 letniego komputera i we Wieśku na detalach uber nie schodzi poniżej 50 fps ;) polecam, ja zmieniłem 9800GTX+ na tą kartę ;)

A jak z głośnością tej karty ?? zmieniam tez obudowę z cm 390 bo lubi wpadać w wibracje :) 

A co może konkurować z nv970  z radeonów i czy byłby to opłacalny wybór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośnością tej karty ?? zmieniam tez obudowę z cm 390 bo lubi wpadać w wibracje :)

A co może konkurować z nv970  z radeonów i czy byłby to opłacalny wybór ?

Konkurentem tego jest r9 390, ja np za radkami nie przepadam, ale 390 to też bardzo wydajna karta. Głośność ok, chłodzenie procesora słychać głośniej, w trybie auto, wentylatory załączają się po kilku minutach gry, ale jeśli ręcznie ustawisz sobie pracę wentylków np na 40% to daje po sobie znać, jak spróbowałem 100% to już naprawdę kosmos ;) no ale tego się nie wykorzystuje, chyba że do OC. obudowę polecam nzxt 440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zieloni to Nvidia .

 

W tej cenie z nówek jest tylko jedna karta - GTX960 , wersje 2GB można dostać już za 830 zł , za 900+ zł są wersje 4GB - wg. nie warto ich kupować , 4GB VRAM nie wiele daje w tej klasie kart .

 

Chyba że w grę wchodzą jakieś używki to można poszukać GTX780 na allegro/olx .

 

Chyba że skusisz się na ATI/AMD - z nówek R9 380 - oszywiście także zalecam branie wersji 2GB .

 

Z używek to polować na R9 290 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo opłacalność zakupu wersji 4GB jest oceniana przez pryzmat 200 zł, które trzeba było dawniej dopłacić w stosunku do wersji 2GB. 

Obecnie dopłata wynosi poniżej 100 zł i myślę, że warto. Nieliczne testy porównawcze wersji 2 i 4GB wykazują zauważalny wzrost minimalnego fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak dojdą ciężkie tekstury czy większe rozdzielczości, to się przyda i nie będzie się dusić.

 

Przecież nvidia już nie będzie robiła wersji 2gb,bo chyba widzą, że nie ma to sensu.

 

W lapku mam 850m i rozdzielczość 1600x900. Jak ściągnąłem do Skyrima DLC z teksturami to zużycie wynosiło ok. 1,3-1,4 Vramu. Nie pamiętam dokładnie ale dużo powyżej 1gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 2GB vRam to dzisiaj podstawa. Do tego procka śmiało można brać R9 270.

Myślałem nad tym R9 270,czym się kierować przy zakupie używki?Były jakieś wadliwe serie ?Czy ta od Asus będzie dobra?

No i czy mój zasilacz podoła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny zestaw:
Procesor: Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX
Płyta główna: Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 
Karta graf: Sapphire ATI Radeon HD7870 GHz Edition 2GB DDR5/256bit
RAM: Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Ballistix Sport CL9
Dysk 1: Plextor SSD 128GB SATA3 (PX-128M5S)
Dysk 2: Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002)
Zasilacz: Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus 
Obudowa: Zalman Z9

Chciałbym kartę wymienić na 
GIGABYTE GeForce GTX970 WindForce III OC i nie wiem czy będzie też potrzeba wymienić zasilanie, bo z budżetu starczy mi tylko na kartę, może jak uda mi się sprzedać starą to jaki zasilacz brać? po nowym roku myślę zmienić płytę z procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kupiłem, może sprzedawca ma więcej kart, warto zapytać:

 

http://allegro.pl/sapphire-radeon-r9-270x-vapor-x-24m-gw-fvat-kurier-i5792150418.html

 

czy to nie żadna machlojka? 

 

 

Okazja faktycznie była niezła, z tego co widzę są ludzie na allegrdrogo, którzy płacą za 270X prawie 850zł

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...