Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj kupiłem, może sprzedawca ma więcej kart, warto zapytać:

 

http://allegro.pl/sapphire-radeon-r9-270x-vapor-x-24m-gw-fvat-kurier-i5792150418.html

 

czy to nie żadna machlojka? 

 

 

Okazja faktycznie była niezła, z tego co widzę są ludzie na allegrdrogo, którzy płacą za 270X prawie 850zł

Okazja może niezła ale to cały czas używka, nie wiesz czy była kręcona do granic możliwości czy nie. Walnie Ci, gwarancja ok, ale może się okazjać cała taka operacja zwykłym reballingiem który wytrzyma powiedzmy 3 miesiące albo też 3 lata (podobny przypadek miał ziomek, niby oddał na gwarancję wszystko fajnie, mieli wymienić grafę na nową to mu przysłali tą samą po rebalingu - kolo się nie znał więc przyjął, 3 dni po końcu gwarancji strzeliła w bombki)

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem GTX 960, trochę dozbierałem i mam 1400zł. Jest to max jaki mogę przeznaczyć. Jaką z tych dwóch kart byście polecali GTX 970 ; R9 390. Patrząc na wydajność tej drugiej, prawie w każdej grze wygrywa ona z GTX 970. Jedynie odstaje w Wiedźminie i Assasinie. (http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_390_vs_geforce_gtx_970_test_kart_graficznych). Za taką kwotę mogę kupić "Club 3D R9 390" lub "GTX 970 Gigabyte ITX". Co do Gigabyte zastrzeżeń nie mam, lecz firmy "Club 3D" Nie znam zbyt dobrze, a nic na jej temat nie mogę znaleźć. Karty nie zamierzam podkręcać, a tak jak pokazują testy GTX 970 bez OC przegrywa z R9 390. I jeszcze jedno pytanie. Czy zasilacz Silenitum PC Deus 500W poradzi sobie z R9 390 ? Czy może jednak lepszym wyborem jest tutaj GTX 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1, Zasilacz Deus 500 poradzi sobie z R9 390.

2. Miałem kilka konstrukcji Club 3D z AMD. W przeszłości oni mieli kilka serii jakościowych (Queen, King, As, Poker). Mnie nie przydarzyła się żadna awaria tych kart, chłodzenia były zawsze przeciętnej jakości. Potencjał OC faktycznie lepszy w lepszych seriach, a słabszy w słabszych.

3. Jeżeli zamierzasz kupować nową kartę, daj sobie spokój z tym R9 i weź 970-tkę. Wersja ITX będzie mieć słabszy potencjał OC niż normalne wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się tylko z jedną recenzją Club3d r9 390. Recenzent stwierdził, że chłodzenie karty utrzymywało dość niskie temperatury, ale zaznaczył, że dla niektórych może ono być za głośne. Jeśli szukasz innych propozycji to gdzieniegdzie da się znaleźć EVGA GTX 970 SSC GAMING za 1400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w cenie 1400 zł zakup 390-tki nie ma większego sensu. Natomiast branie używki w cenie około 1100-1200 czy też R9 290 w cenie około 1000-1100 jest jak najbardziej sensowne i jeżeli akceptujesz wyższe zużycie energii i głośniejszy system chłodzenia jest to opcja raczej lepsza niż 970-tka..

 

Jako że w ITX jest tylko jeden wentylator, może być trochę głośniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 290 nie mogę znaleźć taniej niż 1500 zł, używek nie chce i mówisz, że nie ma sensu R9 390 za 1400 zł. Więc zostaje GTX 970. Z tego co widziałem to jest czasem słabszy, a czasem mocniejszy od R9 290X. Tylko mnie ciągle zastanawia, dlaczego nie opłaca się kupować R9 390 ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dużo zależy tu od procesora. Słabsze jednostki nie ograniczają tak bardzo GTXa 970. Jeśli masz i3 albo i5 2500k to lepiej kupić właśnie tę kartę. Monitor też jest ważny. Ma freesync albo gsync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor nie ma ani FS ani GS - monitor jest z 2005 roku albo nawet starszy , wtedy tych technologii w ogóle nie było  , w dodatku niska rozdzielczość będzie problemem - tutaj prawdopodbnie nie zauważysz różnicy między GTX960 / R9 380 a R9 290 / GTX970 , to samo jeżeli chodzi o wersje GTX960 / R9 380 z 2 i 4GB VRAM .

 

Po prostu rozdziałka na to nie pozwoli .

 

Na twoim miejscu zaczął bym zbierać na nowy monitor który pozwoli wyświetlić obrać FHD lub wyżej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ostatnio padła mi karta graficzna w komputerze, którego używałem w większości przypadków do gier, komputer był składany i zawierał:
1) PROCESOR: intel i5 2500, 3.30GHz, 6MB Cache, LGA 1155, 95W
2) PŁYTĘ GŁÓWNĄ: P8H61-M LE REV 3.0, nowa wersja B3 chipsetu H61
3) KARTĘ GRAFICZNĄ: Radeon hd6500, 2GB
4) ZASILACZ: 550W

Stąd moje pytanie, czy bylibyście w stanie polecić mi jakąś kartę graficzną, która jest podobna do tej lub lepsza w cenie do 300-500zł. 
Oczekiwałbym wydajności i dobrego chłodzenia ponieważ brat często gra w gry, które potrzebują w miarę dobrej karty graficznej. 
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - ta EVGA będzie najlepszym wyborem z tych czterech możliwości. Na drugim miejscu Gigabyte ITX.

 

O ile miałbyś dostatecznie dużą obudowę warto spróbować znaleźć Gigabyte z Windforce3 (wersja zwykła lub OC, nie G1).

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym kupić kartę do 500 zł myślałem nad nową GTX 750Ti 2gb (jesli jest cos lepszego prosze podać) ale wersja tego egzemplarza wydawana jest u kilku producentów, teraz pytanie czym sie rozni Zotac, MSI , ASUS itp czy tylko ukladem chłodzenia czy tez wydajnoscia ? jestem zielony i prosze o pomoc.

Procesor g2020

4GB ramu

fortron hhn 350

Płyta B75MA-e33

 

karta do gier max CS:GO, LOL, DIABLO 3,  DOTA etc.. nie jakies Wiedzminy bo za słaby procek.

Edytowane przez reett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność taka sama, na te kilkadziesiąt MHz różnicy fabrycznie wpisane w biosie kompletnie nie patrz, bo karta i tak będzie boostować zależnie od egzemplarza.

 

Różnice to: jakość systemu chłodzenia, wygląd, dodatki, warunki gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność taka sama, na te kilkadziesiąt MHz różnicy fabrycznie wpisane w biosie kompletnie nie patrz, bo karta i tak będzie boostować zależnie od egzemplarza.

 

Różnice to: jakość systemu chłodzenia, wygląd, dodatki, warunki gwarancji.

a czy 650ti jest lduzo gorsza od 750ti ? bo patrzac po banhmarkach sa całkiem zblizone

i jakich producentów najlepiej wybierać ?

warto czy jednak lepiej używkę ? 

http://www.x-kom.pl/p/174497-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gtx750ti-2048mb-128bit-ph.html

Edytowane przez reett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650Ti nie jest dużo gorsza od 750Ti, natomiast jest na starszej architekturze i ja bym się w to nie ładował, chyba że używka z gwarancją rok+ w sensownym sklepie i w cenie z trójką na początku oraz w zamiarze jej dalszej sprzedaży w najbliższym czasie, po dozbieraniu do czegoś docelowego.

 

509 zł za 750Ti 2GB nie jest to zła cena, biorą pod uwagę obecny kurs USDPLN. Asus jest z "tych lepszych producentów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zbliżają się święta i chciałbym sobie zrobić prezent w postaci nowej karty graficznej. Budżet 1000-1500 zł. Faworyzuję firmę Gigabyte i zastanawiam się nad GTX 960 lub 970. Co byście poradzili? Mój setup w sygnaturce. Planuję dokupić również dysk SSD oraz 4GB ramu. Czy warto dokładać do 970 z tymi bebechami? Czy wystarczy w zupełności 960? Fajnie byłoby, gdyby różnica w grach między moim wysłużonym GTX460 a nową kartą była widoczna.

Edytowane przez silkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...