Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

hp elite 7500

proc i7 3770 bez K

płyta ?? pewnie jakś od HP

ram 2x 8GB jakiś goodram i 3x4GB też coś desktopowego w sumie 24GB

120 SSD

2TB WD Green

Zasilacz Tacens Radix VI 850

 

Grafika ? mam około 700zł przymierzam się do evga gtx950 superclocked będzie ok czy szukać czegoś innego w tej cenie. Raczej nówke chyba używke z GW

Edytowane przez Saitek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dołożyć 120pln do gtx950? Wiadomo potem można dołożyć 200 do 960 itp itd... Procek nie wyżyłowany pentium 3258g @ 4.2ghz. Nie będzie hamował gtx950? Evga z 1 wentylatorem widziałem za 689 zł w sklepie obok mojego domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z 1 wentylatorem nie będzie za cicha - zależy co to za wersja dokładnie , referent czy wersja SuperClocked .

 

Dołożył bym do czegoś cichszego np. Asus Strix czy MSI Gaming .

 

Za 800 zł można na morele dostać już fajne wersje GTX950 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym kupić nową kartę graficzną do swojego komputera, specyfikacja poniżej:

CPU INTEL CORE I5 3570K 3.40 BOX 6MB VGA HD400 77W LGA1155
K GRAF SAPPHIRE RADEON HD6870 1024MB DDR5 PCI-E 2XDVI HDMI DP 11179-09
PAM DIMM 8GB (2X4GB) DDR3 1600MHZ KINGSTON HYPERX GENESIS GREY DUAL CL9 KHX1600C9D3X2K2/8GX
PLYTA GL GIGABYTE GA-Z77-DS3H Z77 VGA HDMI DVI LGA1155 DDR3 PCI-E SATA3 USB3.0 GBLAN ATX
ZASILACZ OCZ MODXSTREAM PRO 600W (FAN 140MM)

 

Kupowałem w 2011, wiedziałem że w pierwszej kolejności do wymiany pójdzie karta. Teraz zastanawiam się nad GTX 960 lub GTX 970. Zakup ma mi starczyć na jakieś 2 lata, potem pewnie wymienię całość. Skłaniałem się ku GTX 960 4GB, ale nie wiem czy nie warto dołożyć do 970 - o ile pieniążki to nie problem, to nie wiem czy jest to opłacalne skoro reszta podzespołów nie jest pierwszej świeżości, a w przyszłości (~2 lata) pewnie będę wymieniał całość, może wcześniej dołożę RAMu.

Nie interesują mnie używane karty ani AMD, najlepiej jeśli karta miałaby do 250mm długości (stara obudowa, w razie potrzeby wymienię). Proszę o konkretne modele, najlepiej z linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć ten procesor na miłość boską, one robiły bez problemu 4.5ghz. Do tego procesora możesz wsadzić nawet gtx980TI to dalej bardzo wydajny procesor po podkręceniu i nie ma kompletnie sensu go wymieniać.

 

 

Tapatapatap Z2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX970 albo dopłata do GTX980Ti .

 

I5 3570K to nadal mocny procek , kręć go ile wlezie .

 

A jeżeli chodzi o długość to może być problem - referent GTX970 ma 26,6 cm długości , niereferenty mogą mieć nawet ~32 cm długości ( jak Gigabyte WF3 czy inne karty z 3 wentylatorami ) .

 

Podobnie wygląda sprawa z długością  GTX980Ti .

 

Jak chcesz koniecznie zachować tą budę co masz to z GTX970 będzie pasował tylko ten Asus za 1 599 zł

 

Wersja DirectCU Mini o długości ~17 cm .

 

Ew. inne wersje mini/itx .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć ten procesor na miłość boską, one robiły bez problemu 4.5ghz. Do tego procesora możesz wsadzić nawet gtx980TI to dalej bardzo wydajny procesor po podkręceniu i nie ma kompletnie sensu go wymieniać.

 

>proś o pomoc przy wyborze grafiki

>"podkręć procesor"

nie mam pytań

 

 

GTX970 albo dopłata do GTX980Ti .

 

I5 3570K to nadal mocny procek , kręć go ile wlezie .

 

A jeżeli chodzi o długość to może być problem - referent GTX970 ma 26,6 cm długości , niereferenty mogą mieć nawet ~32 cm długości ( jak Gigabyte WF3 czy inne karty z 3 wentylatorami ) .

 

Podobnie wygląda sprawa z długością  GTX980Ti .

 

Jak chcesz koniecznie zachować tą budę co masz to z GTX970 będzie pasował tylko ten Asus za 1 599 zł

 

Wersja DirectCU Mini o długości ~17 cm .

 

Ew. inne wersje mini/itx .

 

Spokojnie mogę wymienić obudowę, ew. elektronarzędzia w ruch i zrobię karcie miejsce :P

Dzięki za konkretną odpowiedź, prosiłbym o konkretne modele tych GTXów 970 na które warto zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Prosi o pomoc

>"nie mam pytań"

-to po uja pytasz?

 

Kupiłeś procesor z K na końcu i dopłaciłeś do niego 200zł więcej względem wersji bez K i go nie podkręcasz.

Chcesz wymieniać procesor dostajesz odpowiedź ze nie ma sensu, lepiej podkecić aktualny.

Pytasz jaką kartę bo budżet nie masz określony to dostajesz odpowiedź że nawet 980TI.

Dobrze się czujesz? Trzyma po weekendzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD + AMD GPU to nie najlepszy pomyśł. IMO GTX 750Ti lub używka GTX 660. I nie oczekuj cudów jesli chodzi o gry. Co do zasilacza to na lini 12V ma jakieś nieco ponad 300W, więc powinien wystarczyć.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Prosi o pomoc

>"nie mam pytań"

-to po uja pytasz?

To było do tej "porady" dotyczącej kręcenia procka.

 

Kupiłeś procesor z K na końcu i dopłaciłeś do niego 200zł więcej względem wersji bez K i go nie podkręcasz.

Bardzo proszę pokaż mi gdzie napisałem że go nie podkręcam.

 

Chcesz wymieniać procesor dostajesz odpowiedź ze nie ma sensu, lepiej podkecić aktualny.

Znowu, pokaż mi gdzie napisałem że teraz chcę wymienić procesor (do tego, w temacie o kartach graficznych). Napisałem że za dwa lata najpewniej wymienię całość, gdyż (na logikę) w tej perspektywie czasowej pewnie większość podzespołów będzie już nieaktualna i nie warto będzie inwestować w przestarzałą platformę.

 

Pytasz jaką kartę bo budżet nie masz określony to dostajesz odpowiedź że nawet 980TI.

Myślałem że napisałem jasno, ale niektórzy widać wolniej łapią, więc tłumaczę jeszcze raz: pytałem jaką kartę z dwóch - GTX 960 i 970 wybrać do zestawu zapostowanego powyżej - czy różnica jest warta dopłaty, i jaki konkretnie model. Budżetu nie określałem bo nie mam limitów i w w/w kwestii nie jest to istotne.

 

Dobrze się czujesz? Trzyma po weekendzie?

Jak widać niektórych trzyma, skoro ze zrozumieniem nie potrafią czytać ;)

 

Proszę, daruj sobie osobiste wycieczki.

Edytowane przez UTZcertified

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy GTX 970 nadal jest dobrym wyborem ?

Czy te porblemy z vramem nadal sa/były w ogole

Jak wam sie spisuje w BF4...

Nie wiem na Amd sie zawiodłem mialem kiedys 280 - po 2 tygodniach sprzedałem

Naczytałem sie i na oglądałem mam mętlik w głowie

Potrzebuje świeżego spojżenia - wiem ,że temat wałkowany "paczyłem" kilka stron wstecz :)

Mowa o PC1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od NV to albo GTX970 albo dołożenie ( i to sporo ) do GTX980Ti .

 

OD AMD można brać R9 (2)390 - ma 8GB VRAM ( wątpliwa przydatność ) i niby lepsze wsparcie w DX12 ( na razie nic nie wiadomo ) , poza tym zalety i wady R9 290 ( bo to ta sama karta ) .

 

Albo czekać aż się pojawi mały wariat czyli Fury Nano .

 

Wyudajność całkiem całkiem , pytanie jak z ceną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę zainwestować w nową kartę graficzną, mój sprzęt :

 

mobo : MSI B75A-G43

cpu : Intel Core i5-3470 CPU 3.20GHz

ram : Good Ram 8GB DDR3

zasilacz : Pure Power Be Quiet model BQT L8-CM-530W

hdd : Seagate Barracuda 500gb

                                                                                       

 

Mam 1300zł, moja poprzednia karta ( Radeon HD 7950 WF X3 3GB ) nadaje się do śmietnika, mam nadzieje znaleźć coś fajnego za tą cenę, pasującego do zasilacza 530W :)

Niby coś podobnego mam na oku, Radeon HD 7970, ale wole spytać kogoś kto się zna. Jeśli możecie, polećcie coś.

 

Pozdrawiam i dziękuję

Edytowane przez dziadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołoż trochę i kup GTX970 lub R9 390 , osobiście brał bym GTX-a - chłodna i cicha a do tego niezbyt prądożerna i ma lepsze sterowniki .

 

A jak nie możesz dołożyć to kup używane R9 290/290X z allegro/olx , najlepiej z gwarancją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołoż trochę i kup GTX970 lub R9 390 , osobiście brał bym GTX-a - chłodna i cicha a do tego niezbyt prądożerna i ma lepsze sterowniki .

 

A jak nie możesz dołożyć to kup używane R9 290/290X z allegro/olx , najlepiej z gwarancją .

Pytanie czy mój zasilacz im podoła :P dołożyć moge do karty te 300zł ale na nowy zasilacz to już kasy nie ogarne :P a mam zamiar dokonać zakupu przed świętami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na wykresy:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych?page=0,20

 

 

Fakt do testów była użyta dość prądożerna platforma (X79) na której były testowane karty, ale i tak masz prawie że 100W więcej w stresie R9 290 względem GTX 970.  Do tego ze sterownikami bywa różnie jak wspomniał Reyden. To dobra karta, ale dość już stara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...