Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaką kartę gaficzną polecacie do następującej konfiguracji:

 

CPU: Intel® Core™2 Quad Processor Q8200 (4M Cache, 2.33 GHz, 1333 MHz FSB)

MB: ASRock G31M-S (G31 VGA PCI-E DDR2)

 

Do tej pory kolega mial GTS 250, ale spaliła się i chce wymienić na coś innego. Karta ma być nowa, do 250zł.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 270X to nic innego jak R9 270 / HD7870 z o 100 mhz wyżej taktowanym GPU , lepiej brać R9 270 / HD7870 i kręcić .

 

Ceny HD7870 na allegro zaczynają się od 470 zł ( aukcje kup teraz ) , z licytacjami to 250+ złale na razie jest jedna sztuka ale za to wersja XT - Club3D HD7870 XT JokerCard z chłodzeniem Prolimatech MK-26 .

 

HD7870XT to cięty HD7950 , nieco szybszy niż zwykłe HD7870 , przegania też GTX660 .

 

R9 270 ma wydajność HD7870 XT , tyle że tu cena zaczyna się od 500 zł .

 

Z ceną GTX660 jest lepiej - pierwsza licytacja zaczyna się od nieco ponad 100 zł , kolejna to już 260+ zł .

 

Można też rozważyć HD7850 - można je spokojnie dostać za mniej niż 400 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reyden a jaka "nowa" karta jest odpowiednikiem HD7950? Bo mój 7850 sypnął artefaktami i celuję właśnie w 7950 lub 7870xt. Na tę z linku się spóźniłem :(.

Edytowane przez Theng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do kupna MSI 970 GTX 4G Gaming i moje pytanie dotyczy piszczących cewek. Przewertowałem fora i najstarszy temat pojawił się w okolicach czerwca. Czy faktycznie jest z tym aż tak źle bo wydając 1600zł na coś co mi będzie piszczało pod biurkiem to trochę lipa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz uczulenie i będziesz specjalnie na to zwracał uwagę i doszukiwał się problemu to tak, jest to problem, najlepiej nie kupuj wtedy żadnej karty, bo każda w mniejszy czy większym stopniu ćwierka.

Jeśli natomiast nie jesteś psycholem i masz w grach włączony vsync (może poćwierkać na intro) to nie jest to żadnym problemem.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienic mojego gtx260 na cos bardziej na czasie, budzetu w sumie nie mam ustalonego ale zastanawiam sie nad gtx970, konkretnie nad takim strixem: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/. Wersja fabrycznie podkrecona ma zblizony potencjal OC co wersja fabrycznie nie podkrecona? Ewentualnie za czym innym sie rozgladac?

 

Zastanawialem sie tez nad strixem w gtx980 ale nie wiem czy doplata 800zl wydaje sie byc uzasadniona za troche lepsza wydajnosc.

 

Obecna karta ma wiekszy pobor niz gtx980, wiec moge zalozyc ze zasilacz spokojnie da rade?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, którą kartę graficzną polecicie do 1100 pln max?

Mam dylemat, czy lepiej postawić na R9 380 4GB z 256bit szyną czy na kastrata GTX 960, obie w wersji 4GB, bo 2GB mnie nie interesuje?

 

Ogólnym zastosowaniem karty będzie obróbka plików graficznych (m.in PhotoShop) a także najnowsze gry w FullHD. 4K póki co mnie nie interesuje dlatego nie sięgam o karty pokroju Fury czy GTX 980Ti. Interesuje mnie nowa karta graficzna z gwarancją, która będzie pracować w zestawie z procesorem i5 4460 (procesora nie mam zamiaru podkręcać).

Przejrzałem wiele publikacji, obejrzałem benchmarki i mam mieszane uczucia. Teoretycznie R9 380 jest wydajniejszy od GTX 960 o te parę klatek/s...pytanie tylko czy warto dopłacać?

Chciałbym, żeby karta uciągnęła nowe produkcje przez przynajmniej rok..dwa na nowym DX 12.

Obecnie pracowałem z kartą R9 270, ale się skończyła ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart to albo GTX960 albo R9 380 .

 

GTX960 jest chłodna i cicha a do tego niezbyt prądożerna , ma lepsze sterowniki i przedewszystkim to nowa karta .

 

R9 380 to ogrzewany kotlet - zmodyfikowany HD7950 , ma większy pobór prądu , plusem jest teoretycznie lepsza wydajność w DX12 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart to albo GTX960 albo R9 380 .

 

GTX960 jest chłodna i cicha a do tego niezbyt prądożerna , ma lepsze sterowniki i przedewszystkim to nowa karta .

 

R9 380 to ogrzewany kotlet - zmodyfikowany HD7950 , ma większy pobór prądu , plusem jest teoretycznie lepsza wydajność w DX12 .

Czyli jednak Twoim zdaniem postawić na GTX 960 4GB, (np. Gigabyte'a WindForce 2X)? Myslisz, ze szyna 128 bit nie będzie problemem w DX 12, jak pojawią się produkcje oparte o to API?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX12 to na razie jedna wielka niewiadoma - poczekaj aż się wszystko wyklaruje .

 

Na chwilę obecną obie karty mają zbliżoną wydajność , R9 380 to już stara konstrukcja - tak jak pisałem pamięta czasy HD7950 .

 

R9 380 to rebrand R9 285 , znowu 285 to zmodyfikowany R9 280 , który znowu jest rebrandem HD7950 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie pasuje mi wymienić grafikę bo niestety ale mam problem z grą. Wyszedł mój ulubiony tytuł (Fallout 4) i po paru latach bez grania, znów męczę sprzęta. Niestety ale bardziej sprzęt męczy mnie przez wyświetlanie klatek.

Obecna grafa to Gigabyte 6850 OC i chciałbym właśnie wymienić kartę a potem pomyślę o reszcie.

Wiem że nie długo mój komp dostanie żółte tablice, ale myślę że jeszcze chwilkę pochodzi. Sprawdzałem obciążalność podczas grania i to właśnie grafa jedzie cały czas 100%. Po wejściu do Diamond City zaczyna się rzeż niewiniątek  :sad:

Co polecicie przy budżecie około 600-700zł ?

Aha mój obecny zasilacz to Chieftec CFT-600-14CS a komp z siga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX12 to na razie jedna wielka niewiadoma - poczekaj aż się wszystko wyklaruje .

 

Na chwilę obecną obie karty mają zbliżoną wydajność , R9 380 to już stara konstrukcja - tak jak pisałem pamięta czasy HD7950 .

 

R9 380 to rebrand R9 285 , znowu 285 to zmodyfikowany R9 280 , który znowu jest rebrandem HD7950 .

Szczerze, to trochę polubiłem Radeona (tego w wersji 270) i dlatego zastanawiałem się nad R9 380 4GB, ale skoro mówisz, że niewarto sie pchać w rebanda..to może faktycznie lepszy ten GTX 960 będzie...

Powiedz tylko dlaczego tak sporo ludzi psioczy na 960-tkę i tą 128bit szynę...aż tak bardzo to przeszkadza, czy to nie ma tak naprawdę wpływu na obecne produkcje. 

Potrzebuje tej karty na min 1,5 roku, teraz to się wszystko tak szybko zmienia jak w kalejdoskopie ;)

Może się okazać, że za pól roku ten GTX będzie jechał na minimalnych ustawieniach, żeby cokolwiek pociągnąć hehe..no ale to jedynie taki fantazyjny, delikatny wybieg w przyszłość ;)

1100 zł to wcale nie tak mało kasy, jakby się mogło wydawać...trzeba to dobrze wydatkować ;)

 

Co masz na myśli, żeby poczekać aż się wszystko wyklaruje z DX12? Masz na myśli te testy, które obecnie robili i to że Nvidia tam słabiej wypadła, czy że mam czekać na jakąś produkcje typowo pod ten API i na testy tych karty w niej? Może to trochę potrwać, a kartę planuje zakupić na dniach ;)

Edytowane przez RedBoxR9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale mój X4 jest na Propusie :(

Co do karty, może jednak coś lepszego, bo po zmianie karty będę chciał wymienić mobo/cpu/ram i wtedy przyda się parę klatek.

Nie chcę też przez to dokładać ramu.

Wiem, marudzę :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim gry zaczną w pełni wykorzystywać DX12 to te karty będą przeszłością więc sobie kompletnie tym głowy nie zawracaj.

R9 380 jest kartą minimalnie wydajniejszą, jak nie masz uprzedzeń do amd to weź radeona, jak masz to weź gtx'a.

Nie zmienia się teraz wszystko szybko, tak długo jak ps4 i x0 będzie na rynku tak długo we wszystko na tej karcie będziesz grał w fullhd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim gry zaczną w pełni wykorzystywać DX12 to te karty będą przeszłością więc sobie kompletnie tym głowy nie zawracaj.

R9 380 jest kartą minimalnie wydajniejszą, jak nie masz uprzedzeń do amd to weź radeona, jak masz to weź gtx'a.

Nie zmienia się teraz wszystko szybko, tak długo jak ps4 i x0 będzie na rynku tak długo we wszystko na tej karcie będziesz grał w fullhd.

No to dobrze, myślę, że Wasze opinie Panowie rozwiały moje wątpliwości na chwilę obecną. Postawię na tego GTX'a, skoro 380-tka to odgrzany rebrand i powinno być OK na jakiś czas. GTX'y 960 też podobno po OC trochę zyskują, (z R9 380 może być różnie podobno już wyżyłowane na maksa)...więc może z rok, półtora uciągnie przyszłe produkcje na przynajmniej średnich detalach.

 

Dzięki za podpowiedzi i przy okazji Wesołych i Szczęśliwych Świat Bożego Narodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa kupiłem dość dawno temu ale w momencie zakupów była to nówka.

Niestety czas robi swoje i zastanawiam się nad zmianą grafiki, bo niedomaga w najnowszych tytułach.

 

i5 750, extra chłodzenie mugen 2, czasami kręcony jak trzeba do 3Ghz

HD5850, referencyjna

MSI P7P55D Pro

256GB SSD Kingstone

Tagan SuperRock 600W

Wszystko w sporej obudowie z kilkoma wentylatorami.

Win 7

 

Jaką kartę warto kupić aby wzrost wydajności był zauważalny, a procesor nie ograniczał karty.

Cena do max 800-1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 750, extra chłodzenie mugen 2, czasami kręcony jak trzeba do 3Ghz

 

Te procesory robiły 4ghz, nie wiem na co czekasz.

 

Z nowych gtx960, r9 380 nic tutaj innego nie wymyślisz, wystarczy zerknąć na ostatnie 20 stron gdzie te nazwy i modele się pojawiają.

Aha jeszcze z używanych można trafić r9 290 byle z dobrym chłodzeniem, to też się z resztą pojawia przez ostatnie 20 stron.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...