Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

i5 750 po OC do 4.0 ghz dalej sobie świetnie radzi. Jest niewiele wolniejszy od takiego i5 4460:

 

http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,41

 

 

Myślę jednak że GTX 960 będzie w sam raz do tego procka. Zwłaszcza że nie wiadomo jak bardzo go Ci się uda podkręcić, bo bez wyraźnego OC przegrywa z niektórymi nowszymi i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem kręciłem tylko do 3Ghz, nie wiedziałem, że ma aż takie możliwości ;p

Sądziłem, że będąc dość starym procesorem może w znacznym stopniu ograniczyć kartę graficzna, jeśli jednak nie to wybór będzie znacznie prostszy.

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej brać tą drugą wersje - cichsza i chłodniejsza niż wersja ITX z pierwszego linka .

 

Ew. brać wersję z 2 wentylatorami od kogoś innego np. Asus Strix czy MSI Gaming , Strix 2GB kosztuje mniej niż 900 zł zaś wersja 4GB to koszt 950 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakąś karte z wydajnością 750/750ti, może być używka. Reasumująć coś do 500zł, chętnie taniej (używka 350-400?)

Preferowana NV, bo karta pod WOT, ale jak radek w tej cenie będzie zdecydowanie szybszy to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę graficzną GTX970 z poniższego linku wybrać?
https://www.overclockers.co.uk/pc-components/graphics-cards/nvidia/geforce-gtx-970

Wymaganiaa;
- dobry potencjał OC

- ciche chłodzenie

 

Posiadam i5 4690K@4500@1.2v i zasilacz BeQuiet 600W.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dwa pytanka:

1. Posiadam GTX970 gaming od MSI.

Co jest lepszą opcją - dokupienie drugiej karty oraz plyty glownej z SLI czy moze 980Ti (sprzedaż 970 i zostanie przy plycie Z97M Pro4)?

Komp do gier, nie potrzebuje specjalnie ulepszeń ale 1000zł z bonów mam do zużycia w komputroniku wiec mogę troche dorzucić na ulepszenie.

 

2. Ewentualna drugą opcją jest jakiś fajny monitor z gsync, bo obecnie korzystam z TV full hd jako monitora.

Zakładam, że pojedyncza grafika nie uruchomi nowych gier na ultra przy wiekszej rozdzielczosci, natomiast przy 2 grafikach i tv nie bedzie widocznej poprawy.

Rozumiem, że trochę wróżenie z fusów, ale doradzalibyście zakup monitora teraz i grafikę za rok czy na odwrót?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie brakuje wydajności w grach to bym poczekał z jednym i drugim. Obecnie ceny 980Ti są wysokie. To samo tyczy się monitorów G-Sync. Warto też poczytać o freesync. Jednym zdaniem poczekaj na nowe karty AMD  i Nvidia. Nawet do drugiej połowy roku. GTX 970 to wciaż wydajna karta. Ja się przesiadałem z wolniejszej na 980Ti i w sumie troszke załuje bo na razie nie planuje wymiany monitora ze względu na cenę oraz słaba jakosć wykonania ów monitorów. Tyczy się to głównie nowego ASUS i Acera 27' 144hz 2560x1440 z Gsync.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-acer-xb270hu

 

Miałem Ci polecić w drugim temacie.  Cena nieco powyżej. Szukaj ew tego modelu w Komputronik. Daj sobie spokój z matrycą TN. IPS + 144hz + Gsync jeśli myślisz o 980Ti lub jego odpowiedniku Pascal. Ale na te karty to możesz sobie poczekać nawet do 4Q  przyszłego roku.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ideałem to byłby monitor obsługujący jednocześnie i G-sync i freesync. Są takie w ogóle? Jak to się w sumie skończyło? Bo jeśli trzeba wybierać to (niestety) G-sync wygrywa perspektywami (nie slajdami i opowiadaniami o wielkiej przyszłości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No G-Sync niby lepsze. Nie testowałem to się nie wypowiem. W każdym razie freesync jest to tańsze rozwiązanie. Tyle że w połączeniu z AMD i tu bym pewnie brał jakiegoś Fury X. Chociaż nie ukrywam że nie mam zaufania do AMD jeśli chodzi o sterowniki. Nie to że Nvidia jest świeta pod tym względem, ale między innymi z tego powodu wybrałem 980Ti.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety czekac moge max do kwietnia w zwiazku z waznoscia bonow.

duzo wieksze zaufanie mam tez do nvidii wiec wolalbym zostac. na forum monitorow zalozylem temat dotyczacy monitora (http://forum.purepc.pl/topic/370313-monitor-do-gier/), ale gdybym jednak decydowal sie na grafike to ktora opcja bylaby lepsza? 2x gtx970 sli + nowa plyta glowna czy 980ti i sprzedaz 970?

a propos tego acera z MM - w komputroniku nie ma tego modelu, ale jest http://www.komputronik.pl/product/289845/Elektronika/Peryferia_PC/Acer_Predator_XB271HUbmiprz_144Hz_G_Sync_.html- to rozsadna alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że w tym wypadku lepiej 980Ti. W grach gdzie gorzej działa SLI będzie wydajniejsza. Mniej to prądu pobierze. Mniej się będzie grzało i o połowe mniejsze ryzyko że jedna Ci padnie. Ogólnie mniej stracisz na wartości a cenowo wyjdzie podobnie. Sa gry gdzie 980Ti wypada o 80% lepiej niż jedna 970'tka. O 980 zapomnij bo jest nieopłacalny. Wyraźnie wolniejszy od 980Ti, a niewiele szybszy od 970. A droższy znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma rozdziałkę 4K , dla GTX970 w większości gier będzie to już za dużo , karta przestanie wyrabiać .

 

Co innego jak ustawisz 1440p .

 

Do tego montitora to bez posiadania 980Ti / Fury X nie ma co podchodzić , chyba że chcesz grać na 1440p + detale medium .

 

Do tego ma chyba standardowe odświeżanie ~60 hz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - 970-tka na nim nie wyrobi.

 

Do wygodnej pracy na nim za mały fizyczny rozmiar (zbyt mały piksel). Do gry w połączeniu z 980Ti IMO świetny wybór. Ale nie licz, że go kupisz w tej cenie w Komputroniku, chyba tylko dlatego taką cenę wypisali, że go nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuję na laptopie :)

miesiac temu nie bylo w komputroniku jeszcze tego pierwszego monitora wiec moge poczekac z miesiac-dwa czy ten się pojawi.

problemem nie jest tez brak 980ti - na koniec roku przyszlego znow bede mial bony to kupię, pare miesięcy na niższej rozdzielczosci dam rade

 

rzeczywiscie monitor 4k ma odswiezanie 60mhz. pytanie w zwiazku z tym co wazniejsze:

4k vs 1440 px

czy

60mhz vs 144mhz

 

zakladamy 980ti, cena bez znaczenia, gra raczej single player, a jesli multi to nie fpsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś karty graficznej do około 300zł (uwzględniając, że mogę poczekać trochę dłużej czekając na jakąś perełkę cenową).

 

Aktualny config:

MSI 760GM-P23 (FX)

Athlon II X4 640 3.0GHz

4GB DDR3-1600MHz (na dniach wpada druga identyczna kość, więc będzie 8GB w dual-channel).

Antec VP500PC (500W)

Gigabyte Radeon HD4850 512MB

 

Aktualna karta strasznie mnie irytuje - jest najgłośniejszym elementem komputera, chciałbym ją wymienić na coś dużo mocniejszego i przy okazji cichego. Jeżeli opłaca się zainwestować więcej niż planuję powyżej to mogę to rozważyć. OC procka też wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7770 jest słabsza niż HD6870 ale też nowsza , mniej prądożerna i ma lepsze wsparcie w sterownikach .

 

HD7790 powinna być równa lub nawet wydajniejsza niż HD6870 .

 

HD7850 to następca HD6950 , jest sporo wydajniejsza od HD6870 , jest też wydajniejsza od GTX560Ti który znowu jest wydajniejszy od HD6870 .

 

Zwykły GTX650Ti to poziom wydajności HD77xx , co innego wersja Boost - ta potrafi dogonić HD7850 / GTX660 .

 

GTX560Ti występował chyba z pamięcią 1GB , wersji 2GB tej karty nie kojarzę - wtedy chyba nie było kart z 2GB VRAM , nawet flagowy GTX580 miał 1,5 GB VRAM .

 

GTX560Ti istnieje w 2 wersjach - standardowa z 384 SP i szyną 256-bit oraz limitowana edycja z 448 SP i szyną 320-bit .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...