Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie ze warto brac mocniejsza karte jak znajdziesz w swoich widelkach sprawna :) 

miej tylko na uwadze ze taki gtx560 czy 6850 ciagnie 2x wiecej pradu (wieksze temperatury i halas) niz 7770 - bez powodu 7770 nie zdobylo takiej popularnosci w tamtym okresie, a architektura z tamtego okresu (sera 7xxx) jest ciagnieta przez czerwonych w niewiele zmienionej formie po dzis dzien (amd odgrzewa kotlety na max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki 500W ?

 

Bo co innego markowe 500W a co innego noname 500W .

 

Do tego zasilacz ma lat - z biegiem czasu elektronika się starzeje i moc zasilacza spada .

 

A co do kart - zwykłego GTX560 sobie odpuść , to nic innego jak podkręcony GTX460 , ma wydajność na poziomie HD7770 .

 

Jak już chcesz coś z GTX 5xx to szukaj GTX560Ti

 

Z HD68xx najlepiej brać HD6870 , ma nieco większą wydajność niż HD7770 , HD6850 jest wydajnościowo pomiędzy HD7750 a HD7770 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest nowy, thermatake 530w (często polecany na morele). GPU ma być raczej rozwiązaniem tymczasowym, może gdzieś na najbliższe pół roku, może trochę więcej bo nie wiem na ile pozwoli mi zintegrowana grafa w i5 6500. Po tym czasie chce kupić jakąś nową, solidna kartę graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy w co planujesz grać bo jak w popularne ostatnio league of legends/dota2/csgo/heartstone/team fortress to zintegrowana da radę.

Jak w inne produkcje to minimum kupuj hd7770, na serię hd6xxx szkoda pieniędzy podobnie jak na gtx5xx. To stare architektury bez wsparcia. Nie opłaca się w to inwestować.

Zasilacz masz dobry, wystarczający do wszystko.

 

@wildpig

Pokazywanie testów hd7xxx z czasów premiery jest trochę bezsensowne, od tego czasu sterowniki dały sporego kopa wszytkim gpu opartym na gcn. W niektórych grach gdzie jest dx11 hd7770 dodania a nawet wyprzedza hd6970, w starszych tytułach faktycznie jest od niej słabsza ale napewno jest lepsza od 6850 oraz 6870.

Najlepiej by było gdybyś upolował hd7790 ale nie dość że to karta rzadka to oczywiście budżet można podnosić o te kilka zł w nieskończoność i ciągle mieć coś lepszego.

 

Tapatapatap Z2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że R9 270 ma znacznie wyższą teoretyczną wydajność i wyniki w benchach, ale GTX 950 niemalże bije ją na łeb w grach?
No i czy na pewno lepiej wziąć 950 tkę niż 270X?
znalazłem takie porównanie:
http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/msi-radeon-r9-270x-gaming-vs-nvidia-geforce-gtx-950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Schädling

Jak to jest, że R9 270 ma znacznie wyższą teoretyczną wydajność i wyniki w benchach, ale GTX 950 niemalże bije ją na łeb w grach?

No i czy na pewno lepiej wziąć 950 tkę niż 270X?

.

Wszystko sprowadza się do optymalizacji. Najpierw zastanów się w jakie gry grasz, poczytaj testy GPU w konkretnych tytułach, a potem wybieraj kartę graficzną. ;)

Widziałeś może tę ofertę: http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r9-280-double-dissipation-3gb-gddr5-384-bit-933-5000-2xmdp-hdmi-2xdvi-r9-280a-tdfd-640202/

Cena zbliżona do R9 270X i GTX 950 a wydajność jednak konkretniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Wszystko sprowadza się do optymalizacji. Najpierw zastanów się w jakie gry grasz, poczytaj testy GPU w konkretnych tytułach, a potem wybieraj kartę graficzną. ;)

Widziałeś może tę ofertę: http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r9-280-double-dissipation-3gb-gddr5-384-bit-933-5000-2xmdp-hdmi-2xdvi-r9-280a-tdfd-640202/

Cena zbliżona do R9 270X i GTX 950 a wydajność jednak konkretniejsza.

Niezbyt zbliżona bo R9 270 jest już za 560zł na aledrogo.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Schädling

Niezbyt zbliżona bo R9 270 jest już za 560zł na aledrogo.pl.

.

Miałem na myśli sprzęt nowy i na gwarancji. Poza tym mowa była o R9 270X.

Najtańsza R9 270 na wymienionym przez Ciebie portalu jest za 190 złotych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio pytałem się o procesor i stwierdziłem że zostanę przy tym który jest. Jednak teraz mam pytanie odnośnie tego czy dałoby się wstawić kartę MSI Radeon r9 270x i jeśli tak to czy konieczna byłaby wymiana zasilacza?

 

Specyfikacja:

 

Intel Core i5-4460 BOX

Płyta główna

Gigabyte B85M-D3H-A

 

Aktualna Karta graficzna

Gigabyte GTX 950 OC

 

Pamięci RAM

2x 4GB Crucial 1600 MHz CL9

 

Dysk twardy Seagate Barracuda 1TB

 

Fortron 460-60HCN 460W

 

Obciążalność linii 12V: 408W

Wentylator: 120 mm

Sprawność: >84%

 

 

Napęd Samsung SH-224FB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz wymieniać GTX950 na R9 270X ?

 

Przecież to karty o zbliżonym poziomie wydajności a GTX jest nowszy a nie odgrzewany kotlet czyli HD7870 .

Ja mam 5850 więc jest po co wymieniać. Zastanawiam się na co.

 

Na allegro raczej kupię, ale 560 za R9 270X lub 650 za GTX 950. Spora różnica.

 

R9 280 nie uciągnie mój zasilacz więc już zupełnie odpada.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie - ja nie śledze aż tak intensywnie rynku. Aktualnie posiadam Radeona HD 7870 XT od Saphira i zastanawiam się czy i na co teraz opłacałoby mi się (cena/skok wydajności) wymienić go (oczywiście uwzględniając kasę przy jego sprzedaży)? Może wstrzymać się jeszcze bo mocy jakoś strasznie mi nie brakuje (może w Wieśku by się przydało) a wiem, że w tym roku trochę nowych premier się zapowiada ?

Edytowane przez Jupek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych karty musiałbyś wydać minimum 950zł żeby jakikolwiek skok był (r9 380 4gb/gtx960 4gb), ale dla mnie dopłata jeszcze raz takiej samej kasy jaką dostaniesz ze sprzedaży aktualnej karty, żeby dostać kilkanaście % więcej wydajności jest bezsensowna. Jak Ci nie brakuje wydajności to ja bym się wstrzymał i za jakieś pół roku szukał używanych kart, kto wie może będą wtedy używane gtx970 za około 1000zł i to były dobry skok wydajnościowy.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam jakieś katy graficznej do 500PLN używanej. Do tej pory znalazłem tylko GTX 750ti, czy znajdę może jaką alternatywę? Dodam że gram tylko i wyłączynie w cs:go i nie mogę wykorzystać potencjału mojego monitora 144hz bo integra nie daje mi takiej możliwośći. Posiadam i5-4670k / MSI gaming 3 / CM G550M 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CS:GO to szukaj jakiegoś radeona a nie GTX-a .

 

np. HD7850 / HD7870 lub R9 270 ( to samo co HD7870 ) .

 

A jak chcesz koniecznie GTX-a to szukaj GTX660/660Ti , za 540 zł widzę na allegro GTX660ti od Gainwarda w wersji Phantom , za 550 zł jest Asus DCII

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki zestaw: Jaka karta do tego 970gtx na bank.
Procesor: Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, OEM/
Płyta główna: MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/
Ramy: Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX
Chłodzenie: SilentiumPC Grandis XE1236
HDD: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
Zasilacz: Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular
obudowa: Obudowa SilentiumPC Gladius M45W Pure Black (SPC129)
Co do hałasu to mam to gdzieś bo teraz komp chodzi jak traktor :D
Wariant 1 :Karta graficzna Asus Strix GeForce GTX 970 4GB DDR5
wariant 2:EVGA GeForce GTX 970 FTW ACX2.0 4GB DDR5 256bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CS:GO to szukaj jakiegoś radeona a nie GTX-a .

 

np. HD7850 / HD7870 lub R9 270 ( to samo co HD7870 ) .

 

A jak chcesz koniecznie GTX-a to szukaj GTX660/660Ti , za 540 zł widzę na allegro GTX660ti od Gainwarda w wersji Phantom , za 550 zł jest Asus DCII

1GB Radeona wystarczy do gry w 4:3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam 500 zł na kartę graficzną , znalazłem takie propozycję .

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx750-1gb-ddr5-dvi-hdmi-ne5x750s1301f-631375/

 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gt-740-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-sub-gt740-oc-2gd5-655370/

 

Która z nich będzie lepsza ?

Mi wydaje się że druga , obie mają podobne parametry ale druga ma więcej pamięci ram .

A może polecicie jakąś inną tak do 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...