Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli teraz zakupisz 980Ti, wymiana nie będzie ci się opłacać, ponieważ 980Ti sporo straci na wartości po premierze nowej generacji. Będzie to jednak towar bardzo łatwo sprzedawalny, więc wymiana nie będzie trudna.

 

Jeżeli piszemy o rozdzielczości WQHD a tym bardziej FHD to wszystko wskazuje na to, że 980Ti z dużym zapasem przez rok lub dwa będzie wystarczająca.

 

Wprawdzie nie znamy wydajności Pascali, ale twórcy gier z wymaganiami nie mogą za bardzo szaleć. Przy jakichś aplikacjach VR to 980Ti może zacząć klękać za 2 lata, ale przy zwykłym graniu wg mnie nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie pchał teraz w 980ti. Kup gtx970 który po oc i tak ciągnie w fhd wszystkie gry na najwyższych (ewentualnie wyłączysz kilka dodatkowych efektów od nvidii), a jak sytuacja na rynku z Pascalem i Polarisem się unormuje to go wymienisz z o wiele mniejszą stratą niż 980ti.

Chyba że jesteś księżniczką i wykręcenie 2 śrubek to za ciężka robota.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze autor, że nie chce kompromisowych rozwiązań, więc 970-tka będzie za słaba.

 

"Czekanie" ponad pół roku na Pascale to kompletna patologia. Życie nie składa się z czekania. Gdyby to był miesiąc/dwa to co innego, ale pół roku, a kto wie czy nie więcej...?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz że autor nie chce kompromisowych rozwiązań (ja nic takiego nie widzę żeby napisał poza "nie chcę się ograniczać"- chyba nie powiesz ze 970 to ograniczanie się?) to nie wiem po co w takim razie się nas o cokolwiek pyta. No chyba że jest to post z serii "chce kupić 980 i napiszcie mi że to dobrze że chce go kupić, żadnej innej odpowiedzi nie akceptuje". Nie widzę żadnego problemu w czekaniu na 970 pół roku na nowe karty, to nie integra albo padło na którym musisz grać we wszystko na minimalnych ustawieniach,

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że 970-tka to do pewnego stopnia ograniczanie się. Sam gram na 970-tce w WQHD. W ciągu najbliższego roku sytuacja z wymaganiami gier się nie poprawi.

 

Gdyby nie to, że marny ze mnie gracz i ogólnie nie jest to dla mnie zbyt istotny aspekt używania komputera też raczej miałbym 980Ti. Natomiast jeśli ktoś kupuje "od zera" komputer głównie "pod granie" to 970-tka jest pewnym kompromisem.

 

Komfort grania jest trudno wycenialny, autor wie, że na zakupie 980Ti straci, ale skoro budżet go nie ogranicza, to w imię czego miałby się ograniczać skoro 980Ti sama w sobie parametr cena/wydajność ma w miarę dobry?

 

Kupi za 3000 sprzeda nie wiadomo za ile, ale na pewno powyżej 2000. Na 970-tce też przecież straci, tylko trochę mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za odpowiedzi! Tak, mam to na uwadze, że kupując teraz 980 Ti, zapewne stracę po premierach pierwszych topowych kart Pascal (które swoją drogą pewnie będą podobne cenowo do Titan X), ale jeśli faktycznie jest tak, że warto czekać na Pascale ale dopiero te niereferencyjne, w przystępnych cenach (nie kupię karty graficznej za 4-5k) to chcę teraz kupić najmocniejszą dostępną kartę w tej cenie i po prostu korzystać. W stosownym momencie po prostu sprzedam swoją kartę i kupię najwyżej Pascala. A zestaw komputerowy chciałbym kupić w miarę przyszłościowy, tak, by potem - dorzucając Pascala - nadal wyciskać wszystko z gier. 

Jedyne czego się "obawiam" to to, że mogę mieć później problem ze sprzedażą karty, albo mój sprzęt za np. rok będzie już "starszy i mało wydajny". Dlatego o to wszystko pytam, bo nie wiem jak będzie wyglądało to za rok, po wydaniu teraz 6000 zł na PC. I dlatego też pytam o kartę graficzną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam sprawę - posiadam taki konfig:

Asus P5Q Dlx

C2D E8600

2x2Gb ddr2

HD 4870

525W Enermax 82+

Pytanie czy jest sens kupować jakąś grafę żeby poprawić komfort gry w BF3 (i uruchomić BF4)?

W sumie to cpu - 2 jajka, ramu też mało to czy sama "lepsza" grafika coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny config z tym że e8400 i kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby żeby polepszyć wydajność w grach. Skończyło się na kupnie nowej platformy.

 

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja nie mogę teraz sobie pozwolić na nowy komputer - inne niespodziewane wydatki....

Mogłem zmienić 2 lata temu - części były tańsze, teraz wszystko drogie przez dolara.

No nic, kupno ssd i kręcenie cpu trochę pomaga ale w multi widać że proc też nie wyrabia.

Jeszcze kupiłem BF4 bo na pcl*** mi ciołki powiedzieli że na min mi spokojnie uciągnie a tu kupa.  Zanim zagram to zobaczę chyba puste serwery.

Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz trochę kasy to poszukaj jakiegoś Xeona S771 , do tego HD7850/HD7870 .

 

Xeon to czasami koszt 200 zł lub mniej a to mocny procek - serwerowy odpowiednik C2Q , ładnie się kręci i mocne modele ( np. odpowiedniki C2Q 9550 / 9650 ) można tanio dostać .

 

A karta zostanie na przyszłość .

 

Ew. używane I5 2xxx + płyta na H61 - procek to koszt ~400 zł , płyta - 100+ zł , czasami kombo płyta + procek można dostać za mniej niż 500 zł .

 

Do tego pamięć DDR3 - używkę 4GB można dostać za mniej niż 100 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wpisaniu kodu promocyjnego wasza-sugestia karta MSI R9 380 4 GB jest za 999 zł http://www.x-kom.pl/p/246379-karta-graficzna-pci-e-msi-radeon-r9-380-4096mb-256bit-gaming.htmlPromocja trwa do 21.02.2016. Szkoda, że to nie jest stała cena, bo byłaby świetną ofertą względem GTX 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakupić kartę R9 280X, lecz nie moge się zdecydować od jakiego producenta, Asus czy może MSI?

Weź tę która będzie tańsza, zarówno Asus jak i MSI to dobre firmy :)

 

 

edit:

A pro po promocji, to trafiłem dzisiaj jeszcze na akcję, że przy zakupie Asus GTX 970 można odebrać bon na 100PLN do sklepu z grami (jakby ktoś planował kupować :) )

Edytowane przez Czubaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tę która będzie tańsza, zarówno Asus jak i MSI to dobre firmy :)

Chcę kupić używkę z gwarancją 1-2lata. Asus wypada praktycznie we wszystkim trochę lepiej, ale dużo naczytałem się o awaryjności tej karty w porównaniu do MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigy nie warto czekac... nie jestes kot zycie masz jedno a czas ucieka... komputer do gier sam w sobie jest zabawka... jesli cie stac bierz wszytko co najlepsze i nie patrz sie pzez pryzmat ze wydajesz kase nieekonopmicznie, kupienie kompuera do gier jest calkowicie nieekonomiczne i nieeoplacalne... ot taka zyciowa prawda

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja nie mogę teraz sobie pozwolić na nowy komputer - inne niespodziewane wydatki....

Pchanie kasy w starego nie ma sensu.

Zawsze możesz kupić jakąś budżetową płytę która pozwoli na kręcenie procka i plus do tego pentium G3258 no i wspomniana grafika.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się dokładać do 970 GTX 4gb czy kupić póki co 960 4bg?

 

I pytanie dodatkowe, który model będzie najciszej pracował?

Jak masz to tak. Jak nie masz to sam 960 4GB też jest nieopłacalny. Dosyp do 970 albo kup używane 960 2GB by zaoszczędzić. Nowe 960 4GB jest mega nieopłacalne.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam<br />Czy ta karta [url="http://www.komputronik.pl/product/279864/Elektronika/Czy ta karta http://www.komputronik.pl/product/279864/Elektronika/Cz%5B/url]ęści_PC/EVGA_GeForce_GTX_950_2GB_SC_GAMING.html będzie dobra do mojego kompa.

I5 3460

8 gb ram

Chieftec 500W

Dysk ssd

Monitor 1440x900

 

Przedział cenowy do 700 zł i tylko nowa Kompa uzywam do gier, pytam bo nie wiem jakiego producenta wybrać a ta mi sie wydaje spoko.Czekam na Wasze opinie

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz poprawnie co masz za procesor. (i5 4460?)

 

http://bino.pl/asus-geforce-gtx-950-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp.html

 

Lepsze chłodzenie.

 

EVGA nie jest zła, ale wolałbym tą od ASUSa z racji lepszego chłodzenia (cisza, niższe temperatury, lepsze OC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebna pomoc w wyborze gtx 960 jaki wziąć ?? maxymalna cena 900 zl 

P.S poprosze wysylac najlepiej linki ze strony takich jak x-kom czy tez morele

 

+ co sadzicie o takiej karcie ?

 

http://www.x-kom.pl/p/228587-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx960-2048mb-128bit.html

Edytowane przez dijoszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...