Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebna pomoc w wyborze gtx 960 jaki wziąć ?? maxymalna cena 900 zl 

 

P.S poprosze wysylac najlepiej linki ze strony takich jak x-kom czy tez morele

 

+ co sadzicie o takiej karcie ?

 

http://www.x-kom.pl/p/228587-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx960-2048mb-128bit.html

 

Jak napisał Klaus warto czytać poprzednie posty. Do tego jest mnóstwo testów i recenzji. Dowiedziałbyś się  że referencyjne chłodzenia z reguły nie są  za ciche i wydajne.  Są lepsze konstrukcje jak ASUS, MSI, Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co wrzucić do i3-6100 + vs450? Myślałem o jakimś gtx950 z trybem półpasywnym.

 

Teoretycznie R9 380 jest wydajniejszy od gtxa960, ale z dwoma rdzeniami może być kiepsko? Chociaż i3-6100 jest całkiem mocny.

Jakoś nie jestem przekonany co do GTX960 (2gb), oferuje 10% wzrost wydajności w porównaniu do GTX950 i jest ponad stówe droższy. (wersja 4gb już by się opłacała ale jest poza budżetem) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 950 będzie w sam raz do tego procka.  I tak ze względu na procesor będziesz musiał nieco ciąć detale, więc 950 spokojnie wystarczy. W większość gier spokojnie pograsz na 2 rdzeniach.  HT też coś tam da niewiele, ale jednak. Zależy to od gry. Ważne by nie brać Radka w przypadku dwóch rdzeni bo większy narzut sterownika na procesor troszkę może ograniczać takiego R9 380 gdybyś się zdecydował dołożyć do 960 lub rozważał jego odpowiednik czyli R9 380.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX 12 to na razie początek i zanim nowe gry sie pojawia to troszke czasu minie.  Nie ma co się sugerować jadną grą. Nie zmienia to faktu ze obecnie do dwóch rdzeni lepiej wziać  Geforce'a. Jak myślisz o nowych grach  to i tak czeka Cie wymiana procka bez względu na DX 12 i grafikę jaką wybierzesz.  Druga sprawa że R9 380 czy GTX 960 to karty ze średniej półki, które na długo nie starczą. Tak więc GTX 950 na chwile obecną i  w przyszłości wymienisz na jakąś nowszą i do tego procka i5 6400 np.  Ja osobiscie bym tak zrobił jakbym posiadał i3.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie 980 Ti vs. czekanie na Pascala. Jeśli teraz kupię 980 Ti za ~3000 zł, to mniej więcej jakiej obniżki muszę się spodziewać za mniej więcej rok? Planuję zakupić PC za ok. 6000 zł z 980 Ti, by za jakiś rok (zależy od premiery Pascali) wymienić sobie właśnie na Pascala, a 980 Ti sprzedać. Czy dam radę sprzedać takie roczne używane 980 Ti za np. 2200 zł? Zastanawiam się jak dużo stracę, a nie chcę czekać kolejnego roku z zakupem PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie 980 Ti vs. czekanie na Pascala. Jeśli teraz kupię 980 Ti za ~3000 zł, to mniej więcej jakiej obniżki muszę się spodziewać za mniej więcej rok? Planuję zakupić PC za ok. 6000 zł z 980 Ti, by za jakiś rok (zależy od premiery Pascali) wymienić sobie właśnie na Pascala, a 980 Ti sprzedać. Czy dam radę sprzedać takie roczne używane 980 Ti za np. 2200 zł? Zastanawiam się jak dużo stracę, a nie chcę czekać kolejnego roku z zakupem PC.

Pytanie do cyganki bardziej.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do cyganki bardziej.

Zrozumiałem, w sumie to kto ma wiedzieć co będzie. Ale zważając na ostatnie premiery nowych Radeonów i zmiany cen, to nie spodziewam się jakichś drastycznych spadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Config: G3220, 4GB, Integra, Be Quiet 480W 

 

Szukam grafy, która "pociągnie" stare NFSy jak Underground (1,2) Most Wanted, jakieś starsze Coliny etc. Nic z nowych gier pokroju GTA, Wiedźmin etc.

 

Wcześniej przy E8400 miałem 9600GT pasywną i mi wystarczała. Niestety padła cała platforma i później zmieniłem już bez grafy bo praktycznie w nic nie grałem (poza Herosami 3 :) ).

 

Teraz od biedy chciałem sobie puścić "wyścigówki" na TV po HDMI i niestety integra nie specjalnie się nadaje.

 

Mile widziana pasywna ale raczej będzie ciężko. Nie chce dużo wydać bo granie będzie od święta i tylko starsze tytuły. Preferowana używka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz ile $$$ na to chcesz przeznaczyc... wiec poluj na:

- (drozej ~450zl) zieloni: 750ti (jest przynajmniej jeden model pasywny: od firmy palit) 

- (taniej ~200zl) czerwoni: 7750/7770 (7750/7770 wystepowal jako pasyw, od sapphire)

W starsze konstrukcje moim zdaniem nie ma sie co pchac. A z pasywami bym nie szalal (o ile znajdziesz cos na rynku wtornym), nowsze karty zra w idlu malo pradu i sa nieslyszalne. Przy obrotach wentyla na poziomie (~20%) i tak glosniejszy bedzie zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam dylemat, co do wyboru GTXa 970. Wybieram między MSI Gaming G4, a EVGA SC ACX 2.0.
Jeżeli chodzi o MSI to interesuje mnie oferta:

http://allegro.pl/outlet-karta-msi-geforce-gtx970-4gb-256bit-gaming-i6016555314.html

a EVGA pochodzącą ze zwrotów z zakupów przez internet mogę mieć za 1400 zł.

 

Zależy mi na niskim poziomie hałasu, co do MSI to znalazłem wiele filmików i karta jest prawie bezgłośna. Natomiast mam wątpliwości co do EVGA. Opinie na temat tego producenta są bardzo dobre (serwis, gwarancja, obsługa klienta), natomiast z mieszanymi opiniami spotyka się cooler tej karty. Jedni piszą, że nie radzi sobie z chłodzeniem, hałasuje pod obciążeniem, itp. Inni piszą, że jest ok. Ogólnie ciężko znaleźć jakieś miarodajne opinie na ten temat. Przeczytałem kilka recenzji, ale co recenzja to inne werdykty.

 

W związku z tym, chciałbym prosić was o radę. Jeżeli ktoś miał styczność z wersją EVGA, to będę wdzięczny za każdą użyteczną informację.

 

Bebechy, z którymi karta ma współpracować:

CPU - i5-4690k 4,2GHz

Mobo - MSI Z97 PC Mate

Zasilacz - SPC Vero M1 600W

RAM - 2x4GB G.Skill Ares 2133MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo evga zrobiła sobie sama burdel i są dwie wersje, jedna z chłodzeniem ACX 2.0 oraz druga z chłodzeniem ACX 2.0+ i ten + na końcu jest bardzo istotny bo to całkowicie inne chłodzenie (plus całkowicie inny projekt pcb z zasilaniem 6+8pin, a nie 6+6pin) które jest sporo cichsze ale nie tak ciche jak msi gaming. Nawet niektóre sklepy piszą wszędzie ACX 2.0 mimo ze sprzedają wersję z + i trzeba to sprawdzać po kodzie produktu. Od siebie mogę napisać że te wersje można odróżnić ułożeniem finów radiatora.

 

2.0 ma finy poziomo:

O63MVHx.jpg

 

2.0+ ma finy pionowo:

evga970ssc-9b.jpg

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OD NV to raczej ciężko będzie trafić coś lepszego , GTX780 to z reguły 1000+ zł na allegro czy olx , czasami można spotkać licytacje z obecną ceną dużo poniżej 1 000 zł .

 

Zresztą z konkurencją jest podobnie - R9 290 to też z reguły koszt 1k zł , w cenie 700 zł to HD7970/R9 280X / R9 285 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat jaką kartę graficzną kupić. Budżet około 1500 zł. Karta zapewne kupowana na 2-3 lata, zapewne będę ją podkręcać.

 

Zastanawiałem się pomiędzy gtx-ami 970 w wersjach od:

Evga http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ssc-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-04g-p4-3975-kr-713997/

MSI http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/

 

lub radeonem r9 390 w wersji sapphire

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-r9-390-nitro-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-11244-01-20g-775349/

 

Komputer to

i5 6600K

Asus Z170 Pro gaming

VPF550W

 

Monitor FullHD

Edytowane przez RebelAngel666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ja Ci dałem minusa, bo ogólnie nie wyrażam w ten sposób swojej frustracji (że też w ogóle komuś chce się klikać te minusy jak ktoś wyrazi swoją opinię), ale nie zmienia to faktu, że kompletnie się z Toba nie zgadzam.

 

R9 390 w najmniejszym stopniu nie jest przyszłościowa, to kompletnie ślepy zaułek. Stary proces technologiczny, mega zużycie prądu, a zatem i temperatury, stara architektura, marketingowa ilość GDDR5, za którą jednak zapłacić trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ja Ci dałem minusa, bo ogólnie nie wyrażam w ten sposób swojej frustracji (że też w ogóle komuś chce się klikać te minusy jak ktoś wyrazi swoją opinię), ale nie zmienia to faktu, że kompletnie się z Toba nie zgadzam.

 

R9 390 w najmniejszym stopniu nie jest przyszłościowa, to kompletnie ślepy zaułek. Stary proces technologiczny, mega zużycie prądu, a zatem i temperatury, stara architektura, marketingowa ilość GDDR5, za którą jednak zapłacić trzeba.

 

Masz prawo nie zgadzać się. Minusy olewam, bo i tak tu są równi i równiejsi.

 

Co do samej karty, sam bym kupił teraz 390-kę miast 970, zresztą gdyby nie Wiesiek 3, który wyszedł tuż przed premierą 390-ki, miałbym właśnie ją.

Rozumiem Ciebie, ale 970-ka w zasadzie to też już ślepy zaułek.... i z tych dwóch postawiłbym na AMD. Oczywiście najlepiej byłoby poradzić czekanie ma nową generację...

 

Wokół 970-ki generalnie jest już tyle smrodku + chce zakup potrzymać 2-3 lata, to dlatego polecam dziś AMD.

 

Obie karty wydajnościowo są porównywalne, więc czemu nie?

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu brałbyś R9 390 właściwie? Ze względu na te bajki z mchu i paproci o DX12? Całkiem możliwe, że Polaris będzie kolejną klapą i niewielkim postępem wobec obecnej generacji GCN, ale co jeśli jednak w końcu im się uda coś osiągnąć? Bo że nVidia poczyni postępy w Pascalu to trudno wątpić.

 

Zobacz jak są wyceniane używki 970 wobec używek 390 (w relacji do cen nowych kart). Rynek się globalnie myli?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu brałbym. Na dziś ta karta bardziej mnie przekonuje.

Pewne 8GB ramu - nie ma to znaczenia, czy będzie wykorzystany w 100% (Nie samymi grami człowiek żyje) 

Pewne wsparcie DX12.

Prawdopodobne uwolnienie mocy i zmniejszenie narzutu na CPU pod DX12, Vulkan.

Ogólna wydajność nie odbiegająca od 970-ki. 

Problemem (Jeżeli to dla kogoś istotny problem) jest zużycie prądu w stosunku do 970-ki. Mnie to nie przeszkadza, bo rzadko gram.

 

Co do używek - trzeba na to odpowiedzieć za 2-3 lata, jak kupujący będzie sprzedawał. Sam wiesz, że rynek błyskawicznie weryfikuje.

 

Mam niemal pewność, że nie byłbym z niej mniej zadowolony niż z obecnej 970-ki.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...