Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

No ale jakby nie było, nvidia to bezpieczniejszy wybór. Na DX12 bym nie liczył.

+dla 950tki za tryb pasywny, mniejsze temperatury i hałas. 

 

Może trochę przesadzam ale jakoś nie jestem przekonany do AMD ze słabszymi prockami 

Edytowane przez Kulqie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz porównanie na twoim procu. Ja sam nie jestem zwolennikiem Radeona ale też i nie Nvidii, Kupuję co jest w moim budżecie najlepsze. Wcześniej miałem GTX 460, teraz R9 280X.

 

http://www.3dmark.com/search#/?mode=advanced&url=/proxycon/ajax/search/cpugpu/fs/P/2023/1054/500000?minScore=0&cpuName=Intel Core i3-6100 Processor&gpuName=NVIDIA GeForce GTX 950 Core i3-6100 Processor&gpuName=AMD Radeon R9 380

 

http://www.3dmark.com/search#/?mode=advanced&url=/proxycon/ajax/search/cpugpu/fs/P/2023/1037/500000?minScore=0&cpuName=Intel Core i3-6100 Processor&gpuName=AMD Radeon R9 380 Core i3-6100 Processor&gpuName=NVIDIA GeForce GTX 950

 

Tylko jak otworzysz stronę to pamiętaj żeby zaznaczyć wyniki tylko z jedną kartą, bo domyślnie pokazuje też z dwoma. Wtedy to inna bajka.

Edytowane przez krzypaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 950-tka jest nowocześniejsza, łatwiej sprzedawalna, zużywa mniej prądu i powinna być cichsza.

 

Generalnie jestem zwolennikiem nVidii, ale nie zmienia to jednak faktu, że także pod DX11 380-tka będzie szybsza od 950-tki, a i3 nie będzie tu żadnym istotnym ograniczeniem. Przez moje komputery przewinęło się mnóstwo kart graficznych. W segmencie wysokim AMD nie ma czego szukać, ale w niskim lub średnim jak najbardziej jest to alternatywa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałem się doradzić jaką kupić kartę graficzną przeznaczoną do gier, która będzie służyć przez parę lat.

Mam na uwadze karty:

 

- MSI GF GTX 970 4GB DDR5 256bit PCI-e GAMING

- Gigabyte GF GTX 970 4GB 256Bit PCI-E G1 GAMING

- MSI Radeon R9 390 8GB 512 PCI-E GDDR5 Gaming

 

oglądając testy kart to to nie ma dużych różnic między nimi. Radeon R9 jest ciekawy ze względu na 8GB i 512bit, i wydaje mi się, że jest to karta bardziej na przyszłość niż GTX. Ale to tylko moje zdanie, a niestety nie ma doświadczenia w tej kwestii dlatego piszę tutaj i proszę o radę w wyborze karty graficznej.

 

A może doradzicie całkowicie inną kartę niż wyżej prze zemnie wymienione?

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje obecnie karta "na parę lat", bo VR może dać w najbliższych latach bardzo silnego kopa wydajności grafik, więc można oczekiwać szybkiego postępu (ostatnio wyglądało to dość nędznie). Tak więc kup sobie co tam chcesz i czekaj do premier w II połowie roku. R9 390 to raczej ślepy zaułek, więc jak już to 970-tka nowa lub używana na pól roku, a potem się zobaczy.

 

A jak faktycznie chcesz coś na dłużej to GTX 980Ti.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za info. Przeglądałem jeszcze raz testy i GTX jak i R9 mają podobne wyniki. Ale wydaje mi się, że jeśli R9 mając 8Gb i 512 bit to powinna lepiej wypadać w testach niż GTX, które ma mniejszcze parametry. Jedynie, że się myle.

 

Raczej kupie tą GTX 970 Gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam szybkie pytanie: Jaką kartę graficzną kupić do 1,5k przy max. długości 190mm?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

 

Edit:

 

Sam jak do tej pory znalazłem takie oto maleństwo: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-asus-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-gtx970-dcmoc-4gd5-706586/

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję do starego kompa jakiegoś zamiennika Geforca 8600GT 256MB DDR3 128bit. Czy GT710 nie będzie słabszy? Karta ma być nowa dlatego nie wchodzą w rachubę używki z allegro. Zasilacz też jest badziewny także został bym przy maks TDP 49W (tak ja 8600GT).

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam już dosyć leciwy sprzęt:

Procesor - Intel Core 2 Duo E7400

Płyta główna - Asus p5qc

Karta graficzna - Nvidia MSI GTS250

Ram - 6GB ddr2

Zasilacz - Chieftec 600W

 

Chciałbym wymienić kartę graficzną. Zastanawiałem się nad używanym gtx 560Ti (albo Radeon 7850) ale najpierw chciałbym się upewnić jak bardzo mój sprzęt ograniczałby możliwości karty i czy jest sens zmiany grafiki. Nie zależy mi na ustawieniach ultra w grach, chociaż nie ukrywam że zależałoby mi na płynnym działaniu nowego Wolfensteina smile.png

 

Pozdrawiam, z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie karty to będą się dusić przy tym procku .

 

Bez zmiany procka to nawet ich bym nie brał , to samo słabszych GTX460 / HD7770 .

 

Jak procka wymienisz na jakiegoś C2Q lub Xeona S771 to można się zastanawiać nad GTX460 / HD7770 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam używanej i taniej karty pod Pentium G2030, 4gb ram 1333, ga-h61m-ds2h, Amacrox Warrior AX450-PNF. Myślałem o GT 740 lub HD 7770, z tym, że bardziej jestem za HD7770, podobno AMD lepiej wspiera starsze konstrukcje, a karty nie będę wymieniał przez bardzo długi czas (prawdopodobnie dopiero jak padnie). Który z niżej wymienionych Radeonów może mieć największe szanse na dłuższe życie?

Celuje w:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-radeon-hd-7770-2gb-ddr5-pci-e-box-hd7770-2gd5/pd/EVPBKBBBM/
http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7770-1gb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-wentylator-directcu-hd7770-dc-1gd5-v2-466298/
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd7770-1gb-ddr5-r7770-pmd1gd5-483331/
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7770-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-gv-r777oc-1gd/pd/EGMNTBBBM/ (są dwie rewizje tej karty)

 

A może coś innego?

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7770 to dostaniesz tylko na allegro , w sklepach w zasadzie tych kart już nie ma - teraz króluje seria Rx .

 

Za ~400 zł można dostać R7 250X czyli nic innego jak rebrandowane HD7770 GE np. Sapphire R7 250X 1GB Flex za 388 zł w morele .

 

Ew. szukać na allegro HD7850 / HD7870 , HD7850 można wyrwać już za 330 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że szukam używanej. Wyżej wymienione modele mogę znaleźć na olx i allegro za 200-250zł, ale nie mam pojęcia, który model jest najlepszy. Na razie dowiedziałem się, ze w przypadku Gigabyte lepiej będzie szukać rewizji 2.0, bo poprzednia często się przegrzewała.

 

A 250x jest za drogi i wolałbym już dozbierać do 750ti, ale nie mam zamiaru tyle wydawać.

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, od niedawna myślę nad zamianą mojego wiekowego geforce'a 9800 na coś lepszego. Nie chcę nie wiadomo jakiej wydajności, ale oczekuję chociaż stałych fpsów low/medium w nowszych grach typu wiedzmin, nfs. Jak sądzicie co powinienem kupić do ok. 350zł?(w grę wchodzą używane karty, ale tylko z gwarancją). Myślałem nad radeonem r7 260x, tylko że nie wiem jak sobie poradzi w zestawieniu z phenomem x4 965 (+ płyta sabertooth 990fx, thermaltake smart se 530, 8gb ram) Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym kupić używaną kartę graficzną do tej "Bestii" w cenie do max max 700zł

CPU: AMD FX 6300 - nie podkręcany jeszcze

MOBO: Asrock 870 Extreme3 R2,0

PSU: OCZ Stealthxstream 2 500w

RAM: G.Skill RipjawsX 2133Mhz CL9 8GB DDR3

 

Myślałem nad GTX 770, R9 280X/380.

Za GTX przemawia do mnie mniejszy narzut sterownika na procesor z kolei odrzuca mnie sposób traktowania klienta przez NVIDIE czyli obniżanie wydajności swoich starszych układów poprzez sterownik by nowsza seria wypadała lepiej.

Za Radeonami przemawia do mnie być może lepsza i bardziej przyszłościowa wydajność w DX12 z kolei odrzuca wydajność w grach DX11, których niewątpliwie mam kilka na oku by przejść.

 

Grywam w rozdzielczość 1440x900 - i tak, te karty są na wyrost, ale zależy mi by grać w wysokich ustawieniach w przynajmniej 30 klatach na sekunde w takie gry jak Wiedźmin 3, Lords of The Fallen, Assassins Creed Unity/Rouge/Syndicate, Fallout 4 i kilka jeszcze innych.
Kolejny upgrade sprzętu przewiduje za 4 lata i bardzo prawdopodobne, że z nowym monitorem, więc chciałbym by ta nowo-stara karta wystarczyła pociągnąć także nadchodzące tytuły np. Mass Effect Andromeda w przyzwoitych detalach (FXAA i cienie na "niskie" a reszt opcji na "wysokie" jak najbardziej zadowala).

Opcja zaczekania do premiery Polaris/Pascal i ogarnięcia dopiero wtedy rynku używanych kart graficznych jak najbardziej wchodzi w rachubę, jeżeli okaże się ona najkorzystniejsza!

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jaka karta graficzna (firmy)  gtx 980 titanium jest najlepsza do gier ? (asus, gigabyte, zotac itd)

 

mam i5-4670k-4.1ghz

16gb ram

msi z87-g41

zasilacz  be quiet 550w plus bronze

Edytowane przez sawio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki zasilacz do tej karty i jakiej firmy 650w 700w ?

Ja polecam Corsaira, solidne zasilacze i nie aż tak drogie. Jeśli coś tańszego to chieftec bo są ciche, a cena jest bardzo dobra.

 

To teraz ja mam pytanie

Jaką kartę graficzną kupić do:

pentium g3260

4gb ram 1600

 

Mam monitor o biednej rozdzielczości, bo tylko 1280x1024

 

Chciałbym grać w sieciówki jak LoL, Dota 2, Smite, Cs: go, Rocket league, Garrys Mod itp.

 

Myślałem najpierw nad r7 250x, ale pomyślałem, że to może za słaba karta, jednak przypomniało mi się o mojej małej rozdzielczości.

 

Drugim pomysłem jest gtx 750ti tylko nie wiem czy warto ją brać, bo być może r7 250x zagwarantuje mi grę na wysokich/ultra w ww. grach. Z tego co widziałem to 750ti odpala te gry na ultra w 60+ fps tylko, że w full hd i nie jestem pewien, czy powinienem brać tę kartę, bo to jakby nadmiar mocy a kasy nie mam dużo i po kupnie tej AMD zawsze mi coś zostanie z pieniędzy.

 

Ktoś? Coś?

Edytowane przez Mkjouin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa 750Ti przy obecnej strukturze cen jest skrajnie nieopłacalnym wyborem przede wszystkim.

 

Trudno chyba znaleźć kogoś ze świeżymi praktycznymi doświadczeniami dla takiej rozdzielczości. Teoretycznie przy schodzeniu z rozdzielczością w dół AMD mniej zyskuje wydajnościowo niż nVidia, natomiast R7 250x / HD7770 to na tyle udana karta była, że ja bym jednak spróbował ją kupić (najlepiej z możliwością zwrotu konsumenckiego) i na 80%+ spełni opisywane oczekiwania (o ultra to jednak należy wg mnie raczej zapomnieć).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa 750Ti przy obecnej strukturze cen jest skrajnie nieopłacalnym wyborem przede wszystkim.

 

Trudno chyba znaleźć kogoś ze świeżymi praktycznymi doświadczeniami dla takiej rozdzielczości. Teoretycznie przy schodzeniu z rozdzielczością w dół AMD mniej zyskuje wydajnościowo niż nVidia, natomiast R7 250x / HD7770 to na tyle udana karta była, że ja bym jednak spróbował ją kupić (najlepiej z możliwością zwrotu konsumenckiego) i na 80%+ spełni opisywane oczekiwania (o ultra to jednak należy wg mnie raczej zapomnieć).

 

Dzięki wielkie, czekam jeszcze na opinie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/zotac-geforce-cuda-gtx960-2gb-ddr5-px-128bit-dvi-hdmi-3dp-1

Czy ta 960 będzie dobra? i czy w tej cenie kupię coś lepszego, nawet używka byle na gwarancji?
zależy mi na niskim zużyciu energii, niskim poziomie hałasu, średniej wydajności, aby też procesor i5 2300 bez OC nie blokował zbytnio karty.

Zastanawiam się też nad tańszymi 950 i innymi także amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/zotac-geforce-cuda-gtx960-2gb-ddr5-px-128bit-dvi-hdmi-3dp-1

 

Czy ta 960 będzie dobra? i czy w tej cenie kupię coś lepszego, nawet używka byle na gwarancji?

zależy mi na niskim zużyciu energii, niskim poziomie hałasu, średniej wydajności, aby też procesor i5 2300 bez OC nie blokował zbytnio karty.

 

Zastanawiam się też nad tańszymi 950 i innymi także amd.

r9 290 albo gtx 770 byłyby dobre tylko nie wiem czy znajdziesz na gwarancji.

Zależy też w co chciałbyś grać i w jakich detalach, a jeśli nie grać - to do czego ma być komputer ;P

Edytowane przez Muchacz2801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest do grania, gry typu  WOT (HD), WOWs, WarThunder, Armored Warfare jakieś wyścigi typu NFS etc, ale też często pracuje w windowsie, grafika, dokumenty, tak, że energooszczędna w tym też.

 

770 i 290 chyba za dużo prądu w piku wezmą a mam zasilacz tylko 450[W] i nie chcę zmieniać, bo jest cichy, japoński Scythe.

 

Może używaną 760? Wydajność porównywana z 960 a tańsza o 150zł. Tyko więcej prądu bierze i nie wiem, czy da radę.

http://allegro.pl/msi-gtx-760-tf-gaming-oc-2048mb-256-bit-i6074032615.html#thumb/3

 

Jeżeli 760 to jakiej firmy są najlepsze (jakość wykonania) i najcichsze? MSI, AsuS, Palit?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest do grania, gry typu  WOT (HD), WOWs, WarThunder, Armored Warfare jakieś wyścigi typu NFS etc, ale też często pracuje w windowsie, grafika, dokumenty, tak, że energooszczędna w tym też.

 

770 i 290 chyba za dużo prądu w piku wezmą a mam zasilacz tylko 450[W] i nie chcę zmieniać, bo jest cichy, japoński Scythe.

 

Może używaną 760? Wydajność porównywana z 960 a tańsza o 150zł. Tyko więcej prądu bierze i nie wiem, czy da radę.

http://allegro.pl/msi-gtx-760-tf-gaming-oc-2048mb-256-bit-i6074032615.html#thumb/3

Gtx 760 jest o tyle dobre, że ma większą szynę.

Ogólnie to raz wygrywa 3 fpsami a raz przegrywa 3 fpsami, więc nie wiem czy warto - chyba, że bardzo chcesz te 150zł zaoszczędzić.

Napisz jaki masz zasilacz, ale jak to nie "krzak 450W" to da radę.

 

Edit: jak patrzę na pobory to chyba więcej zaoszczędzisz na prądzie po jakimś czasie kupując 960.

Przynajmniej benchmarki tak pokazują... (to po lewej to 760 a po prawej 960 patrz obrazek)

 

Jeżeli 760 to jakiej firmy są najlepsze (jakość wykonania) i najcichsze? MSI, AsuS, Palit?

 

Wg. różnych źródeł które przejrzałem to Zotac jest najszybszy, ale pod obciążeniem jest o 20 stopni bardziej gorący od Gigabyte który jest trochę, ale nieznacznie wolniejszy, więc brałbym Gigabyte.

Po nich jest jeszcze Palit, a po palicie Asus, reszta jest widocznie gorsza.

ca64ebcbde307dd450df42dda0d3080e.png

Edytowane przez Muchacz2801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...