Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się zapytać jaką kartę kupić tak do około 800 zł (najlepiej AMD) żeby w miarę komfortowo pograć sobie w Wiedźmina 3 nowego Tombridera i Hitmana nie muszą być to detale ultra, wystarczą wysokie przemieszane delikatnie ze średnimi (tak jakieś 100 zł mogę dołożyć jak będzie trzeba). Moje obecne bebechy:

i5 6500 

Msi b150 gaming pro ac

8gb ddr4 kingston 2133

SilentiumPC 600W Vero M1

Edytowane przez Iean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo używka R9 290 albo R9 380:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-380-oc-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-box-strix-r9380-dc2oc-4gd5-gaming-770049/

 

 

Do R9 380 trzeba będzie dołożyć jakieś 150 zł za wersje 4GB od ASUS. Wersje 2GB sobie daruj. W dzisiejszych grach 2GB nawet na kartach z średniej półki (jak R9 380 czy GTX 960) to za mało. Na Allegro jest pare licytacji R9 290 np jedna od MSI. Może uda Ci się ugrać za mniej niż 1000 zł.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nówkę dlatego mam jeszcze pytanie którą 380 lepiej od saphire czy od asusa. Saphire 4 gb nitro mam teraz dostępne za 930 zł a asusy jakieś 1020 zł dlatego się zastanawiam czy warto dopłacać do tego asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Padła mi gtx 460, a że nie znam się kompletnie na sprzęcie nie wiem czym ją zastąpić.

 

*NIE gram w gry, za wyjątkiem: Drakensang online (mmo na javie), sporadycznie (raz w miesiącu) ETS,

*Dobrze żeby karta lubiła się z linuksami (kubuntu, debian, arch),

*Głównie komputer służy do nauki programowania (android, java, python, pl/sql), czasami odpalam maszynę wirtualną z drugim systemem.

 

Jak widać wydajnościowo pułap gtx 460 jest dla mnie wystarczający. Tym bardziej, że w budzie mam i5 750 ( http://ark.intel.com/pl/products/42915/Intel-Core-i5-750-Processor-8M-Cache-2_66-GHz ), więc nie ma co tam pchać killera ;)

 

Pułapu cenowego nie mam, fajnie jakby było w miarę tanio i cicho. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co kupić .

 

R9 fury ---> gtx 980

 

R9 Fury x --- gtx 980 ti 

 

Do Gta 5 , Wiedźmin 3 i ogólnie takie gierki .

 

Biorę pod uwagę wsparcie producentów jak i  użyta technologie  ale suche liczby mnie nie przekonują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe Fury i GTX980 to kompletnie nie opłacalny zakup .

 

Wydajnośc nie wiele większa niż karty z niższych segmentów ( R9 390 i GTX970 ) a sporo droższe .

 

Co innego wersja Fury X i GTX980Ti .

 

Plusem FX jest mniejszy pobór prądu ( pamięci HBM ) , małe rozmiary ( sama karta jest na prawdę mała - wymiary jak w lowendzie ) , lepsze wsparcie w DX12 ( tak jak pozostałych kart od AMD ) i odrobinę niższa cena .

 

Z wad - 4GB VRAM , w dodatku nie podkręcalne .

 

 

GTX980Ti - ma 6GB VRAM .

 

Na obecną chwilę brał bym albo R9 390 albo dokładał do Fury X .

 

Albo czekać na Pascala / Polarisa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kartę graficzna MSI GTX 970 i widzę ze ma dziwne ślady. Czy to normalne czy zgłosić do wymiany? Kupiłem na morele.net i do końca dzisiejszego dnia mogę jeszcze skorzystać z 3-dniowej szybkiej wymiany, więc prosiłbym o szybką odpowiedz.
e8e86fd77fa04c80med.jpg

9d3dd24caef1878bmed.jpg

Edytowane przez Chytruseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resztki topnika, można je znaleźć przy kondensatorach,cewkach,gniazdach/złączach. Nie podlega to reklamacji i nie ma wpływu na działanie sprzętu. Producenci mniej lub bardziej przywiązują do tego wagę, da się to zmyć rozpuszczalnikiem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalnikiem nie bardzo.... sprawdziłem kawałeczek w rogu to zmatowiło mi płytę pcb. Jeśli to nie jest jakaś wada fabryczna i nie jest to oznaką, że produkcja nie przebiegła jak należy i tylko wpływa to na wygląd, to to zostawię, aż tak tego nie widać a już nie chce mi sie szarpać z morele... wystarczy ze muszę z chłodzeniem :/ Swoją drogą to głupotą w morele jest, że zwracając obudowę w morele, która okazała się za mała, muszę ja wysłać do magazynu w Sosnowcu a nie mogę osobiście dostarczyć, mimo że przejeżdżam przez to miasto kilka razy w tygodniu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane HD 7850 albo jego inkarnacje o nowszych nazwach imho w zupełności wystarczą. Można nawet się skusić na HD 7770/7790 z tym że w tych kartach zazwyczaj był tylko 1GB RAM, do lola żaden problem, ale do innych rzeczy może być czasem przymało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję bez displayport? Bo z displayport HD7750 będzie obsługiwała taką rozdzielczość.

 

Kup dowolna kartę z wyjściem displayport i ewentualnie porozmawiaj z nią, aby w tych krótkich momentach, w których grasz, udawała, że jest 980-tką Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej głownie pod cs:go. Chciałbym wycisnąć te stałe 120 fps bez spadków.Gram na najnizszych detalach i wychodzi mi 40 fps.


Mój sprzet:
Win 7 Ultimate 32 bit
Procesor:Intel®Core i5 CPU 750 @ 2,67 GHz 2,67 GHz
Pamiec RAM: 4.00 GB (dostepne 3.24GB)
Karta graficzna: Nvidia GeForce 8500 GT 256 mb 


Czy wymiana samej karty graficznej pozwoli na komortową grę bez spadków?Jeśli tak to jaką polecacie tak do 200 zl 
Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KuNa11

 

Do 200 zł to szukaj HD5770/HD6770 na allegro/olx , nie są to demony wydajności ( szczególnie dziś ) ale są sporo lepsze niż stary 8500GT , który nigdy nie był dobrą kartą .

 

 

@wojoo

 

Do 3K zł to poluj na GTX980Ti lub Fury X .

 

GTX ma więcej pamięci ale nie wiadomo jak się zachowa na DX12 , może się okazać że GTX ( jak i cały Maxwell ) to ślepa uliczka jeżeli wierzyć ostatnim plotkom ,

 

Fury X ma mniej VRAM , ale jest mniej prądożerna , chłodniejsza i ma zdecydowanie lepszą sytuację z DX12 .

 

Do tego sama karta jest bardzo mała , chłodzenie wodą robi swoje - co prawda trzeba mieć miejsce na samo chłodzenie .

 

 

Napisz jeszcze jaki masz procesor i zasilacz żeby się nie okazało że kupisz te karty do jakiegoś starocia pokroju C2D/C2Q czy Phenoma II .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor to I7 6700K, płyta główna to Asus Z170 Pro Gaming (właśnie szukam jakiś lepszych pamieci bo mam teraz jakieś podstawowe 2x4GB)

Zasilacz to BeQuiet 500 lub 550W bronze ale juz nie pamietam bo to kupowałem z 5 lat temu (jak za słaby to żaden problem na wymiane :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...