Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

A co tu jest do pomagania? Wyżej masz tylko Titana X - poza budżetem. Niżej nie ma niczego sensownego. Fury nie ma co brać. producent 980Ti to sprawa nie aż tak bardzo istotna, i tak trafi się sztuka, w której coś padnie, albo w której nic nie padnie. Może jedynie długość gwarancji ma znaczenie. Jeżeli ten Zotac faktycznie jest nowy (nierejestrowany) to po rejestracji można mieć 5 lat gwary chyba nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac dałem jako przykład - podobno maja od reki na magazynie 1 sztuke zamawiana pod klienta ale sie rozmyslil - 1 raz uruchamiana

 

Moze byc tez inna firma - jezeli sa jakies roznice w wydajnosci pomiedzy firmami to jaka w takim ukladzie wziac? jezeli nie ma to wezme zotaca bo dalej jest 5 lat gw

 

A i jeszcze jedno... chciałbym tez wersje ktora ma najwydajniejsze chlodzenie i jest najcichsza :)

 

 

Ewentualnie kupić Zotaca wersje Extreme?

Edytowane przez wojooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność zależy od taktowania rdzenia, ale na takim poziomie wydajności to się nie skaluje już w przybliżeniu liniowo tylko wyraźnie logarytmicznie. Czyli 5% wyższe taktowanie nie da 5% wyższej wydajności w sensie fps.

 

Przeciętnie rzecz biorąc karty, które mają wpisane domyślne wyższe wartości w biosie (co można sprawdzić w ich opisach), będą szybsze. Tak czy inaczej każda karta boostuje nieco inaczej, tak że i tak wszystko zależy od tego jaki konkretnie egzemplarz trafisz.

 

Wszystkie te sreme-extreme, bist i innej hajpergejming to przede wszystkim wyciąganie kasy od mniej zorientowanych i od tych, którzy kupują to ze względów społecznych. Brać można, ale się nie opłaca. 980Ti wydzielę niemało ciepła, więc niesłyszalne chłodzenia to tylko wodne. I znowu, może i jakieś karty są o te 10% cichsze niż inne, to już musiałbyś poczytać recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo wychodzi to samo... jeżeli mówimy o zotac AMP bez extreme i MSI

 

Msi jak patrzyłem na porownania to jest ponad 10db cichsza w stresie niz zotac extreme (a roznica w wydajnosci jest ok 5-6fps na korzysc extreme)

 

Czy przy rozdzielczosci 3440/1440 odczuje te 5fps w grach?

 

Nie ukrywam ze zalezało by mi tez na ciszy... nie chce mi sie bawić znowu w OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co? :) coś nowego ma sie pojawić?

 

powracając do poprzedniego postu...

 

"Zotac 980TI AMP czy MSI 980Ti GAMING 6G"

 

Teraz na targach computex nvidia ma pokazać karty takie jak 1070/1080. Szkoda by było kupić kartę za 3k,a  potem się okaże że nowe są o wiele lepsze. Tego nikt ci nie powie o ile lepsze to będzie albo w ogóle jakie to będzie, ale jak nie masz ciśnienia to czekaj.

Ja osobiście czekam na nowe i zobaczę co pokażą. Jak będzie lipa to wtedy poszukam jakiś używek.

 

Na niektóre produkty EVGA dawała 10 lat, teraz już nie wiem, bo się trochę pozmieniało.

Edytowane przez Pazura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 10db troche przesadziłem :) ale roznica jest tak czy siak...

 

64457060670a6.jpg

 

 

a tu porównanie wydajności wzgledem wersji Extreme

 

nie wiem czy mam patrzec na 1440P czy na UHD...

 

7d7b945091574.jpg

44a16b5264d0a.jpg


Teraz na targach computex nvidia ma pokazać karty takie jak 1070/1080. Szkoda by było kupić kartę za 3k,a  potem się okaże że nowe są o wiele lepsze. Tego nikt ci nie powie o ile lepsze to będzie albo w ogóle jakie to będzie, ale jak nie masz ciśnienia to czekaj.

Ja osobiście czekam na nowe i zobaczę co pokażą. Jak będzie lipa to wtedy poszukam jakiś używek.

 

Na niektóre produkty EVGA dawała 10 lat, teraz już nie wiem, bo się trochę pozmieniało.

 

 

Zanim sie pojawią, zanim będą w sprzedazy pewnie troche dluzej potrwa...

 

a jak beda duzo lepsze to sie wymieni :)

Edytowane przez wojooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jaka karte brac? gtx 960, czy radeona r9 380, albo r9 380x ?  960 i 380 cenowo prawie to samo rozne modele, 380x moge miec w tym samym przedziale cenowym ale tylko model XFX Radeon R9 380x - Black Edition, martwi mnie troche zasilacz czy da rade z radeonem - Antec VP600P niby 600W ale na +12 ma max 30 amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martwi mnie troche zasilacz czy da rade z radeonem - Antec VP600P niby 600W ale na +12 ma max 30 amp

A chcesz tym spawać? 540W na 12V i do 30A na lini 12Vx.

 

Jeszcze GB 380x powinien być w tym przedziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wyborem karty graficznej do 1000zł.Zastanawiam się nad jakimś gtx 960  4 gb ale nie wiem jakiego producenta tej karty wybrać.Kolega namawiał mnie na gtx 780 3gb ale jego moge kupić tylko użwanego i się troche obawiam.Moglibyście mi coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX780 choć używka to jest kartą sporo mocniejszą niż GTX960 czy R9 380/380X , to kkonkurencja dla GTX970 / R9 390 .

 

Jak by poszukać wersji z gwarancją to można się zastanawiać .

 

Co do GTX960 - Asus / MSI / Gigabyte lub EVGA , pierwsza trójka daje 3 lata gwary , z chłodzeniem różnie - z reguły dobre i ciche , EVGA ma tylko 2 lata gwary , nieco gorsze chłodzenie ale rewelacyjną obsługę gwarancyjną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA ma tylko 2 lata gwary , nieco gorsze chłodzenie ale rewelacyjną obsługę gwarancyjną .

 

EVGA daje 3 lata rowniez, jak sie zarejestrujesz po zakupie.

W kwestii chlodzenia tez niczym nie ustepuje pozostalym. Do tysiaka mamy wersje SSC, najlepiej 4gb ram, a tam jest juz backplate i solidne radiatory, czyli 100% pasyw w windowsie, cicha i zimna w grach.

Np cos takiego:

https://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-960-4-gb-gddr5-128-bit-3xdp-dvi-i-hdmi-box-04g-p4-3967-kr-776793/

Za to samo od Asusa (strix 4gb) musisz dorzucic 85zl... w podobnej cenie jest tylko glosna turbinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłużony radek 5850 zaczyna mi sypać artami, także szykuje mi się wymiana. Co najwydajniejszego dostanę do powiedzmy 500zl?

Pracować będzie z i5 2500k. Chłodzenie obojętne, będzie wodowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

przymierzam się do wymiany karty graficznej. Moim celem jest cieszenie się się najnowszymi grami w Full HD, 60fps i w Ultra detalach przez co najmniej 2 najbliższe lata. Moja obecna karta to MSI GTX 770 2GB DDR5 (właśnie poległa sromotnie na Doomie). Poza tym, mój komp to I5-4570 3.2 GHz, 8GB RAM, płyta główna MSI B85-G43 i zasilacz Corsair VS550. Budżet: do ok. 2000 zł. Co w takim wypadku? Jakieś GTX970/980 czy poczekać na 1070? Jeśli to drugie, to z kolei nie będzie overkill? Czytałem, że karta ma sobie radzić z 4K, a ja na razie takiej przesiadki nie planuję, bo przerażają mnie ceny monitorów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik, a nie poradzi sobie w 4K. Tak samo jak z twoimi wymaganiami w założonym okresie czasu jak i resztą posiadanego zestawu.

 

Taptaptap Mlais M52

 

Tego się obawiałem. Czyli nie ma co się czarować i trzeba pomyśleć o całkowicie nowym zestawie, z cpu obecnej generacji etc. i tam ewentualnie wrzucić 1070? Wtedy mogę liczyć na spełnienie swoich oczekiwań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...