Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przymierzam się do wymiany karty graficznej w moim PC i chciałbym o doradzenie mi w tej kwestii. Poniżej podaję specyfikację komputera:

  • Asus ROG MAXIMUS V GENE s1155 Z77
  • Intel i7-3770 @4.2MHz w trybie turbo
  • 16GB RAM Kingston @1600Hz (zdobyczne) ;)
  • ASUS HD7770 1GB GDDR5 <- do zmiany
  • OCZ 500W
  • 120GB SSD
  • 500GB HDD
  • Obudowa Zalman Z9

Chwiałbym się dowiedzieć jaką grafikę mogę kupić tak aby procesor nie był dla niej wąskim gardłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to nawet możesz kupić GTX970/980/980Ti .

 

Ew. Czekaj na premierę GTX10x0 .

 

Zalezy ile nasz kasy .

Dzięki za odpowiedź. 

Zobaczę jeszcze co pokaże AMD zanim coś kupię. O GTX 970 boję się trochę że będzie mu brakować pamięci.

 

Na razie się mi nie spieszy i badam teren. :)

Na kartę planuje wydać około 1000zł chodź może do 1500 jak będzie warto dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1 k zł to prędzej GTX960 / R9 380 / 380X , GTX970 to ceny od 1 200 zł .

 

Choć nie wiadomo jak będzie sytuacja cenowa po premierze Pascala , do tego nadchodzą wakacje - ceny pogą spaść .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1 k zł to prędzej GTX960 / R9 380 / 380X , GTX970 to ceny od 1 200 zł .

 

Choć nie wiadomo jak będzie sytuacja cenowa po premierze Pascala , do tego nadchodzą wakacje - ceny pogą spaść .

Martwiłem się najbardziej o to czy CPU da radę. Widziałem testy GTX 1080 na PPC ale jest ona zdecydowanie za droga, różnicę w cenie między nią, a np. GTX 980 (ceny szybko ostatnio spadają) wolę wydać na wakacje.

Edytowane przez Oski91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że z tego co obserwuję to się zrobiło spore ssanie na 970-tki. Tyle że wszyscy chcą pilnie kupować poniżej 1100 zł. :) Ciekawe jak się to dalej rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie karty mają charakter zwłok, w szczególności ta druga (architektura vliw4).

 

Z tych dwóch trupów mniej zaśmierdziałym wydaje się być GTX 580.

 

Jeżeli jakimś cudem, któraś z tych kart ma gwarancję, bo np. została zarejestrowana w jakimś programie wydłużania gwarancji przez producenta, należałoby wybrać tę z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie karty mają charakter zwłok, w szczególności ta druga (architektura vliw4).

 

Z tych dwóch trupów mniej zaśmierdziałym wydaje się być GTX 580.

 

Jeżeli jakimś cudem, któraś z tych kart ma gwarancję, bo np. została zarejestrowana w jakimś programie wydłużania gwarancji przez producenta, należałoby wybrać tę z gwarancją.

Niestety gwarancji nie mają, zatem co lepszego znajdę w budżecie 350 +/- w używkach? Znajomy kupił gtx 560 z allegro ponad pół roku temu za 150 zł i wszystkie tytuły które wymieniłem śmigają mu bez zająknięcia to taka 580 to powinna być miodzio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na olx, allegro 

GTX 660, AMD R7 260X, AMD 7850-70, GTX 750Ti (Ta na koniec)

 

Dowiaduj się o gwarancję, bo mimo wszystko w ciemno kupić bez niej to w przypadku 580-ki ryzyko. Karta mimo wszystko na rynku 6 rok.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Brute force" wydajnościowo to 580-tka będzie bardzo dobra, tylko pewnego dnia obudzisz się z czarnym monitorem i kwestia szczęścia za jaki czas to nastąpi, czyli ile ona pociągnie i jak była traktowana do tej pory. Ta karta potrafi brać 250W a elektronika wieczna nie jest.

 

Z nowszych to możesz się rozglądać za HD7850 lub R9 270 od AMD albo GTX 750 (do 300 zł) lub może jakimś cudem 750Ti albo 660 od nVidii. "Nominalnie" to słabsza wydajność, ale bonusy z nowszych architektur to zrównoważą z nawiązką.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się teraz kupić Asusa GTX970 Strix za 1050zł z 2,5 letnią gwarancja? Za miesiąc po premierze 1070 i rozpoczęciu wakacji, nie będzie taniej? Jeszcze gdzieś za dwa miesiące jak znajoma będzie wracać z USA, mogłaby mi przywieźć GTX1070 za pewnie ok 1500zł-1600zł, tylko nie wiadomo jak z gwarancją... 

Nie wiem czy kombinować, czy może ta 970ka w takiej cenie to okazja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry! Szukam karty graficznej do 350 zł (tylko nówki). Czy znajdę coś lepszego niż Sapphire Radeon R7 250 2GB GDDR5 (128Bit) (https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r7-250-2gb-gddr5-128bit-hdmi-dvi-vga-11215-20-20g-843033)? Z góry dzięki! 

Edytowane przez kajetandt
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry! Szukam karty graficznej do 350 zł (tylko nówki). Czy znajdę coś lepszego niż Sapphire Radeon R7 250 2GB GDDR5 (128Bit) (https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r7-250-2gb-gddr5-128bit-hdmi-dvi-vga-11215-20-20g-843033)? Z góry dzięki!

Własny temat się już znudził czy jak? http://forum.purepc.pl/topic/372015-jaka-karta-graficzna-do-350z%C5%82/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak myślicie, czy to jest dobry moment na kupno używanej / nowej (niektóre sklepy poszły sporo z ceną) 980 w okolicach 1800 PLN, czy raczej cena zejdzie jeszcze niżej gdy rozpowszechnią się Pascale?

Czy raczej ceny Pascala z podatkiem od nowości będą tak absurdalne, że nie wpłynie to już znacząco na obecną cenę używek obecnej generacji.

Wiem, pytanie do wróżki...

Pytam tylko o opinię, czy Waszym zdaniem to dobry moment na kupno Maxwella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze trochę na GTX1070 , mimo że kastrat to będzie miał już pełne wsparcie dla DX12 i będzie mniej prądożerny .

 

A nuż będzie miał podobną lub nie wiele większą cenę .

 

A może okazać się szybszy niż GTX980 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey. 

Czy warto brać r9 380 do pc z athlonem x4 750k. Będę kupował  karty graficzne do 2 pc, w jednym siedzi athlon x4 750k w drugim athlon x4 870k.

Wybór jest miedzy r9 380/gtx960 2gb/4gb. Tylko nowe wchodzą w grę i do 900zł szt a najlepiej mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że wchodzą w grę tylko nowe. Poczekam na premierę, ale zapewne nowe Radki będą poza moim zasięgiem. Liczę na obniżkę cen starszych.

Zresztą 970 pod słabego athlona to nie jest chyba dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w wogóle jest sens ładować te 900 zł w kompa .

 

Te Athlony to słabizna totalna, w dodatku 2 rdzenie - w większości gier Pentium G860 jest szybszy i to sporo ( w stosunku do 750k ) , 860K trochę lepszy ale może tylko powalczyć z Pentium na rdzeniu Haswell - choć tu sporo zależy od gry .

 

Generalnie za te 900 zł to zmienił bym platformę - za 400-500 zł można mieć używane I5 2xxx wraz z płytą który zje te Athlony na śniadanie a resztę kasy zainwestować w jakieś używane GPU .

 

Pomijam sens łączenia CPU i GPU od AMD , jak chcesz koniecznie zostać na tej platformie co masz to tylko NV wchodzi w grę .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że wchodzą w grę tylko nowe. Poczekam na premierę, ale zapewne nowe Radki będą poza moim zasięgiem. Liczę na obniżkę cen starszych.

Zresztą 970 pod słabego athlona to nie jest chyba dobry pomysł.

 

To co Reyden napisał, ja Ci napisałem od strony GPU, w tej cenie będą chodziły z 2 letnią gwarą używki, sens kupna nowej .. hmm.. cóż Twoja kasa. Bierz 380-kę. 

Jednak, zmiana platformy jest bardziej sensowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w wogóle jest sens ładować te 900 zł w kompa .

 

Te Athlony to słabizna totalna, w dodatku 2 rdzenie - w większości gier Pentium G860 jest szybszy i to sporo ( w stosunku do 750k ) , 860K trochę lepszy ale może tylko powalczyć z Pentium na rdzeniu Haswell - choć tu sporo zależy od gry .

 

Generalnie za te 900 zł to zmienił bym platformę - za 400-500 zł można mieć używane I5 2xxx wraz z płytą który zje te Athlony na śniadanie a resztę kasy zainwestować w jakieś używane GPU .

 

Pomijam sens łączenia CPU i GPU od AMD , jak chcesz koniecznie zostać na tej platformie co masz to tylko NV wchodzi w grę .

Ta pentium szybszy, w tym samym czasie sobie złożyłem pc z 750k, a znajomemu pentiumem bo w grach lepszy. I potem było mi głupio że nie zagra w DA:I czy kilka innych nowych gier które z 2 rdzeniami mają problemy. Używanej po prostu nie mogę potrzebuje faktury. Wymiana cpu poczeka do nadejścia Zena.  W tej chwili gram głownie w Overwatch tu potrzebuje stałych 60fps, zapewnia mi to już gtx 750 ale w średniej jakości grafiki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to kup gtx 950 https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx950-2048mb-ddr5-128b-wf2-oc-gv-n950wf2oc-2gd-707403/

 

jak bedziesz zmieniał platforme to wtedy całośc wymienisz

 

ps

ach ten mityczny Zen - oby tylko nie był złudzeniem  :ploom:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...