Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

@crash555

 

Pentium jest szybszy , z reguły różnice są dość wyraźne , inna kwestia to blokada na 2 rdzenie w grach , niestety pentium nadal ma tylko 2 rdzenie/2wątki podczas gdy twój procek ma 4 wątki - może dlatego dało się u ciebie odpalić DA:I .

 

W grach które Pentium odpali będzie miał wyraźną przewagę .

 

A Zen musiał by być uber rewolucją aby wyciągnąć AMD z wydajnościowego dołka , od czasów wypuszczenia C2D jakoś im trudno przegonić Intela , a od czasów FX-ów to nawet już nie nadążają za Intelem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się odpalić DA:I i na przekór testom i narzekaniom na optymalizacje, chodził świetnie na gtx 750. Mam drugi, pc z core duo e7500 i tam DA:I mimo zdjęcia blokady to pokaz slajdów. To samo było w przypadku wiedźmina 3. Na nowych pentiumach na pewno jest lepiej ale nie wiem o ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze trochę na GTX1070 , mimo że kastrat to będzie miał już pełne wsparcie dla DX12 i będzie mniej prądożerny .

 

A nuż będzie miał podobną lub nie wiele większą cenę .

 

A może okazać się szybszy niż GTX980 .

Faktycznie jak tak czytam te zapowiedzi to powinna oscylować w okolicy 2k PLN.

Pytanie ile wyjdzie doliczając podatek od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie ma być 2300 jako cena sugerowana? Gdzieś mi się coś takiego przewinęło przed oczami.

 

Do 2000 zł szybko może nie zjechać, chyba że globalnie na świecie ludzie to oleją i nVidia obniży ceny referencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjąć analogię do gtx1080FE, który kosztując 699$ u nas w sklepach jest po 3 600zł, to wynika, że cena dolara wychodzi już ze wszystkimi dodtkami po 5.14zł.

Czyli 379$ za 1070 wyszłoby 1950 zł.

Oczywiście to takie nieco naciągane, ale kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie ma być 2300 jako cena sugerowana? Gdzieś mi się coś takiego przewinęło przed oczami.

 

Do 2000 zł szybko może nie zjechać, chyba że globalnie na świecie ludzie to oleją i nVidia obniży ceny referencyjne.

Licząc nawet 2500 PLN to i tak lepiej od 980 Ti czy Titan X licząc wydajność / cena.

Chyba poczekam i się skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Obecnie mam gtx'a 970 ale zastanawiam się nad kupnem 1070 FE lub jakiegoś niereferenta 980ti. Tutaj moje pytanie, na podstawie tego co wiemy o 1070 FE i 980ti można stwierdzić co będzie bardziej opłacalne? nie wiem czy jest sens kupowania 1070 w wersji referencyjnej.. Z góry dziękuję za pomoc :) 
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie kopiuj tekstu formatowanego bo na ciemnych motywach forum <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o widać.

Po drugie nikt z nas nie jest wróżką i nie wie jaka dokładnie będzie cena 1070, ani kiedy będzie dostępna w sklepach w Polsce, ani jaka będzie jej ostateczna wydajność.

Czekaj do premiery i tyle, sprawdzisz testy i sam ocenisz ile i czy warto dopłacić bądź też i nie w stosunku do 980ti.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość stekso

Szukam karty graficznej do 600zł lub 800zł (w zależności czy będzie bardzo widać skok jakościowy w tej cenie), najbardziej interesuje mnie żeby zagrać w takie tytuły jak Wiedźmin 3 i Dark Souls 3, więc czy na obecnym sprzęcie i przy karcie do tej ceny dam radę odpalić te tytuły i w miarę komfortowo zagrać?

 

Intel Core i5-4460 3.20GHz

ASRock H81M

Ram 8GB

Corsair CX Series 430W ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki, nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tu ponieważ mój problem jest z niedawno zakupioną kartą, kupiłem niedawno radka R9280X i przy grze w wiedźmina 3 robią się blue-screeny po 15 minutach gry, sprawdziłem w GPU-z i w logu są napięcia 12V w momencie wyłączenia po 11.14V a nawet 11,11 V. Zasilacz jest markowy OCZ xstream 500 wat z mocną linią 12 V i nie wiem czy wierzyć GPU-z?? Na ile jest wiarygodne wskazanie programu i czy napięcie 11.11 V na lini 12V jest przyczyną problemów??

Edytowane przez krzypaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że wysłużony, ogromny i prądożerny radeon hd4870 w zasadzie nie spełnia wymagań nawet w starszych tytułach, nadeszła pora na zmiany. Mając sentyment do czerwonych, rozważałem hd7770/7790/7850 ale używam linuksa a wsparcie ze strony sterowników na chwilę obecną kuleje. Stąd zacząłem się rozglądać za zielonymi gtx 650/660/750. Co będzie lepszym wyborem? Nie celuję siłą rzeczy w najnowsze tytuły (coś pokroju cs:go, wiedźmin 2, heroes5,6,7), budżet w okolicach 200-250 pln. Reszta sprzętu to athlon II x3@x4 3.4, asrock M3A770DE, 6GB ramu, jakiś ssd a całość zasilana nexusem 620W. Jest szansa, że coś się zmieni w podejściu amd czy zostaje nvidia?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile obecnie warta jest moja karta? Pytam się, bo na allegro pustka, a karta jeśli jest to w cenie droższej niż zakupiłem półtora roku temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę składał od nowa kompa w najbliższych tygodniach/max. 2 miesiące i zastanawiam się, czy po wejściu do sprzedaży nowych GTX'ów 1070 i 1080 nie będzie w moim wypadku najlepiej szarpnąć się mimo wszystko na 980/980 Ti. Komputer będzie mi praktycznie wyłącznie służył do montażu filmów i ewentualnych animacji z tym związanych (raczej Adobe After Effects niż 3ds Max etc.). Szyna pamięci 384-bit i wyższa przepustowość pamięci w 980 Ti są w moim wypadku chyba dosyć znaczącymi zaletami, nie? Co myślicie? Czy sensowniej zaoszczędzić grosza i sięgnąć po GTX'a 970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Potrzebuję porady:
Zwrócił się do mnie kolega z hasłem "padła mi grafika, kupić nowe gpu, czy całego peceta?". Zasadniczo jestem za opcją dokupienia grafiki - komputer służy mu do prac biurowych, filmów i internetów (czasem do gier onlajnowych). Pułap cenowy to najlepiej nie więcej niż 300 pln z drobną możliwością negocjacji, produkt tylko nówka, bo gościu zraził się kiedyś do używek (nie wnikam). Grafika typu GF740, albo R7 250X łapie się w cenie i wymaganiach, ale... nie wiem czy to ma sens, bo modernizowany sprzęt ma spokojnie 8 latek, a jest to:

CPU: Intel Core 2 Duo E6550 @ 2,33Ghz

MOBO: ASUS P5KR chipset P35

RAM: 4x1024 MB DDR2 PC2-5300

padłe GPU: GF 9600 GSO
Jest sens pakowania dużo młodszego gpu (nawet jeśli mówimy o low-endzie) do tego peceta? W takich warunkach GPU będzie mogło skorzystać z pełni swoich możliwości? Nigdy nie miałem do czynienia z takim tematem - zawsze trzymałem się zasady szukania czegoś z epoki danego peceta (+ np nowe gpu max 5 lat do przodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie gpu za 300zł do komputera wartego 150zł. Sami sobie odpowiedzcie.

 

Tapatapatap Flex2

No fakt - porównanie pieniężne wychodzi bardzo słabo :) Alternatywą jest nowy sprzęt za kwotę przynajmniej 4x większą ;) Dlatego (nawet jeśli tylko dla zaspokojenia ciekawości własnej) dumam czy to zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nowej do takiego starego dziada nie warto kupować ;) Chyba że z myślą o przeniesieniu do nowego komputera za niedługo. Tylko tak to widzę. Na tym pułapie cenowym bardziej opłaca sie kupowanie właśnie używek. Możesz przekazać koledze..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie odnosnie Pascali, mianowicie chodzi mi o to co by sie bardziej sprawdzilo w moim przypadku.
Zamierzam zakupic jakiegos autorskiego Pascala ale obecnie posiadam GTX 980 Zotac AMP Extreme i tu zaczynam sie glowic co bedzie lepszym rozwiazaniem czy uderzenie w SLI czy upgrade do Pascala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej .

 

Pascal lepszy - pełne wsparcie dla DX12 , duża wydajność - GTX1080 ma wydajność na poziomie GTX980Ti , do tego mniejszy pobór prądu niż GTX980 , o SLI z 2xGTX980 już nie mówiąc .

 

Ew. czekać i zbierać kasę na Pascalowego odpowiednika GTX980Ti / Titana X .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeden pies, aczkolwiek seria Strix to był raczej marsz w dół z jakością w miarę upływu czasu, z kolei MSI to było dopłacanie za nic.

 

Wziąć byle którą, jak będzie coś nie tak, zawsze można oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drugie - chłodniejsza i mniej prądożerna , lepsze wsparcie dla DX12 i niemal taka sama wydajność .

 

W dodatku 1080 ma wydajniejsze i cichsze chłodzenie , Titan X to z reguły referent - tylko Inno3D GeForceGTX Titan X iChill Black i EVGA Hydro Cooper mają lepsze chłodzenie , obie wersje mają chłodzenie wodne  .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...