Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie posiadam Radka HD 6870 i chciałbym go zamienić albo na gtx 750 TI albo gtx 970. Która lepsza opcja?

 

Posiadam: Pentium G3260, 8 gb ram, zasilacz 600 OCZ, płyta główna: Gigabyte GA-H81M-S2H

 

Bardziej skłaniałbym się ku 970, możliwe, że w niedługim czasie wymienie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX970 to zdecydowanie lepsza opcja , choć sporo droższa - nawet używany to koszt ~1 000 zł .

 

Nówki to 1200+ zł .

 

Druga sprawa to jak najszybsza wymiana procka , przy G3260 ten GTX będzie się nudził .

 

GTX750Ti będzie lepszą opcją bez zmiany procka , w dodatku zauważalnie tańsza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój czteroletni Radeon hd 7850 zaczął umierać. Planuje więc zakup jakiejś używki  w  okolicach 150 zł.  Te trzy oferty zwróciły moja uwagę:

asus gtx650ti 2gd5

sapphire radeon r7 240 1gb gd5

geforce 460gtx 1gb gd5

Jesteście w stanie mnie jakoś nakierować ? Może wskazać coś innego w podobnej cenie.
Dodam ze używam dwóch monitorów fullhd jednak największym obciążeniem dla tej karty będzie World of Warcraft. Myślę ze poprzeczka nie jest zbyt wysoka ;p 
procek: Intel Core i5-3350P 3,10 GHz
płyta: MSI B75A-G43
Edytowane przez Malina66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze mi cos powiedziec o gtx1070 od Gigabyte? Nie moge nigdzie znalezc zadnego testu.

Witaj . 

Miałem te kartę u siebie przez ok tydzień po czym wyzionęła ducha ,po prostu się spaliła mimo wszystko byłem  z niej zadowolony. Wiedźmin i gta na bardzo wysokich ustawieniach chodziły bardzo płynnie   w Gta nie było spadku FPS poniżej 60 . Wiesiek to samo . 

 

Teraz ja mam pytanie którą grafe z 1080 brać .. myślę nad referentem mogę wyrwać za 750 Euro i zwodować dziada czy to będzie sensowne rozwiązanie . ??

 

i7 6600 k 

16 giga ramu 3200 gskill

2Xssd 500 Giga 

Na chwile obecną lipny monitor bo tylko 60 H ale już czekam na nowy . 

zasilacz 750 corssair bronze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Poszukuję karty graficznej do zestawu :

 

 

 

Asus Z170 PRO GAMING

16 gb ram ddr4

i7 6700 k 4ghz

XFX Core TS 550W

 

Moje pytanie, co będzie lepszym zakupem ?Karta z przedziału cenowego 300- 500 zł czy cos za powiedzmy 700 -1000 zł ?

Grafika ma posłużyć pół roku aż sytuacja z nowymi modelami kart się ustabilizuje. może być to karta nowa lub używana, ma wytrzymać pół roku i pozwalać uruchomić gry w stylu bioshock, starcraft 2 czy  pilars of eternity ( pograć w klasyki, nadrobić zaległości ).

 

Wyżej wspomniane pół roku ma posłużyć tez na wymianę bądź dokupienie peryferii typu klawiatura, pad, dysk sdd wiec karta powyżej 500 zł jest opcja mocno zaporową ( poza tym tysiąc zl to prawie koszt nowego radeona lub gtx970 których chce uniknąć ze względu na przyszłą kartę).

 

karta będzie obsługiwać monitor i tv 1080p.

 

dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez WhiteWolf87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co oczekujesz od karty .

 

Z punktu widzenia wydajności karta za 1k zł będzie lepsza .

 

Choć w przypadku ww. gier nowe karty czy używki za ~500 zł powinny starczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję pogrania ze znajomymi w gry blizzarda. W ciągu paru miesięcy rozbudowy komputera o dysk ssd kartę muzyczna, klawiaturę itp. Stworzenia z komputera domowego centrum rozrywki. Na samym końcu przesiadki na geforca 1070 i grania na PC zamiast ps4. Niestety budżet nie pozwala mi narazie na wydanie 2 k na kartę więc zastanawiam się nad najlepszym tymczasowym rozwiazaniem. Karty którymi się interesowałem to gf730, 750,750ti lub radeon r7!260, 260x, 360. Czy każda z nich, nawete te za 250 pozwolą uruchomić gry z poprzedniej generacji konsol? plus produkcję na multi od blizzarda typu d3 starciach i powiedzmy komfortowe granie na mid/low w 1080p? Przy konfiguracji jaka mam.

Edytowane przez WhiteWolf87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co lepszego ( raczej używanego w okolicy 900 zł  ) mogę zmienić mojego Asus GTX 660 OC II 2gb ?

Warto kombinować czy może czekać aż stanieje rx 480 ? Chciałbym grać płynnie na high ( niekoniecznie ultra ) w nowe tytuły.

Edytowane przez WiewioRx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Silentium Deus G1 600 W 80 Bronze.

 

No właśnie myślałem nad r9 290 ale X, chyba ceny są nawet podobne. Boję się tylko, że X może być za bardzo wyżyłowany i szwankować.

Zastanawiałem się też nad: gtx 680, są za grosze, lub gtx 770. 

 

Czy między gtx 660 a np r9 290 lub gtx 970 będę widział różnicę w jakości tekstur czy tylko minimalnie  kosmetycznie  plus większa liczba klatek / s?

Krótko mówiąc, czy będzie ładniej czy tylko szybciej ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

290 jest sporo lepszy od 680/770, a przede wszystkim ma 4gb pamięci co jest musem do nowych gier.

Nie ma sensu dokładać do 290x, różnica minimalna w stosunku do 290, a na allegro sobie trąbią odpowiednio więcej.

Odnośnie ostatniego pytania, chyba napisałeś nie to o czym myślałeś. Grafikę będziesz miał taką samą, za to będziesz mógł włączyć lepsze ustawienia przy wyższej płynności tj. na swoim 660 możesz też dać ustawienia ultra i będą one wyglądały tak samo jak na 290 czy 1080, ale będziesz miał np. 10 klatek na sekundę.

Z cenami rx480 8gb dalej dymają, wersje 4gb są niewiadomymi podobnie jak wersje niereferencyjne. Możesz czekać do usranej śmierci i się nie doczekać, bądź polować na r9 290 na gwarancji za 800zł z hakiem bądź dopłacić i szukać gtx970 za 900zł z hakiem na olx/allegro. Biorąc pod uwagę twój zasilacz szukałbym tej drugiej (970) aby nie kusić losu. Z deusami trzeba uważać.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie szukam którejś z tych dwóch z przewagą na 970. Są jakieś konkretne modele na które uważać i których poszukiwać ?

970 najwięcej jest MSI, potem Asus chyba. Czytałem, że w Asusach piszczą cewki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewki piszczą w każdej karcie przy bardzo wysokiej liczbie fps. Odnośnie piszczenia cewek w 970 jest to raczej loteria, ludzie posiadający msi również mówią że piszczą.

Moim zdaniem powinieneś skupić się na cenie i gwarancji (ile pozostało oraz jaki sklep),a następnie na modelu 970. Msi, gigabyte, asus, evga - wszystkie mają swoje wady i zalety. Na forum utarło się polecanie 970 od MSI, ja osobiście nie miałem okazji jej sprawdzić ale przez moje ręce przeleciały wersje od zotaca, gigabyte, inno3d, evga i w żadnej z nich nie słyszałem by cewki dawały o sobie znać przy wyświetlaniu 60fps.

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nvidia to do wyboru masz gtx760/660TI/660 bądź 750ti. Najlepiej oczywiście ten pierwszy ale może być ciężko z jego gwarancją w tej cenie na kochanym allegro.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Radków za 450,00 to chyba tylko 7870 albo 7950 bez gwary i ich nowsze inkarnacje.

 

Z nVidii 760-tka z gwarancją za 450,00 = na 90% wałek albo jest ona z "gwarancją".

 

Ogólnie w takim budżecie trudno o coś sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używek może wylicytujesz hd7950 ale z gwarancją musisz się pożegnać. Tutaj omijaj jak coś wersje od gigabyte bo padały w nich bardzo często sekcje zasilania.

Jeszcze są hd7870XT - coś pomiędzy 7870 a 7950, tylko z całą serią hd7xxx jest jeden problem - w 99% dostaniesz je już bez gwarancji, a szkoda bo te karty bardzo dzielnie się starzeją.

Z nowszych masz R9 270 (rebrand hd7870) wydajnościowo jest ona najczęściej między gtx760 a gtx660.

Ja bym się na twoim miejscu zdecydował na 750ti i kręcił, najłatwiej będzie z gwarancją, a nawet nową dostaniesz w tej cenie.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem hd7850 i była całkiem. Gtx 750ti warte rozważenia, a 760 to kolejna stawka do przodu to już sporo. Ok, zostaje mi teraz tylko dylemat co dalej. Dzięki chłopaki za poradę, jakby coś jeszcze wam przyszło do głowy to chętnie posłucham

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licytacja więc nie wiem. Ja pewnie będę swoją MSI 970 100me puszczał za ok 1000-1100zł  z 21 msc gwary jeszcze na dziś. Nie wiem niestety kiedy. 

 

Moim zdaniem więcej nie warto dawać. Wolałbym kupić nówkę RX480 lub 970-kę

 

Jeśli pytasz o wersję to jest to bardzo dobra karta. Porównywalna do mojej.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było "kup teraz" to ok, ale licytacja... za 1000-1080zł ludzie puszczają Asus Strixy moim zdaniem lepsze od Gigabyte.

Widzę, że niektórzy janusze płyną nawet pod 1400zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych zawirowaniach jak myślicie ile jest warta ASUS GTX 970 DirectCU OC MINI bez gwarancji? Gdyż zacząłem licytować takie "cudo" przed ogłoszeniem sugerowanych cen 1060 i zastanawiam się czy nie "przedobrzyłem" z ofertą.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...