Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pada mi GTX 650 2GB. Co kupić do I7-920(padaka, nie robi nawet 3GHz), 6GB RAM 1600, XFX 450W ?

 

- MSI Radeon R9 380 Gaming 4096MB GDDR5 - 150GBP

- MSI GeForce GTX 960 4096MB GDDR5 - 160GB

 

Czy te grafiki nie będą ograniczane przez CPU i wtedy coś pokroju GTX950/ R370? Nie wiadomo kiedy RX460/470 pojawią się, a tu czas na granie jest. Chcę pograć komfortowo w CS:GO/Insurgency i zaliczyć singla w Wolfa i Dooma nowego w FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 920@3 Ghz nie powinien mieć problemu z ogranięciem tych kart .

 

Obie karty są dobre - bierz co tańsze , choć 10 Ł to pewno dla ciebie nic .

Chce pograć w Dooma, a tam VULKAN daje kopa więc wezmę chyba radka. Coś wiadomo na temat Vulkana w UE4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam HD7770 chcę zmienić kartę na taką max do 1400 zł, na następne 4-5 lat, gram w FullHD i w starsze gry, z nowych interesuje mnie na ten moment Wiedźmin 3, ale na razie brak czasu na przejście 1szej części...

 

posiadam i5 2500 (bez K) w związku z czym jedyny wybór to GTX 1060, ze względu właśnie na procesor bo 10 lub więcej klatek na sekundę za darmo względem RX 480 ot jednak sporo

jeżeli tak to którego producenta produkt wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana planów, muszę <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> coś tańszego bo padł mi amortyzator w samochodzie ... czy na VTX3D Radeon R7 370 2GB GDDR5 X-Edition Single Fan da radę pograć w nowego Dooma w 1920x1080 z wygładzaniem krawędzi 2x i medmium/low (blur off i inne duperele) w 60FPS ? i jak głośne jest to chłodzenie ?

 

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niereferent MSI, ASUS, Gigabyte.. choć ja wziąłbym RX 480.

 

OK temat pewnie wałkowany wiele razy, osobiście jestem trochę zrażony do AMD, od początku mam ich karty, najpierw kupiłem HD2600 XT (czy jakoś tak) zamiast GTX8800 w tej samej cenie potem HD7770, który w sumie mi wystarcza.. Jednak co jest takiego w RX 480, że jest uważany za lepszy (do FullHD i głównie DX11 i nie najmocniejszy procesor, w moim wypadku) oczywiście pomijając myślenie życzeniowe, co będzie gdy będzie... gram w gry, które miały premierę 10 albo 2 lata temu, więc zanim "dotrę" do tych co są teraz lub wyjdą w ciągu najbliższych 2 lat to będę znowu zmieniał kartę graficzną, jeżeli jeszcze będę grał w cokolwiek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK temat pewnie wałkowany wiele razy, osobiście jestem trochę zrażony do AMD, od początku mam ich karty, najpierw kupiłem HD2600 XT (czy jakoś tak) zamiast GTX8800 w tej samej cenie potem HD7770, który w sumie mi wystarcza.. Jednak co jest takiego w RX 480, że jest uważany za lepszy (do FullHD i głównie DX11 i nie najmocniejszy procesor, w moim wypadku) oczywiście pomijając myślenie życzeniowe, co będzie gdy będzie... gram w gry, które miały premierę 10 albo 2 lata temu, więc zanim "dotrę" do tych co są teraz lub wyjdą w ciągu najbliższych 2 lat to będę znowu zmieniał kartę graficzną, jeżeli jeszcze będę grał w cokolwiek ;)

Przy tak postawionej sprawie argumentem może być jeszcze freesync. Sam zastanawiam się czy lepiej wybrać 1060 czy RX 480 i ta technologia sprawia, że skłaniam się ku RX480. Dobre monitory obsługujące FreeSync są o kilkaset złotych tańsze od monitorów podobnej klasy z technologią Nvidii. Z tej perspektywy AMD oferuje o wiele bardziej opłacalne rozwiązanie. Jeśli nie masz monitora z FreeSync i tego typu rozwiązania zupełnie Cię nie interesują to moim zdaniem lepiej będzie wybrać GTXa 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie cisnę na żadne NV 1060 nie jest głupim pomysłem, ale postawiłbym na RX480 . Wybór pozostawiam wydającym pieniądze. Ja i tak czekam na Vegę. Co do całej reszty nie ma się czym zrażać, ja kupiłem kastrata 970-kę i jakoś żyję :P.. Wiesiek 3 nie mógł czekać, a kupiłbym 390-kę, bo uważam ją za lepszą. Troszkę dystansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na Dellu U2312HM , z inputLagiem porównywalnym z CRT i wbudowaną wypalarką do oczu (flux trochę ratuje sprawę) i jest mi na nim dobrze, a że paru klatek nie zauważę... już raz 1 k na monitor wydałem, dopóki świeci, raczej go nie zmienię :)

 

Ok czyli zostaje 1060( pierwsza w życiu NV ) ale poczekam jeszcze do testów nie referentów RX 480 co by mieć sumienie czyste :)

Edytowane przez nejmed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 920@3 Ghz nie powinien mieć problemu z ogranięciem tych kart .

 

Obie karty są dobre - bierz co tańsze , choć 10 Ł to pewno dla ciebie nic .

Wylicytowałem za 80GBP (~ 430pln) R9 380 od Vertexa, nówka sztuka. Chyba dobry deal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Od kilku dobrych dni zastanawiam się nad zakupem GTX1080. Teraz posiadam GTX970 ale ze względu grania na HTC Vive brakuje mu mocy i trzeba mocno ciąć detale lub w niektórych tytułach pogodzić się 45FPS czy pikselozą. 

 

Wiem, że sporo osób wstrzymuje się do czasu premiery 1080Ti ale czy ta premiera jakoś znacząco obniży cenę 1080? Czy są jakieś prognozy apropo ceny wyjściowej 1080Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 380 za ~450 zł to całkiem niezły deal , szkoda że kiepski producent .

 

Mogłeś poszukać czegoś lepszego - Asus , MSI , GB , XFX czy Sapphire/PowerColor/HIS .

Wersja x edition, 2 wentylatory. Producent jak producent. Wszystko sie psuje. Tu mam z gwarancja. Asus i reszta uzywanych chodza po 130gbp. Ogolnie rynek wtorny w uk jest droga parodia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka:

Warto dopłacać do Palit Super Jetstream 1060 czy łyknąć Duala ponad 100pln taniej.

Nigdzie nie mogę znaleźć recenzji duala.

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus'owe STRIXy GTX1080 wychodzą w dwóch wersjach:

Zwykla : 1733 MHz , GPU Base Clock : 1607 MHz 

OC: 1898 MHz , GPU Base Clock : 1759 MHz 

 

Fizycznie wyglądają na takie same... warto dopłacać 200zł do wersji OC czy lepiej kręcić zwykłą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam kompa z Radeonem 270x od Gigabyte'a. Procesor to G3258, ale planuję go zmienić na 4690k lub 4790 bez K (nie wiem, czy jest sens brać procesor do OC, jak wyciągnę z niego maks 4.2GhZ, bo mam małą obudowę).

Chciałbym sobie komfortowo pograć w GTA V czy jakieś przyszłe FIFY, PESy, NBA i inne takie, bez jakiegoś parcia na najwyzsze detale.

 

Czy jest sens w chwili obecnej kupować GTXa 970? Bo teraz ma fajne ceny. Ewentualnie co mogłoby być z podobnej półki cenowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć .

 

Z jednej strony GT720 ma 2x więcej SP ,ale ma też mniej jednostek teksturujących ( i to sporo mniej ) oraz jednostek ROP , do tego ma 3x weższą szynę GPU-MEM .

 

9600GSO ma znowu mniej SP i mało pamięci , może się okazać że GT720 będzie miała podobną wydajność , choć prędzej obstawiam spadek wydajności .

 

O ile to ci nikt tego nie powie - nikt nie porównywał GT720 z kartami serii 9 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

znajomemu padła karta 9600GSO. Jakiej karty powinien szukać o podobnej wydajności. Czy GT 720 będzie odpowiednia ?

Używane go nie interesują.

(C2D, Asus P5K-VM, 2GB RAM)

 

Pozdrawiam

HD7750, ten GT 720 to kastrat nad kastraty, miałem 9600GSO od Palita i pamiętam co potrafiła :) obie grafiki w cenie 230PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus'owe STRIXy GTX1080 wychodzą w dwóch wersjach:

Zwykla : 1733 MHz , GPU Base Clock : 1607 MHz 

OC: 1898 MHz , GPU Base Clock : 1759 MHz 

 

Fizycznie wyglądają na takie same... warto dopłacać 200zł do wersji OC czy lepiej kręcić zwykłą?

 

Obie możesz kręcić dalej, tylko w wersji OC zaczynasz o wyższych zegarów początkowych, co potencjalnie powinno dać lepsze wyniki. Jednak finalnie różnica w wydajności nie będzie duża, więc skoro się zastanawiasz to możesz wziąć zwykłego Strixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Mała zmiana planów, muszę ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> coś tańszego bo padł mi amortyzator w samochodzie ... czy na VTX3D Radeon R7 370 2GB GDDR5 X-Edition Single Fan da radę pograć w nowego Dooma w 1920x1080 z wygładzaniem krawędzi 2x i medmium/low (blur off i inne duperele) w 60FPS ? i jak głośne jest to chłodzenie ?

 

s-l1600.jpg

To nie jest R 7 370 a hd 7850 .Sam mam taką w domu od 4 lat xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawie się już w używane, 1 rok gwary albo i nie, powysychane pasty, kij wie jak mocno ludzie eksperymentowali z OC... Niestety jestem tak uprzedzony do radeonow ze prawdopodobnie wezme tego strixa 970 zamiast nitro... Ktoś wierzy, że w ogóle pojawi się w tej cenie (1111zł 4GB) ? Tyle czasu i żadnych autorskich konstrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co radzicie do i5-4460? Zasilacz Antec TruePower Classic 550 monitor Full HD. RX 480 czy GTX 1060? Karta na jakieś 3 lata do ustawień wysokich/średnich z jakimś małym AA lub bez, stałe 60 klatek. Max 1420 zł bo za tyle mogę mieć Gigabyte GTX 1060 Gaming G1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 bo ma mniejszy narzut  sterownika na cpu

Witaj, tego fenomenu nie bardzo rozumie jestem starszej daty, lecz kiedyś jak takie coś się działo, mówiło się "Wąskim gardłem jest CPU".

Przykład masz i3 i GTX 980Ti i tu też powiesz że narzut sterownika jest duży ? W DX 12 oraz Vulkan nie występuje mimo użycia tego samego CPU.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...