Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damian25

Bez różnicy .Mniej kalatek bedzie na takim cpu a tylko to gracza interesuje .

Łyżka dziegciu do miodka to to że na nvidii 9/10 gier gorzej wyglada bo przycinają wiecej w sterach niz AMD

 

 

 

A co do fen cos tam coś tam  to masz tutaj :wisielec:

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego producenta kart AMD polecacie? Mam i5 6500 i zastanawiam się nad zakupem niereferenta RX 480 4 GB. Ewentualnie w grę wchodzi RX 470, bo może niewiele być słabszy a dużo tańszy. Gram bardzo mało ale pasuje coś nabyć.

Najchętniej kupiłbym GTX 1060 6 GB, ale jest za drogą kartą. Są w planach jakieś wersje GTX 1060 3 GB oprócz tej od Zotaca. Tylko czy 3 GB pamięci to nie trochę mało.... Pewnie GTX 1050 w najbliższym czasie nie zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, tego fenomenu nie bardzo rozumie jestem starszej daty, lecz kiedyś jak takie coś się działo, mówiło się "Wąskim gardłem jest CPU".

Przykład masz i3 i GTX 980Ti i tu też powiesz że narzut sterownika jest duży ? W DX 12 oraz Vulkan nie występuje mimo użycia tego samego CPU.

Pozdrawiam

 

Chodzi, o to, że (przykład znikąd ale oddający sens sytuacji) mając te i3 w 1 grze na nvidii będziesz miał 50 fps a na radeonie 35 na i5 będziesz miał na nvidii 51 fps a na radeonie 43 na i7 będziesz miał na nvidii 52 fps i na radeonie 52 fps, to jest narzut sterownika na procesor.

Na vulkanie będziesz miał na każdym procesorze tyle samo fps na karcie od jednej i drugiej firmy, czyli 52.

Nie występuje ponieważ w vulkanie i DX12 sterownik jest poniekąd "omijany" i przez to nie ma takiego wpływu na wydajność jak w DX11.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego producenta kart AMD polecacie? Mam i5 6500 i zastanawiam się nad zakupem niereferenta RX 480 4 GB. Ewentualnie w grę wchodzi RX 470, bo może niewiele być słabszy a dużo tańszy. Gram bardzo mało ale pasuje coś nabyć.

Najchętniej kupiłbym GTX 1060 6 GB, ale jest za drogą kartą. Są w planach jakieś wersje GTX 1060 3 GB oprócz tej od Zotaca. Tylko czy 3 GB pamięci to nie trochę mało.... Pewnie GTX 1050 w najbliższym czasie nie zobaczymy.

Saphire Nitro ponieważ tylko oni potrafią nie spartolić radków (o MSI czy Gigabyte można już powiedzieć że są zdolni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saphire Nitro ponieważ tylko oni potrafią nie spartolić radków (o MSI czy Gigabyte można już powiedzieć że są zdolni).

Właśnie myślałem o Sapphire, tylko mają taką wadę, bo tylko 2 lata gwarancji. Jeśli jednak są dobrze wykonane i w miarę ciche, to chętnie nabędę od nich któregoś RX'a. Ewentualnie rozważałem MSI, do reszty od początku podchodzę z rezerwą.

Gdyby to była karta Nvidii to postawiłbym na MSI bądź EVGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Siemka.

Pod battlefield 1 brać 1060 czy rx480? Gram tylko w bf-y... (YBK)

A skad mamy to wiedzieć xD

Właśnie myślałem o Sapphire, tylko mają taką wadę, bo tylko 2 lata gwarancji. Jeśli jednak są dobrze wykonane i w miarę ciche, to chętnie nabędę od nich któregoś RX'a. Ewentualnie rozważałem MSI, do reszty od początku podchodzę z rezerwą.

Gdyby to była karta Nvidii to postawiłbym na MSI bądź EVGA.

Akurat msi ma bardzo mocne chłodzenia .W r9 390 było wzmocnione wzgledem gtx -a do tego i nazywało sie Twin frozr V a na EVGA nawet nie patrz maja paskudne chłodzenia .Obecnie nr jeen to palit , gainward chłodzenia z jetstem i gamerock  a pozniej msi gaming

sapphire-nitro-480-2-100673130-large.jpg\

 

Co do sapphire to niezłe rozczarowanie .ta karta bedzie i głosna i gorąca .Zobacz choćby wentylatory .One omiataja niewiadomo co xD

Jedyny + ze kratka na sledziu w takim ułożeniu finów do czegoś tam jest

Trzeba byo dać 60 zamiast 90 -tek .Wyszłoby na to samo xD

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy po testach. Pytanie zadałem ogólne, ponieważ dobrze wiedzieć jaką opinię ma dany producent, a ja w kwestii kart znam się tak sobie jeśli chodzi o producentów :) Jeśli bym patrzył na wygląd to bez zastanowienia bym nabył MSI, bo mi się najbardziej podobają. Tylko, że ja na sprzęt nie patrzę i zależy mi na ciszy i jakości wykonania ;) Lepiej dołożyć do uznanego producenta niż oszczędzać za wszelką cenę każdą złotówkę, by potem pluć sobie w brodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Z radeonów najlepsze były dwa chłodzenia sapphire trixx pozniej nazwane nitro ( ta z tymi 3 went) oraz msi gaming . Jesli chodzi o poziom hałasu to porównywalne ale spphire nieco chłodniejsza


A  ten sapphire bedzie bardzo głosny tak z 2000rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Co do sapphire to niezłe rozczarowanie .ta karta bedzie i głosna i gorąca .Zobacz choćby wentylatory .One omiataja niewiadomo co xD

Jedyny + ze kratka na sledziu w takim ułożeniu finów do czegoś tam jest

 

 

 

 14 minuta . Czy ja sie nigdy nie moge mylić . Chyba  zjadłem za duzo sprzetu . Pazdziez

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamiast dać zarobić złodziejom kup w Niemczech.

 

http://cenowarka.pl/?cat=gra16_512&xf=1440_RX+480&asuch=&bpmax=&v=e&hloc=de&hloc=pl&plz=&dist=&mail=&sort=p&togglecountry=set

 

Wysyłka z Caseking.de to jakieś 34 zł albo z Amazon.de

 

Dostępność Sapphire Nitro jest i tak od 26 sierpnia, ale jest jeszcze fajna opcja z tańszym Powercolor Devile dostępnym od 19 sierpnia.

 

https://www.caseking.de/powercolor-radeon-rx-480-red-devil-8192-mb-gddr5-gcpc-044.html?sPartner=185&utm_source=geizhals&utm_medium=cpc&utm_campaign=geizhals&campaign=psm/geizhals

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Bardzo dobre . Jesli chodzi o1070 to obecnie nr 1 i o ile na 1060 jest to to samo chłodzenie to moze być tylko lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guys, 1070 za troche ponad 1800 zl w bardzo znanym i cenionym sklepie w UK:

https://www.overclockers.co.uk/palit-geforce-gtx-1070-dual-8192mb-gddr5-pci-express-graphics-card-gx-03n-pl.html?campaign=affiliate/tag

 

Wysylke oferuja chyba, a wiecie jak jest z ewentualna gwarancja? Gdzie sie wysyla i jak z kosztami?

Edytowane przez FireBird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno sprawdzić na stronie sklepu gdzie i za ile wysyłają ?

 

Poza UK paczki wysyłają angielską pocztą , DPD lub DHL-em .

 

Co do kosztów to nie wiadomo - na stronie ich nie widać , nie da się też przekalkulowach bez składania zamówienia / logowania .

 

Z gwarą to nie wiem , google nic na ten temat nie wypluwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wiadomo na temat dostępności GTX 1060 w polskich sklepach? Obecnie pustki.

 

Na Allegro nie ma problemów, sam wczoraj kupiłem tam (anulując pre-order w Morele) Palit GTX1060 Super Jet Stream. Kurcze i wyszło nawet taniej.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zastanawiam się co kupić 1060 czy 1070

 

Posiadam i5-4670K 8 GB ramu XFX 650 W oraz obecnie Sapphire 280x Vapor-X

 

Myślę nad zmianą na NV ale wacham się między 1060 a 1070.

 

Monitor mam 1080p i nie będę grał na wyższej rozdzielczości.

 

Zastanawiam się między MSI Gaming X 1060   ale cena to koło 1500 zł i ciężko go dostać

 

A referencyjnym Gigabyte founder edition za 1999 zł

 

Nie wiem tylko czy to nie będzie overkill kupowanie 1070 do Full HD

 

Muszę kupić kartę do końca nastepnego miesiąca i koniecznie w Polsce (potrzebna mi faktura ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Żadnych FE nie kupuj to sie za okno nadaje wyrzucić z 1070 masz pewniaka palit gamerock lub jetstrem a z 1060 np msi gaming  lub równiez palita

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są dostępne. I wysyłka od razu. i cena przystępniejsza.

Wstępnie z zamkniętą buda testuje W3

+75 rdzeń (2050 boost) trzyma ciągle

+500 pamięci 4500.

Temp 74c max w zamkniętym itx.

Ciszej niż poprzedni gtx 960 windforce 2x

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

W 720 p chcesz coś porównywac ? Znaczy tekstury ? No nie żartuj xD xD

 

y2b6kdC.jpg

 

Co do 1070 gigabyte jest skreślony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...