Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest i mój Palit GTX1060 - ciekawe co jak sobie da radę w 21:9 (3440x1444)

 

TeHeeWC.jpg

 

GPU +80MHz / MEM +700MHz

Max temp. 81stC przy 87% ~ (2000 rpm) dość głośne

Boost trzyma 2025MHz

Power Limit: 116%

Testowane w: Heaven Benchmark 4.0

 

A teraz pora w coś zagrać ;)

Edytowane przez Mardok
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Coś mi sie wydaje ze w 1060 jest jednak inny radiator w każdym badz razie w 1060 msi jest niesłyszalna juz bo ma z 700-800 rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie - ja nie śledze aż tak intensywnie rynku. Aktualnie posiadam Radeona HD 7870 XT od Saphira i zastanawiam się czy i na co teraz opłacałoby mi się (cena/skok wydajności) wymienić go (oczywiście uwzględniając kasę przy jego sprzedaży)? Może wstrzymać się jeszcze bo mocy jakoś strasznie mi nie brakuje (może w Wieśku by się przydało) ? Zastanawiam się nad GTXami 1060 i 1070 (chociaż tu cena nie powala) lub Radkiem 480 ? Doradzicie coś ? Gram w rodzialce 1920 x 1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaką kartę graficzną kupić, Zotac GTX 1070/1080 AMP! Extreme. Wystarczy GTX 1070 czy dołożyć na 1080 ? Czy na długie lata starczy, żebym nie musiał wymienić co rok albo 2 lata. Też nie chciałbym wydawać za więcej. Teraz używam Gainward GTX 760 4GB, trochę stara :P

 

Moja specyfikacja PC:

CPU - i7-6700k OC 4,4GHz

MOBO - Asus Z170 Pro Gaming

GPU - Gainward GTX 760 4GB

PSU - XFX XTR 650W Black Edition +80 Gold

RAM - 2x8GB Corsair Vengeance LPX 3000 Mhz CL15

Monitor - Eizo EV2450

Obudowa - Tt Suppressor F31

 

Gram tylko w 1080p max na ultra ustawieniach, nie będę miał większy monitor w przyszłości, jak dla mnie to wystarczy 24 cale. No i niedawno składałem nowy komputer. Może lepiej poczekać trochę, aż stanieją troszeczkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie - ja nie śledze aż tak intensywnie rynku. Aktualnie posiadam Radeona HD 7870 XT od Saphira i zastanawiam się czy i na co teraz opłacałoby mi się (cena/skok wydajności) wymienić go (oczywiście uwzględniając kasę przy jego sprzedaży)? Może wstrzymać się jeszcze bo mocy jakoś strasznie mi nie brakuje (może w Wieśku by się przydało) ? Zastanawiam się nad GTXami 1060 i 1070 (chociaż tu cena nie powala) lub Radkiem 480 ? Doradzicie coś ? Gram w rodzialce 1920 x 1200.

Bierz GTX 1060, bo RX 480 ceną nie powala (dostępność zresztą zerowa) i do tego karta Nvidii jest wydajniejsza. Tylko teraz nie kupuj, bo polskie sklepy sztucznie zawyżają ceny ze względu na mała dostępność kart. Palit GTX 1060 kosztował 1279 zł w podstawowej wersji w morele.net, a dzisiaj widzę cenę 1389 zł.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac jest słyszalny . Lepszy wybór to palit co wiecej masz tam test powyżej

 

Nic mnie nie obchodzi głośność, mam obudowę z matami wygłuszającymi. Mnie interesuje tylko wysoka wydajność i stabilność.

Edytowane przez yhi01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz GTX 1060, bo RX 480 ceną nie powala (dostępność zresztą zerowa) i do tego karta Nvidii jest wydajniejsza. Tylko teraz nie kupuj, bo polskie sklepy sztucznie zawyżają ceny ze względu na mała dostępność kart. Palit GTX 1060 kosztował 1279 zł w podstawowej wersji w morele.net, a dzisiaj widzę cenę 1389 zł.

Zastanawiam się nad GTX 1070 (kasa trochę duża ale by się znalazła) bo nie wiem czy GTX 1060 da mi jakiś rzeczywisty skok wydajnościowy ? No i jeśli GTX 1070 to jaki - MSI GTX1070 ARMOR 8G OC za 2099 zł czy MSI GeForce GTX1070 8GB GDDR5 Gaming X za 2280 zł a może PALIT GeForce GTX 1070 8GB (Game Rock) za 2189 zł?

Edytowane przez Jupek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad GTX 1070 (kasa trochę duża ale by się znalazła) bo nie wiem czy GTX 1060 da mi jakiś rzeczywisty skok wydajnościowy ? No i jeśli GTX 1070 to jaki - MSI GTX1070 ARMOR 8G OC za 2099 zł czy MSI GeForce GTX1070 8GB GDDR5 Gaming X za 2280 zł a może PALIT GeForce GTX 1070 8GB (Game Rock) za 2189 zł?

 

Jak kupisz dasz info jakie masz wyniki w grach? Zastanawiam się bowiem nad takim zakupem ale mam różnice w twoim zestawie w pamięciach. Ty masz 1600 8GB a ja tylko 1333 tyle że 32GB również CL9 ale bez profilu XMP (zwykłe goodramy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz dasz info jakie masz wyniki w grach? Zastanawiam się bowiem nad takim zakupem ale mam różnice w twoim zestawie w pamięciach. Ty masz 1600 8GB a ja tylko 1333 tyle że 32GB również CL9 ale bez profilu XMP (zwykłe goodramy)

Ja tylko czas pozwoli (niestety pracy bardzo dużo) to oczywiście dam znać jakie mam wyniki w grach - z tym, że zależy o jakie gry Ci chodzi bo aktualnie mam podstawkę Wieśka III (z braku czasu jeszcze nie skończyłem :) ) i Far Cry 4 (Primala nie mam) i to chyba tyle z wymagających ..ale jeszcze nie wiem co kupie (1060 czy 1070).

Edytowane przez Jupek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego  ze maty xD

Może nie zniweluje całkowicie hałas, a minimalizuje, ale kto normalny musi podsłuchać tak blisko komputera ?? Mój komputer leży pod biurkiem i stąd nie słyszę, a mimo są głośne i mocne wentylatory. Może masz za mocne uszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad GTX 1070 (kasa trochę duża ale by się znalazła) bo nie wiem czy GTX 1060 da mi jakiś rzeczywisty skok wydajnościowy ? No i jeśli GTX 1070 to jaki - MSI GTX1070 ARMOR 8G OC za 2099 zł czy MSI GeForce GTX1070 8GB GDDR5 Gaming X za 2280 zł a może PALIT GeForce GTX 1070 8GB (Game Rock) za 2189 zł?

Wybieraj pomiędzy Gaming X a Palit GameRock, Amor to słaba wersja i ja bym już tak nie oszczędzał za wszelką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam., Jestem w posiadaniu pc z amd x4 925 na pokładzie i chciałbym pożegnać mojego starusieńkiego 8600gt na rzecz czegoś nowego. Co moglibyście mi polecić? Myślałem nad używanym hd7770. Ogólnie cena za nowe/używane to 300-350 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam., Jestem w posiadaniu pc z amd x4 925 na pokładzie i chciałbym pożegnać mojego starusieńkiego 8600gt na rzecz czegoś nowego. Co moglibyście mi polecić? Myślałem nad używanym hd7770. Ogólnie cena za nowe/używane to 300-350 zł.

 

To może zamiast za 350 zł kupować 7770 to mogę Ci sprzedać za 400-450 zł HD 7870 XT ? Karta Saphira - nigdy nie miałem z nią żadnych problemów. Z racji małej ilości czasu nie katowana wielogodzinnym graniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka -

Cpu i5 2300 - 3.00GHZ

Ram - 8gb

Mobo - Asus p8h67-V

PSU - Ocz StealthxStream 2 700W

Gpu na chwile obecną to 6850 z 850mhz na rdzeniu i 4400mhz na pamięciach.

 

Szukam karty do 450zł za używkę bądź 800zł za nową ktora zapewni ponad 2x wzrost wydajności w porównaniu do aktualnego zestawu.

Edytowane przez Endranii77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie, mam w sumie spory dylemat. Stanąłem aktualnie przed wyborem karty graficznej, między innymi RX470 a GTX1060. Obie karty spisują się dobrze w grach, ta druga nieco lepiej. Jestem grafikiem komputerowym i pracuje na programach Adobe i Cinemie 4D, jestem też oczywiście graczem zapalonym do FH3, The Crew, GTA V. Która karta graficzna będzie w tym przypadku lepsza? Czy opłaca się dopłacać te 500zł do GTX 1060 (myślę nad zakupem RX470 8GB którego na komputroniku można dorwać za 1189zł). Jest to duży dylemat, a ja w sumie sam poradzić sobie nie umiem, to CUDA w ogóle działa lepiej od OpenCL?

Edytowane przez Frigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze 1060 są tylko o 100zł droższe od tego 470.. ja bym brał bez zastanawiania.

 

Przyłączę się do pytania, jeśli ktoś zechce odpowiedzieć będzie miodzio, otóż jak wygląda gwarancja na karty z Niemiec (caseking) ?

MSI ma we Wrocławiu jakiś serwis, więc możliwe że nie trzeba wysyłać spowrotem do Niemiec, a inne firmy, jak np. Palit czy ostatnio zagoszczone na naszym rynku Inno3D ? Dzięki wielkie za pomoc!

 

Takie 1070 od właśnie Inno3D z trzema wentylami jest za 1900 + 30 wysyłka, super cena w porównaniu do mojego wcześniej typowanego zakupu MSI 1060 Gaming X za 1500, jeszcze taniej był ostatnio Palit Dual, nie to co nasze Janusze biznesu, naprawdę musieli dostać mało kart że tak sobie je cenią..

Edytowane przez Markok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnych cen w Polsce jeszcze nie ma za RX 470, a te w Niemczech są ewidentnie zawyżone jeśli doganiają RX 480. Właściwie tylko Sapphire jest dostępne a na resztę trzeba czekać, wiec porównanie do GTX 1060 jest nietrafione. Najtańsze wersje RX 470 będą poniżej 1000 zł lub w okolicy tej sumy, a GTX 1060 jest za 1280 zł, więc gdzie te 100 zł różnicy? W najbliższych dwóch tygodniach wszystko się wyjaśni, więc zalecam trochę poczekać, bo pośpiech nic nie da. GTX 1070 już trochę potaniał od swojej premiery, więc i 1060 może tak samo być tańszy, nie mówiąc o RX'ach które dopiero wchodzą na rynek.

No i zakup RX 470 8 GB mija się z celem do FHD. Już lepiej celować w 480 4 GB, bo będzie w zbliżonej cenie RX'a 470 8 GB.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

480'tka w dobrej cenie będzie nawet ok. Ale i tak proponowałbym poczekać nieco bo Nvidia może odpowiedzieć jakąś obniżką, a osobiście wziąłbym wtedy GTX 1060 zamiast 470'tki lub wspomnianą 480'tkę. To dosć udane karty od AMD  które sobie dobrze radzą w DX12, ale w DX 11 potrafią przegrywać z GTX 1060 i mową tu o 480'tce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Hej,

 

Przyglądam się ofercie Palita na 1070 w mor.. no tym sklepie.

i widzę GameRock i SJS.

Chłodzenie wygląda na to samo GR vs SJS, tylko inny plastik.

Niby GR miał mieć Copper Base i 22% więcej finów.

Tyle, że SJS mimo większych zegarów (SJS: 1632/1835, GR: 1556/1746) jest tańszy od GameRock o.O

 

Ktoś ogarnia temat?

Wydawało mi się, że to GameRock miał być uber wersją.

Tymczasem poza dual bios i innym plastikiem na chłodzeniu to chyba zwykły SJS i to z mniejszymi taktami.

 

Dodatkowo Palit na swojej stronie podaje:

  • GameRock - dla graczy
  • SJS - do OC

 

Ktoś mi to wyjaśni?

Są jeszcze jakieś różnice?

 

P.S. Dopiero GR Premium (nie ma w ofercie morele) ma 1670/1746, (co i tak jest mniejszą wartością od SJS) o.O i 8500 na pamięciach.

 

Moja konkluzja gradacji: JS->GR->SJS->GR Premium.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...