Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

No i zakupiony Palit Game Rock 1070 ze sklepu alledrogo za 2099 zł + wygrana w aukcji (1125 zł ) i wymiana płyty, procka i chłodzenia (ciekawe czy wcisnę do Gladiusa M40 ?) na i5 4690k + MSI Z97-G43 + Thermalright Macho Rev. B (http://allegro.pl/show_item.php?item=6397947210) - teraz tylko czekać na sprzęt i zabaw w składanie i testowanie + oczywiście Wiesiek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam w swoim PC wymienić kartę graficzną. Myślałem o gtx 1070, tylko tu jest moje pytanie czy ma to sens gdyż do tej pory posiadałem taką konfigurację:

I5 4460 3,2ghz

gtx 760

8gb ram

zasilacz Corsair VS550

płyta główna: msi h97m e35

 

Chciałbym się dowiedzieć czy będzie ona dobrze współpracować z tymi komponentami, czy może zdecydować się na coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo planowałem zakup RX 480 ale teraz widzę, że RX 470 oferuje naprawdę podobną wydajność. Przy słabszym procesorze różnice między tymi kartami pozostaną na tym samym poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupować RX480? W sensie cena/wydajność. Albo coś innego (tańszego)? Do grania w FHD.

 

RX480 niestety w Polsce jest kartą zupełnie nieopłacalną, dodatkowo do tej pory nie ma wersji autorskich.

Więc bierz rx470 od msi wersja 4 gb, chyba że zamierzasz trzymać kartę tak długo jak się da - to 8gb.

Ewentualnie możesz się szarpnąć na gtx1060. Najlepszy stosunek ceny/wydajności/kultury pracy ma EVGA wersja SC za 1319 zł.

Jak masz słabego proca to lepiej brać gtxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie 480 4 GB chyba jest ok?

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-rx480-nitro-oc-4gb-ddr5256bit-dvihdmidp,69802.html

lub

https://cenowarka.pl/sapphire-nitro-radeon-rx-480-4g-d5-11260-02-20g-a1477762.html?hloc=pl

 

Czekam jeszcze na karty od MSI i mam nadzieję, że cena będzie zbliżona.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Obawiam się, że ta cena jest na przynętę i kiedy karta będzie dostępna podskoczy o stówkę.

Jeśli jednak się mylę, to cena rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Karta do FullHD do gier z lat 2007-2014, m.in. Wiedźmin (1,2), Crysis (1,2,3), Far Cry, Mass Efect (1,2,3), Assassins Creedy, Total Wary, Dragon Age Inkwizycja, NFSy i GTA IV.  Interesują mnie możliwie wysokie ustawienia w 1080p, bo grafika w starszych grach i tak odbiega od tych najnowszych(?).

Karta będzie współpracować z jakimś mocniejszym i3 lub 4460/6400.
Budżetu jako takiego nie mam, myślę że około 600zł za nową kartę powinno sprostać moim wymaganiom. Jeśli używana to max. 450 i z choćby rokiem gwarancji.

Czy moje założenia są realne i na jakie modele powinienem zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie z nowych to gtx 950.

Używane 660gtx lub 760.

 

Do nowych gtx950 nvidia robi promocję dostępną w niektórych sklepach:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_dodaje_do_kart_gtx_960m_i_gtx_950m_dwie_gry_indie

Ale czy w tych starszych grach odczuję różnicę między 750ti a 950? Czy może wręcz coś mocniejszego potrzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych starych jak wiedźmin i far cry jedynka nie zobaczysz, ale do gta4 czy crisis3 to i gtx950 będzie mało jeśli chcesz wymaksować ustawienia graficzne.

Jednak za 600 zł nie kupisz nic wydajniejszego od 950 jeśli chodzi o nowe karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolega ma taki zestaw:

Gigabyte GA-P35-DS3L

C2D E8400 3.00 GHz

Radeon HD 4850 512MB

Be Quiet Straight Power BQT E5-400W

4GB ram

 

i chciałby zmienić kartę na coś lepszego. Co do tego procesora maksymalnie można dopasować? Coś lepszego niż GTX 750ti ma sens?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój PC:

CPU I5 6600

MOBO MSI H110M

RAM 1x8GB 2133

HDD Seagate

PSU SPC Vero L2 550W+GOLD

Case Zalman Z3 PLus

 

Chcę do tego zestawu kupić kartę graficzną. Mój budżet to jakieś +/- 900zł. Patrząc na allegro/olx w tej cenie znajdę R9 290/GTX 780, lub nawet jeśli trafi się okazja GTX 970. Kartę będę chciał zamawiać jakoś w sobotę-poniedziałek. Jeśli znajdę w tej cenie to bez wahania wezmę GTX 970, ale jeśli nie, to którą kartę lepiej R9 290 czy może GTX 780? Czy mój zasilacz starczy do tych kart? Widziałem, że mają dość duże zapotrzebowanie na energię, szczególnie R9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do GTX780 / GTX970 zasilacz styknie ,problemy mogą się pojawić przy R9 290 .

 

Inny problem to źródło kart - może ci się trafić tzw. pokoparkowa R9 - ktoś ją katował przy kopaniu kryptowalut , choć czasy kopania na GPU już minęły .

 

Inny problem to gwara - najlepiej wypada tutaj GTX970 , bo jest najmłodsza.

 

Szansa że trafisz na GTX780 / R9 290 z gwarą jest mała , a jak już będzie to nie będzie to długa gwara .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Hej,

 

Przyglądam się ofercie Palita na 1070 w mor.. no tym sklepie.

i widzę GameRock i SJS.

Chłodzenie wygląda na to samo GR vs SJS, tylko inny plastik.

Niby GR miał mieć Copper Base i 22% więcej finów.

Tyle, że SJS mimo większych zegarów (SJS: 1632/1835, GR: 1556/1746) jest tańszy od GameRock o.O

 

Ktoś ogarnia temat?

Wydawało mi się, że to GameRock miał być uber wersją.

Tymczasem poza dual bios i innym plastikiem na chłodzeniu to chyba zwykły SJS i to z mniejszymi taktami.

 

Dodatkowo Palit na swojej stronie podaje:

  • GameRock - dla graczy
  • SJS - do OC

 

Ktoś mi to wyjaśni?

Są jeszcze jakieś różnice?

 

P.S. Dopiero GR Premium (nie ma w ofercie morele) ma 1670/1746, (co i tak jest mniejszą wartością od SJS) o.O i 8500 na pamięciach.

 

Moja konkluzja gradacji: JS->GR->SJS->GR Premium.

 

No właśnie ja już też nie ogarniam - właśnie dotarł do mnie Palit Game Rock 1070 z alledrogo (NE51070T15P2G) i próbuje go podkręcić do wartości które niby były faktycznymi na filmiku z testu Liptona ale za cholerę nie da rady udało mi się na razie przez tego dziwnego ThunderMastera podkręcić rdzeń o 220 MHz i tyle bo co ruszę wyżej albo ustawie wyższy power limit albo napięcie to zaczynają się krzaki i reset do bazowych ustawień. Może ktoś ma ten sam model i pomoże w doborze OC ? Ktoś coś pisał gdzieś o biosie default OC i jakieś innej wersji ale nie mogę znaleźć gdzie to widziałem i jak się między tymi biosami przełączać. Ogólnie czekam jeszcze na procka i płytę bo trochę mój aktualny nie wyrabia ale zaczyna się chyba we mnie odzywać januszowanie bo za 2099 zł oczekiwałem jednak jakiegoś efektu WoW a tu po przesiadce z 7870xt jest płynniej na Ultra ale żebym widział różnice znaczą to raczej nie. W Wiesku miałem poskręcane część ustawień na Wysokie i dawało rade ~35-50 fpsow teraz jest wszystko na Ultra z Hairwoksami i tak dalej i jest 50~60 fps ale żeby robiło to jakąś wielką różnice to jeszcze nie ogarnąłem. Musze chyba wrzucić Radka z powrotem żeby zobaczyć czy są aż takie różnice. Płynniej jest natomiast na pewno w Metro Last Light (max ustawienia ~ 50 fps) no i fajnie wygląda na max ustawieniach Far Cry 4 (>60 fps). Z tym, że to tyle gier u mnie w których wykorzystał bym możliwości tej karty (no muszę jeszcze sprawdzić Total War Atilla) więc pytanie czy rzeczywiście opłaca się wywalać taką kasę na kartę graficzną gdzie poprzednia jeszcze w porównaniu względnie mi wystarczała ? Mam 30 dni na zwrot i się zastanawiam czy nie odwołać aukcji z moim Radkiem i odesłać 1070 - tym bardziej, że nie wiadomo o co chodzi z tymi wersjami Game Rocka i jak w końcu jest z ich taktowaniami (gradacja wg Palita jak to kolega zauważył). Może ktoś z Was podpowie co zrobiłby na moim miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie GTX 970, na allegro poniżej 1000 raczej nie znajdę, na olx są, ale zawsze jest problem z kupnem, bo nikt praktycznie nie zgadza się na wysyłkę za pobraniem, cy allegro, poza tym kontakt jest trudny że sprzedawcami. R9 290 od Asusa widziałem za 850 około z gwarancja do 2018.06 w komputroniku akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja już też nie ogarniam - właśnie dotarł do mnie Palit Game Rock 1070 z alledrogo (NE51070T15P2G) i próbuje go podkręcić do wartości które niby były faktycznymi na filmiku z testu Liptona ale za cholerę nie da rady udało mi się na razie przez tego dziwnego ThunderMastera podkręcić rdzeń o 220 MHz i tyle bo co ruszę wyżej albo ustawie wyższy power limit albo napięcie to zaczynają się krzaki i reset do bazowych ustawień. Może ktoś ma ten sam model i pomoże w doborze OC ? Ktoś coś pisał gdzieś o biosie default OC i jakieś innej wersji ale nie mogę znaleźć gdzie to widziałem i jak się między tymi biosami przełączać. Ogólnie czekam jeszcze na procka i płytę bo trochę mój aktualny nie wyrabia ale zaczyna się chyba we mnie odzywać januszowanie bo za 2099 zł oczekiwałem jednak jakiegoś efektu WoW a tu po przesiadce z 7870xt jest płynniej na Ultra ale żebym widział różnice znaczą to raczej nie. W Wiesku miałem poskręcane część ustawień na Wysokie i dawało rade ~35-50 fpsow teraz jest wszystko na Ultra z Hairwoksami i tak dalej i jest 50~60 fps ale żeby robiło to jakąś wielką różnice to jeszcze nie ogarnąłem. Musze chyba wrzucić Radka z powrotem żeby zobaczyć czy są aż takie różnice. Płynniej jest natomiast na pewno w Metro Last Light (max ustawienia ~ 50 fps) no i fajnie wygląda na max ustawieniach Far Cry 4 (>60 fps). Z tym, że to tyle gier u mnie w których wykorzystał bym możliwości tej karty (no muszę jeszcze sprawdzić Total War Atilla) więc pytanie czy rzeczywiście opłaca się wywalać taką kasę na kartę graficzną gdzie poprzednia jeszcze w porównaniu względnie mi wystarczała ? Mam 30 dni na zwrot i się zastanawiam czy nie odwołać aukcji z moim Radkiem i odesłać 1070 - tym bardziej, że nie wiadomo o co chodzi z tymi wersjami Game Rocka i jak w końcu jest z ich taktowaniami (gradacja wg Palita jak to kolega zauważył). Może ktoś z Was podpowie co zrobiłby na moim miejscu ?

Ja bym oddał.

Na tą chwilę nie mam gry do której potrzebne by mi było 1070.

Zamówiłem co prawda SJS (bo moim zdaniem jest lepszy od GR), ale jestem w tej komfortowej sytuacji, że na sklep. Więc jak nie wezmę to i tak ktoś się znajdzie. Poczekam jednak na lepsze ceny.

Tymczasem lecę na pożyczonym 980 Ti, i chyba to trochę potrwa.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje w moim PC zmienić leciwą już kartę grafiki

Obecnie jest na pokładzie

 

FX6300

MSI 970A

GTX 460 ------do wymiany

CM RP M700

8GB RAM

 

Przewidywany budżet to max 600pln, i nie mam potrzeby wydawać więcej żeby czasem pograć, i nie potrzebuję ustawień na uber w grach,

wystarczy mi normalna grafika na której da się pograć.

I chciałem zapytać czemu nie łączy się amd + amd ? Bo mam okazję po tanich kosztach kupić nówkę 7970 (MSI HD 7970 3GB GDDR5 OC Boost Edition ) ze starych zapasów magazynowych,a wiem że ta karta jeszcze do dziś daje radę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje w moim PC zmienić leciwą już kartę grafiki

Obecnie jest na pokładzie

 

FX6300

MSI 970A

GTX 460 ------do wymiany

CM RP M700

8GB RAM

 

Przewidywany budżet to max 600pln, i nie mam potrzeby wydawać więcej żeby czasem pograć, i nie potrzebuję ustawień na uber w grach,

wystarczy mi normalna grafika na której da się pograć.

I chciałem zapytać czemu nie łączy się amd + amd ? Bo mam okazję po tanich kosztach kupić nówkę 7970 (MSI HD 7970 3GB GDDR5 OC Boost Edition ) ze starych zapasów magazynowych,a wiem że ta karta jeszcze do dziś daje radę.

 

Pozdrawiam

 

jak pewniak to się nie ma co zastanawiać, tylko procek trochę słaby do tego, ale tak czy siak, będzie wydajniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pewniak to się nie ma co zastanawiać, tylko procek trochę słaby do tego, ale tak czy siak, będzie wydajniej

Czyli jednak warto nadal kupić tą kartę?

Procek bedzie z czasem do wymiany, wszystkiego od razu mieć nie można :D

Tak czy siak dzieki za opdpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zainteresowany kupnem GTX'a 1070 i chcialbym zaczerpnac informacji czy lepiej SJS czy GR. Dodam tylko ze inrteresuje mnie przede wszystkim OC tych kart, a na glosnosc pracy chlodzenia nie zwracam specjalnie uwagi, bo skrzynke postawie daleko od siedliska gejmingowego, czyli i tak jej nie uslysze w pocie pracy :p Ktos cos wie konkretnego o OC tych kart?

 

PS. Z gory Dzieki za info i pozdrawiam serdecznie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GR lepszy do OC bo chyba ma wtyczkę więcej od Jetów, ale ogólnie wszystkie Pascale się podkręcają dość podobnie - tyle co nic, więc ja bym raczej patrzył tylko na cenę. Sam chcę kupić 1070 Gaming X-a, najtańszy za 2200 niestety, jakby doszedł do tej psychologicznej granicy 1999 nawet bym się nie zastanawiał, a tak kombinuję kombinuję i chyba w tym tygodniu go kupię bo już mnie uj strzela na integrze i na okrągło tylko o WoCie a strategiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...