Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem jednak 1060 Gaming X-a z techplanet za 1437 (wczoraj był jeszcze po 1422 :/ ), skoro Vega ma być bliżej niż dalej, a i może Volta również, 1070 nie wygląda zbyt optymistycznie. Wolałbym jakąś używkę Maxwella, ale biorę to na firmę, więc 1060 wychodzi jak dobry używany 970.. Zacznę myśleć o zmianie dopiero jak 1060 przestanie zapewniać płynną rozgrywkę w 1080p na Ultra, oby to się stało jak najpóźniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko.

Ostatnio naszło mnie aby trochę pograć i zastanawiam się czy kupno nowej grafiki poprawi znacząco komfort grania. Zaznaczam, że mój sprzęt już jest nieco leciwy, jednak jestem typem osoby, która nie zmienia co chwila gratów w komputerze. To co mam (od ponad 5 lat :P ):
1. Procesor: Phenom II X4 955 BE  @3,8GHz
2. RAM: HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3
3. SSD: Plextor M6V 128GB (zakupiony jakieś poł roku temu)
4. Dysk twardy 1TB nie pamiętam jakiej firmy
5. Zasilacz OCZ 600W

No i grafika : Radek 6850

Pytanie czy warto się pchać w Radka RX470 4GB (np za miesiąc czy 2 jak ceny się ustabilizują) i tak podziaduję na tym sprzęcie, po czym jak wyjdzie coś ciekawego to zmienię mobo+procka w nieco dalszej przyszłości, czy to nie ma najmniejszego sensu? Gram raczej okazjonalnie, w niekoniecznie najnowsze tytuły, aczkolwiek zawsze jak składałem komputer to bazowałem na myślę sensownych częściach. Taka zmiana coś da, przedłuży życie mojego sprzętu, czy raczej niekoniecznie i trzeba się szykować na wymianę całej platformy?

Pozdrawiam

Edytowane przez Domator007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Co wybrać pod mój zestaw? (sygnatura) r7 370 czy RX 460? Po 589 zł kosztują te karty od Gigabyte na morelach. Karta przejściowa, do kompa żony pójdzie za jakieś pół roku ale nie mam teraz więcej hajsu. (remont kibla, leczenie kilku zębów które spier.... mi poprzedni stomatolog). Wymagany FreeSync więc tylko karty AMD, koniecznie DisplayPort. Gry póki co HoTS, CS GO, nowy Doom, FIFA, Dirt Rally, Wiesiek 3 w 30 klatkach rozdziałka full HD.

 

Edit czy może olać FreeSync i dołożyć te niecałe 100 zł do GTX 950?

Edytowane przez hvast87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupować 980Ti od MSI za 1750zł ?  Nie wiem czy czekać aż 9xx się wyprzedadzą i może 10xx stanieją, albo wogólę poczekać do końca roku i liczyć że premiera Vagi coś zmieni. 

Jeśli będziesz wiecznie czekał to nic nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie pytanko. Wróciłem właśnie z USA gdzie niestety nie udało się kupić grafiki. Miałem już zamówiona i czekałem na dostawę ale przysłali info że mają opóźnienie i na daną chwilę nie byli w stanie zrealizować wysyłki. W związku z tym musze kupić coś u nas. Ogólnie byłem zdecydowany na RX 480, ale wersje 4GB są praktycznie niedostępne, a co istotne w międzyczasie pojawił się RX 470, który jest oczywiście słabszy od 480, ale średnio raptem o ~10% za to cenowo mogę mieć go za 950 czyli tyle ile chciałem przeznaczyć na zakup w US a to dobre 300 zeta mniej w najgorszym razie więc doplata wydaje się być totalnie nieopłacalna. Brać czy jednak się wstrzymać i poczekać na coś innego? Czas na zakup to 3-4 tyg max.

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jedynie fakt że ma 6GB VRAM jest na plus. To że żre kilka mniej W od 980 to nic. A gier z obsługą DX12 jest jak na lekarstwo a używkę 980 w dobrym stanie, na gwarancji można mieć już za 1200zł.

 

A czy jest sens brać 980ti do mojego procka?

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaszaleli z ceną 1060 3 GB https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1060-dual-oc-3gb-gddr5-256-bit-dvi-2xhdmi-2xdp-box-dual-gtx1060-o3g-974807/

Tylko konkurencji w postaci RX 480 4 GB jak nie było tak nie ma w sklepach, a powinna być w cenie 1100 zł patrząc na to w jakich cenach jest na zachodzie względem wersji 8 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się co kupić:

 

1. gtx 970 ( np MSI ) super sprzęt, mocny, ale boję się, że za chwilę go wycofają i nie będzie wsparcia, dodatkowo słabsze wsparcie dx12 ( chociaż i tak jeszcze długo gry będą wychodzić w dx11 ) - cena najlepsza ok 1030 zł,

 

2. Radeon rx 480 ( 4 gb czy 8gb ) - z tego co czytam wymaga mocnego procka, a ja mam i5 2500k, kręcone na 4,3 , boję się że będzie go hamował, a i tak wydaje mi się słabszy od 970 gtxa . Referentów brak, no i cena sporo wyższa bo ok 1350 zł.

 

3. gtx 1060 , ceny sensownych 6gb od 1430 zł, jest wersja 3gb za ok 1200 zł, ale nie wiem czy warto?

 

4. rx 470 4gb - ale chyba nie jest wart uwagi

 

Z góry dzięki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WiewioRx

 

Też miałem ten dylemat. Wybrałem w końcu 1060 6GB. Wersja 3GB według tego testu w DX Mankind Divided ma zbliżoną wydajność do RX 470, a zarazem wypadają słabiej od GTX 970. http://www.pcgameshardware.de/Deus-Ex-Mankind-Divided-Spiel-55470/Specials/Benchmarks-Test-DirectX-12-1204575/

 

RX 480 to też jest całkiem fajna karta ale lepiej chyba brać wersję 8GB. Tu jest porównanie niekręconego i5 2500 vs i7 6700@4.5 https://www.computerbase.de/2016-06/radeon-rx-480-test/7/#diagramm-star-wars-battlefront-1920-1080-intel-core-i5-2500k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłem na informację, że nvidia niby wypada lepiej w testach, ale tnie tekstury. Czyli przy tych samych ustawieniach, Radeony wyświetlają ładniejszą grafikę ( odbicia, cienie itp ). Spotkał się ktoś może z takim tematem?

Nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłem :)

Edytowane przez WiewioRx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z taką opinią w ostatnim czasie. Myślę, że byłoby głośno o tym. Zarówno ATI jak i nVidia ma lepsze i gorsze układy, ja przeważnie kupuję nV ale miałem też kartę ATI i procesory AMD. nVidia pod hasłem GameWorks w wielu grach stara się przemycić swoje autorskie technologie - ostatnio np. VXAO ambient occlusion w Tomb Raider. Gra wygląda dzięki temu według mnie trochę bardziej realistycznie.

 

Generalnie dzięki tym różnym wynalazkom część gier wygląda inaczej niż na kartach AMD.

 

HBAO+ Enhanced Horizon Based Ambient Occlusion

TXAA Temporal Anti-aliasing

Soft Shadows Improves on PCSS to reach new levels of quality and performance, with the ability to render cascaded shadow maps

Depth of Field Combination of diffusion based DOF and a fixed cost constant size bokeh effect

FaceWorks Library for implementing high-quality skin and eye shading

WaveWorks Cinematic-quality ocean simulation for interactive applications

HairWorks Enabling simulation and rendering of fur, hair and anything with fibers

GI Works Adding Global Illumination greatly improves the realism of the rendered image

Turbulence High definition smoke and fog with physical interaction as well as supernatural effects

Read more: http://wccftech.com/fallout-4-nvidia-gameworks/#ixzz4IFOE9TWc

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Ostatnio trafiłem na informację, że nvidia niby wypada lepiej w testach, ale tnie tekstury. Czyli przy tych samych ustawieniach, Radeony wyświetlają ładniejszą grafikę ( odbicia, cienie itp ). Spotkał się ktoś może z takim tematem?

Nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłem :)

Jakie ostatnio .To jest od 15 lat xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Może ktoś doradzić w sprawie karty ? Przymierzam się do GTX'a 1070 (palit lub zotac), pytanie czy ta karta będzie hulać z prockiem i5-4590, 3.3GHz, 6MB czy będzie on ją spowalniał ?

 

Będzie hulać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Może ktoś doradzić w sprawie karty ? Przymierzam się do GTX'a 1070 (palit lub zotac), pytanie czy ta karta będzie hulać z prockiem i5-4590, 3.3GHz, 6MB czy będzie on ją spowalniał ?

 

Zależy w co grasz i w jakiej rozdzielczości ? W  Wiedźminie 3 u mnie np. przy V-sync + wszystko na max i rodzialce 1920x1200 jest stałe 60 fps i zarówno karta jak i procek (OCnięty na 4,5 GHz) się nudzi - karta oscyluje z TEMP w okolicach 45 C a CPU ok 50 C . Jeśli wyłączę V-sync to w niektórych miejscach na starym procku klatki potrafiły spaść poniżej 60 klatek, teraz raczej się to nie zdarza chyba że karta zaczyna się grzać za mocno i zbija boosta ale ogólnie wtedy widać, że procek jest wykorzystany w 80 % a GPU 100 %.  Nie wiem jak będzie na Twoim procku - musiałbym zbić OC u siebie i sprawdzić ale raczej do grania w fullhd + 60 fps da radę spokojnie. Przy większej liczbie klatek może być różnie, że nie wspomnę o RAMie który też może mieć tu znaczenie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...