Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Panowie poszukuje grafiki do sprzętu z miniaturki. Przeznaczenie do gier FHD, nie jestem fanem ultra (wyleczyłem się z tego, to gra ma mnie wciągnąć a nie grafika).

 

Zastanawiałem się nad RX470 OC tylko w cenie do tyś zł:

http://proline.pl/?p=STRIX-RX470-O4G-GAMING (wersja OC za tą cenę, myślę że opłacalne)

 

Albo jak znowu pojawią się RX480 wersje 4 GB od Szafirka, MSI bądź Asusa.

 

Co o tym myślicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie poszukuje grafiki do sprzętu z miniaturki. Przeznaczenie do gier FHD, nie jestem fanem ultra (wyleczyłem się z tego, to gra ma mnie wciągnąć a nie grafika).

 

Zastanawiałem się nad RX470 OC tylko w cenie do tyś zł:

http://proline.pl/?p=STRIX-RX470-O4G-GAMING (wersja OC za tą cenę, myślę że opłacalne)

 

Albo jak znowu pojawią się RX480 wersje 4 GB od Szafirka, MSI bądź Asusa.

 

Co o tym myślicie? 

 

Szczerze to miałem HD 7870 XT i jakbym nie chciał mieć wszystkiego na maxa w Full HD to bym na pewno tej karty nie zmieniał. Nie pamiętam o ile była słabsza 7850 ale nie wiem czy opłaca się pakować 1 tyś. zł w kartę która nie da jakiego potężnego skoku (tym bardziej że jak sam mówisz nie musisz mieć suwaków na max w prawo). Pierwotnie też celowałem w ten segment i liczyłem ze RX480 będzie naprawdę opłacalnym zakupem pod względem cena/wydajność. Po premierze jednak okazało się że już bardziej wole dołożyć do GTX 1070 i być zadowolonym z wydajności GPU a nie na starcie kupować już kartę która nie domaga - tym bardziej, że wymieniam grafikę raczej co 3-4 lata. Podsumowując na Twoim miejscu zastanowiłbym się w co gram i czy brakuję mi rzeczywiście mocy i albo został na tym co mam albo pomyślał nad jakąś używką (uwaga reklama - sprzedaję swoją HD 7870 XT - licytacja zaczyna się od 380 zł ;) ), albo pomyślał nad dozbieraniem do GTX 980 Ti (których ceny mocno poleciały - wietrzenie magazynów) a jak portfel pozwala to polecam GTX 1070 - karta naprawdę świetna a może jeszcze w najbliższym czasie stanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jupek 

 

Polecane grafiki są do 2k/4k a ja nie zamierzam wywalać kasy w taki monitor, wystarczy mi FHD.

 

Czyli sugerujesz mi, że przez 4 lata nie wyszły żadne grafiki lepsze od 7850 1 GB? Absolutnie zerowy skok wydajnościowy? Gdzie nawet wykresy, które analizowałem pokazywały prawie 2,5 krotny przyrost mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jupek 

 

Polecane grafiki są do 2k/4k a ja nie zamierzam wywalać kasy w taki monitor, wystarczy mi FHD.

 

Czyli sugerujesz mi, że przez 4 lata nie wyszły żadne grafiki lepsze od 7850 1 GB? Absolutnie zerowy skok wydajnościowy? Gdzie nawet wykresy, które analizowałem pokazywały prawie 2,5 krotny przyrost mocy.

 

Co ja Ci mam powiedzieć - wykresy, wykresami - oczywiście przy tych samych ustawieniach w tych samych grach odczujesz większą liczbę fpsów ale powiedzmy sobie szczerze że nie po to kupuję się nową grafikę żeby zamiast powiedzmy 30 fpsów mieć ~ 50-60 bez poprawy sfery wizualnej gry w grach w które się już grało. Grafiki o których mówiłem do 4k na pewno się nie nadają (GTX 1080 - powiedzmy ze już tak) a jeśli chodzi o 2k to i tu może brakować mocy jeśli brakuję mi jej przy 1920x1200 przy 60 Hz. Tutaj ogólnie nie ma w tej chwili złotego środka jak to bywało wcześniej - kart które były hitami cena/wydajność i nie odstawały od czołówki jakoś strasznie znacząco nie ma. Ja powiedziałem Ci tylko co sam bym zrobił na Twoim miejscu (i co zresztą całkiem nie dawno zrobiłem - miała być grafika w okolicach ~ 1k-1,3k - wyszło - GTX 1070 za 2099 zł + wymiana procka płyty i pamięci za 1400 zł - po sprzedaży starych gratów wyjdzie ze dołożyłem ~ 2k ale przynajmniej odczułem różnice w wydajności i nawet tak subtelną zmianę jak komfort pracy karty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co grasz i w jakiej rozdzielczości ? W  Wiedźminie 3 u mnie np. przy V-sync + wszystko na max i rodzialce 1920x1200 jest stałe 60 fps i zarówno karta jak i procek (OCnięty na 4,5 GHz) się nudzi - karta oscyluje z TEMP w okolicach 45 C a CPU ok 50 C . Jeśli wyłączę V-sync to w niektórych miejscach na starym procku klatki potrafiły spaść poniżej 60 klatek, teraz raczej się to nie zdarza chyba że karta zaczyna się grzać za mocno i zbija boosta ale ogólnie wtedy widać, że procek jest wykorzystany w 80 % a GPU 100 %.  Nie wiem jak będzie na Twoim procku - musiałbym zbić OC u siebie i sprawdzić ale raczej do grania w fullhd + 60 fps da radę spokojnie. Przy większej liczbie klatek może być różnie, że nie wspomnę o RAMie który też może mieć tu znaczenie. Pozdrawiam

 

Sprzętu używam do pracy/zabawy. Solidworks, sporadycznie 3dsmax/photoshop. Gram głównie w multi - wow / lol / overwatch etc. przesiadam się z 24 na 27 WQHD 144hz. Zależy mi na dużej płynności, której nie mogę osiągnąć pomimo ze fps cap'uje się na 150/200 fps'ach. No i ofc chcę podnieść rozdzielczość we wszystkim. A do gier singlowych siadam sporadycznie. Co nie znaczy, że nie chciałbym mieć możliwości pogrania np w DOOM turbo ultra milion fps ;) Ultra w "głównych" grach nie jest "must have". Chce mieć stałą i dużą płynność obrazu.

 

Nad ramem też się zastanawiam mam Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) i rozpoznaje temat. Czy korzystniej będzie przesiadka na inne bądź dołożenie.

 

Jak to istotne to moja obecna karta to R9 280X - 1000M DD Boost Edition - 3072 MB DDR5.

Edytowane przez Volgrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzętu używam do pracy/zabawy. Solidworks, sporadycznie 3dsmax/photoshop. Gram głównie w multi - wow / lol / overwatch etc. przesiadam się z 24 na 27 WQHD 144hz. Zależy mi na dużej płynności, której nie mogę osiągnąć pomimo ze fps cap'uje się na 150/200 fps'ach. No i ofc chcę podnieść rozdzielczość we wszystkim. A do gier singlowych siadam sporadycznie. Co nie znaczy, że nie chciałbym mieć możliwości pogrania np w DOOM turbo ultra milion fps ;) Ultra w "głównych" grach nie jest "must have". Chce mieć stałą i dużą płynność obrazu.

 

Nad ramem też się zastanawiam mam Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) i rozpoznaje temat. Czy korzystniej będzie przesiadka na inne bądź dołożenie.

 

Jak to istotne to moja obecna karta to R9 280X - 1000M DD Boost Edition - 3072 MB DDR5.

Co do tych gier które wymieniłeś to nie pomogę - ja znowu raczej z braku czasu gram tylko w single. Co do 2k i jeszcze do tego 144 Hz to jeśli chodzi o Wieśka (bo go ostatnio głównie ogrywam) to raczej trzeba by było zjechać z ustawieniami mocniej i wyłączyć postprocesy czy inne Hairworksowe bajery żeby w ogóle myśleć o 144 fpsach. Tyle Ci mogę powiedzieć od siebie bo nie gram w to co Ty. Co do Ramu i CPU - mój wcześniejszy cep zipał przy 1070 wiec poszła decyzja o wymianie (przy okazji trafiła się fajna aukcja od razu z dobrym chłodzeniem i płytą). Ram był jakby konsekwencją wcześniejszych wyborów i trochę naoglądałem się filmików na youtubie ze niby dokłada to kolejne klatki wydajności - u siebie skoku wydajności w trudnych miejscach nie zauważyłem po wymianie RAMu na 2400 MHz (może znaczenie ma to, że ten ma większe taktowanie ale i również większe opóźnienia). Z tym że trzeba zaznaczyć znowu, że ja gram w rozdziałce 1920x1200 + 60 Hz wiec ni jak to porównywać do Ciebie. Tym bardziej ze żeby nie męczyć niepotrzebnie sprzętu (para idzie w gwizdek) włączam v-sync i mam stałe 60 fps (w końcu mnie głowa nie boli po godzinnym graniu w Wiesława a jeszcze jak wypiękniał ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie stać mnie na takie rarytasy by wyrzucić tyle kasy na czymś co nie wykorzystam.

 

To Ci podam pewien przykład. Gram na b.wysokich ustawieniach w ESO, solo spoko 60-70 klatek (mówię o zwykłej kampanii, misjach czy instancjach), ale w momencie wkroczenia na teren Cyro  gdy wodotryski ruszą, oblężenie pójdzie w ruch pojawi się 100 graczy, klatki potrafią spaść nawet do 20fps (nie zawsze ale na pewnych terenach już tak mam). I weź tu człowieku operuj całą akcją jak nie możesz nawet uczciwie ogarnąć postaci. Dlatego szykuję się do wymiany grafiki, nie ze względu na suwaki, tylko to, że moja gra staje się nie grywalna. Wiadomo klatki istotna rzecz nawet w MMO. Bo z gier typowo singlowych nic nie budzi mojego większego zainteresowania. Dlatego też wracając do tematu, budżet raczej do 1200 zł nie więcej. Preferuję nówki (nie mam dobrych doświadczeń z używkami i aledrogo).

 

Czy może poczekać na GF1050? Albo 1060 ale 3 GB? Tak czy siak czekam na ustabilizowanie się cen, ale chce zaczerpnąć już teraz opinii na dany temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dla kolegi. Posiada i7. Ma dylemat czy uzywka 970 czy nowa rx 480.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Obie karty mają podobną wydajność, ale w przyszłości lepiej może spisywać się RX 480. Procesor jest mocny, więc produkt AMD nie powinien być spowalniany. Tylko niech nie bierze produktów od Sapphire, bo są głośne. Nie wiem jak reszta producentów.

 

PS. Wreszcie sensowana cena za RX 480 4 GB - 1129 zł http://www.komputronik.pl/product/335029/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/Gigabyte_Radeon_RX_480_GAMING_G1_4GB.html

Edytowane przez Tyran6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają się pojawiać konkretne ceny, trzeba jeszcze trochę poczekać by w tej cenie wyrwać np MSI gaming X ;)

Akurat karty od MSI serii RX mają strasznie przesadzone ceny, więc chyba jeszcze sobie poczekamy na sensowne ceny. Właściwie to seria Gaming bez X powinna być ciut tańsza, ale coś nie widać jej na rynku.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

480 4gb czy 1060 3gb ? Na amazon.de cena ok.210 eur.

Te 3 GB to może być jednak trochę mało. Za taką cenę powinno być minimum 4 GB, tym bardziej, że w 1050 ma ponoć być 4 GB. Jeśli wybiera się 1060 to trzeba jednak wersję 1060, chociażby najtańszą jaka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Starci na wartości bo jest nowe juz a nie małą ilośc pamieci. Karty za 1500zł nie traca po roku az tak wiele .Karty za 3000 przeciwnie


Ja sie dziwie kto kupuje 1060 tke za 1500zł jak za 1700 jest 980ti msi gaming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli 3 GB będzie mało do nowych gier to mocniej straci niż, gdyby była to wystarczająca ilość. Zresztą pomiędzy dobrym modelem 1060 3 GB,a słabo wyposażonym 1060 6 GB różnica cenowa to kilkadziesiąt złotych.

Widać, że recenzenci sceptycznie podchodzą do GTX 1060 3 GB

PS. Za 1100  zł są już RX 480 4 GB http://www.gral.pl/Gigabyte+Gigabyte+RX+480+4GB+G1+Gaming_307.html

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna robić się coraz ciekawiej:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015j9j-998793/ (za 1371zł)

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-480-gaming-x-4gb-gddr5-256-bit-dvi-2xhdmi-2xdp-box-v341-004r-1012772/ (1229 zł )

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-480-rs-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-3xdp-dvi-box-rx-480p4lfb6-1009516/ (1113 zł)

 

Pytanko spotkał sie ktoś może z tym xfx? Kiedyś miałem kartę tej firmy (działa mi do dziś), cena myślę spoko, chociaż rozważam tego palita. Msi za bardzo się cenią ostatnio. Karta na teraz (nie problem u mnie z suwakami, najwyżej obniżę)

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Obecnie mam takiego kompa (i5-3360p, GTX 660 OC, 16GB 1600mhz DDR3, 530W Thermaltake 80+, SSD IridiumPRo, Monitor 27'' FHD) zamierzam wymienić grafę, tak do końca października (przyjmijmy, że na premierę BFONE).

 

Rozważam pomiędzy GTX 970 (1100zł od MSI) oraz GIGABYTE 1060 6GB G1 (ok 1375zł).

Głównie grywam w FPSy, potem jakieś RPGi i STRATEGIE.

 

Cena do 1500zł!

 

Czytam te fora i zaczynam głupieć - czy sobie odpuścić, poczekać aż ceny spadną i kupić 1070, czy kupić coś starszego...(w sensie model) W rachubę wchodzi tylko nówka, wolę nie ryzykować z używkami!

 

 

Będę Panowie i Panie wdzięczny za wszelkie konstruktywne rady! 

Edytowane przez GonzoPOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...