Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damian25

Przyszłościowa karta, uwielbiam tę konstrukcję słowną. Użytkownicy gtx 1080/1070 planują użytkowanie 1,5-2 lat. 1060 3GB najlepiej jakby się przez 5 lat dobrze sprawowała.

Ja również, ale według mnie akurat 1060 3 GB jest gorszym wyborem od RX 480 4 GB jeśli chcemy kartę na dłuższy czas, a cena za solidną wersję jest praktycznie taka sama. Inna sprawa to 1060 6 GB vs RX 480 8 GB, bo konstrukcja zielonych ma wystarczającą ilość pamięci a do tego jest wydajniejsza przy cenie niewiele wyższej.

Palit albo Gainward? A Jak z  ich serwisem u nas w kraju? 

To jest ta sama firma, więc bardzo zbliżone konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Palit i gaiward nie me serwisu w Polsce czyli dostajesz nową karte lub nowa porównywalna lub kase jak nie mja co zaproponowac .Czyli najlepsze co moze byc .

Najgorsze to są firmy co posiadaja serwis tutaj bo beda naprawiac i przy pechu naprawia troche lub odeśla z ta sama usterka co była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja wiem, że to tylko cyferki, ale ta karta wydaje się demonem?
http://allegro.pl/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-480-rs-8gb-gddr5-i6472275924.html

 

(już widziałem post powyżej i rozumiem że wydajnościowo lepiej sobie radzi 1060)

 

 

Polecaliście Palita, Gainwarda - dlaczego te? Dlaczego nie np. MSI? Też jest w zasięgu 1500zł?

Jakieś konstruktywne za i przeciw?

Edytowane przez GonzoPOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłościowa karta, uwielbiam tę konstrukcję słowną. Użytkownicy gtx 1080/1070 planują użytkowanie 1,5-2 lat. 1060 3GB najlepiej jakby się przez 5 lat dobrze sprawowała.

To jest tak jak z samochodami. Jeśli kogoś stać na auto segmentu c lub d z salonu to nie trzyma go nie wiadomo ile tylko po kilku latach kupuje znów nowe bo go stać. Biedniejszy kupuje auto z salonu segmentu A,B lub C i jeździ aż się praktycznie rozpadnie albo używka.

Mnie nie stać na 1070 tym bardziej 1080 a mam zamiar grać na RX 470 te 3 lata zmniejszając detale. Zresztą większość gram online hots, overwatch, battlefield czy fifa czasami jakiś tytuł singleplayer.

Edytowane przez hvast87
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad kupnem karty graficznej do 900 zł i chyba dobrym wyborem byłaby 960 tylko nie wiem którą. Chyba ze macie jakieś inne propozycje :)

 

 

  • Intel Core i5-4440
  • Gigabyte Gigabyte GA-H81M-D2V, H81
  • XFX Core 450W
  • 2x GoodRam Play 4GB 1600MHz DDR3 CL9 
Edytowane przez Macko8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam zastanawiam się nad kupnem karty graficznej do 900 zł i chyba dobrym wyborem byłaby 960 tylko nie wiem którą. Chyba ze macie jakieś inne propozycje :)

 

 

  • Intel Core i5-4440
  • Gigabyte Gigabyte GA-H81M-D2V, H81
  • XFX Core 450W
  • 2x GoodRam Play 4GB 1600MHz DDR3 CL9 

 

Bez sensu, 50 zł drożej masz RX 470 4GB który jest dużo lepszy od gtx 960 którą też miałem i wymieniłem na RX 470.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX który podał Ci Klaus będzie szybszy z Twoim prockiem na tą chwilę. Tylko zastanów się czy nie lepiej karty która ma już te 4GB kosztem kilku klatek w DX11. W DX12 są podobne i Strix ma lepsze chłodzenie. Twoja decyzja. :)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z kartą graficzną. W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić zestaw z PurePC oczywiście ;) za 3300zł i nie wiem czy bardziej opłaca się kupować proponowane tam 1060-ki czy może wydajniejsze (z tego co czytałam) 970 ale w podobnej cenie. Doradźcie proszę :) mój laptop jest na wykończeniu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z kartą graficzną. W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić zestaw z PurePC oczywiście ;) za 3300zł i nie wiem czy bardziej opłaca się kupować proponowane tam 1060-ki czy może wydajniejsze (z tego co czytałam) 970 ale w podobnej cenie. Doradźcie proszę :) mój laptop jest na wykończeniu xD

970 nie jest wydajniejsze, karty są na podobnym poziomie ale w gtx 1060 masz więcej vram, litografie 16nm, jest po prostu nowsza i odrobinę dłużej będzie wspierana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta podana przez Klausa to... Ma cooler podobny do BOX Intela... Chodzi jak suszarka...
https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx1060-compact-x1-3gb-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-n1060-2ddn-l5gn-1012893/
Po samym zdjęciu widać, że chłodzenie znacznie lepsze, ale czy zdjęcie jest tej karty czy znowu morele pokręciło nie chce mi się szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 480 4 GB, GTX 1060 6 GB nie mieś

 

i5-4670K @ 3.40 ghz        Fatality 550W

RX 480 4 GB, bo 1060 6 GB nie mieści się w Twoim budżecie

Najtaniej

http://www.gral.pl/Gigabyte+Gigabyte+RX+480+4GB+G1+Gaming_307.html

http://www.gral.pl/Sapphire+Sapphire+RX+480+4+GB+Nitro+_199.html

lub znacznie droższy ale pewnie i najlepszy  http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=73643

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kupić teraz GTX 1070 czy poczekać trochę ? Planuję kupić Zotac GTX 1070 AMP! Extreme.

 

Moja specyfikacja PC:

*i7-6700k OC 4,4GHz

*SPC Grandis XE1236v2

*Asus Z170 Pro Gaming

*2x8GB RAM Corsair Vengeance LPX 3000 MHZ CL15

*Gainward GTX 760 4GB (stara) >>>> do wymiany

*SSD Crucial MX200 250GB

*XFX 650W XTR Black Edition +80 Gold

*Thermaltake Suppressor F31

*Monitor Eizo EV2450

 

Dla mnie wystarczy FHD na full settings w najnowszych grach, myślałem wcześniej o GTX 1060, ale to dla mnie za mało. Wolę mieć coś mocniejszego i spokój na długie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Czekać to nie warto nigdy .W Polsce najlepiej kupić w dniu premiery bo najtańsze . Jak berzesz 1070 to najlepsza palit 2.5 slota a jak 1060-tke to msi gaming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym zmodernizować swój komputer i w pierwszej kolejności zmienić kartę graficzną.

 

Specyfikacja:

i5 3570

MSI Z77A-G43

Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz

OCZ ModXStream Pro 600W

 

Grafika to Radeon HD 7770

Chodzi mi głównie o komfort podczas gier, chciałbym zmienić swoją grafikę po to aby nie grać w nowsze gry tylko na low ustawieniach (Wiedźmin 3).

 

Jaką kartę w cenie do 900-1000 zł polecacie dla tego kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...