Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie nieźle , zobaczysz .

 

GTX1070 ma wydajność na poziomie GTX980Ti lub nawet większą , jest nie wiele słabsza niż GTX1080 .

 

Procek też masz mocny i nieźle podkręcony .

 

To tak jak byś się przesiadł z jakiegoś kompaktowego auta do rasowego samochodu sportowego .

 

Dołoż tylko ramu i będzie git .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na wyborem karty do nowego sprzętu opartym o i5-6400. Waham się pomiędzy:

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-480-nitro-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdp-box-11260-02-20g-1004500/

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-oc-v1-6gb-gddr5-192-bit-2xhdmi-dvi-2xdp-box-gtx-1060-armor-6g-ocv1-1017688/

 

Za Radeonem przemawia niska cena oraz obietnica wydajności w przyszłości jednak waham się czy nie dorzucić tych 140 zł do raczej pewnego GTX'a.

 

Sprzęt jest składany głównie z myślą o graniu w detalach wysokich w FULL HD 24 cale. Monitor posiada AMD FREE-SYNC. Karta ma posłużyć około 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

 

Spalila mi sie GTX 780 od MSI, wiec nosze sie z zakupem czegos nowego.

 

Zestaw:

 

i5 4670k @ 4.3

Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9

AsRock Z87 Extreme4

XFX TS550W 120mm 80+ Bronze

Thermalright HR-02 - Macho - Black White

 

Glownie do grania w Full HD, ale i WQHD od czasu do czasu moze sie zdarzyc (TV Sony 55")

 

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden

 

Jaki RAM byś tutaj polecił? Taki sam dokupić?

 

Czy może lepiej od razu 16gb, ale jakiegoś szybszego i zrezygnować z tych 1600mhz? Czy to w ogóle nie będzie widoczne?

 

Dzięki

 

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Haswella warto brać wysoko taktowany ram - niestety 16GB DDR3 2133 mhz / 2400 mhz trochę kosztuje , 330+ zł .

 

Dodatkowe 8GB wyjdzie taniej - poniżej 200 zł za najtańsze ramy 2133 mhz , 140-150 zł za 8GB DDR3 1600 mhz .

 

Przy układzie 2x4GB 1600 mhz + 2x4GB 2133/2400 mhz te ostatnie zwolnią do 1 600 mhz ( przy normalnych ustawieniach ) .

 

Przy OC można spróbować podciągnąć te pierwsze na 2133 czy 2 400 mhz ale nie gwarantuję tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do mnie przyszedł GTX 1070 od Palita Super Jetstream!

Ta karta jest ogromniejsza niż to sobie wyobraziłem i niestety spełniły się moje obawy co do płyty głównej. To monstrum zajęło nie tylko 2,5 slota ale również zakryło praktycznie całkowicie dwa porty SATA! Musiałem przenieś te wtyki do dwóch ostatnich bocznych portów SATA. Od teraz już nie mam ani jednego wolnego portu SATA ;(

 

Jak ktoś ma płyte MSI Z87-G43 to radzę uważać na kupna tej karty Palit GTX 1070 Super Jestream.

A przy okazji czy macie też plastikowe elementy wokół wentylatora? Na zdjęciach wydawało mi się że to ALU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o wtyczkach 90* słyszał?

https://m.morele.net/product/details/364742/0

 

Wysłane z mojego D6603

Obawiam się, że to nie wejdzie. Bo wysokość jest ograniczona.

Dobra wczoraj troche se pograłem w Watch Dogs-a, ale niestety nie weim czy to wina RAM-u czy też co innego. Otóż, jak ustawiłem detale na wyższe w FHD to gra chodziła płynnie. Ale jak dałem 1440p (DSR) i do tego ustawilem MSAA 4x to gra wywaliła mnie do pulpitu z błędem typu "...pamięć nie może być Written" ;(. Przecież przeszedłem na starej grafie prawie pół misji i zero błędów.

Zerknąłem przy okazji na HWiNFO to pojawiła się czerwony pasek przy "Virtual Memory Load" i wskazał 99.1%. Oczywiście to nie był pierwszy raz, na starej karcie też się pojawiły takie komunikaty w innych grach wyższych ustawieniach.

 

Mam dokupić RAM? Posiadam obecnie TG Vulcan 2x 4GB DDR3 1866 Mhz i mam ustawione w biosie profil XMP. Kupienie innego RAM-u nie będzie się kolidowało z obecnym np. DUAL Channel?

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o ofertach takie jak te? http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3596727&id=2

 

Podaje akurat tego gościa, bo ma dobre komentarze, pełno jest tego typu ofert, ze karta używka z demontażu (chyba sprawdzana w 3D mark?)

 

Warto takie coś kupić bo kompletnie się nie znam :/ Szukam czegoś w okolicach 500zł ale z gwarancja na rok na przyklad jeszcze i nie bardzo jest, pasuje mi coś na lata, nie upalam codziennie np. w wiedzmin ale mam stara karte a w ciagu ostatnich 3-4 lat wyszly tytuly co bym zagral np. COD czy GTA, albo Dirt Rally, odbieram takie oferty na zasadzie albo bedzie dzialac lata, albo zaraz padnie, siedzicie w temacie to wiecie moze o co chodzi z tym demontazem i pozniejszym handlem?  Skąd Oni mają tyle zleceń NA DEMONTAŻ starych podzespołów? 

 

prosze o sugestie

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tu jest problem - włącz swapa i zobacz co będzie 

Przed chwilą testowałem zarówno z SWAP i jak bez SWAP-a. Zdecydowanie lepiej wychodzi na tym wszystkim bez SWAP-a ale niestety za mało mam pamięci RAM. I chyba raczej se kupię nowe pamięci. Bo na tym SWAP-ie gra się zacina (podczas jazdy), może to wina Swap-a na innym dysku WD Blue. Mogłem jeszcze przetestować na SSD ale wolałbym sobie odpuścić, lepiej nie dawać je na SSD.

 

@Makchiavelli

Wszystkie mają 14 dniowej gwarancji rozruchowej...co to ma być!

Na innych aukcjach są dużo lepszej gwarancji (3, 4 nawet 12 miesięcznej gwarancji) za niższą cene. DEMONTAŻ? Te urządzenia są prawdopodnie zdjęte z uszkodzonych PC lub gorzej.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, która z tych kart bedzie lepiej współpracowała z moim komputerem?Zasilacz da rade? Jeżeli macie inne propozycje to bardzo bym prosił mój budżet to max.1100zł

 

Moje specjalizacje:

Procesor - i5-4460

Zasilacz - BeQuiet System Power 7 500W (80Plus Silver)

Płyta - Asus B85M-G

RAM - 8GB

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-470-gaming-x-4gb-gddr5-256-bit-2x-hdmi-2x-dp-dvi-d-box-v341-002r-993495/

 

Czy

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-480-nitro-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdp-box-11260-02-20g-1004500/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dwa lata temu złożyłem taki zestaw, niestety karta graficzna została uszkodzona, ale otrzymałem zwrot pieniędzy, szukam więc karty za około 800 zł. Zastanawiam się nad jakimś gtx'em 960. Proszę o jakąś opinie na temat tej karty, ewentualnie jakieś propozycje do czego warto dołożyć by zyskać na wydajności. Czy warto byłoby dołożyć do RX 470?  Z góry Dziękuje za każdą pomoc.

 

Zasilacz Corsair VS 450W

Płyta główna MSI B85M-E45

Procesor Intel Core i5-4440

RAM 8 Gb

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 270XOC 2GB

 

btw. Co sądzicie o kupnie karty graficznej na allegro, porównując ceny z morele jest taniej, ale czy bezpieczniej? np. coś takiego http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-gtx-960-gaming-2gb-gddr5-promo-i6391153673.html

Edytowane przez xRobson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...